Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavenie MMS,WAP a GPRS na EUROTEL/SR a ORANGE/SR

madamare (167)|4.6.2004 10:20
Máte niekto súbory ,alebo postup ako nastaviť MMS,Wap a GPRS na MDA II ?
Mal som to nastavené ale po fňflashnutí novej ROm je to všetko preč a ja som s toho Jeleň. eurotel mi poslal SMS ako to nastaviť,ale ten postup sami nejako nedarí.
Šeba_oldd (1184)|4.6.2004 11:11
madamare (167)|4.6.2004 11:36
Nevieš náhodou poradiť či nie je pre MDA len nejaký súbor ktorý by som stiahol do MDAčka a išlo by to? Tak ako to funguje na mobiloch. Eurotel to ponúka na svojich stránkach pre Rôzne telefóny ale pre MDA nie.
Šeba_oldd (1184)|4.6.2004 11:47
Nevím o ničem takovém a myslím,že kdyby něco bylo tak to zde určitě bude někde viset.
madamare (167)|4.6.2004 12:01
A ako to potom robia mobilný operátory? Keď som ho kúpil bolo všetko nadstavené. Aj po hard resete to tam ostalo,tak neviem.... Možno by sa to dalo vytiahnuť z nového nadstaveného...ale ja netuším ako neviete to niekto?:?:
kuko61_ce4you (28)|4.6.2004 13:46
Myslim, ze nastavenie sa instaluje po hardresete z udajov ulozenych v ExtROM. Mal by tam byt nejaky customize eurotelacky CAB subor, z ktory pri instalacii vsetko nastavi, Ja som este neflashoval, ale ako som si pozeral obsah roznych ExtROM, kazdy operator tam dava svoj CAB subor s nastaveniami, T-Mobile CZ v nom ma napr. aj cestinu. Takze musis skombinovat subor z povodnej ExtROM s novou a flasnut ho. Alebo ho doplnit do ExtROM pomocou programu ExtendedROMUnlocker a po hardresete by sa mali nainstalovat firemne upravy Eurotelu. Ak nemas zalohu suborov z povodnej ExtROM Eurotelu, tak si ich asi musis niekde zohnat.
Odo mna je to rada cisto teoreticka, iste tu s tym vsak ma niekto aj prakticke skusenosti. A pokial si pamatam, toto sa tu uz v diskuzii davnejsie preberalo.
madamare (167)|4.6.2004 20:38
[QUOTE="kuko61"]Myslim, ze nastavenie sa instaluje po hardresete z udajov ulozenych v ExtROM. Mal by tam byt nejaky customize eurotelacky CAB subor, z ktory pri instalacii vsetko nastavi, Ja som este neflashoval, ale ako som si pozeral obsah roznych ExtROM, kazdy operator tam dava svoj CAB subor s nastaveniami, T-Mobile CZ v nom ma napr. aj cestinu. Takze musis skombinovat subor z povodnej ExtROM s novou a flasnut ho. Alebo ho doplnit do ExtROM pomocou programu ExtendedROMUnlocker a po hardresete by sa mali nainstalovat firemne upravy Eurotelu. Ak nemas zalohu suborov z povodnej ExtROM Eurotelu, tak si ich asi musis niekde zohnat.
Odo mna je to rada cisto teoreticka, iste tu s tym vsak ma niekto aj prakticke skusenosti. A pokial si pamatam, toto sa tu uz v diskuzii davnejsie preberalo.[/QUOTE]
Neviete niekto kde by sa dali tieto súbory stiahnuť a kam ich potom nainštalovať? dúfam že to už niekto robil a poradí.
madamare (167)|4.6.2004 23:11
[QUOTE="Zdeno"]Ahoj, koukni se sem www.korf.me.cz do sekce Download.
Je tam položka: Eurotel GPRS nastavení pro MDA s OS WM 2003

je to asi to co potřebuješ.

Zdeno[/QUOTE]
Neviete si s týmto niekto poradiť? ZDENO mi odporučil na stiahnutie súbor z vyššie uvedenej stránky a je to presne to čo potrebujem-akurát na Eurotel cz:no: No a ja potrbujem nadstavenia na Eurotel sk. akým spôsobom zmeniť nastavenia tohto softu? ide to vôbec? (zmenil komplet vzhlad MDAII vrátane telefónu a štartovacieho obrázku)
Zdeno_ce4you (291)|7.6.2004 21:46
Tak jsem koukal na www.eurotel.sk a zdá se, že maj stejné parametry nastavení GPRS. I APN maj stejné, tak by to mohlo chodit ne?
Možná jen změnit Area Code z 420 na 425, ale tahle položka je nepovinná.

Ale ty už jsi to možná vyřešil ne?

Zdeno
madamare (167)|7.6.2004 21:57
Bohužial nie,ale mne sa ho(Qtek) podarilo odblokovať a mám GPRS od ORANGE a tam je nadstavenie maximálne jednoduché. Nadstavuje sa tam iba prístupový bod a to je všetko. Takže mám GPRS orange a čakám či sa niekto neozve kto bude mať ten CAB súbor Eurotelu. skúšal som to nainštalovať podľa ich návodu,ale mne to absolútne nejde tak uvidím...Hardreset mi nepomôže,lebo tam mám ExtRom Eurotel CZ a ten má trošku iné parametre:sarcastic:
madamare (167)|7.6.2004 21:58
Bohužial nie,ale mne sa ho(Qtek) podarilo odblokovať a mám GPRS od ORANGE a tam je nadstavenie maximálne jednoduché. Nadstavuje sa tam iba prístupový bod a to je všetko. Takže mám GPRS orange a čakám či sa niekto neozve kto bude mať ten CAB súbor Eurotelu. skúšal som to nainštalovať podľa ich návodu,ale mne to absolútne nejde tak uvidím...Hardreset mi nepomôže,lebo tam mám ExtRom Eurotel CZ a ten má trošku iné parametre:sarcastic:
madamare (167)|7.6.2004 22:00
[QUOTE="Zdeno"]Tak jsem koukal na www.eurotel.sk a zdá se, že maj stejné parametry nastavení GPRS. I APN maj stejné, tak by to mohlo chodit ne?
Možná jen změnit Area Code z 420 na 425, ale tahle položka je nepovinná.

Ale ty už jsi to možná vyřešil ne?

Zdeno[/QUOTE]
Ale veď to nie je vytáčané pripojenie? Alebo sa mýlim? tak načo area kod. A Slovensko má 421.
Scythe_ce4you (130)|7.6.2004 23:01
len tak mimochodom to chces povedat ze qtek je zablokovany na eurotel?
Inak je v pohode ten telefon? Este som ho nekupil ale uz som prudko nakloneny ale ak je zablokovany tak je to v :evil:
madamare (167)|7.6.2004 23:17
Je blokovaný len ET ale keď ho kúpiš v plnej cene( čo si myslím urobí len šialenec keď plná cena je 33.500,- a na program je "len" 17.000,.) tak ti ho na "požiadanie odblokujú. Inak odblokovanie je otázkou 1 minúty a to si myslím je v pohode len nainštaluješ 68kb soft-reštart a ideš:D Potom je odblokovaný natrvalo aj po hardresete.
Zdeno_ce4you (291)|7.6.2004 23:31
Omlouvám se za 425, ale stáhnul jsem si navod v PDF na nastaveni GPRS přímo z www.eurotel.sk a tam to tak bylo.
Tak nevim.
Zdeno.
madamare (167)|7.6.2004 23:38
No to je práve to čo som písal mám taký pocit že v ET nemajú ani páru o tom ako to funguje. To Nastavenie ktoré oni ponúkajú ako PDF súbor je nejaké divné. Nie že by som ja tomu extrémne rozumel ale keď my ich pracovník na technickej podpore povie:" Keď to nastavenie nebude fungovať tak si ho reštartujte tak že vyberiete baterku na 1/2hodiny a ono sa vám to potom nainštaluje" tak čo si mám myslieť o ich tech. podpore? Ten postup ktorý tam je absolútne nesúhlasí lebo to menu je v trošku inom poradí a niektoré položky sa v tom nastavení ani nenachádzajú.
madamare (167)|7.6.2004 23:42
A ešte... GPRS je vytáčané pripojenie alebo nie? Logicky my vychádza že nie,lebo keby to tak bolo tak by som mal platiť za pretelefonované minúty a nie za prenesené dáta?
Scythe_ce4you (130)|8.6.2004 02:06
GPRS je vytacane pripojenie aj aDSL je vytacane pripojenie to z minutami nema nic docinenia ani z tarifikaciou aspon teda podla mna a to som si overoval aj u ST
Scythe_ce4you (130)|8.6.2004 02:08
inak kedze si slovak spytam sa teba oplati sa ten telefon kupit z tej akcie je v pohode? a ma fakt tak zly fotak ako pisu v recenziach? a ten soft-reset prip. postup k tomu mohol by si mi to sendnut na mail? kosax@bdr.sk