Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II Caiser vs. HTC Touch Diamond

Matrix44 (134)|29.5.2008 11:10
Caute,
zaujimal by ma Vas nozor na vyber medzi HTC TyTN II Caiser vs. HTC Touch Diamond. Momentalne este mam HTC TyTN a mozno by som hardwarovu klavesnicu aj ozelel, ale kazda rada je dobra. Aku mate prakticku skusenost s vydrzou baterie v HTC TyTN II Caiser ?
Pri HTC Touch Diamond je vraj problem s vydrzou ?!

Pri HTC Touch Diamond nie je mozne pouzivat pamatove karty ? Je tam Len pamat 4GB ? Nasiel som nejasne info :
Pamäť RAM sa zdvihla z klasických 128 MB o 64 MB, vstavaná pamäť je 4 GB, čo výrobca považuje za dostatočné, a vynechal teda podporu pamäťových kariet. Niektoré iné zdroje však podporu microSD kariet uvádzajú.

Pripadne poradte kde kupit.

Dik,
Matrix44
DD_ (331)|29.5.2008 11:24
Diamond se zatim neprodava co ja vim.
Nema pametove karty jen vestavenej storage 4GB.
Podle nekolika zdroju napriklad zde:
http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana/T-Mobile-MDA-Vario-IV-a-Compact-IV-zive/sc-21-sr-1-a-1119217/default.aspx
bude T-Mobile prodavat i Vario IV - ktere je z velke casti stejne jako Diamond akorat bude mit klavesnici, lepsi baterku a slot na karty.

Diamond by se mel zacit prodavat nekdy kolem cervence, Vario IV (pravdepodobne HTC Raphael) na podzim.

PS: Je to HTC Kaiser
paracentesis (10)|29.5.2008 13:05
Kaiser mi vydrzi +/- 2 dny, zelezi co a jak moc na nem delam.
Kdybych si mel vybirat ted tak si asi pockam na Diamond nebo rovnou na Xperii. V obou pripadech to vypada na hodne nadupane masinky :)
DD_ (331)|29.5.2008 13:48
No ja osobne bych pockal prave na ten HTC Raphael (HTC Touch Pro taky nekde oznacovan) protoze prece jen HTC ma s WM zarizenima prece jen vetsi zkusenosti nez SE.
Matrix44 (134)|30.5.2008 08:04
dik za Vase teakcie. No HTC Raphael vyzera dobre, a ked bude v kovovom prevedeni tak ako Diamond, tak to bude pecka. Diamond sa mi velmi paci, len sa bojim tej slabsej baterie, a vstavanej pamate bez moznosti rozsirenia, ale inac by som ho bral hned ;)

Majte sa,
Matrix44
DD_ (331)|30.5.2008 09:37
No to co jsi prave vyjmenoval tak jsou vsude zminovane slabiny Diamondu.
Ta baterie - tak to ukaze az ostrej provoz, jak to vlastne je, jestli je to opravdu tak spatne.
Slot na karty - tak s tim bohuzel asi nikdo nic uz nezmuze a 4GB v dnesni dobe neni zadnej zazrak. Ja mam v Cruisovi 8GB kartu a je to aktualne tak akorat.
interfernet422 (29)|30.5.2008 09:44
[QUOTE="DD"]... protoze prece jen HTC ma s WM zarizenima prece jen vetsi zkusenosti nez SE.
[/QUOTE]
Dovolím si mírně oponovat, pro SE dělá vývoj Xperie právě HTC, takže v tomhle bych problém neviděl.
x-father (15)|10.6.2008 22:25
No tak hlavne porovnavas jednak dva pristroje odlisne konstrukce a taky odlisne generace.

Pokud chces porovnavat Kaiser, tak s Touch Cruise. Jsou to identicke HW, ale odliska koncepce.

Diamond je dalsi generace a ekvivalent Diamionda bude Raphael.

Jinak co se tyce vydrze baterie, tak jeji kapacita je u Diamonda nizssi. Docela me ale prekvapilo, ze kdyz si date vedle sebe baterie Cruise a Diamonda, tak v nich moc velky velikostni rozdil neni.

Osobne jsem mel v Cruisovi 4GB kartu a nedovedu si predstavit cim ji zaplnit pokud neberu v potaz hudbu a video, takze me 4GB interni pameti v Diamondu bohate staci.

Jinak musim uznat, ze nove generace touch flo je o velky kus dale. Cruise byl oproti puvodnimu Touchi jen o kousicek dale, ale Diamond je uplne jinde. Sice zmizela ta trojhrana kostka a vse je jen jako plugin dnes, ale po nejake dobe pouzivani zjistite jak je vse promylene a provazane. Proste nadhera.
pkovarik (21)|18.6.2008 11:07
[QUOTE="x-father"]
Osobne jsem mel v Cruisovi 4GB kartu a nedovedu si predstavit cim ji zaplnit pokud neberu v potaz hudbu a video, takze me 4GB interni pameti v Diamondu bohate staci.
[/QUOTE]

Třeba mapy ? Mě zabírají 6 GB z 16 GB karty jen mapy pro turistiku (to nepočítám navigační soft), a to tam mám bohužel jen okolí Brna a Český Ráj - ShoCart, základní mapy, vojenské mapy, plány měst. Na ortomapu můžu zapomenout, tu bych tam nedostal ani náhodou. A to bych si tam přál mít alespoň celou ČR ... snad až se budou vyrábět 64 GB karty ...
fiv (17)|18.6.2008 11:49
JJ paměti není nikdy dost. 4GB jsou zoufale málo a tím defakto tento přístroj vyřadilo z možného výběru
N3o21_ce4you (205)|29.6.2008 09:34
Proč by byli Diamond s Kaiserem nesrovnatelné?
Mají skoro stejný HW. Kaiser má výsuvnou klávesnici, 128MB RAM, QVGA, Qualcomm 400MHz
Diamond nemá klávesnici, má také 128MB RAM (i když původně bylo avizováno 192MB... Prodejní vzorek má 128MB), VGA, a Qualcomm 528MHz. Žádná výrazná změna kromě QVGA->VGA tu není.
Mashe (622)|18.8.2008 14:46
OK Diamant je venku .. jsou tu nejaci majitele co presli z Kaisera? stoji ta zmena za to? nebo je lepsi zustat u kaisera?

dik