Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 37 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 549

Téma: HTC Touch Pro (Vario IV) - Obecné tipy, zkušenosti a problémy...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

[h]Uživateli HTC Touch Pro, rozcestník pro Tvou lepší orientaci[/h]

KATEGORIE TOUCH PRO na CE4you.cz

Pokud nechceš narazit na neochotu a zlobu, tak prosím dvakrát měř a jednou řež, což pro ty nechápavější znamená NEJDŘÍVE HLEDAT, PAK SE PTÁT!

Diskuze o obecných zkušnostech, tipech a tricích - HTC Raphael (Touch Pro, T-Mo MDA Vario IV) - tipy, triky, zkušenosti a problémy...
    Diskuze k novým ROM, flashování apod. - HTC Raphael (Touch Pro, T-Mobile MDA Vario IV) - nové ROM
    FLASH NOVÉ ROM - HTC Raphael (Touch Pro, MDA Vario IV) - flash ROM - samostatný návod
    Diskuze ke GPS a jejím problémům / použití[/b] - HTC Touch Prol (MDA Vario IV, Raphael) - GPS - zkušenosti a problémy...
    Řešení nízké hlasitosti[/b] - HTC Touch Pro (MDA Vario IV, Raphael) - Nízká hlasitost / zvuk
    Diskuze k lokalizaci HW klávesnice / použití[/b] - HTC Touch Pro (MDA Vario IV, Raphael) - česká hw klávesnice
    Český návod pro HTC Raphael[/b] je v sekci Podpora, konkrétně v článku České dokumenty k jednotlivým zařízením
    XDA-Developers - seznam WM6.1 ROM pro HTC Raphael[/B] - HTC_Raphael_WM6.1_ROMs
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Feb 2007

Info a parametry zařízení

Tak na tohle se taky těším, konečně nějaká náhrada za Universala (QTEK9000)
    HTC Raphael jako T-Mobile MDA Vario IV a už na konci léta.

http://htcsource.com/
    The HTC Raphael as the T-Mobile MDA Vario IV
    Written by Nick Gray, Wednesday, 28 May 2008
    Without any announcements from HTC, T-Mobile UK has just revealed that they will be launching the HTC Raphael as the T-Mobile MDA Vario IV. It seems to be an exact copy of the Diamond with full slide-out QWERTY keyboard what the Vario series is known for. The T-Mobile MDA Vario IV is expected to hit the streets in the UK by the end of summer 2008.

Jiný zdroj:
    Without much ado, the HTC Raphael, now called the T-Mobile MDA Vario IV in Europe, will hit streets sometime in Q2 2008. As for specs, we're looking at 158 grams, 300 minutes of talk time, 480x640 pixel screen, tri-band GSM, a 528MHz processor, 256MB on-board RAM, Bluetooth, WiFi, GPS, FM radio, and a 3.2MP camera

Jiný zdroj:
    HTC Touch Pro (Raphael)
    Název HTC Touch Pro (HTC Raphael, T-Mobile MDA Vario IV)
    Operační systém Windows Mobile 6.1 Professional (Pocket PC)
    Displej Aktivní TFT 480x640 px, 65k barev, úhlopříčka 2.8"
    Procesor Qualcomm MSM7201A, 528MHz
    Rozměry 103 x 52 x 18 mm
    Hmotnost 158 gramů včetně baterie
    Paměť 256 MB RAM, 512 MB ROM
    Podporované sítě UMTS/HSDPA/HSUPA až 7.2Mbps (850/1900/2100MHz) GSM (900/1800/1900 MHz), EDGE/GPRS (třída 12)
    Datové funkce Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR a A2DP
    GPS NMEA 0183 (Qualcomm), 20 kanálů, eGPS
    Digitální fotoaparát 3.2MPx, Autofocus, makro, přisvětlovací dioda; přední VGA kamerka pro videohovory
    Baterie Li-Ion 900mAh
    Pohotovostní režim -
    Max. doba hovoru -
    Slot pro pam. karty microSDHC
    Další informace Hardwarová QWERTY klávesnice (5 řad), pohybový senzor, FM rádio, TV Out

Preview: T-Mobile představil špičkový komunikátor Vario IV (HTC Raphael), konkurence pro Xperii?

Další fotky a info

Registrace
    Feb 2007

Domovská stránka zařízení - fotky, videa

Pěkné info a videa
    http://htctouchpro.com/

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Video - začínáme + další...

další video HTC Touch Pro Getting Started by HTC on YouTube

to TF3D se zdá docela svižné ... možná delší odezva, ale to si myslím že je schválně na efekt než zmizí váš prst z displeje, aby jste se pokochali krásnou animací

ještě něco ... pročítal jsem tady stejný thread ale věnovaný Diamondovi a tam si hodně stěžovali na to, že má příšerný repráček. Že je to chrastítko, není slyšet a kdesi cosi... tak jestli má TPro vzadu ještě jeden to by bylo velice příjemné ... nebo aslepoň tam má dírky )

//edit: a další videa

PhoneMag Hands On

IDG spanish coverage

Early Promo Slideshow

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Text - Uživatelské příručky

HTC vypustil Userguides pro HTC Touch Pro :!: :!: :!:

User Manual
    -> English -6.77 MB

Quick Start Guide
    -> English -1.30 MB

TouchFLO 3D Guide
    -> English -2.01 MB

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Video - všeobecná ukázka

-- docela mě zaujal ten upgrade počasí, jak o tom pořád spekulovali u Diamondu:-)
    Doufam, ze tohle video tu jeste nebylo..

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Foto - kvalitní fotogalerie

Nová fotogalerie: http://www.engadget.com/photos/htc-t...nds-on/970344/
    Zvláště první fotka - srovnání tloušťky s Diamondem je luxusní :-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Co je všechno v balení?

Telefon
    pouzdro
    headset
    náhradní stylus
    fólie na display
    nějaká dokumentace + 2xCD (Manuály+Sprite Backup a Get Started CD s trialem Outlooku 2007)

Před chvílí sem ho vytáhl mám ho v nabíječce za chvíli si du hrát tak napíšu první dojmy.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

První dojmy

Nemůžu srovnávat s Diamondem nebo jiným HTC přístrojem. Měl jsem ETEN M700 a to je jako srovnávat škodovku s porsche.

TouchFlo 3D se mi zdá celkem dobře použitelný a rychlý. Rozhodně nevnímám problémy o kterých jsem četl u Diamondu, možná to je rozdílem ve velikosti paměti.

Velice se mi líbí vysunování klávesnice, které vypadá tak trochu "magneticky" (jako u stylusu) po kratkém vysunutí se dovysune samo stejně při zavíráni se samo dovře.

Hlasitost hovoru při telefonování u ucha žádný zázrak, ale to se líp bude posuzovat po několika dnech používání.

Asi stejně jako u diamondu je celkem ošklivý, že na přední straně je vidět každý otisk prstu, ale zadní strana vypadá jemně pogumovaně (podobně jako thinkpady)

Na klávesnici se píše dobře akorát klávesky jsou celkem malý (oproti etenu) ale asi je to o zvyku. Mám celkem velký pracky a jde to.

Když mě něco dalšího napadne tak to dopíšu.

MRH Edit: Doplňovat prosím do původního příspěvku tlačítkem EDIT, abychom tu neměli od každého uživatele 10 příspěvků s prvními dojmy

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Podsvícení klávesnice
    Citace Původně odesláno od Chrono Leggionaire
    Díky :yes: ještě bych se chtěl zeptat na podsvícení qwerty. Někde jsem četl, že září bíle, ale zajímalo by mě, jestli je podsvícení vcelku rovnoměrné a zahrnuje všechny klávesy..Samozřejmě, že se intenzita podsvícení může mírně lišit kus od kusu Raphaela, ale pro klid duše..
    Připadá mi celkem hodně vyrovnané akorát šestka mi přišla že svítí trochu víc (což může být moje imaginace) A jsou tam kontrolky na caps lock a fn

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Klávesnice - diakritika
    Citace Původně odesláno od dort
    cestina pomoci SYM.txt asi nebude , neb na klávesnici chybí kombinace FN + speciální znaky :-(
    já na bývalé Toshibě G900 požadovaný znak s diakritikou vyvolával stiskem klávesy SYM, která je i na Touch PRO..samozřejmě předtím jsem do Toshiby hodil upravený sym.txt..ovšem ty doprovodné znaky na klávesce Touch PRO opravdu chybí,no, resp. nejsou vyznačené. Nejlepší by bylo, kdyby to někdo testnul..pevně věřím, že když už, tak je to inaktivované jen částečně a po dodatečné úpravě (doplnění českých znaků) do toho *txt + stisknutí klávesy SYM, půjde diakritika korektně :?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

Klávesnice - diakritika

No tak s tím jsem upřímně vůbec nepočítal, že by takto ta diakritika neměla jít. :disgusted: Kdybych měl aspoň jistotu, že v CZ distribuci bude nově přidaná pátá řada klávesnice i s diakritickými popisky, tj. že bude sloužit k zadávání českých znaků, tak bych možná na ni počkal..ale obávám se, že to mít nebude

Edit:
    Tak pokud se tohle bude prodávat v Německu, tak je šance, že se drobných úprav HW klávesnice u nás dočkáme taky, samozřejmě s oficiální CZ verzí

klik pro zvětšení: HTC Raphael

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Subjektivní srovnání vs. HTC Kaiser

Právě jsem si přinesl ze Sunnysoftu. Cena nižší, než na předobjednávce, fajn. Mám Kaisera, takže dokud se Raphael nenabije, pouze externí srovnání. No nic moc, přátelé. Jen namátkou:
    - krátký stylus (budu Kaiserovo oplakávat)
    - málo tlačítek (chybí třeba tlačítko foťáku, tlačítko OK!, tlačítko záznamníku, rolovací kolečko, ku*va, všechny!)
    - zadní kryt půjde rychle do háje, ty hrany se odřou
    - na tilt klávesnice jsem si OPRAVDU zvykl, to mi bude hodně chybět...

Až to nabiju, doplním

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Podpora SDHC paměťových karet
    Citace Původně odesláno od Matrix44
    do akej kapacity podporuje karty ? Niekde sa mi zdalo, ze bolo prezentovane az do 32GB. Aj ked som nasiel na trhu len max 8GB.
    Ano, podpora karet az do 32GB.Uz jsou na trhu i 16GB microSDHC
    Citace Původně odesláno od Matrix44
    dik. Ja som hladal u SanDisku, ale max 8GB, a este zaujimavostou je ze ponukaju dve moznosti kariet :
    - SanDisk microSDHC™ 8GB Card
    - SanDisk® Mobile Ultra™ microSDHC™ 8GB Card
    a tu by ma zaujimala pripadna kompaktibilita s microSDHC, pripadne aku kartu kupit.
    Oboji karty muzes s ledovym klidem pouzit.Samozrejme SDHC podpora je samozrejmosti nejen u Raphaela.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Subjektivní srovnání vs. HTC Kaiser

http://carnero.cc/mobility/htc-touch-pro-in-the-house/

Kdyby někdo chtěl nafotit nějaké detaily HTC Touch Pro, nechť si řekne. Pro sebe jsem hledal detaily zadní strany a moc jsem nenacházel - hlavně protože se HTC S730 rozpadá kvůli demenci konstruktérů, u Touch Pro se zdá že to nehrozí.

Jinak displej super, podsvícení oproti Kaiserovi je tak dvojnásobně světlé. Displej umí lépe černou. Na dotek je skvěle citlivý - víc na prsty než na stylus. Oproti Kaiserovi se zdá mnohem menší i když papírově je to jen pár milimetrů. Klávesnice má dobrou odezvu a osobně se mi zdá lépe zpracovaná než ta u Kaisera - takže ač jsou klávesy menší, píše se na ní lépe. Výkonově je Kaiser a Touch Pro nebe a dudy. A to i když běží TouchFLO 3D. Volná paměť po rozbalení z krabice je 127 MB a obsazená 73 MB (oba údaje se týkají RAM). Všechny klávesy pod displejem jsou mechanické, OK reaguje jak senzorově (foťák ostří), tak mechanicky (foťák fotí). Kolečko kolem OK je senzorové a v Opeře funguje výborně. G-senzor (akcelerometr) je reaguje přesně a tak i hry, které jej využívají jsou nesmírně zábavné Zadní kryt je pogumovaný, ale decentnějí než u Kaisera - neklouže a není lesklý a přesto nepůsobí tolik gumově jako Kaiser. Displej má skvělé rozlišení (aaa, jak já se těšil opět na VGA) a výbornou čitelnost i z velkého úhlu. Při pohledu z boku lehce ztrácí barvy a mění odstín, ale čitelnost zůstává. Na nabíječce pod lesklou stěnou (při změně úhlu mění barvu ze zelené do fialové) svítí logo HTC pokud je zapojena do sítě, což je milý detail. Tlačítka zpět a "home" fungují přesně jako u smartphone s WM - zpět se vrací nebo funguje jako OK. Trochu mi chybí tlačítko s logem Windows, ale to je jediné. Kolečko na boku nepostrádám, většinou jsem používal Kaisera druhou rukou, nebo jsem k němu musel lámat prsty (dlouhé prsty se jevily jako nevýhoda). TouchFLO 3D reaguje precizně a dost rychle, zatím se mi nezdá že by překáželo. Nicméně nekoresponduje s Pocket Informant, takže až si užiju pocitu z krásných věcí, půjde pryč... Konečně je v nastavneí možnost, aby budík budil i když je aktivní tichý režim.

Tolik asi první (zmateně sepsané) dojmy o které beztak asi nikdo nestál, že?

Závěrem pár čísel:
    1.90.401.1 WWE
    1.02.25.10
    52.33.25.17U
    CE OS 5.2.19965 (19965.1.2.3)

Strana 1 z 37 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 761
    Poslední příspěvek: 17-11-2010, 22:18
  2. HTC TOUCH DUAL, rady, tipy, zkušenosti, problémy
    Od htcjirka v sekci Zbývající PPC