Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mphone v2,1 a více zložkové menu

K3_ce4you (107)|4.5.2002 01:44
Tak jak všetci víte, mphone v2,1 umí načíst více zložkové menu k jednému jménu. Zkoušel jsem to přes BT a 520m. Je fakt, že umí načíst všechny udaje z mobilu, ale zpátky je to horší.... Zdá se, že jsme se těšili zbytečně....





K3


[:dead:]
K3_ce4you (107)|4.5.2002 02:31
Musím se opravit, už to běhá oběma směry.... Bylo to rukama......



K3
VIta56 (69)|4.5.2002 20:38
Já mám s Mphone 2.1 následující problém. Některé položky z telefonního seznamu v mobilu (Phone) načte dobře. Přířadí jméno -> F a příjmení -> L, jiné položky načte následujícím způsobem: F je prázdné a v L je příjmení;jméno. Přitom v mobilu je mám správně, i v Outlooku na pC se kterým mobil synchronizuju. Zaboha nemůžu přijít na žádný systém a proč tomu tak je. Dělá mi to odhadem u poloviny položek. Mobil je Ericsson T39 a synchronizuju přes INFRA, iPAQ 3630, PPC2002.
Dělá to taky někomu?
Jinak to vypadá jako docela dobrý program. Je to první program, který "umí dostat češtinu do a z mobilu"
K3_ce4you (107)|4.5.2002 21:24
Dělalo mi to taky v demoverzi, po zaregistrovaní mi to šlape bez problémů. (erik 520m a 3870)



k3
VIta56 (69)|4.5.2002 21:46
To se mi od nich zdá celkem nepromyšlené... Jak mám vyhodit 25 USD za něco co nefunguje v demoverzi? Je to určitě tím zaregistrováním? Není to v něčem jiném? Píšou na webu, že demoverze je plně funkční po dobu 15 dnů.[:)]
Máš v té registrované verzi možnost vytvořit a uploadovat logo pro Erika? Mě to nabízí loga jenom pro Nokii a Siemens. Podle webu by to mělo umět i loga na Eriky.
K3_ce4you (107)|4.5.2002 22:01
To nechci tvrdit, že to bylo demoverzi. Moc dema nepoužívám, tak nevím. Ale skorej se přikláním v nespránemu nastavení, a další varianta je : verze firmwaru v telefonu, mphone hledá a doladuje si optimalizaci komunikace.
Loga přímo pro Eriky tam nejsou a ani nikdy nebudou, u erika se v podstate nejedná o logo operátora, ale o obrázek na pozadí. Můžeš si tam nahrát v podstate jakýkoliv obrázek, podmínkou je podporovaný formát a velikost obrázku.
Podle možnosti ne barevné.






k3

VIta56 (69)|4.5.2002 22:28
Já vím jak se dá do Erika nahrát logo (pozadí). Ale na webu vysloveně píšou ve vlastnostech programu, že umí "loga na T39 a T68". Tak jsem myslel, že v editoru něco vytvořím a pak to půjde poslat do telefonu. Máš verzi Pro nebo Standard? Já mám trial od verze Pro. Zkusím ještě ztáhnout Standard, jestli to bude dělat taky.
K3_ce4you (107)|4.5.2002 22:39
Verze standart je proto standart, že funkce jako loga a melodie neobsahuje. Obsahuje jenom: tel. seznam a sms .
Mám obě verze, tak to vím.



k3





K3_ce4you (107)|5.5.2002 09:56
Tak jsem se stím hrál a lze nahrávat oběma směry pozadí i do erika. Bohužel, interní editor v menu nenabízí tuto možnost ( Nokia a Siemens) . Každopádně můžeš si nahrávat pozadí displeje pokud si je tam nahraješ resp. stáhneš, bohužel nemužeš si vytvořit a editovat logo přímo pro Erika.
Podporovaný formát u erika je : gif 60 x 26 mm
Ale pravdu máš: Mobem to uvádí na svojích stránkach, co z pohledu funkčnosti tohoto nástroje v programu je pravda z poloviny.
Pro mne to neni zrovna životně důležitá funkce - ale více záznamů ke jménu a nabídka funkcí k odesílání SMS, je to čo mě zájímá a co používám.



k3







VIta56 (69)|5.5.2002 14:18
Máš pravdu, mne by taky nejvice zajímala obsluha vícepoložkového adresáře v telefonu (a ještě k tomu v češtině) a posílání sms. Ale nepodařilo se mi odstranit chybu s načítáním jmena (viz výše) a bohužel ani rozchodit spojení iPAQ T39 po kabelu. Přes infra to chodí, po kabelu ne. Jinak mi s kabelem chodí GSM Manager, DATA apod. Takže kabelem to nebude. Prostě budu muset počkat na další verzi. Možná je to tím, že mám poměrně nový Firmware R4A007 CXC125311.
K3_ce4you (107)|5.5.2002 15:15
S kabelem nemám zkušenosti. Vždy resp. každý soft jsem testoval rsp. používal přes IR, nabo BT. S načítaním jména opravdu nemám problém a zobrazojú se tak jak maj.




K3
DD_ (331)|6.5.2002 00:04
Mam s timhle softem urcite problemy. Stahne mi kontakty z telefonu podobne ale kdyz dam Export to OutLook tak mi tak prenese sice jmena ale uz ne telefoni cisla :o(( .. A kdyz stahnu SMSky z telefonu tak ackoliv jsem dal resolv names .. tak mi tam necha cisla a neprideli k nim jmena .. vite nekdo jak na to ?

Diky
Nero_ce4you (0)|13.5.2002 10:07
Ja resim vzajemnou komunikaci mez mPhone a erikem t39 tak, ze nejdrive downloaduju, pak zmenim a pak uploaduju - nefunguje mi totiz synchronizace :o( Funguje nekomu? Co delam spatne? A jeste mam jeden dotaz - jaky je rozdil mezi free verzi a plnou verzi? je tam nejake omezeni nebo jen tech 15 dnu funkcnosti?
reep_ce4you (11)|15.5.2002 19:00
Ohledne te synchronizace - pokud si pri zadavani modelu telefonu nastavis misto T39/T68 polozku General bude synchronizace mozna, jenze bez podpory vice polozek...
Jen pro zajimavost - Ringtones na Erika - pouzil jsem stranku http://www.mobilefun.co.uk/free-downloads/#ringtones odkud se daji stahnout melodie ve formatu Nokring. Potom staci jednotlive *.txt prenest do IPAQ a jejich koncovku zmenit na *.rt
Mphone si je najde a v pohode prehrava a uploaduje do telefonu... (alespon me to s T39 beha v pohode...)
Nero_ce4you (0)|16.5.2002 09:59
Diky za odkaz, taky jsem si to stahl a beha mi to s t39 moc dobre :o) A ohledne synchronizace - prave proto, ze to nastavis jako general ztratis tu skvelou moznost mit u jednoho kontaktu vice cisel... navic mi to pak udelalo sileny zmatek v mobilu - nektere polozky jsem tammel 2x apod... no hruza... dokud to nebudedobre fungovat tak pouzivam download a upload...
Nero_ce4you (0)|28.5.2002 18:08
Nevite nekdo, jak dostanu ty ringtones pak do mobilu? Konkretne do erika t39m? Sice mi to krasne chodi, prehrava na iPAQu, ale nejak to neumim dostat do erika :o( Jak na to?
reep_ce4you (11)|29.5.2002 15:15
Jednoduse - "upload" a aktivovat na Ericu Irda. Jestlize nevidis toto tlacitko, "stahni" si klavesnici.... Mel bych jeden drobny off-topic. : Tak jsem objevil tuhle vec> po pripojeni na GPRS a prechodu zpet na uvodni "PAEGAS-CZ" zadam "Zachovat pripojeni" > Yes. Signal je plny, logo operatora zobrazeno, GPRS aktivni. Na telefon se neda dovolat - někdy hlasi "obsazeno", jindy "uzivatel neni dostupny". Volani z telefonu je bez problemu. Mam: T39 firmware R4A008, Twist karta s aktivovanym GPRS. Uz jsem se obracel na ruzne servisy, ale nikdo neumi poradit... Mate podobnou zkusenost?
Nero_ce4you (0)|29.5.2002 15:24
Heh, pomohlo stahnout tu klavesnici :o) Ja to tlacitko upload nevidel... DIKY!!! Nicmene ta melodie se tam asi nevleze cela, ze? Kolik max tonu nebo znaku lze mit v melodii?