Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace ROM na verzi 1.72.00WWE, Radio 1.14.00, ExtROM 1.72.126 na DATAPHONE2

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.6.2004 23:11
Pro všechny co rádi FLASHUJÍ mám dobrou zprávu.
Byla vydána oficiální nová verze ROMek pro naše přístroje MDA2/DATAPHONE2. Jedná se o verzi 1.72.00WWE, Radio 1.14.00, ExtROM 1.72.126. Ke stažení zde. ( 25 MB )

Jednotlivé ROM mají tyto kódy:
NK.nbf - : 0x20040304
ms_.nba : 0x20040305
radio_.nbf : 0x20040306

Poznatky - doporučení :
- tato verze není určena těm, co nechtějí mít problémy s českým překladem ( už mnohokrát vysvětleno ) a s tím spojené nepříjemnosti ( vypnutí telefonní části, taktéž několikrát již toto diskutováno a i vysvětleno jak tento problém odstranit). Já osobně však způsob zasahování do zdrojů a úpravy typu smazat zdroje v překladech nedoporučuji.
- v této verzi EXT-ROM jsou starší verze programů MIDI, CAMERA a neobsahuje ani program ClearVue ( PDF, prezentace ).
- v této verzi taktéž není obsažen GPRS Monitor
- téma co a hlavně jak nahrát do EXT-ROM tu už bylo taky mnohokrát zmíněno, takže záleží na každém co si do EXT-ROM nahraje a v jaké verzi ten který program je.
- ostaní poznatky jsou stejné, jak jsem je popisoval ve článku o Flashování MDA2/DATAPHONE2. ( Storage, IMEI, délky hovorů atd...)
- o další poznatky ( pokud budou ) se podělím časem

Zajímavost : podle ohlasů na tomto serveru se ještě nikomu nestalo, že by na základě špatného FLASHOVÁNÍ musel odnést přístroj MDA2/DATAPHONE2 do servisu. Tak jsem zvědav kdo bude první. :D

Zde je seznam diskuzí na téma FLASHOVÁNÍ, které jsem založil a shrnul v nich poznatky na toto téma. Doporučuji, aby si tyto diskuze přečetli předeším TI, co mají chuť se do flashování pustit.:

Aktualizace ROM na verzi 1.72.00WWE, Radio 1.12.00, ExtROM 1.72.104 na DATAPHONE2
Postup aktualizace ROM na verzi 1.66.00WWE, Radio 1.10.00, ExtROM 1.66.131 na DATAPHONE2
Postup aktualizace ROM na verzi 1.60.36 , Radio 1.10.00 na DATAPHONE2
a
Jak přeflashovat zařízení XDA II?

Tak takhle to dneska u mne vypadá
00018345_Image1_kD8f.jpg
Šeba_oldd (1184)|4.6.2004 00:21
Mám ji také - ale opět jako vždy problém s kterým se trápím již několik hodin.
1. fleschoval jsem to samé co JirkaP.- toto mi z toho vylezlo.
Záhada!!!!! Při fleschi jsem si sice pohrával se starší room verzi ale????

2.Jsem spokojen protože mi chodí bezproblémově čeština a to na všem v bublině u telofonu nemám žádná procenta prostě nic co by souviselo s problémy 1,72. čeština build(3382)

3.Jsem zoufalý jelikož nemohu nikde najít "storage" a "storage card"-podotýkám že jsem ji nikde neztratil nýbrž je zasunuta v MDA.
K tomu ještě na vysvětlenou - po fleschnutí tam obě byly vím to zcela bezpečně.Na nedoporučení všech zde přítomných jsem provedl obnovu ze "storage card" pomocí programu back up manager od Sunnysoftu.
Pomožte pokud Vás něco napadá - nevěřím, že by se mě to takto podařilo ještě jednou?
Nebo ta verze 1.60.50 natáhla z té karty?- provedené zálohy.
Ale kde je teď storage a storage card.
Šeba_oldd (1184)|4.6.2004 00:33
Zase jsem to popletl.Jsem zmetený.
PavelR. (2184)|4.6.2004 06:11
[QUOTE="seba"]...
2.Jsem spokojen protože mi chodí bezproblémově čeština a to na všem v bublině u telofonu nemám žádná procenta prostě nic co by souviselo s problémy 1,72. čeština build(3382) [/QUOTE]

... supr :) Jinak jak jsem již psal, tento build obsahuje aktualizované zdrojové soubory "jen" pro ROM 1.60 a především AKU1 ...

[QUOTE]
3.Jsem zoufalý jelikož nemohu nikde najít "storage" a "storage card"-podotýkám že jsem ji nikde neztratil nýbrž je zasunuta v MDA.
K tomu ještě na vysvětlenou - po fleschnutí tam obě byly vím to zcela bezpečně.Na nedoporučení všech zde přítomných jsem provedl obnovu ze "storage card" pomocí programu back up manager od Sunnysoftu.
Pomožte pokud Vás něco napadá - nevěřím, že by se mě to takto podařilo ještě jednou?
[/QUOTE]

... zkusil bych HW reset a neprovádět obnovení ze zálohy, která proběhla na jiné ROM ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|4.6.2004 06:24
[QUOTE="seba"]
3.Jsem zoufalý jelikož nemohu nikde najít "storage" a "storage card"-podotýkám že jsem ji nikde neztratil nýbrž je zasunuta v MDA.
K tomu ještě na vysvětlenou - po fleschnutí tam obě byly vím to zcela bezpečně.Na nedoporučení všech zde přítomných jsem provedl obnovu ze "storage card" pomocí programu back up manager od Sunnysoftu.
[/QUOTE]

Problém je v tomto : Obnovení ze zálohy.
Už se to tady taky řešilo. Po FLASHI je nutno provést instalaci všech programů znovu ! A pak teprve si udělat zálohu s novou verzi ROMek.;)
Šeba_oldd (1184)|4.6.2004 10:26
DÍKY ZA VAŠE ODPOVĚDI
Provedl jsem HW reset.Výsledek je že teď mám to samé co JIrkaP.Tím se to vše vysvětluje.Z karty se natáhla verze 1.60.50 ovšem musela proběhnout nějaká kolize dat.Komu není rady tomu není pomoci (obnova ze zálohy)
Storage a storage card na svém místě.
I přesto ještě pár dotazů?
1.[QUOTE]Já osobně však způsob zasahování do zdrojů a úpravy typu smazat zdroje v překladech nedoporučuji. [/QUOTE]-máš k tomu nějaký konkrétní důvod?Ovlivní to nějakým způsobem chod MDA?
2.Vzhledem k tomu, že po HW resetu mám ExtROM 1.72.126 lze přejít ¨na verzi 1.60.50 tak aby to vypadalo stejně viz můj příspěvek výše?Lze nahrát samotný soubor ms_ s verzi 1.60.50(to se mi nějak nedařilo i přesto,že jsem popřehazoval všechny operátory. Nebo existuje nějaký jinný způsob jak tam dostat 1.60.50? Nakonec se mi to nějak podařilo dostat tam jen soubor ms- ale MDA se po HW nerozběhlo. Dělal jsem to u předchozího flaschování viz.můj popis níže přesně podle návodu od JirkyP.to jsemvšak nahrával dva soubory a radio zůstalo nahrané tedy 1.12.
3.Pokud tam dostanu 1.60.50 samotnou tak jak se mi to podařilo z obnovení zálohy viz. výše zůstanou zachované opravné balíčky a další popisované výhody verze 1.72.126
Mé poznatky 1,72
Radio 1.14.00 zdá se mi, že podstatně rychleji chodí internet - je to možné neb je to jen má doměnka?
Ukazatel výdrže baterie mi ukazuje při maximálním dobytí z puvodních 3,25h -3,50 toto je, ale asi věci sporadickou.
Systém vyhlazení písma nefunguje
Miloš Strouhal (3997)|4.6.2004 12:15
..jde tam nahrát samotnou ExtROM 1.60.50,v noci se mi to podarilo...;)
..také doporučuji spíše použít aktualizovanou ExtROM 1.72.800,koukam že jí snad nikdo z vás neřeší...:sarcastic:
..údajně má být vymakanější než 1.72.13něco...
..vytáhl jsem z ní to co je v ní nové,a nasekal to do své původní 1.60.50,a chodí to k mé maximální spokojenosti..;) ...dokonce i kdy mam staou češtinu,wmodem už funguje,huráááá!:D
..v kombinaci 1.60.00wwe+extrom1.60.50sestavená z extrom1.72.800 nemam jediný zádrhel s češtinou,zatím vše chodí jak má...:) ..konečně......a díky tomu že jsem se vrátil zpět na rom1.60.00wwe nemam ani problém s cleartype..;)
mvata (64)|4.6.2004 14:41
jaka je ta nova radiova cast? neco zajimaveho?
Miloš Strouhal (3997)|4.6.2004 15:33
..no asi ne,jen teoreticky se dá hádat že bude třeba o kapku rychlejší,ale kdo je schopen to poznat...:D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|4.6.2004 21:59
[QUOTE="seba"]
2.Jsem spokojen protože mi chodí bezproblémově čeština a to na všem v bublině u telofonu nemám žádná procenta prostě nic co by souviselo s problémy 1,72. čeština build(3382)
[/QUOTE]


UPOZORŇUJI, že to není pravda!!!
Verze ROM 1.72 ani s nejnovější verzí češtiny Build 3382 nechodí správně !!!
Viz připomínky v první tématu této diskuze.


[QUOTE="mvata"]jaka je ta nova radiova cast? neco zajimaveho?
[/QUOTE]

Nic co by stálo za zveřejnění. Teprve čas ukáže jestli se nebude objevovat známá chyba, když někdo volá na MDA2/DATAPHONE2, že jemu to na telefonu vyzvání, ale přístroj MDA2/DATAPHONE2 nezvoní. Bohužel. :((

[QUOTE="xp"]
..také doporučuji spíše použít aktualizovanou ExtROM 1.72.800,koukam že jí snad nikdo z vás neřeší...:sarcastic:
..v kombinaci 1.60.00wwe+extrom1.60.50sestavená z extrom1.72.800 nemam jediný zádrhel s češtinou,zatím vše chodí jak má...:) ..konečně......a díky tomu že jsem se vrátil zpět na rom1.60.00wwe nemam ani problém s cleartype..;) [/QUOTE]

Verze 1.72.800 nic nového nepřináší ( ani nové verze programů typu Camera, MMS, Midi..).Jedná se pouze a jen o EXT-ROM. Takže zcela na nic. Pouze jiné číslo ve verzi. A problémy s češtinou přetrvávají.

[QUOTE="seba"] [QUOTE]Já osobně však způsob zasahování do zdrojů a úpravy typu smazat zdroje v překladech nedoporučuji. [/QUOTE]-máš k tomu nějaký konkrétní důvod?Ovlivní to nějakým způsobem chod MDA?


2.Vzhledem k tomu, že po HW resetu mám ExtROM 1.72.126 lze přejít ¨na verzi 1.60.50 tak aby to vypadalo stejně viz můj příspěvek výše?Lze nahrát samotný soubor ms_ s verzi 1.60.50(to se mi nějak nedařilo i přesto,že jsem popřehazoval všechny operátory. Nebo existuje nějaký jinný způsob jak tam dostat 1.60.50? Nakonec se mi to nějak podařilo dostat tam jen soubor ms- ale MDA se po HW nerozběhlo. Dělal jsem to u předchozího flaschování viz.můj popis níže přesně podle návodu od JirkyP.to jsemvšak nahrával dva soubory a radio zůstalo nahrané tedy 1.12.
3.Ukazatel výdrže baterie mi ukazuje při maximálním dobytí z puvodních 3,25h -3,50 toto je, ale asi věci sporadickou.
[/QUOTE]

ad 1.) Zásadní důvod nemám. Ale z vlastní praxe vím, že podobné zásahy do programů jsou cestou do slepé uličky.
ad 2.) Samozřejmě, že to jde. Stačí mít v adresáři při spuštění flashování jen tu ROMku ( ROMky ) kterou chceš aktualizovat. ( Již mnohokrát řešeno a snad i vysvětleno )
ad 3.) Údaj o výdrži baterie je nutno brát s velikou rezervou.
kuko61_ce4you (28)|4.6.2004 22:27
Prosba pre tych, co flashli novu ExtROM 1.72.
Funguje na ExtROM 1.72.126 alebo 1.72.800 ExtendedROMUnlocker. Na XDA-developers to par ludom nefunguje. Pytam sa preto, lebo chcem moje MDAII flashnut, a neviem, ci mam uvarit nejaku ExtROM na PC, alebo ju flashnem bez uprav a potom ju budem moct upravit priamo na MDAII.
Šeba_oldd (1184)|5.6.2004 01:43
[QUOTE]UPOZORŇUJI, že to není pravda!!![/QUOTE]
JirkoP, nic takového jsem netvrdil -asi nebylo správně pochopeno - já přiřazoval tu bezchybnost češtiny k tomu jak jsem udělal zálohu z karty a nahrála se mi tam znovu ext rom1.60.50, proto jsem psal že nejsou žádné problémy:[QUOTE]v bublině u telofonu nemám žádná procenta prostě nic co by souviselo s problémy 1,72. čeština build(3382) [/QUOTE]Jinak na 1,72 ČEŠTINA - tak jak zde bylo několikrát popsáno=chyby.
Nemám nejmenší zájem zde někoho mystifikovat a publikovat zde nějaké nepravdy.Tak jak já asi nepozorně čtu, Tvé příspěvky a po té se na ně znovu ptám,(mimo jiné ti za ně děkuji, nýbrž bez nich bych se do toho, asi nikdy nepustil a pokud ano,pravděpodobně bez úspěchu), tak ty jsi, asi špatně pochopil to co jsem napsal já. PavelR se k tomu vyjádřil zcela jasně.
Toliko mé vysvětlení.
K Radiové části a mé doměnce o rychlosti internetu.
Mám k dispozici ještě jedno MDA - které jsem zakoupil své drahé polovičce(Gappa), které se zatím nesnažim zničit - čiže je v něm původní verze od Eurotelu.Na obě zařizení jsme napsali intrnetovou adresu, která na těchto zařízeních nikdy nebyla použita (HW reset) a zároveň ji odstartovali. Na MDA s verzí radia 1,14 byla stránka kompletně natažena asi o 20-30 vteřin dříve.Tento pokus jsem opakoval vícekrát.Výsledek vždy ve prospěch MDA s rom 1,14. Obě zařízení byly po HW reset, jen nastaven internet.
PavelR. (2184)|5.6.2004 06:57
[QUOTE="JirkaP."]...
Verze ROM 1.72 ani s nejnovější verzí češtiny Build 3382 nechodí správně !!!
[/QUOTE]

... oficiálně od pondělního dne (7.6.) není již build 3382 nejnovější verze (viz LEng s automatickým doplňováním slov zde). Build 3756 a výšší (číslo buildu se bude lišit v závislosti na jednotlivých typech PDA) by měl mít i "pozitivní" vliv na nejnovější ROM pro XDA2/MDA2 - tj. proběhla aktualizace zdrojových souborů LEngu ... :)

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.6.2004 07:57
[QUOTE="kuko61"]Prosba pre tych, co flashli novu ExtROM 1.72.
Funguje na ExtROM 1.72.126 alebo 1.72.800 ExtendedROMUnlocker. Na XDA-developers to par ludom nefunguje. Pytam sa preto, lebo chcem moje MDAII flashnut, a neviem, ci mam uvarit nejaku ExtROM na PC, alebo ju flashnem bez uprav a potom ju budem moct upravit priamo na MDAII.[/QUOTE]

Mne osobně to zobrazení a odemknutí EXT-ROM funguje s touto verzí zcela bez problémů. Verzi ROMek mám popsanou viz. podpis.
Miloš Strouhal (3997)|5.6.2004 14:01
JirkaP napsal:
Verze 1.72.800 nic nového nepřináší ( ani nové verze programů typu Camera, MMS, Midi..).Jedná se pouze a jen o EXT-ROM. Takže zcela na nic. Pouze jiné číslo ve verzi. A problémy s češtinou přetrvávají.

..podle mého názoru se mýliš, verze ExtROM 1.72.126 je po flashování do MDA2 označena startovacím logem ve stylu : testovací verze, not for sale...
..a pokud flešneš 1.72.800,můžeš se těšit na to,že tato hláška zmizí..:D
Proč by i-mate vydal dvě různé verze ExtROM v tak krátkém časovém úseku?
Podle mého názoru,se sice neliší obsahem jednotlivých komponent,ale jedna je označena jako testovací,druhá jako oficiální,takže hádám,že vypustili 1.72.126 aby si ověřili zda bude v pohodě makat,když zjistili že třeba ano,opravili třeba jemné drobné nedostatky,označili to jako již oficiální verzi,a vypustili do světa...;)
..já osobně mam lepší pocit,když využívám již něco ofiko,než něco co je jen v testování..

..a pokud jde o češtinu,používám ten starý build jež se používá v extrom MDA dvojek,a když jsem si flashoval ExtROM 1.66 či první 1.72 co vyšla,nefungoval mi Wireless modem,vůbec se ten program neotevřel,napsal mi jen chybovou hlášku,a donutil mne vždy k vypnutí překladu prostředí..:mad: ,zrovna tak mi nechodil foťák v češtině,menu se zobrazovalo jen v AJ..
..když je ta 1.72.800 dle tvého názoru na češtinu stejně špatná,jaktože mi funguje korektně a dokonce česky jak Wireless modem,tak i česky foťák?...
Miloš Strouhal (3997)|5.6.2004 14:06
ps: nevím jestli je to důležité,ale podotýkám,že má ExtROM je vlastně 1.60.50 ale jen označením,ve skutečnosti se skládá ze všech komponent 1.72.800 + něco navíc...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.6.2004 14:59
Já jsem si ztáhnul novou ROMku přímo z iMate. Zde je odkaz přímo na soubor ( 25 MB ) a zde je stránka s popisem novinek( doporučuji především uživateli xp - zde pozná že to není žádná testovací verze !) . Startovací obrázky jsou bez "not for sale". Viz přiložený obrázek.

A co se týče problému s češtinou, tak nevím co chceš vlastně slyšet. Čeština byla dodána firmou moravia-consulting pro starší verze ROMek a s těma novýma prostě neběhá 100%. TEČKA. A debaty typu jeden program z novější verze mi OPĚT běhá s češtinou mi připadají být nesmyslné a zcela zbytečné. Pokud nechceš mít problémy s češtinou vrať se buď ke starším verzím ROMek a nebo v nových verzích si tuto češtinu ani neinstaluj.

Miloš Strouhal (3997)|5.6.2004 15:27
..no člověku, který ten program hojně využívá, a zároveň hodlá využívat komfortu zapnutého překladu prostředí, to tak nesmyslné fakt nepřijde!
Miloš Strouhal (3997)|5.6.2004 15:36
..a pokud jde o mou 1.72.126 jež obsahuje startovací loga NOT FOR SALE,TEST ONLY,stahl jsem ji z xda-dev..a prostě tam ta loga má,tudíž mne to vedlo k závěrům,jež jsem tu před pár minutami uvedl.. DVOJTEČKA:D :D :D
MarekS_ce4you (25)|6.6.2004 00:50
[QUOTE="xp"]ps: nevím jestli je to důležité,ale podotýkám,že má ExtROM je vlastně 1.60.50 ale jen označením,ve skutečnosti se skládá ze všech komponent 1.72.800 + něco navíc...[/QUOTE]

Pokud si přečísluješ ExtROM na třeba 9.99.999 (a ono to přečíslovat jde), budeš jedinečnej, ale to číslo nic neznamená, je pouze něco jako orientační!!! Důležitý je pouze a pouze obsah ExtROM. V nejposlednější iMate ROM můžou být starší verze programů než ve starší 1.72 TM ROM, proto je asi čeština zatím ok - nevím, nezkoušel jsem, já jsem si půjčil jenom rádio.
Tento chaos v číslování ale neplatí u ROM OS a Radio, tam na to můžeš vzít jed:-) Snad...
MarekS_ce4you (25)|6.6.2004 01:00
[QUOTE="xp"]..no člověku, který ten program hojně využívá, a zároveň hodlá využívat komfortu zapnutého překladu prostředí, to tak nesmyslné fakt nepřijde![/QUOTE]

... a jak už jsem jinde psal, dá se odstranit čeština i pouze z konkrétních programů smazáním MUI bez nutnosti vypnout překlad celého prostředí...
Miloš Strouhal (3997)|6.6.2004 14:04
..jasný,už jsem tuto zajímavou informaci někde četl,jen jsem prostě línej to po každém hardresetu mazat...takže jsem rád,že to konečně funguje bez toho,abych musel pokaždé dělat něco navíc..;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|7.6.2004 17:12
Mám tyto dvě zkušenosti s novou verzí ROMek : .

-1.) Než jsem provedl flash na Radio verzi 1.14, tak se mi občas stalo, to že pokud jsem s někým telefonoval a někdo další se mi snažil dovolat, že to dvakrát zapípalo a první hovor byl bez mého přičinění ukončen, a druhý již nešel přijmout.
Po flashy na tyto verze ROMek ( čísla ROMek - viz. název diskuze ) se mi to ještě nestalo. A pokud mi dnes někdo volá a já už s někým jiným telefonuji, tak se mi to taky dvakrát zapípá, ale na displeji se mi zobrazí kdo mi volá. A můj první hovor je stále aktivní.
( Jinými slovy : dříve pokud jsem s někým telefonoval, tak nové volání na mé číslo původní hovor ukončilo a nový nešel přijmout.)

- 2.) Bohužel i s touto novou verzí ROMek je nutno používat program Pocket Bluetooth Tools. Aby bluetooth přístrojů GPS a USB klíče chodil jak má.
Chuck (284)|7.6.2004 17:20
Prosím můžeš mi dát link na ten Pocket Tools pro Bluetools? Někde jsem to zasel a nemůžu to najít-
PavelR. (2184)|7.6.2004 17:34
[QUOTE="Chuck"]Prosím můžeš mi dát link na ten Pocket Tools pro Bluetools? Někde jsem to zasel a nemůžu to najít-[/QUOTE]

... zkus zde ...

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|7.6.2004 18:07
Pro ty co mají problémy s českým prostředím pro verzi ROM 1.72.00WWE, Radio 1.14.00, Protokol 1337.24, EXT ROM 1.72.126 dopuručuji se podívat sem . Budou mile překvapeni.

Opět jde vypnout GSM část PDA, a i spodní volby v nastavení telefonu jsou v rodném jazyce. :)
PavelR. (2184)|7.6.2004 18:14
[QUOTE="JirkaP."]Pro ty co mají problémy s českým prostředím pro verzi ROM 1.72.00WWE, Radio 1.14.00, Protokol 1337.24, EXT ROM 1.72.126 dopuručuji se podívat sem . Budou mile překvapeni.

Opět jde vypnout GSM část PDA, a i spodní volby v nastavení telefonu jsou v rodném jazyce. :) [/QUOTE]

... a k tomu ještě získají doufám, že užitečnou funkci lokalizace :)

PavelR.
Bud_Bundy (116)|8.6.2004 11:10
[QUOTE="JirkaP."]Ke stažení zde. ( 25 MB )[/QUOTE]
Odkaz mi bohužel už nefunguje. Je možné tuto ROM stáhnout někde jinde nebo ji někam umístit na web?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.6.2004 15:48
[QUOTE="Bud"] Odkaz mi bohužel už nefunguje. Je možné tuto ROM stáhnout někde jinde nebo ji někam umístit na web?[/QUOTE]

Máš pravdu. Link na tuto ROMku je již nefunkční. Jelikož používám GPRS 4+1 je pro mne odeslání a vystavení tak velikého souboru někde na internetu skoro nemožné. Třeba se chytne někdo jiný.

PS: Už jednou se stalo, že zrušili link na ROMku pro naše přístroje -MDA2/DATAPHONE2, ale to v té ROMce byla obsažena krásná plná hra za 20$. Tato ROMka byla vystavená necelé dva dny na internetu a pak ani ťuk. Proč je nefunkční tento link nevím, ( v této ROMce žádná hra nebyla ).
Šeba_oldd (1184)|8.6.2004 17:28
HTTP: http://www.clubimate.com/Support/RUU172126WWE_imate.exe (25Mb) osud to jde,jinak více odkazů je na
http://www.mtekk.com.au/browse/page875.htm
Kdyby jsi nepochodil tak něco staženo mám.
Šeba_oldd (1184)|8.6.2004 17:39
Dotaz na JirkuP. dodnes jsem nepochopil složitost zadávání do ms_ config text.Dle mého názoru a je to daleko jednoduší. Lze tam dát soubory .Cab a do configu.txt oopsat nebo jen přenést (ctrlC- ctrlV) názvy jednotlivých souborů, tak jak jsou uloženy v ms_ .Co tě vede k tak složitému vypisování configu a tvoření souborů.ink?
Bud_Bundy (116)|8.6.2004 17:41
[QUOTE="seba"]HTTP: http://www.clubimate.com/Support/RUU172126WWE_imate.exe (25Mb) osud to jde[/QUOTE]Díky moc, mě taky. Vůbec mi to nedošlo, že může blbnout jen to ftp. Už jsem dneska asi přepracovaný, vůbec mi to nemyslí. Konec práce "odhazuju zednickou lžící" a jdu domu.
MarekS_ce4you (25)|8.6.2004 19:39
[QUOTE="JirkaP."] Mám tyto dvě zkušenosti s novou verzí ROMek : .

-1.) Než jsem provedl flash na Radio verzi 1.14, tak se mi občas stalo, to že pokud jsem s někým telefonoval a někdo další se mi snažil dovolat, že to dvakrát zapípalo a první hovor byl bez mého přičinění ukončen, a druhý již nešel přijmout.
Po flashy na tyto verze ROMek ( čísla ROMek - viz. název diskuze ) se mi to ještě nestalo. A pokud mi dnes někdo volá a já už s někým jiným telefonuji, tak se mi to taky dvakrát zapípá, ale na displeji se mi zobrazí kdo mi volá. A můj první hovor je stále aktivní.
( Jinými slovy : dříve pokud jsem s někým telefonoval, tak nové volání na mé číslo původní hovor ukončilo a nový nešel přijmout.)
[/QUOTE]

Znal jsem ten problém na starších Radio ROM, nyní mám v. 1.14 ale bohužel. Problém přetrvává dál, alespoň u mne.
HELEKAL PETR (195)|8.6.2004 20:28
Blbá otázka. Máte nastavený čekající hovor v telefonu?
jiri.cech (151)|9.6.2004 08:02
Hm, tak nevím jak vám pánové, ale mě po upgrade na RUU172126WWE_imate MDAII pěkně blbne ... :(
1/ Často se stane, že MDA vytuhne při připojení na GPRS - zobrazí se bublina že se připojuje a je konec.
2/ Activesync vždy šíleně dlouho hledá změny před vlastní synchronizací.
3/ Žádné zlepšení co se rychlosti týče jsem vůbec nezaznamenal.
Tak si začínám říkat - zlatá 16050 ...
Zkouším to teď flashnout znovu jestli náhodou při prvním flashi neutekly nějaké ty bajtíky někam jinam než do ROM ale nevím nevím.

Budu vděčný, když mi někdo objasní tyhle dva soubory v nové EXT ROM -
1/ OEM_WWE_04042201.sa.CAB
2/ Version_AKU2_172.sa.CAB

Ten druhý pravděpodobně do registru zapíše jen verzi EXT ROM. Ten první mi však není jasný, protože bez jeho instalace (alespoň se mi zdá) vše funguje zcela stejně ... V české originální EXT ROM je místo něj soubor OEM_AKU1_WWE_CZ.sa.CAB .. Neměl by se do nové verze EXT ROM dát raději tento ? Ještě mi není jasný význam dvou zástupců ve Windows\Startup -
- chgdflnk
- poutlook

Smířil jsem se s tím, že neznám význam některých hadiček v motoru mé Fábie. Z neznalosti významu těchto souborů mám však bezesné noci.
HELEKAL PETR (195)|9.6.2004 08:19
Jde o to, že soubory CAB, které jsou v EXT. ROM zabírají i 4-5 Mb, ale tito zástupci .lnk zaberou cca 20-30 kb a vlastní CAB soubor můžeš mít třeba na SD kartě. Jde o šetření místem a možnosti do EXT. ROMdát více souborů, které se spustí po HardResetu aniž bys je musel následně vyhledávat a složitě jednotlivě instalovat
HELEKAL PETR (195)|9.6.2004 08:25
Omlouvám se a chybu(vložení špatné citace, již opraveno) odpovídal jsem na téma o složitém vypisování CAB souborů, ale hold chybička začátečníka se vloudila
PavelR. (2184)|9.6.2004 10:10
[QUOTE="jiri.cech"]Ještě mi není jasný význam dvou zástupců ve Windows\Startup -

- chgdflnk

[/QUOTE]

... chgdflnk = change default link, k čemu to ale je to fakt netuším ...

PavelR.
Šeba_oldd (1184)|9.6.2004 10:12
[QUOTE]Jde o to, že soubory CAB, které jsou v EXT. ROM zabírají i 4-5 Mb, ale tito zástupci .lnk zaberou cca 20-30 kb a vlastní CAB soubor můžeš mít třeba na SD kartě. Jde o šetření místem a možnosti do EXT. ROMdát více souborů, které se spustí po HardResetu aniž bys je musel následně vyhledávat a složitě jednotlivě instalovat[/QUOTE]
Je to tedy tak, že napíšu do config.txt příkazy CPY a soubory* cab.do ms_ vůbec neukládám - nýbrž je mohu dát na kartu?Kam se potom soubory rozbalí a nainstalují? Vysvětlete to, už někdo prosím, mám v tom úžasný hokej.Aby se to nepletlo sem - myslím, že vhodné forum pro diskuzi by mohlo být https://www.ce4you.cz/forums/_redirect2new.asp?t=3011
MarekS_ce4you (25)|9.6.2004 10:42
[QUOTE="HELEKAL PETR"]Blbá otázka. Máte nastavený čekající hovor v telefonu?[/QUOTE]
Samozřejmě mám. Jde o to, že když s někým hovořím a mám další příchozí hovor, tak mi to do původního hovoru dává tutáním upozornění. Zhruba po třetím zatutání stávající hovor ohluchne.
HELEKAL PETR (195)|9.6.2004 10:42
přesně tak. CPY1 je místo odkud se instaluje a CPY2 je místo kam se rozbalí
HELEKAL PETR (195)|11.6.2004 10:03
Nevíte někdo kódové číslo na ROM 1.72.800 pro ER2003EDIT? Obávám se, že ho nebude znát a já si ho nezaznamenal. Chtěl bych znovu flashnout mobil.
Šeba_oldd (1184)|11.6.2004 10:21
[QUOTE]Odemknout kód pro ExtROM 1.72.800 0x20040421 [/QUOTE]
Jedná se ms_ otevřít - ne přes automatickou detekci.
HELEKAL PETR (195)|11.6.2004 11:19
Díky za kod.
yasmeene2 (794)|11.6.2004 16:31
Tak špatná zpráva, ani s nejnovější verzí lengu (ač aku2 již obsahuje) vám nebude na mda2 fungovat správně foťák (s verzí 1.72) respektive se zaseknete v nastavení.
MarekS_ce4you (25)|11.6.2004 17:32
[QUOTE="yasmeene2"]Tak špatná zpráva, ani s nejnovější verzí lengu (ač aku2 již obsahuje) vám nebude na mda2 fungovat správně foťák (s verzí 1.72) respektive se zaseknete v nastavení.[/QUOTE]

Jakou verzi foťáku máš? Používám foťák v 2.5 z ROM TM1.72 beta k maximální spokojenosti.
Šeba_oldd (1184)|11.6.2004 17:35
Já to samé - žádné zasekávání nic co by zlobilo nový Leng nainstalován
yasmeene2 (794)|11.6.2004 17:55
Hum no verzi 2.50 (build 15824). Když vlezu do nastavení tak čudlik spustit foťák nic nedělá, stejně tak ok. Po vypnutí překladu prostředí funguje jak má..
jiri.cech (151)|11.6.2004 18:03
Chce to 2.01 z 1.72 final. /IMATE/...
2.5 ma s cestinou i dalsi mouchy - nejde nastavit velikost fotky atd.
2.01 funguje dobre a te ne-kvalite fotek asi nova verze nepomuze ...
Jewelsoft_ce4you (88)|11.6.2004 19:18
Já mám 2.5 a novej LE a funguje naprosto dobře .