Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Začátečnické (stupidní) dotazy

korina (6)|24.5.2008 21:56
Zdravím všechny,

jsem už 14 dní majitelkou HTC Kaiser se 4 GB paměťovou kartou. Můj problém je nedostatek času pročíst si pořádně tohle forum, kde bych asi našla odpovědi na svoje dotazy, s kterými mne zkušení uživatelé asi teď pošlou do háje. No přesto to zkusím.
1. Nevyhovuje mi budík v HTC a tak jsem si našla, že je dobrá aplikace Spb Time. Stáhla jsem si do počítače její trial a pak jsem ji dala na kartu v HTC, ale když se to snažím spustit, tak mi to píše Aplikace Spb není platná aplikace systému Pocket PC. Kde je chyba?

3. Můj budík mi nepřehrává melodie v wav, které jsem dle návodu, který jsem někde našla vložila do složky windows. Když se je snažím nastavit, tak se mi sice v seznamu ukáží, ale když na ně klepnu, tak mi tam skočí default nastavení.

2. Snažila jsem se dát kartu jeden díl nějakého seriálu, což se povedlo, ale nepodařilo se mi ho v telefonu pak spustit. Předesílám, že nemám žádné jiné programy, než ty co byly v telefonu a k telefonu.

No bylo by pár dalších dotazů a nakonec by bylo nejlepší, kdyby někdo z vás šel se mnou na pivko (platím) a udělal mi takovou malou nalejvárnu ve využívání tohohle přístroje:) Jsem z Prahy. Kdyby moje otázky byly pro tohle forum opravdu moc promitivní, tak mi prosím alespoň někdo napište na mail:korina@email.cz . Každopádně díky všem.
korina (6)|24.5.2008 21:57
Ach jo. Chtěla jsem to vložit do tématu rady a triky HTC kaiser. Jsem opravdu šikovná "blondýnka". Prosím správce o přesunutí:oops: .
htcjirka (1875)|24.5.2008 22:13
[QUOTE]Stáhla jsem si do počítače její trial a pak jsem ji dala na kartu v HTC, ale když se to snažím spustit, tak mi to píše Aplikace Spb není platná aplikace systému Pocket PC. Kde je chyba?[/QUOTE]

Stahla jsi si aplikaci s koncovkou .exe,ta se instaluje pres PC a pripojeni ActiveSync.Pokud si chces naistalovat aplikaci spustitelnou v primo v Kaiserovi musi mit koncovku cab.Jdi znovu na dane stranky a stahni si cab.

[QUOTE]Snažila jsem se dát kartu jeden díl nějakého seriálu, což se povedlo, ale nepodařilo se mi ho v telefonu pak spustit[/QUOTE]

Vestaveny prehravac nezvladne prehrat vsechny video soubory,dobre bude nainstalovat a pouzit prehravac videa - Core Player.Windows Media rozhodne neni vhodnym.
Dobre je take mit serial v rozliseni pro Kaisera coz je 320x240 a ne ho tam treba prat v plne kvalite :D
Zdenek Malinsky (9781)|24.5.2008 22:27
Doporučuji:

1. Na titulní straně tohoto webu je v pravém sloupci rubrika Začínáte? Čtěte! kde je určitě dost návodů pro začátečníky.

2. Odhlaš se a podívej se znovu na na tutéž stranu - najdš tam také řádku informací s názvem Informace pro nové uživatele Windows Mobile zařízení

3. Také kvůli začátečníkům se pořádají srazy ce4you - nejbližší pražský bude (viz můj podpis).


Spb Time instaluj raději do PDA a ne na kartu.
Pavel Koza (4761)|24.5.2008 22:36
Pokud jde o filmy, je to celkem slozitejsi. Bez dalsi aplikace nebudou bezne stahovane DivX nebo XviD filmy fungovat. Zkuste si stahnout aplikaci TCPMP, ta by to mela zvladnout (ale neni to na 100%, zpusobu kodovani videa jsou mraky). Dalsim problemem muze byt velikost souboru, pokud by to bylo trhane, zkuste aplikaci PocketDivXEncoder, ktera video prechroupe do pozadovaneho rozliseni. Je celkem intuitivni a i v cestine.
ipf (2136)|24.5.2008 22:36
ad 1:
přečti si
tenhle článek , dozvíš se, jak instalovat aplikace do své cihly.

ad 3:
zvuk je možná v jiném datovém toku, zkus ho zkonvertovat do nižší kvality, umí to spousta programů

ad 2:
nahraj si tenhle prográmek, zvládá daleko víc:
TCPMP
korina (6)|24.5.2008 23:01
Díky všem za odpovědi! Už jsem si nainstalovala ten Spb. A dám se do čtení toho doporučeného. :)))))))