Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Bluetooth klíčenka Freedom GPS2000

Beny_ce4you (53)|24.5.2008 13:06
Ma nekdo zkusenosti s touto navigaci ? Zajimaly by me jak jste spokojeni/nespokojeni.
xtonda (811)|24.5.2008 15:55
Zkušenost nemám, ale do něčeho s tak malou baterií a tedy i výdrží bych nešel. A není to navigace, ale jen prostý Bluetooth GPS přijímač.
Miloš Strouhal (3997)|24.5.2008 20:10
Osobne bych klicenku vubec nezatracoval, je to jedina externi GPS, kterou nebudete muset v aute nikdy hledat, pripnete-li si ji trvale jako privesek napriklad na klice od auta, coz vzhledem k jejim rozmerum neni vubec problem. Pokud jde o zminovanou vydrz, tak tak zle to neni, 10 hodin celkem ujde a navic mate v aute stale po ruce cigaretovou nabijecku, takze v pripade potreby si natahnete do klicenky kablik s napajenim a jedete dal. Zkousel jsem i jeji citlivost a studeny start. Obstala na vybornou.
maravac (35)|11.6.2008 13:40
Dobrý den, koupil jsem si k PDAčku (mám HP iPAQ 214 s Windows Mobile 6.0) GPSkový přijímač Freedom GPS2000 a jelikož to (GPS) držím poprvé v životě v ruce a jsem, co se týče GPS a navigace, naprostý laik, prosím o radu: jak to přinutit pracovat???

Spároval jsem obě zařízení, vytvořil se mi Bluetooth zástupce Keychain GPS 2000: SPP slave - ve vlastnostech mám zaškrtnuto Ověřování i Šifrovat (doufám, že je to takto OK). Nevím proč, ale v seznamu spárovaných zařízení je na něm takový modrý otazník. Nicméně pomocí výše jmenovaného zástupce jde připojit.

Ale co mám nastavit dále? Ve Start/Nastavení/Systém je zástupce názvem "Externí GPS". Jaký port mám zvolit na záložce Programy (nabízí se COM0-COM9 a GDP1-GDP9) a jaký port u Hardware (COM0-COM9). Co přenosová rychlost, čím vyšší tím lepší (115200) nebo zlatou střední cestu?

Navigační software nemám, zatím jsem to zkoušem s Google Maps Mobile (tam taky nevím, jak s nastavením), výsledek nula. :(

Doufám, že mě neukamenujete, jsem GPSková "lama" (zatím). S vaší pomocí se to snad zlepší. ;)

M.
xtonda (811)|11.6.2008 13:56
Když si vlezeš do bluetooth settings a na záložce services vybereš serial port a dáš advanced, tak se zobrazí čísla příchozího a odchozího COM portu, já tam mám 5 a 6, takže na GPS se připojuji na COM6, rychlost používám 38400, což bylo kdysi kdesi zmiňováno jako optimum pro Sirf Star III co mám ve svém GPSr.
maravac (35)|11.6.2008 14:34
Tak ani ťuk. Nastavil jsem čísla portů (taky tam mám 5 a 6), ale nepomohlo. Co je kde ještě třeba přesně nastavit, aby to šlapalo? GPSka se s PDAčkem spojí, ze stavu se dozvím, že síla signálu (bluetooth) je optimální, ale za cca 3 a půl minuty se přijme jen nějakých 20 kB, odesláno 0. Anebo že by to nefungovalo s těma Google Maps? Fakt už nevím. Lze to ozkoušet ještě v něčem jiném (ideálně nějaký freeware - komerční software zatím kupovat nechci, dokud se nedozvím, že to vůbec nějak pojede...). Achjo...

xtonda: nejsi třeba z Prahy, že by ses mi mrknul, jak to nastavit?

M.
xtonda (811)|11.6.2008 14:44
Já mám na iPAQu 214 s Nokií LD-3W vyzkoušené VisualGPSce (free) a dále PathAway a OziExplorwer (oba mají tuším trial). Ale některé softy, třeba Garmin Mobile XT mi přes COM nejdou, mají speciální volbu Bluetooth GPS.
Jirka Ch. (42)|26.6.2008 14:58
[QUOTE="Beny"]...jak jste spokojeni/nespokojeni[/QUOTE]
Předváděl mi jí kamarád (žádný PC/PDA greenhorn, ale IT pracovník) - Je z ní nadšený: má lepší citlivost a rychlejší start než interní GPS jeho Looxe 520. 10 hodinová výdrž je větší než vydrží PDA, když se PDA vypne, přestane BT komunikace, tak GPS se skoro vypne (čeká na BT signál), že vydrží prý týden. Vypadá to ale neuvěřitelně, takhle malý a ono to funguje a dobře!:yes:
maravac (35)|26.6.2008 15:04
Jo, taky už jsem to rozchodil. Akorát musím před použitím GPSky spustit připojení na internet (přes mobil, GPRS). Nevím, možná je to normální, možná je to tím, že používám GoogleMaps (a tam to nějakým způsobem potřebuje pracovat s mobilem - teď nemyslím jen kvůli stahování map). Jaké máte zkušenosti vy, taky potřebujete k použití této GPSky (Freedom 2000) spustit připojení na internet?
chromos (116)|26.6.2008 18:00
A nevíte, jak je to u téhle gpsky se statickou navigací? Na webu výrobce jsem sice našel " Velocity: 0.1 m/sec", ale to ještě nemusí nic znamenat.