Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zaznam ujete trasy automibilu

sulc (19)|22.5.2008 22:38
Ahoj,

rad bych znal Vas nazor na to jak vyresit efektivne - pomer cena/vykon sledovani automobilu, respektive toho kam to auto jelo kdyz nemelo.

Standardni reseni sledovani aut znam, ale v dnesni dobe se mi zda ponekud zbytecne komplikovane, jelikoz nepotrebuji sledovat auto on-line, ani kazdy den, jen by mi vyhovovalo pri pochybnostech si overit v historii situaci.

Plan je takovy, k tomu to prosim komentare.

Koupim bluetooth prijmac, ktery zase potrebuji aby ridici bezela navigace v pda. Tento prijac bude schopen zaznamenavat trasu a patricne se nastavi tak, aby to bylo optimalni. Jenomze zde mam dva problemy... Chci aby to byl zapnuty porad, jinak mi budou tvrdit ze ho zapomneli zapnout - to by melo jit vyresit pomerne jednoduse odstrihnutim konektoru do zapalovace a pripojeni primo na nejaky staly zdroj napeti v aute, pripadne na nastartovani klicku ...

Jenze pak je tu jeste problem s antenou a moznosti vypnuti logovani. To bych vyresil tak, ze do strechy namontuju pevnou gps antenu a propojim ji s modulem, ovsem tady netusim jestli to vubec nejak rozumne jde, pokud staci normalni koaxial, nebo jak to je ...

Pak bych modul schoval nekam pod desku, kde by nesel vypnout, signal by mel perfektni z axterni anteny a modrozub by v aute byl take k dispozici ... teoreticky by to melo pomerne slusne a spolehlive fungovat za pomerne malo penez ....

Zapomnel jsem na vyvedeni mini USB nekam na dobre misto pro stahnuti dat, rekneme jednou za tyden .... tak asi vse...

Prosim znale o komentar, napady , vyhrady takoveho reseni.

Diky
sikula05 (272)|23.5.2008 00:09
Není jednodušší více manželce důvěřovat?;)
ipf (2136)|23.5.2008 12:02
pokud pojede navigace v pda, pak má určitě možnost záznamu trasy. anebo použít program "vesualGPSce", je free. a řidič bude mít povinnost ho před cestou pustit, jinak mu strhneš prémie, to není nic protizákonného ani osobního, pokud to máš na firemní auto, tak mu to nařídíš.
pokud to máš na manželku, tak se modli aby ten šikula, co za ním jezdí, nebyl programátor a večer budeš koukat, že auto stálo celej den před barákem :D
Docent (1234)|23.5.2008 12:16
Nevím, jestli nevymýšlíš vymyšlené, pokud vím, má takové řešení třeba CCS, Mapfactor a nejspíš i řada dalších... Asi to stojí nějakou kačku, ale pokud vím, používá to dost firem (třeba řidiči Plzeňského Prazdroje z toho neměli vůbec radost :D ).