Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obnova dat ( nejedná se o HR a obnova dat z Backapu)

svenhassel (75)|29.5.2008 19:56
Dobrý den,

mám kuriózní problém, nedopatřením jsem si omylem smazal fotografie v zařízení (HP IPAQ 6915), ale bohužel jsem předtím nedělal zálohu celého systému, potřeboval bych nějakej program, který by se nainstaloval do PDA a který by uměl vyhledat smazaná data a obnovit, nebo nějakou radu či poskytnutí názvu i klidně placeného programu, rád si ho koupím, ty fotky stojí za to .) Jinak jsem zde hledal a nic podobného nenašel, ovšem člověk chybuje a mohl jsem to přehlídnout. Proto děkuji všem, kteří co si přečtou toto vlákno v diskuzi budu vděčný za jakýkoliv námět bo radu.


S pozdravem


S. Hassel
Nesli (409)|29.5.2008 20:27
No, hezky :)

Bylo to na karte nebo v zarízeni?
Jestli jsi mel ulozene fotky v interni pameti tak bych se s nima rozloucil, no a pokud na karte tak bych jim dal tak 2pct nadeji:no:
Jestli si z dávnych dob vzpominas, v dosu prikaz undelete ci pod starickou m602 zadat zobrazeni smazaných souboru...Fungovalo to na principu ze data na HDD nebyla po smazani fyzicky odstranena, ale pouze byly odebrany popisovace ve fat pro prislusny soubor, no a dokud se na jeho misto nenahraly nova data, soubor slo obnovit...
...Tyto programy jsou i novejsi, pro WIN, tento undelete by mel pracovat s FAT16 a FAT32 , NTFS uz podporovano neni, tedy aspon myslim,ale to se karty stejne netyka, tak je bud FAT 12, 16, 32....
...aaaale, Flashka neni HDD, principielne fungje uuuplne jinak a osobne jsem nic takoveho nezkousel, muzes to prubnout, nadeji bych tomu nedaval, ale za pokus to mozna stoji...
GL;)
svenhassel (75)|29.5.2008 20:42
Tak to jsem asi docela pěkně v pr...li, protože se jedná o data ze zařízení :( :( :( , kdyby to bylo na paměťové kartě tak to není problé,. ale jedná se mi o zařízení, ale když tam je paměť která je přepisovatelná měla by být naděje že ty data tam jsou pořád ne? Záleží jen jak Microsoft řešil mazání dat.
Nesli (409)|29.5.2008 20:48
No myslim ze prave Microsoft tohle neresil nijak, od toho si zavedl ty jeho "Recycle Biny", ale to pouzivat by clovek musel byt opravdu sadista :D :D Na druhou stranu delaji se i pro PPC, napr. Resco Explorer je integruje...
....
Hele mozna nejakej takovej program co by to umel existuje, musis googlit o 106, ale fakt jsem o nicem takovem pro ppc jeste neslysel, tj asi to bohuzel zustane u te p****e:(
;)
svenhassel (75)|29.5.2008 20:51
No právě že jsem hledal, ale všechno mi to najde na widle a klasickej HDD, ale pár firem se našlo co tvrdilo že to umí obnovit data z PDA zařízení ale ovšem všechny zahraniční :( Je to docela pakárna, protože mě klepne s těch fotek :( :(

PS.: Přemýšlel jsem nad tím, nešlo by udělat z PDA nějakej usb flash disk? Kde by byli vidět kompletní šložky celého PDA? To by pak čistě teoreticky byla možnost nějak to najít a opravit :) Jen v tomhle mě nenapadá žádný soft vyjma WM5STORAGE a ten je na nic v tomhle směru :(
PhSnake (872)|29.5.2008 20:53
ono jedno riesenie bolo aj unerase od symantecu. ale prob je ze pokial to mas v internej pamati, ta nie je ani fat ani ntfs(apon moj nazor) a nie je sanca ju napojit ako externy HDD(card export, wm5torage) tie bezia len na kartach. takze asi len zaplakat.... je mi luto
svenhassel (75)|29.5.2008 21:03
To vím že to nejde, to jsem zkoušel WM5STORAGE a to nešlo, taky by mě zajímalo na čem běží ten šílenej systém od Microsoftu, ale podle mě by to nějak mělo jít, ale otázka je jak to je udělaný, podle mě by to mělo jít docela jednoduše jen vykoumat ten postup, jsou firmy v cizině co todle umí obnovit a machrují stím, že přepysovatelné rom jdou, tak to určo jde, jen otázka je jak...... to dělají pacholci :(
Nesli (409)|29.5.2008 21:25
No jestli to nedelaji tak ze vyrvou ROM ze zarizni a napojej ji na nejakej hrozivej Hardware:D :D
A pak jen R.I.P. WM , ono mnohdy by si to i zaslouzily:D
svenhassel (75)|29.5.2008 21:46
Mno tak to je sice taky možné ale R.I.P snad ee :-D :-D takovejdle brutál by snad dělat nemohli ne? to by byla fakt pakárna :-D si myslím, ale možné je cokoliv, podle mě to jít musí, jen přijít na ten fígl jak, ale uvidíme, nevzdám to zadarmo to by nebylo ono :-D
Nesli (409)|29.5.2008 21:56
No dovedl bych si to predstavit, pro nekoho (ci nejakou firmu ) muzou byt data v PDA mnohem cennejsi nez samotne zarizeni:D Nehlede na to ze s nejakym externim pristrojem by to mohlo byt i snazsi, tedy za predpokladu ze zy to ten pametovy modul prezil) Ale to uz jsou jen spekulace:)) ;)
..
No zkousej to dale, budu drzet palecky, a pak kazdopadne napis jak to vlastne dopadlo:yes: ;)
svenhassel (75)|29.5.2008 22:00
[QUOTE="Nesli"]No dovedl bych si to predstavit, pro nekoho (ci nejakou firmu ) muzou byt data v PDA mnohem cennejsi nez samotne zarizeni:D Nehlede na to ze s nejakym externim pristrojem by to mohlo byt i snazsi, tedy za predpokladu ze zy to ten pametovy modul prezil) Ale to uz jsou jen spekulace:)) ;)
..
No zkousej to dale, budu drzet palecky, a pak kazdopadne napis jak to vlastne dopadlo:yes: ;) [/QUOTE]


No tak pro firmy jo, dělal jsem Iťáka tak vím jak to je stěmahle věcma, což to vím, ale zase podle mě to jde řešit i méně konvenčním přístupem než je naprostá devastace zařízení, no určitě informuju o tom jak to dopadlo ale kdyby se spojilo víc hlav možná by to bylo mnohem lepší a snažší .) budu muset někoho začít prudit s pomocí, ale každopádně ti děkuji .) mohu si vzít tvé ICQ? By jsme mohli hodit řeč .. :) zatíím se měj
Nesli (409)|29.5.2008 22:09
No mozna ano, ale bylo by to stylovy:D :D :D
Klidne, Icq mam pod podpisem, jen tam moc casto nejsem;)

Kazdopadne GL ;)
svenhassel (75)|30.5.2008 16:33
Tak jsem to řešil a byl jsem naveden na dobrý nápad bohužel nefungoval :( , protože to není proveditelné :(

Například oni jestli jsem četl by to měli umět, ale žel je to cizina a mám dojem že by to udělaly po tvém stylu, hodil jsem si tě do ICQ.

Site na firmu
PhSnake (872)|30.5.2008 16:50
ja osobne si myslim ze by to mohlo ist cez nejaku obdobu JTAG interface co ma HTC. Problem je ze konektor nie vzdy vidiet, treba otvorit PDA=>strata zaruky. Viem si predstavit aj moznost odpajkovat pamat a skusit ju napojit na nejaku citacku. Ono podstatne je aky FS ma PDA(a to netusim) pokial to pouziva nejaky normalny FAT, NTFS, EXT2(tomu by som aj uveril, pristupuje k adresarom PDA podobne ako linux) ... na tie sa daju lieky najst... Potom najst prislusny system portovany pre PDA - su Linuxy napr na Universala, nastavit Haret na boot z karty a mozno by sa nieco dalo zachranit. Ale to je len uvaha... Mozes skumat a drzim palce.
svenhassel (75)|30.5.2008 17:05
Tím vyjmutím romky jsem přemýšlel, ale to se mi nechce dělat :( poče to mám 6 měsíců to zařízeníčko a nerad bych ztratil záruku, spíš jsem přemýšlel o nějakém softwaru který by se přímo nainstaloval do PDA a který by tydle soubory uměl najít, něco jako je Norton nebo ActiveFileRecovery.

PS.: Znáš to, otevřeš to a umře to zařízení jako naschvál a pak jsem v řiti.
PhSnake (872)|30.5.2008 17:40
jj, je mi to jasne. Len som rozmyslal ze ak sa to da tak ako. Mozes skusit pozret http://www.datadoctor.biz ci maju nieco take... A okrem toho aj keby si nasiel firmu co ti to spravi zaruka ti asi padne. BTW. skusal si sa spytat priamo v HP supporte? Mozno by ta vedeli odporucit... (a odporucam EN support nie CZ/SK)
svenhassel (75)|30.5.2008 17:47
Tak nad tímhle jsem přemýšlel nad supportem ale moje angličtina je žalostná jak moje čeština :( ale zkusím někoho sehnat kdo by sesmolil něco pro support a mno jinak kouknu na ty stránky vypadají velice zajímavě :) Díky .)
svenhassel (75)|30.5.2008 18:25
Tak jsem zkusil prubnout jeden softík z těch stránek "Data Doctor Forensic Software - Pocket PC " a bohužel musím konstatovat že ten software vytahá data a informace na výbornou, i když to bylo jen demo, to by uměl, ale asi neumí řešit delikátní problém co mám já to jest obnovit data, která nedopatřením byla smáznuta, ale díky za typ, stránky to jsou velice zajímavé, ale googlím o 106 a fort nic mi nejde najít asi se z toho zblázním :( :( :( :(
Wexx (25)|31.5.2008 17:59
Škoda že nefunguje to WM5TORAGE, protože u spousty PDA (co jsem měl v ruce) jde zprovoznit i interní paměť. Interní FS u PDA na 100% neni NTFs, protože pro NTFS nemají WM vůbec podoporu, nejspíš to bude buď FAT, nebo nějaká modifikace. Hele můžeš zkusit udělat ROM dump, na XDA Developers budou určitě utilitky, jak to udělat. A pak z toho DUMPu vytáhnout image FS. Důležité ale je do zařízení do té doby nic neinstalovat a ani nefotit atd.
svenhassel (75)|31.5.2008 18:04
[QUOTE="Wexx"]Škoda že nefunguje to WM5TORAGE, protože u spousty PDA (co jsem měl v ruce) jde zprovoznit i interní paměť. Interní FS u PDA na 100% neni NTFs, protože pro NTFS nemají WM vůbec podoporu, nejspíš to bude buď FAT, nebo nějaká modifikace. Hele můžeš zkusit udělat ROM dump, na XDA Developers budou určitě utilitky, jak to udělat. A pak z toho DUMPu vytáhnout image FS. Důležité ale je do zařízení do té doby nic neinstalovat a ani nefotit atd.[/QUOTE]

To jsi mi dal dobrej nápad .) a nevíš jakým softem to udělat? .)
PhSnake (872)|31.5.2008 18:17
Sven: pisal som ti v pm, ze necitovat prispevok nad sebou. wm5torage musis installnut do pda nie kartu, a uz si sa s tym hral, otazka je ci tie data tam vobec este su.
Wex: rom dump cez ceread som uz radil, ale neviem si predstavit ako z dumpu vytiahnut data bez nejakeho 'speci prog' o takom som este nepocul.ibaze by si nejak upravil imgfs ci ako sa to vola...
Nesli (409)|1.6.2008 00:17
TO SVEN

S tim prekladem pro support bych ti klidne pomohl, protoze jak psal PhSnake na CS/SK by bylo zbytecny psat:no:
I kdyz otazka je do jake miry s nimy jde komunikovat, aby nemely support ve stylu ala jak ze se na tom zapina word a kde si nastavim pripojeni k siti ( jj, prehnano) a na jakoukoliv slozitejsi otazku , ktera se primo netyka vlastni funkcnosti zarizeni, nenapsali pro ne nejjednodussi odpoved a to ze to nejde:no: :no:
... No kdo vi;)
PhSnake (872)|1.6.2008 00:44
nesli, preklad som uz spravil, ak sa neozvu ozvem sa im ja - vo firme mame s HP rozbehnuty projekt pre HTC Bell (20-klaves smrtfon) takze mozno sa nieco podari. Aj ked ja osobne to si myslim ze sanca asi tak tak 5% na obnovu.
BTW support ako vsda aj u nas: ak narazis za mna za masinou snazim sa answernut do 10 min, a kedze PDA zbieram a hlavne pouzivam....a to dokonca aj v SJ. Potom ked narazis na kolegu co PDA bere ako nutne zlo a robi len licencie.... pockas kym pridem do roboty. A tak to fachci asi vsade
Nesli (409)|1.6.2008 01:08
No asi vsem zucastnenym je jasne ze sance je asi dost miziva, ale zas je to o duvod vic prijit tomu na kloub ;)
..Re Support: Asi jo, ale je to skoda, vem si kdyby tam treba delali jen vyselektovani profici do toho zapaleny, to by byla pohodicka:yes: :D :D Hezky sen :mad: :no: :evil: :D
PhSnake (872)|1.6.2008 01:13
nesli: moj tato vravi keby h.vno cukrom bolo s3r3m3 si do kavy. na supporte robia babulky co maju 15-20 formularov(pda v zivote nevideli), do ktoreho ledva doplnia tvoje meno. Ostatne prob idu developerom a ty dostanes majl typu :thank You for announcing this prob, our developers are investigating it and we will contact you asap. best regards xyzcompany support team :(( :no:
Nesli (409)|1.6.2008 02:03
Jj, bohuzel:evil:
Ono zas taky asi neni uplne sranda sehnat dostatek kvalifikovanych lidi co by jim to za ty penize delali,a dále taky spol. jako HP ma PDA jen jako okrajovou sortu spotrebicu s mizivim ziskem na nich, tak proc by svoje spicky plytvali na 0.0x obratu ... Grrrr...:evil: :evil:
svenhassel (75)|1.6.2008 11:53
Tak e-mail na support byl včera odeslaný, ale zatím nic nepřišlo, uvidíme co napíšou když mi příjde jakýkoliv e-mail okamžitě to přepošlu co psali v e-mailu. Dle mého názoru šance je taky velice malá, ale za pokus stojí vše a nehledě na to že když se naučíme něco nového a zajímavého hodí se to všem .)