Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - Obecné tipy, zkušenosti a problémy...

aeon101 (213)|28.5.2008 19:53
[h]Uživateli HTC Touch Pro, rozcestník pro Tvou lepší orientaci[/h]

[color=green]KATEGORIE TOUCH PRO[/color] na CE4you.cz

[color=red]Pokud nechceš narazit na neochotu a zlobu, tak prosím dvakrát měř a jednou řež, což pro ty nechápavější znamená NEJDŘÍVE HLEDAT, PAK SE PTÁT![/color]

Diskuze o obecných zkušenostech, tipech a tricích - HTC Raphael (Touch Pro, T-Mo MDA Vario IV) - tipy, triky, zkušenosti a problémy...
Diskuze k novým ROM, flashování apod. - HTC Raphael (Touch Pro, T-Mobile MDA Vario IV) - nové ROM
FLASH NOVÉ ROM - HTC Raphael (Touch Pro, MDA Vario IV) - flash ROM - samostatný návod
Diskuze ke GPS a jejím problémům / použití - HTC Touch Prol (MDA Vario IV, Raphael) - GPS - zkušenosti a problémy...
Řešení nízké hlasitosti - HTC Touch Pro (MDA Vario IV, Raphael) - Nízká hlasitost / zvuk
Diskuze k lokalizaci HW klávesnice / použití - HTC Touch Pro (MDA Vario IV, Raphael) - česká hw klávesnice
Český návod pro HTC Raphael je v sekci Podpora, konkrétně v článku České dokumenty k jednotlivým zařízením
XDA-Developers - seznam WM6.1 ROM pro HTC Raphael - HTC_Raphael_WM6.1_ROMs
karlic (707)|29.5.2008 13:40
Info a parametry zařízení

Tak na tohle se taky těším, konečně nějaká náhrada za Universala (QTEK9000)
HTC Raphael jako T-Mobile MDA Vario IV a už na konci léta.

http://htcsource.com/
The HTC Raphael as the T-Mobile MDA Vario IV
Written by Nick Gray, Wednesday, 28 May 2008
Without any announcements from HTC, T-Mobile UK has just revealed that they will be launching the HTC Raphael as the T-Mobile MDA Vario IV. It seems to be an exact copy of the Diamond with full slide-out QWERTY keyboard what the Vario series is known for. The T-Mobile MDA Vario IV is expected to hit the streets in the UK by the end of summer 2008.

Jiný zdroj:
Without much ado, the HTC Raphael, now called the T-Mobile MDA Vario IV in Europe, will hit streets sometime in Q2 2008. As for specs, we're looking at 158 grams, 300 minutes of talk time, 480x640 pixel screen, tri-band GSM, a 528MHz processor, 256MB on-board RAM, Bluetooth, WiFi, GPS, FM radio, and a 3.2MP camera

Jiný zdroj:
HTC Touch Pro (Raphael)
Název HTC Touch Pro (HTC Raphael, T-Mobile MDA Vario IV)
Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional (Pocket PC)
Displej Aktivní TFT 480x640 px, 65k barev, úhlopříčka 2.8"
Procesor Qualcomm MSM7201A, 528MHz
Rozměry 103 x 52 x 18 mm
Hmotnost 158 gramů včetně baterie
Paměť 256 MB RAM, 512 MB ROM
Podporované sítě UMTS/HSDPA/HSUPA až 7.2Mbps (850/1900/2100MHz) GSM (900/1800/1900 MHz), EDGE/GPRS (třída 12)
Datové funkce Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR a A2DP
GPS NMEA 0183 (Qualcomm), 20 kanálů, eGPS
Digitální fotoaparát 3.2MPx, Autofocus, makro, přisvětlovací dioda; přední VGA kamerka pro videohovory
Baterie Li-Ion 900mAh
Pohotovostní režim -
Max. doba hovoru -
Slot pro pam. karty microSDHC
Další informace Hardwarová QWERTY klávesnice (5 řad), pohybový senzor, FM rádio, TV Out

Preview: T-Mobile představil špičkový komunikátor Vario IV (HTC Raphael), konkurence pro Xperii?


Další fotky a info
karlic (707)|4.6.2008 19:40
Domovská stránka zařízení - fotky, videa

Pěkné info a videa
http://htctouchpro.com/
LuCain_ce4you (22)|28.7.2008 23:27
Video - začínáme + další...

další video HTC Touch Pro Getting Started by HTC on YouTube

to TF3D se zdá docela svižné ... možná delší odezva, ale to si myslím že je schválně na efekt než zmizí váš prst z displeje, aby jste se pokochali krásnou animací :cool: :D

ještě něco ... pročítal jsem tady stejný thread ale věnovaný Diamondovi a tam si hodně stěžovali na to, že má příšerný repráček. Že je to chrastítko, není slyšet a kdesi cosi... tak jestli má TPro vzadu ještě jeden to by bylo velice příjemné ... nebo aslepoň tam má dírky :))

//edit: a další videa

PhoneMag Hands On

IDG spanish coverage

Early Promo Slideshow
LuCain_ce4you (22)|8.8.2008 01:11
Text - Uživatelské příručky


HTC vypustil Userguides pro HTC Touch Pro :!: :!: :!:

User Manual
-> English -6.77 MB

Quick Start Guide
-> English -1.30 MB

TouchFLO 3D Guide
-> English -2.01 MB

TAJNaholkA (2)|8.8.2008 09:06
Video - všeobecná ukázka



-- docela mě zaujal ten upgrade počasí, jak o tom pořád spekulovali u Diamondu :-)
Doufam, ze tohle video tu jeste nebylo..
Marian Veselý (662)|13.8.2008 12:00
Foto - kvalitní fotogalerie

Nová fotogalerie: http://www.engadget.com/photos/htc-touch-pro-hands-on/970344/
Zvláště první fotka - srovnání tloušťky s Diamondem je luxusní :-)
titan4 (159)|14.8.2008 15:07
Co je všechno v balení?

Telefon
pouzdro
headset
náhradní stylus
fólie na display
nějaká dokumentace + 2xCD (Manuály+Sprite Backup a Get Started CD s trialem Outlooku 2007)

Před chvílí sem ho vytáhl mám ho v nabíječce za chvíli si du hrát tak napíšu první dojmy.
titan4 (159)|14.8.2008 16:06
První dojmy

Nemůžu srovnávat s Diamondem nebo jiným HTC přístrojem. Měl jsem ETEN M700 a to je jako srovnávat škodovku s porsche.

TouchFlo 3D se mi zdá celkem dobře použitelný a rychlý. Rozhodně nevnímám problémy o kterých jsem četl u Diamondu, možná to je rozdílem ve velikosti paměti.

Velice se mi líbí vysunování klávesnice, které vypadá tak trochu "magneticky" (jako u stylusu) po kratkém vysunutí se dovysune samo stejně při zavíráni se samo dovře.

Hlasitost hovoru při telefonování u ucha žádný zázrak, ale to se líp bude posuzovat po několika dnech používání.

Asi stejně jako u diamondu je celkem ošklivý, že na přední straně je vidět každý otisk prstu, ale zadní strana vypadá jemně pogumovaně (podobně jako thinkpady)

Na klávesnici se píše dobře akorát klávesky jsou celkem malý (oproti etenu) ale asi je to o zvyku. Mám celkem velký pracky a jde to.

Když mě něco dalšího napadne tak to dopíšu.

MRH Edit: Doplňovat prosím do původního příspěvku tlačítkem EDIT, abychom tu neměli od každého uživatele 10 příspěvků s prvními dojmy;)
titan4 (159)|14.8.2008 16:13
Podsvícení klávesnice[QUOTE="Chrono Leggionaire"]Díky :yes: ještě bych se chtěl zeptat na podsvícení qwerty. Někde jsem četl, že září bíle, ale zajímalo by mě, jestli je podsvícení vcelku rovnoměrné a zahrnuje všechny klávesy..Samozřejmě, že se intenzita podsvícení může mírně lišit kus od kusu Raphaela, ale pro klid duše.. :) [/QUOTE]

Připadá mi celkem hodně vyrovnané akorát šestka mi přišla že svítí trochu víc (což může být moje imaginace) :) A jsou tam kontrolky na caps lock a fn :)
Chrono Leggionaire (187)|14.8.2008 18:17
Klávesnice - diakritika[QUOTE="dort"]cestina pomoci SYM.txt asi nebude , neb na klávesnici chybí kombinace FN + speciální znaky :-([/QUOTE]

já na bývalé Toshibě G900 požadovaný znak s diakritikou vyvolával stiskem klávesy SYM, která je i na Touch PRO..samozřejmě předtím jsem do Toshiby hodil upravený sym.txt..ovšem ty doprovodné znaky na klávesce Touch PRO opravdu chybí,no, resp. nejsou vyznačené. Nejlepší by bylo, kdyby to někdo testnul..pevně věřím, že když už, tak je to inaktivované jen částečně a po dodatečné úpravě (doplnění českých znaků) do toho *txt + stisknutí klávesy SYM, půjde diakritika korektně :?
Chrono Leggionaire (187)|14.8.2008 18:51
Klávesnice - diakritika

No tak s tím jsem upřímně vůbec nepočítal, že by takto ta diakritika neměla jít. :disgusted: Kdybych měl aspoň jistotu, že v CZ distribuci bude nově přidaná pátá řada klávesnice i s diakritickými popisky, tj. že bude sloužit k zadávání českých znaků, tak bych možná na ni počkal..ale obávám se, že to mít nebude


Edit:
Tak pokud se tohle bude prodávat v Německu, tak je šance, že se drobných úprav HW klávesnice u nás dočkáme taky, samozřejmě s oficiální CZ verzí



klik pro zvětšení: HTC Raphael
plachow_ce4you (159)|14.8.2008 19:02
Subjektivní srovnání vs. HTC Kaiser

Právě jsem si přinesl ze Sunnysoftu. Cena nižší, než na předobjednávce, fajn. Mám Kaisera, takže dokud se Raphael nenabije, pouze externí srovnání. No nic moc, přátelé. Jen namátkou:
- krátký stylus (budu Kaiserovo oplakávat)
- málo tlačítek (chybí třeba tlačítko foťáku, tlačítko OK!, tlačítko záznamníku, rolovací kolečko, ku*va, všechny!)
- zadní kryt půjde rychle do háje, ty hrany se odřou
- na tilt klávesnice jsem si OPRAVDU zvykl, to mi bude hodně chybět...

Až to nabiju, doplním
htcjirka (1875)|14.8.2008 21:56
Podpora SDHC paměťových karet[QUOTE="Matrix44"]do akej kapacity podporuje karty ? Niekde sa mi zdalo, ze bolo prezentovane az do 32GB. Aj ked som nasiel na trhu len max 8GB.[/QUOTE]Ano, podpora karet az do 32GB.Uz jsou na trhu i 16GB microSDHC[QUOTE="Matrix44"]dik. Ja som hladal u SanDisku, ale max 8GB, a este zaujimavostou je ze ponukaju dve moznosti kariet :
- SanDisk microSDHC™ 8GB Card
- SanDisk® Mobile Ultra™ microSDHC™ 8GB Card
a tu by ma zaujimala pripadna kompaktibilita s microSDHC, pripadne aku kartu kupit.[/QUOTE]Oboji karty muzes s ledovym klidem pouzit.Samozrejme SDHC podpora je samozrejmosti nejen u Raphaela.
carnero (32)|14.8.2008 22:34
Subjektivní srovnání vs. HTC Kaiser

http://carnero.cc/mobility/htc-touch-pro-in-the-house/

Kdyby někdo chtěl nafotit nějaké detaily HTC Touch Pro, nechť si řekne. Pro sebe jsem hledal detaily zadní strany a moc jsem nenacházel - hlavně protože se HTC S730 rozpadá kvůli demenci konstruktérů, u Touch Pro se zdá že to nehrozí.

Jinak displej super, podsvícení oproti Kaiserovi je tak dvojnásobně světlé. Displej umí lépe černou. Na dotek je skvěle citlivý - víc na prsty než na stylus. Oproti Kaiserovi se zdá mnohem menší i když papírově je to jen pár milimetrů. Klávesnice má dobrou odezvu a osobně se mi zdá lépe zpracovaná než ta u Kaisera - takže ač jsou klávesy menší, píše se na ní lépe. Výkonově je Kaiser a Touch Pro nebe a dudy. A to i když běží TouchFLO 3D. Volná paměť po rozbalení z krabice je 127 MB a obsazená 73 MB (oba údaje se týkají RAM). Všechny klávesy pod displejem jsou mechanické, OK reaguje jak senzorově (foťák ostří), tak mechanicky (foťák fotí). Kolečko kolem OK je senzorové a v Opeře funguje výborně. G-senzor (akcelerometr) je reaguje přesně a tak i hry, které jej využívají jsou nesmírně zábavné :D Zadní kryt je pogumovaný, ale decentnějí než u Kaisera - neklouže a není lesklý a přesto nepůsobí tolik gumově jako Kaiser. Displej má skvělé rozlišení (aaa, jak já se těšil opět na VGA) a výbornou čitelnost i z velkého úhlu. Při pohledu z boku lehce ztrácí barvy a mění odstín, ale čitelnost zůstává. Na nabíječce pod lesklou stěnou (při změně úhlu mění barvu ze zelené do fialové) svítí logo HTC pokud je zapojena do sítě, což je milý detail. Tlačítka zpět a "home" fungují přesně jako u smartphone s WM - zpět se vrací nebo funguje jako OK. Trochu mi chybí tlačítko s logem Windows, ale to je jediné. Kolečko na boku nepostrádám, většinou jsem používal Kaisera druhou rukou, nebo jsem k němu musel lámat prsty (dlouhé prsty se jevily jako nevýhoda). TouchFLO 3D reaguje precizně a dost rychle, zatím se mi nezdá že by překáželo. Nicméně nekoresponduje s Pocket Informant, takže až si užiju pocitu z krásných věcí, půjde pryč... Konečně je v nastavneí možnost, aby budík budil i když je aktivní tichý režim.

Tolik asi první (zmateně sepsané) dojmy o které beztak asi nikdo nestál, že? :D

Závěrem pár čísel:
1.90.401.1 WWE
1.02.25.10
52.33.25.17U
CE OS 5.2.19965 (19965.1.2.3)
dort (1212)|14.8.2008 23:25
Počeštění a Hard reset

zkusmo jsem naistaloval CZ z Diamonda, ale na HW klavesnici to nemá, jak se dalo předpokládat vliv :(, jinak počestění i verzí pro Diamond funguje :) dle prvních letmých pocitů

a až se dostanete k HardResetu = tak v manualu je malicko chybicka - drzet volume down a zaroven ENTER, pozor ne ten na klavesnici, ale vnejsi kulate tlacitko + soft reset, ale jinak diky panum od HTC za chybu v manualu, neb pomoci volume down + ENTER opravdu na klavesnici a soft resetu se dostanete do bootloaderu :-)
Nallim (99)|15.8.2008 10:28
Dotaz - TV OUT

Zkoušel už někdo TV out? Jaká je kvalita obrazu na TV, třeba filmu, které je v původní velikosti (700MB)?
kutulin (17)|15.8.2008 10:47
RQ - Foto a video

Prosím vás o fotky a videa z Raphaela a hlavně za zhoršených světelných podmínek..Děkuji.
Petr A. (1)|15.8.2008 10:50
Vyměnit Raphael za Diamond?

Nějak se to tu splašilo, tak znovu... Jinde na fórech asi Rapha nikdo nemá, tak pokud někdo může pomoci...

Mám docela čerstvýho Diamonda, ale váhám, zda nevyměnit za Raphaela, u prodejce bude už zítra za docela slušnou cenu, čekal jsem víc.

Zdá se, že tu už Raphaela někdo má a snad může i srovnat. Má cenu měnit? QWERTY bych ocenil, ale jen kvůli tomu bych to asi nevyměnil. Vím i o rozšiřitelné paměti. Není třeba Raphael rychlejší? ;) Ne že by Diamond byl pomalý, ale rychlost se šikne ;)
Miloš Strouhal (3997)|15.8.2008 11:08
Hlasitost při hovoru

Jak jste na tom s hlasitosti hovoru pri telefonovani? Ja bidne.. :?
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2008 11:12
Hlasitost při hovoru

Podle mě způsobeno podělanou HTC animací v průběhu bootování. U WM6.x ROM to má za následek to, že se podělá hlasitost v průběhu telefonování. Je na to fígl v podobě nastavení akustických parametrů, ale to se musí dělat v rámci pre-konfigurace přímo při vaření ROM a to zatím u HTC Raphaelu není možné. Až budou první uvařené ROMky, tak script pro akustické parametry je myslím univerzální.

Je i opravný CAB, ale ten mě osobně nefungoval.
Miloš Strouhal (3997)|15.8.2008 11:15
Hlasitost při hovoru

Animaci jsem ani nepoustel. Zkusil jsem Hard Reset a nedovolil jsem vubec instalaci Extended ROM. Ale je to stale stejne, neni skoro slyset..
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2008 11:33
Hlasitost při hovoru

Ne, animace se pouští automaticky, protože je přímo v základní ROM jako dll, bohužel se to nedá ovlivnit jinak, než v systému. Funguje to tak, že jak je jednou spuštěna, už je to nevratné. Nevím, tenhle neduh jsme řešili u HTC Hermes a pomohlo jedině zakázání animace přímo tvůrcem ROM a nastavením setacoustiparam.exe.

Nechci tvrdit, ze je to stejne tady, ale byl to obecny problem WM6.x buildu, osobne se domnivam, ze pujde casem opravit.
batt_ce4you (135)|15.8.2008 11:35
Hlasitost při hovoru

Podobnej problém-mám obavu jestli to není hardware. Zkoušel jsem jako Miloš s customizací i bez a výsledek stejný. Ještě asi zkusím jinou ofic ROM (WWE) z xda-dev a pak reklamaCE....
Miloš Strouhal (3997)|15.8.2008 11:38
Hlasitost při hovoru

Pokud jsem pred instalaci Extended ROM zprovedl Soft Reset, nenainstalovala se a nikdy se zadna animace nespustila. Takze nechapu..
Miloš Strouhal (3997)|15.8.2008 12:05
Fólie na display[QUOTE="rADo2"]Jak je to s displejem a případnou ochrannou fólií? Dá se na to něco dát nebo to konstrukce znemožňuje?[/QUOTE]Folie je primo v baleni a je pomerne kvalitni. Aha, ja myslel tu dlouhou animaci po instalaci Extended ROM, jak se samovolne spusti..
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2008 12:11
Hlasitost při hovoru

Ne-e, já myslím tu hned po startu, kdy tam problikne HTC a kvikne nějakej zvuk - tak právě ten zvuk je problém, protože tam cosi mrvil. Nevim jestli mrví, ale vypadá to na to, protože přesně tak se to chová u HTC Hermes - stejně blbá hlasitost.
Miloš Strouhal (3997)|15.8.2008 12:43
HW - nabíječka - použití staré[QUOTE="Sako verife"]jako nabijecka se bude dat pouzit jiny typ nez ten dodanej? treba ze starsiho HTC (konkretne Artemis) vim ze konektory jsou stejny, ale abych si to treba nejak nevypalil ;) [/QUOTE]Stare originalni nabijecky HTC nebo Qtek funguji korektne.
plachow_ce4you (159)|15.8.2008 13:01
HW - Fólie - Brando

Já mám folii Brando pro Diamond (je napikaču, protože přesahuje přes roh a ustřihnutí rohu způsobí, že to tam nebude přiléhat. Sunnysofte, sakra, hlavně že jsem se ptal, jestli je stejná!)
První nalepení taky tři smítka pod folíí, i když jsem se snažil zajistit ultra-sterilní prostředí. Takže folie dolů a následoval klasický postup s jarovou vodou. Teď je folie parádně umístěná. Každopádně, ten displej je tak hrozně lesklej, že se normálně nedá používat, není-li člověk narcis. Matná folie Brando to trochu zachránila, ale zase mat folie interferuje s jemnými pixely displeje a dělá to torchu "blurry & fuzzy" vzhled. Takže ani a) ani b). Ale preferuju spíš matný vzhled, bez ohledu na to, že folie naprosto zlikviduje vzhled Raphaela, vypadá to holt hnusně...
Sako verife (476)|15.8.2008 13:33
HW - Fólie - originál
tak folie dodavana s pristrojem nic moc, leskla jak psi kulky, ale mel jsem ji lesklou i u artemise. venku jsem zatim netestoval ale myslim si ze me to zase tak moc vadit nebude.

uskutecnil jsem jeden hovor uz a mel jsem ztisenej pristroj co to slo (musim si jeste overit) a bylo tomu rozumet uplne normalne, zatim nic nepozoruji s nedostatecnou hlasitosti. Nutno taky vzit v uvahu skutecnost ze testuji doma a ne na ulici.
karlic (707)|15.8.2008 13:58
Srovnání s HTC Diamond

Tak jsem se vrátil z http://www.ahmobile.cz a přinesl s sebou Raphaela.
Jelikož mám i Diamonda, tak první pocity jsou takové, že mi připadá oproti Diamondu jednou tak větší a jednou tak těžší. Klávesnice je ale skvělá. Pokud bych ovšem klávesnici nepotřeboval, volil bych diamonda :).
Více večer a zítra po prvních testech :)[QUOTE="Sako verife"]ja jsem spokojenej sirka i delka mensi nez u artemise, sice asi o cca 2mm tlustsi ale to se ztrati. Mozna o trosku tezssi ale to nepozoruji.

Ja bych ozelel klidne klavesnici jen kdyby mel to so ma z HW ;)

nevite nekdo jak vypnout ten zvuk po soft resetu kdyz se tam objevi HTC ?[/QUOTE]
plachow_ce4you (159)|15.8.2008 14:28
Kontextové klávesy - chybí / nechybí?[QUOTE="N3o21"]Hmm...
Na šťastné majitele mám dotaz...

Co absence kontextových HW kláves... I na HW klávesnici. to mi dost nevyhovovalo na Diamondu, a zde nejsou ani na výsuvné klávesnici.
Docela sem se těšil na Xperii, která je má pod displejem. Ale pak jsem z hrůzou zjistil, že na klávesnici je taky nemá, a navíc nemá ani "šipky". Takže je to prašť jako uhoď.
Tu absenci HW kontextových kláves vidím jako podstatnou nevýhodu proti Kaiserovi.

Mimochodem. Nepoužívá zas systém místy zbytečně obrovské písmo jako na Diamondu? Když jsem se to snažil na Diamondu regulovat, nebyl jsem úplně úspěšný. V SMS a emailech se to prostě na menší změnit nedalo a písmo bylo vážně jak pro slepce.[/QUOTE]Kontextové klávesy neva, že nejsou. Raphael má totiž tu na první pohled neviditelnou vychytávku, a to že má dotykovou vrstvu "úplně nahoře", že se nemusí šmatat na displej přes hranu displeje. Je holt mnohem více "touch", než Kaiser.

Písmo je hovádské, ale zatím si na něm užívám krásného VGA rozlišení, které je fakt excelentní. Konečně!

Mimochodem, prosím, jakým způsobem (prográmkem) zablokuju automatický přístup aplikací na GPRS/EDGE. Mám v něm tarifikovanou SIMku a má exkurze do YouTube aplikace (která vypadá úžasně!) byla asi můj nejdražší počin v oblasti PDA :sarcastic: Měl jsem ho na kabelu, ale YouTube jsem spustil o trochu dřív a jelikož ta aplikace překreje top bar, nevšiml jsem si, že jedu v poklidu přes EDGE :mad: [QUOTE="N3o21"]To vim moc dobře, že je mnohem více "Touch". Ale stejně mě to štve. Nezvykl jsem si na to na Diamondu, a pochybuji, že by to bylo na Raphaelu jinak. Prostě jsem zvyklý WM = kontextové klávesy. (klávesu Windows už sem obrečel)

Mimochodem... Plast (zejména na displeji) je stejný šunt jako u Diamonda? :-(
Nevím proč, ale ten použitý plast je náchylný na poškrábání i jemnou utěrkou... U zařízení tohoto druhu by se rozhodně měla používat kvalitnější materiály. (Jedna z věcí, co mě láká ke konkurenci)

Co se týče papírových specifikací tak je Raphael jednička... ALE ten zbytek.[/QUOTE]
Chrono Leggionaire (187)|15.8.2008 14:49
HW - CZ - Diakritika

Jak poznamenal kolega na jiném fóru, tak ta CZ diakritika na současném Touch Pro by se snad dala rozběhnout pomocí AE Keyboard Mapper
carnero (32)|15.8.2008 14:56
SW - Velikost písma

btw: Velikost písma v mailech napraví kolečko (zoom) a v SMS pak registry (HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings\Zoom a nacpat tam menší číslo, třeba 2)
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2008 15:21
HW - CZ - Diakritika

Já bych se toho vůbec nebál, podle mě je blbost čekat na CZ (tedy jedině kvůli popiskům kláves), protože pravděpodobně úplně stejnou metodou, jakou to bude řešené v CZ se to pak implementuje velmi rychle (obratem - díky XD) do WWE zařízení a u značky HTC (hlavně takového killer modelu) bych nějaký problém s celosvětovou podporou rozhodně nečekal. V XD je velmi stabilní základna a i proto jsem dal přednost HTC, než čekat na SE;)

Uvidíme, ale pokud bude diakritika, tak jedině jako externí applikace, protože MS nic takového podle mě přímo nedodává, kor ne HTC, to už je na 3rd party.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2008 15:28
SW - Animace při startu - zakázání[QUOTE="Sako verife"]klavesnice ma sipky, coz povazuji za dobrou vychytavku, taky tab caps shift ctrl atd, jako "normal" klavesnice

jak vypnout ten ztrestenej zvuk po soft resetu? s timhle si tedka marne lamu hlavu:? [/QUOTE]No to je právě HTC startup animation a lze jí vypnout v registrech na lokaci:

Vypnutí startup animace (htcstartupanimationengine.dll):
[CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\StartupAnimation
key "Enabled", hodnoty "1 / 0"[/CODE][QUOTE="mpis"]Reaguji na Sako a MRH ohledně vypnutí "ztřeštěného zvuku po soft resetu".
Co říkal MRH nepomohlo, po delším hledání jsem našel účinné řešení:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\HTCAnimation
u kličů StartupGif a StartupWav stačí vymazat hodnoty a zvuk i animace jsou konečně pryč[/QUOTE]Nebo použijte nástroj Schaps Advanced Config 2.1.0.0, kde je sekce Startup Animation - zde volit i cestu ke GIF souboru a hlasitost. Osobně nedoporučuji tuto animaci spouštět, protože u jiných ROM podělala zvuk při hovorech.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2008 15:30
SW - Schaps Advanced Config 2.1.0.0 pro Raphael

Použijte na vlastní nebezpečí;) - osobně jsem upravil Schapsův konfigurátor o nejnovější XML schéma pro rozšířené nastavení z XD + osekání restrikcí. Povolil jsem stejné tweaky, které jsou i pro Diamond, jen nemusí být něco kompatibilní. Většina ale funguje - otestováno a vypadá ok.

Vyzkoušejte a dejte vědět.
karlic (707)|15.8.2008 15:51
První dojmy

První testy:
Počeštění TF3D přes registry (409 na 405) funguje
iGo 8 - funguje
TomTom7 - funguje
Navíc je tam WorldCard Mobile pro skenování vizitek a Jetcet Print pro tisk na síťových či bluetooth tiskárnách
Při připojení USB se navíc zobrazuje "Internet Sharing"
MP přehrávač hraje naprosto čistě, není to chrchlák :) jako na Diamondovi
Přoložený SW SpriteBackup zálohuje spolehlivě
GoogleMaps taky OK
Neprojevuje se problém s Audio Booster jako u Diamonda
Zpoždění při příchozím hovoru je jedno zazvonění, tzn. při prvním začne svítit displej a při druhém zvoní
Absence Terminálu (vzdálené plochy) stejně jako u Diamonda

Stav RAM:
Po celodenním používání mám obsazeno 47%RAM tj. volných 107MB (u Diamonda bývalo obsazeno 67%)
Po restartu je obsazeno 32%RAM a volných je 137MB
Rotované TF3D po vysunutí klávesnice viz. obr.
hudyss (219)|15.8.2008 19:48
SW - Konfigurace TouchFLO 3D

tak uz si taky hraji se svoji novou hrackou:D no pocesteni TF3D jsem zvladnul pres tweakovaci programek puvodne pro Diamonda viz:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=413562 ,jen skoda,ze nejdou pridat dalsi polozky primo na Home TF3D,tedy zatim jsem na to neprisel,pokud tu polozku zaskrtnul v Today stejne se tam neukaze.a taky jsem nejak doufal,ze uz bude obsahovat TT7.No neva,dnes jsem zkousel Igo8 a beha paradne:yes: .Jinak moc se mi libi jakou phone pracuje,skoro zadne prodlevy.
p.s.muze me jeste nekdo navest jak do pocasi dostat dalsi mesto/liberec/,kdysi jsem to delal na Kaiserovi,ale stejne jsem pak zustal u Mobile Shell a tam nebyl problem.Dikyy
Chrono Leggionaire (187)|15.8.2008 20:35
HW - cz znaky na klávesnici?[QUOTE="Matrix44"]pri HTC Touch Pro CZ verzii bude aj CZ popis na hardwarovej klavesnici ? Lebo dufam ze nie, potom mozem rovno objednavat ENG verziu.[/QUOTE]To ti teď nikdo s určitostí neřekne, ale já osobně si myslím, že ano...viz. 2.stránka této diskuze-oficiální německá verze bude mít taky přizpůsobenou klávesnici danému trhu
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2008 21:31
HW - TV OUT - ukázka[QUOTE="lightning"]Ciao a co TV výstup? Nějaké zkušenosti?[/QUOTE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=417616

karlic (707)|15.8.2008 22:04
Výdrž baterie[QUOTE="Superbobo75"]Jak to vypadá s výdrží telefonu - to se vám zatím ještě nikomu nevybil? Vím jak se tu nadávalo na výdrž Diamonda, ale TOuch Pro má papírově bombastickou výdrž. Tak se pochlubte. Já vím že ho máte krátce, ale tím jak pořád něco zkoušíte, tak mu nedáte odpočínout :)[/QUOTE]
Zatím mi to připadá, že by mohl vydržet jednou tolik než Diamond. Dnes mi vydržel stále zapnutý při experimentech :) 6 hodin.
N3o21_ce4you (205)|16.8.2008 10:22
HW - materiály krytu

Co se týče displeje, tak jak je na tom?
Zjistil jsem že minimálně zadní kryt je z řádově lepších materiálů než u Diamondu (zřejmě o trošku lepší plast).

Jak je na tom sklíčko displeje? To Diamantí se škrábalo vážně vším, ať to bylo sebeměkčí. Kéž by tam bylo tvrzené sklo jako u iPhone, aby se to nedalo poškrábat...
Marian Veselý (662)|16.8.2008 11:11
HW - cz znaky na klávesnici?[QUOTE="Chrono Leggionaire"]To ti teď nikdo s určitostí neřekne, ale já osobně si myslím, že ano...viz. 2.stránka této diskuze-oficiální německá verze bude mít taky přizpůsobenou klávesnici danému trhu[/QUOTE]
Myslím, že nebude čeký popis klávesnice. U Kaisera taky nebyla QWERTZ pro český trh, ale QWERTY.

MRH Edit: Dodržuj správné citace - přečti si pravidla prosím!
Miloš Strouhal (3997)|16.8.2008 11:15
HW - cz znaky na klávesnici?

Na 99% skutečně žádný český popis klávesnice nebude.
Martin Ráž Hoch (1832)|16.8.2008 16:32
Link - Kolekce odkazů na videa a fotografie související s HTC Raphael

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=412353
Martin Ráž Hoch (1832)|16.8.2008 22:08
Opera pro HTC Raphael / Diamond[QUOTE="hudyss"]kde najdu instalacni cab pro Operu9?ve slozce windows,nebo nekde jinde?ptz TF3D me moc nevzalo a kdyz po HR prerusim customizaci,tak tam opera neni nainstalovana.diky za odpoved[/QUOTE]Tady se dá celkem rozumně stáhnout a případně, pokud člověk pohledá na XDA-Developers, tak těchhle Diamond portací Oper najde spousty.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401643&highlight=Opera
Martin Ráž Hoch (1832)|17.8.2008 09:44
Google Maps[QUOTE="Mashe"]co jsi si stahl? jakym zpusobem jsi dostal GM do TyTNa pls? muzu link? dik[/QUOTE] Libor posílal link sem http://www.google.com/mobile/default/maps/index.html, a bohužel přišel na poznatek, že tento SW není určen pro naše zařízení. Proto je lebší instalovat z CABu.

Ten najdete tady: GoogleMaps 2.0.1.28
Martin Ráž Hoch (1832)|17.8.2008 10:31
Schaps Advanced Config - přidány některé tweaky

http://www.4shared.com/file/59345417/483ee1a0/Advanced_Config_2101.html

K nakonfigurování skrytých nastavení - více možností než TouchFLO 3D config.

Např. skrytí scroll barů je při použití TouchFLO docela hezké. Naopak nepovolujte např. Cleartype v landscape módu, protože ten naopak pomrví zobrazování, proto jsem tyto tweaky odstranil.
Martin Ráž Hoch (1832)|17.8.2008 12:11
HW - Kvalita zpracování - špatný kus

Můj kus je podle mě zpracovaný moc dobře... tedy, nezaznamenal jsem ten problém co máš Ty, ale mám zase horší funkčnost DPADu do stran. Počítám, že se to usadí používáním a pokud ne, tak by to asi podle mě bylo na reklamaci. Otázka je, jestli Ti to funguje, protože pokud ano, tak bych to asi nějaký čas nechal. Protože riskovat, že budu mít novou hračku v servisu... ó to né:)