Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přenos dat mezi telefony

jsznb (19)|25.5.2008 09:59
Dobrý den, zakoupil jsem nové PDA (jiný typ). Jaký SW nebo postup doporučujete pro nejrychlejší přenos (převod) osobních údajů na nové PDA? Outlook bohužel nemám. Jedná se o převod telefonních čísel a údajů u nich uvedených, převod údajů v kalendáři, případně sms, mms. Nepotřebuji přenos nastavení vzhledem k tomu, že se jedná o jiný typ a výrobce. Moc díky za pomoc. PS Freeware SW má samozřejmě přednost.
Zdenek Malinsky (9781)|25.5.2008 14:43
[QUOTE="jsznb"]Dobrý den, zakoupil jsem nové PDA (jiný typ). Jaký SW nebo postup doporučujete pro nejrychlejší přenos (převod) osobních údajů na nové PDA? Outlook bohužel nemám. Jedná se o převod telefonních čísel a údajů u nich uvedených, převod údajů v kalendáři, případně sms, mms. Nepotřebuji přenos nastavení vzhledem k tomu, že se jedná o jiný typ a výrobce. Moc díky za pomoc. PS Freeware SW má samozřejmě přednost.[/QUOTE]

Myslím, že na toto téma už ti bylo částečně 2x zodpovězeno - tady a tady.

Synchronizace PIM lze buď s Outlook (býval přikládám k PDA zdarma, dnes většinou jen 60 denní trial, nákup pro firmu byl už diskutován ve výše uvedém vláknu) pomocí ActiveSync nebo jsou diskutovány alternativy v sekci + Komunikace a synchronizace (např. Thunderbird + BirdieSync, Google). Ovšem nevím, jak tato alternativní řešení zvládne syncnout např.poznámky u kontaktů apod. :?

Na SMS je tu ve freeware zálovací utilitka, ale opět nevím, jak a zda vůbec zvládne korektně obnovu na jiném zařízení. Další možností je Jeyo Mobile Extender for Outlook (taky není free).


Otázka na závěr - jak jsi dosud synchronizoval a zálohoval?
jsznb (19)|25.5.2008 15:27
Doteď jsem zálohoval programem dodavaným k E-TEN M700. Ten bohužel na HTC prý nefunguje. Možná bych oželel i sms, ale jde mi hlavně o 100 % přesunutí kalendáře a kontaktů. Prozatím díky za tuto radu. Ta vlákna si samozřejmě přečtu. Pokud by někdo i tak věděl o SW, který by to zvládl mezi oběma zařízeními, budu moc rád. Má někdo zkušenosti s SPB Backup v kontextu s výše popsaným přesunutím? Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|25.5.2008 15:53
Musím tě upozornit na to, že záloha ti pomůže jedině v případě HR, při obnově na stejném zařízení. Na jiném zařízení a dokonce i na stejném PDA při přeflashovaní na jinou ROM ti bude tato záloha na ehmm ... na nic.

Pokud jsou data opravdu důležitá (klienti a pod.) a jejich ztráta by bylo obrovské neštěstí, rozhodně by stálo zauvažovat o nákupu Outlooku popř.o užívání exchange serveru. Pokud jde o soukromé užití, s málo kontakty a maily, je určitě exchange stejně jako nákup OUtlooku dražší řešení.
jsznb (19)|26.5.2008 13:17
Díky za radu. Asi tedy o tom nákupu budu muset vážně zauvažovat. Když jsem přeinstalovával M700 (a u tohoto telefonu je to zapotřebí docela často), vždy se mi podařilo data bez problémů obnovit ze zálohy (viz. výše), proto jsem se domníval, že i přenos dat mezi zařízeními by tímto způsobem mohl nějak jít ... nebo alespoň použít nějaký SW, který by to umožnil. Vždyť data musí být umístěna v nějaké databázi, která musí být kompatibilní v rámci WM. Nebo se pletu? Jinak díky za snahu.
DD_ (331)|26.5.2008 14:09
No to je prave ten problem, ze to az tak kompatibilni byt nemusi, kazde zarizeni ma WM uvarene na miru. Jde hlavne o zaznamy v registrech, ktere se lisi zarizeni od zarizeni, ROMka od ROMky, ktere muzou pri obnove na jine masine udelat dost velkou paseku.
xtonda (811)|26.5.2008 14:20
Myslím, že Office se dá získat jako 30 nebo 60 denní trial, případně stáhnout zdarma VMWare Player a do něj rovněž zdarma předpřipravený virtuální stroj s 30 denní evaluací Exchange Serveru.
Honza Kulíšek (73)|26.5.2008 17:07
Co pouzit PIM Backup? Nainstaluju na zdrojovem zarizeni, provedu zalohu pozadovanych dat (sms, kontakty i kalendar neni problem), pretahnu soubor do ciloveho zarizeni, nainstaluju PIM Backup v nem a dam Restore.
Je to freeware a je dobre ho pouzivat i do budoucna, diky scheduleru zalohovat jednou denne a clovek se pak tolik nemusi bat incidentu jako je nahodny HR nebo omylem smazane kontakty/smsky.

Pripadne je mozno pouzit PC a na nem soft Jeyo Mobile Companion. Ten bohuzel free neni. Nicmene umoznuje vcelku pohodlnou spravu WM zarizeni, vcetne editace kontaktu ve velmi podobnem rozsahu jako velky Outlook.

Na zalohovaci softy typu SPB Backup bych se vyflakl. Potvrdi ti to tu asi vetsina ostrilenych, ze si dost casto clovek prenese na cistou instalaci i stary problemy, takze trochu vysoka cena za zalohovani uzivatelskeho nastaveni. Jestli jde fakt jenom o vyse zminena data, tak je to tuplem zbytecne.

Diskutovat v souvislosti s pozadavkem na pouhy prenos mezi zarizenim rovnou Utlouka mi prijde trochu zbytecne. Jak ten prislovecny kanon na vrabce. To same s alternativama jako je TB&BirdieSync.
jsznb (19)|28.5.2008 06:44
Díky za radu. Na PIM Backup jsem na netu koukal, ale vzhledem k předchozímu (co psal admin) jsem se domníval, že tímto způsobem přenést kontakty nejde. Máš to vyzkoušené? Na SW Jeyo Mobile Companion se mrknu. Díky za upozornění a radu. A ta poslední věta se mi zdá zbytečná.
DD_ (331)|28.5.2008 10:09
Ja jsem pouzival PIMBackup pri prenosu kontaktu mezi WM6.0 a WM6.1 a proslo to naprosto bez problemu. Myslim si ze prenos mezi zarizenima bude taktez bez problemu.
Honza Kulíšek (73)|29.5.2008 10:16
>>jsznb: admin mel na mysli prave zalohovaci softy od ETENu nebo treba SPB Backup. Tedy takove, ktere zalohuji i registry, programove nastaveni a podobne. Tyto zalohy delaji problem i na stejnem zarizeni se stejnou ROM, natoz kdyz to preneses mezi ruznymi ROM nebo dokonce zarizenimi. To je k te me posledni vete. (ta uplne posledni byla mirena na rady okolo Outlooku)
A jak pise DD - s PIM backupem jsem prenasel databazi taky mezi 6.0 a 6.1. Dikybohu tam MS pouziva stejny format dat a problem s tim nebyl :)
jsznb (19)|30.5.2008 23:01
Tak že uzavřeno. Díky pánové. PIM Backup byl to co jsem hledal a vše prošlo OK. PS O té poslední větě jsem to nemyslel zle, ale spíše tak, že jsem vděčen za každou radu, ať je jakákoli, pokud funguje.