Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN X600 - propadák?

Tramp64 (0)|27.5.2008 19:19
Hledám nový mobil s WiFi,bluetooth,GPS,digi aspoň 2MPx,hlasitý HF,aktivní bar.displej a budík s kalendářem.

Vyšel mi E-TEN X600...jenže jsem taky narazil na hooodně zamítavé poznatky (http://palmare.idnes.cz/e-ten-vraci-uder-x600-jiz-brzy-na-pultech-obchodu-fqh-/chytre-telefony.asp?c=A071017_220557_chytre-telefony_ram)

Tak teď jsem na pochybách....
...přátelé, MAJITELÉ X600-ky, vyjádřete se prosím.
Veliký dííík.null
MeeVal (71)|27.5.2008 19:32
Mám x500+ ale je to "stejné". Pokud věnuješ tak týden nastavování instalací a flashování, tak budeš mít bezproblémové zařízení. Pokud to jenom vybalíš z krabice a budeš hned něco zkoušet, tak nebudeš moc spokojený... x500+ "všichni" pomlouvali, ale teď s novou rom a patchema si dovoluji říct, že je to nejlepší zařízení, co se výkonu, použitelnosti i grafiky týče.
htcjirka (1875)|27.5.2008 19:37
Souhlas,tak jak je to po vybaleni krabice,bude to zoufale,ale rom a patche jak uz bylo zmineno z toho udela vytecne zarizeni.Podobne je to ze vsemi Eteny.Napr X800 atd.
Eteny jsou skvela zarizeni,jen maji spatne vyladene rom a spousty balastu navic od Etenu.
Tramp64 (0)|27.5.2008 21:25
Díky za vaše reakce, jsem trochu v rozpacích - sice s desktopem při reinstalaci woken a pod. potíže nemám (i když rozhodně nejsem ostřílený technik) ale s PDA nemám vůbec žádné zkušenosti. Dokonce jsem někde zahlédl názor, že X600 není vhodná jako první PDA pro nezkušeného uživatele.
PS Jak moc je použitelný GPS? Mapy...?
Dík.
Tomáš Kubec (749)|27.5.2008 21:32
GPS naprosto v pohodě.
Panot (569)|27.5.2008 22:13
Naopak bych hodnotil, že Eteny mají GPS modul jako jedni z nejlepších. Měl jsem možnost testovat citlivost různých zařízení, ale uprostřed obýváku (cca 4 metry od okna) mi satelity chytil jenom Eten :). Myslím, že neexistuje ideální zařízení, které by splnilo veškerá přání zákazníka. Jedno má malou RAM, jiné nevyladěnou ROM, další třeba nepohodlné ovládání, nebo mu chybí VGA rozlišení displeje. Je třeba si zvolit, na co vlastně PDA přesně potřebuji a podle toho učinit výběr. Já osobně zůstanu u Glofiishe, pokud nástroje na úpravu ROM budou fungovat. Mít možnost si OS upravit dle vlastních požadavků je k nezaplacení :).
Tramp64 (0)|28.5.2008 07:23
"Je třeba si zvolit, na co vlastně PDA přesně potřebuji...."
Původně jsem hledal mobil ale když se mi nabídlo za srovnatelnou cenu PDA, taxem si řek že tím líp ;-)
WiFi a GPS beru jako bonus. Jak to vypadá s mapama (stačí mi ČR) ?

Co WiFi - je to použitelné třeba v těch místech, kde tvrdí že je tam WiFi signál zdarma?
Panot (569)|28.5.2008 09:43
ČR ti stačí, pokud necestuješ za hranice, ale je dobrý mít alespoň i státy, které nás lemují, co kdyby :). Wifi používám často a právě tam, kde je dostupné zdarma. Je spousta kaváren, kde se můžeš bezplatně připojit, nebo prostě jen tak vyzkoušíš, jestli si někdo nepořídil wifi domů a nezabezpečil. Pak se můžeš připojit kdekoliv to jde. Využívám tohle hlavně v zahraničí kvůli skype. PDA je "all in one" zařízení a má spoustu možností využití oproti mobilu, jen se musí umět využívat :).
PetrOstry (10)|28.5.2008 21:36
[QUOTE="Tramp64"]Jak to vypadá s mapama (stačí mi ČR) ?[/QUOTE]

Mapy a navigační SW si musíš koupit samostatně, ty součástí PDA nejsou.
pavlik5_ce4you (1)|30.5.2008 08:28
Taky bych se přidal do diskuse.
Mám X600 sotva týden a dojmy jsou celkem dvojznačné; na telefonování je určitě lepší klasický mobilní telefon. Prostě moc vymožeností najednou.
Na druhou stranu jsem byl mile překvapen připojením k WiFi a rozpoznáním GPS. A vůbec i programové vybavení je celkem slušné.
Ale největší problém mám s výdrží baterie; taky musíte denně dobíjet? Je fakt, že ho pořádně proháním, ale... A občas se "sám" zapne (neexistuje nějaká "vychytávka", jak znecitlivět vypínací tlačítko - třeba že by se muselo stisknout 2x nebo dlouze?) a také "sám" restartuje. Škoda, že někdy ve chvíli, kdy potřebujete volat :(( .

Tak to je částečně odpověď, ale i otázka do pléna pro zkušenější majitele.
Tomáš Kubec (749)|30.5.2008 09:07
Máš nejnovější ROM?
Tramp64 (0)|1.6.2008 21:32
[QUOTE="PetrOstry"]Mapy a navigační SW si musíš koupit samostatně, ty součástí PDA nejsou.[/QUOTE]

Kolik stojí a jaké mám vlastně hledat na netu? Existujou (sorry - blbej dotaz) taky mapy pro pěší turistiku?
Díky.

BTW příspěvek pavlík5 mi zase zviklal...:?
PetrOstry (10)|2.6.2008 22:36
Co se tyce map pro autonavigace, tak asi mezi nejrozsirenejsi patri TomTom, iGO
S pesi turistikou je to horsi, ve vetsine pripadu koupis jenom SW (neco dela SunnySoft nebo hodne rozsireny je oziexplorer) a mapy musis naskenovat nebo nekde stahnout. (napr googlemaps)
cputakt (5)|2.7.2008 17:49
Já mám X600 asi měsíc ještě s původní ROM a jsem celkem spokojený jen mi nejvíce vadí fotoaparát.4ekal jsem že 2MPx fotoaparát bude dělat super fotky,on je sice udělá ale jen za určitých okolností s MDA se nesmí hýbat dlouho mu trvá než se ustálí a doostří další problém je asi s automatickou clonou fotil jsem na dovolené vlmi slunečno a jak jsem zapnul fotoaparát tak mi obraz blikal do modra a zpět na obrázek nešlo fotit musel jsem několikrát fotoaparát zapnout a vypnout než se s ním dalo normálně fotit.V režimu kamera je to vůbec nepoužitelné protože i když s MDA nehýbu tak se obraz strašně cuká jako by nahrával 5snímků za sekundu prostě se to strašně cuká a s tou clonou je to na kameře stejné jako u foťáku.
Pokud máte stejný problém nebo jste tento problém nějak vyřešily napište,nevím jestli to není vada na eklamaci.
MeeVal (71)|2.7.2008 19:58
Co se týče map....
Nejlepší co jsem zatím měl a mám v PDA byly SmartMaps-je to navigace jak na auto, tak i cyklistiku a i turistické mapy se dají "stáhnout"...
Charly (1)|14.7.2008 13:54
co by jste tedy poradili? X500+ nebo X600 ? děkuji
Atemi (7)|7.8.2008 17:06
Pls a kde stahnu Ty mapy??
cputakt (5)|7.8.2008 17:20
Já používám IGO8 je na 4allmobile
Atemi (7)|7.8.2008 21:38
diky juknu na to urcite,ja mam taky e-ten glofiish x600 a hodne v klidu telefon jenom to musim nejak doladit nemas nejake dobre aplikace??
Atemi (7)|7.8.2008 21:41
Prosím Te mužu Te poprosit o link ke staženi protože ja to nemuzu najit dik
htcjirka (1875)|7.8.2008 21:50
Zde se ani nepokousej o nejaky zebrani o warez.Zadne warez linky na iGo sem nevkladejte.
Atemi (7)|7.8.2008 21:55
že ty řekneš
htcjirka (1875)|7.8.2008 21:58
Atemi (7)|7.8.2008 22:05
Po Tobě jsem to nechtěl a ja mam na to abych si ho koupil