Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Charmer před smrtí

Frodos (8)|21.5.2008 22:18
Zdravím všechny....
chtěl bych tu poprosit o radu. Stalo se mi to, že při update rom se mi z ničeho nic restartovalo pc a update skončilo při cca 95%. Teď když zapnu MDA, tak se spustí bootloader. Ať hledám jak hledám, nikde než na xda-developers návod nenacházím. Na xda-developers je návod samozřejmě v angličtině. Anglicky umím jen částečně. Stáhl jsem si mtty.exe k flashování bez Active sync, ale k určení portu v mtty.exe mám možnost volby pouze k COM1 a COM2. Pokud již někdo tento problém řešil, podělte se o zkušenosti. Díky Frodos
Nesli (409)|21.5.2008 22:58
Nepotrebujes mtty(pri trose stesti), jen pust znovu flash kdyz bude device v Bootloaderu;) Melo by to tak behat..(pokud to nepude je potreba pouzit MaUpgrade_NOID.exe ...
Nesli (409)|21.5.2008 23:01
Pro sichr posilam soubor s tim .exe co jsem napsal, staci do hoto adr. co se ti rozbali nahrat .nbh soubor s ROM a spustit ;)
Frodos (8)|21.5.2008 23:55
Díky za odpověď , problém přetrvává. Pokud spustím flash od T-Mobile, tak hlásí "INVALID VENDER ID" ale pokud použiju ten exáč s no ID, tak hned po odkliknutí posledního potvrzení (další) vyskočí okno finish s kázkou hard resetem, ale dev stále v bootloaderu... IPL1.12 SPL 1.12 :((
Nesli (409)|22.5.2008 00:11
Aha.. Detailik, jen pro upresnení: Jaká byla v zařízení ROM před flashem, jakou jsi chtěl ROM flashovat, bylo zařízení CID unlock (tj SuperCID)? A nezapoměl jsi do toho adr. ode me nahrát ten .nbh soubot s ROM (pokud mas shipped rom ci ti instalace te tve rom konci .exe je nutno z ni .nbh soubor vyextrahovat)?
Frodos (8)|23.5.2008 00:00
Před tím tam byla německá T-Mobile, ale podle výpisu z mtty to na super CID nevypadá. Flashoval jsem před tím MDA Vario a to se zablokovaným CID nešlo flashovat vůbec. Proto jsem si nedělal starosti u Charmera s CID lockem když se flashování v pohodě rozjelo. Asi to bude ten problém... Teď ještě sháním původní německou Flash, ta snad zabere... Je možný rozjet flash z SD karty?? To jen kdyby se nepodařilo flash rozjet normálně...
Frodos (8)|23.5.2008 00:02
Jo ještě dodatek, odblokoval jsem simlock a chtěl jsem do něj nalít WM6
Nesli (409)|23.5.2008 00:50
Osobne, flashovat jinou nez origo oteratora ROM bez SuperCID, na povazenou, ale uz se stalo, tak dale..
Porad jsi mi nenapsal zda jsi do toho adresare ode me nakopiroval primo ten souhor s ROM co ma priponu .NBH..
..Puvodni nemecka ROM ti to tak mozna vrati do stavu ve kterem to bylo pred flashem, coz by mozna take nebylo na skodu..
Kazdopadne porad neni pozde na Hard-SPL (tj Super CID) a pak flash, podivej se na XDA, uuurcite tam maji tunu verzi;)
Nesli (409)|23.5.2008 00:53
PS Simlock v tuto situaci nehraje roli...:(
oldasuk (38)|23.5.2008 12:44
Nehraje mi tam jeden udaj a to tento IPL1.12 SPL 1.12.Podle mého by tam měly být čísla 2.06.Aspon já je tam mám.Jedná se opravdu o HTC Charmer(MDA Compact II) a ne HTC Magician(MDA Compact)?Ahoj Olda
Nesli (409)|23.5.2008 14:18
TO Oldasuk
Verze IPL a SPL se nikterak netýka toho jaké je to zařízení , čísla(1.12. 2.04 atd. ) pouze udávájí jaká je to verze..Nehledě na to že Magič to být nemůže, neb ten tyto protok.(IPL, SPL) vlastně ani neměl, né tak jak jsou použity zde...;)
Frodos (8)|23.5.2008 23:49
Ten soubor jsem tam dodal ze složky v tempu po spuštění instalátoru. Vlastně všechny soubory s flashí. Spustil jsem ten od Tebe a hned přeskočil na konec s hláškou update proběhlo úspěšně. Jinak se samozřejmě jedná o MDA Compact II. Procesor OMAP 850 a původně tam byly WM5. Označení je PM200. Postup pro odstranění CID lock, mi podle návodu na XDA nešlo, je to v angličtině, tak jsem možná něčemu špatně porozuměl, tak pokud mi přihraješ popis v cz, budu Ti vděčný :))
Nesli (409)|24.5.2008 00:34
Taaakze, jeste mi vlastně doslo ze pokud jsi pouze v bootloaderu, SuperCID moc neudeláš (návod ..zde, ale je to ted k nicemu)
...
TJ, zkus ted flashnout pomoci souboru co prikladam...
Jinak neco podobneho se tu teze resilo link.
Dále pak nejaky material zde a zde..
..
..PS Kdyz uz jsi flashoval bez supercid, rika ti aspon neco pojem G3 a G4 cip v zarizeni?
Frodos (8)|24.5.2008 01:57
Už jsem tam vrátil německou TM Rom a MDA běží. Jen se mi změnilo IPL a SPL na 2.03. Dal jsem tam radši tu nejnižší co byla na něm. TM stránkách. Co se týče G3 a G4 což je Flash Chip typ a to mám psáno M-Systems.Teď bych se pokusil o unlock CID, ale právě onen chip je problém nebo??
Nesli (409)|24.5.2008 02:14
Super, no hlavne ze bezi;)
Ohledne cipu: neni to problem v pravem slova smyslu, jde jen o to ze musis flashovat, v nasem pripade rom a hard-spl (tj supercid) pro danou verzi cipu, tj bud G3 nebo G4;)
..
ted kdyz uz to bezi muzes urobit prave to SUPERCID( cesky napod jsem ti daval v linku predtim) a pak uz tam muzes lupat romky dle libosti :yes: :D
Frodos (8)|25.5.2008 01:14
Jo je to fajn že se chytla... S tím odblokem CID mám problém, nemůžu sehnat soubor Propet Aku2 CID unlock.Podle návodu je asi nezbytný. S tím čipem G3 G4 mám taky problém, mám psáno M-Systems, takže nevím zda je tam G3 nebo G4.
Nesli (409)|25.5.2008 21:04
Hele takhle, osobne Charmera nemam, takze v tomhle ti asi vic neporadim, ale to ce tyce SuperCID unlocku fakt prohledej XDA-DEV a tam to urcite je, nebo pak jeste napis na ten link co jsem ti psal vyse, kluci tady na foru to tam resili, urcite budou vedet:yes: :D
Good luck:cool: