Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jakou největší kartu jste zkoušeli s SDHC driverem?

Viktor X (12)|19.5.2008 16:13
Zdravím... Jakou jste kdo vyzkoušel největší SD mini kartu? Někdo tu před časem zveřejnil HTC ovladač na zpřístupnění SDHC karet, ale netuším, jaké největší zvládne... Zkoušel jste někdo 8GB?
Sakra, omlouvám se, nemělo se jednat o samostaté téma, ale pokračování vlákna RW6815 :sarcastic:
Miloš Strouhal (3997)|19.5.2008 16:18
Teoreticke maximum SDHC karet je 32GB. Je vcelku jedno, zda se jedna o kartu SD, mini SD nebo micro SD.
Uspesne mam odzkouseno 16GB SD.
Viktor X (12)|19.5.2008 16:26
Ďábelsky rychlá odpověď :cool: , ale jde mi o tu praxi. Nerad bych pak ve kšeftě vysvětloval, že milá karta "nechodí podle mých představ", tak ať si jí zase vezmou zpět - kdyby nebyly aspoň zatavené v plastu, hned bych nějakou prubnul ;) . Takže přeci jen - 16GB je už slušná porce, asi si promluvím s obchodníky- díky :yes: .
Wexx (25)|19.5.2008 17:25
Ďábelsky rychlá, ale špatně:-) Teoretické maximum SDHC karet je 2048 GB. Ale nějak si nedovedu představit rozumné využití větších karet než 16GB v PDA. Navíc když většina zařízení s microSDHC slotem nedokáže rozumně přehrávat filmy.
Miloš Strouhal (3997)|19.5.2008 17:49
Jj, pokud budeme slovickarit, tak jsem to skutecne napsal spatne, mas pravdu. Nicmene soucasne maximum SDHC je stejne stanoveno na onech 32GB.
Wexx (25)|21.5.2008 16:09
No technicky vzato hlavně proto, že nelze větší karty otestovat. Můžou tam také být nějaká softwarová omezení systému, ale z hlediska hardware je to jedno. BTW: Teoretické maximum normálních (micro)SD karet je 32GB. Ovšem větší než 4GB se stejně nedělaly.
PhSnake (872)|21.5.2008 16:20
wexx: ja som zhanal microSD 4GB a nevedel som zohnat. Tak som kupil 8GB microSDHC a hotovo. mam v Cruisovi TT, iGO, Copilot s mapami (cela EU) a este mam dost miesta, ale ak pojde vyvoj smerom iGO (3d modely budov)...
Wexx (25)|22.5.2008 13:18
Taky si myslim, že už pomalu přestává být důvod používat větší karty. V mém hx4700 bych třeba i 32GB paměti využil (filmy, snapshot wikipedie, mapy, zálohy všemožných dokumentů z PC, mp3, fotky), ale pro větší kartu už asi využití ani nevymyslel. Na externí disk pro PC je to šíleně pomalý a nepohodlný, takže už tam fakt neni co dát. A teď si to představ jako microSDHC kartu, která je ještě pomalejší než CF a je v zařízení, kde si těch filmů (které by zabíraly tak dvě třetiny té 32GB karty) kvůli malému výkonu a displeji člověk užije leda tak nouzově. Jo něco jiného je velká SDHC karta v podobě kombinované s flashdiskem (Sandisk Ultra něco).
zany (71)|22.5.2008 17:43
já bych naopak možnost věttší karty uvítal, mám HTC Wizard, na kterém zatím pokud vím nikdo nezprovoznil víc než 2GB standardní miniSD. K navigaci v terénu používám své mapy 1:10 000, kterých je dohromady 12 GB. Každou chvíli jedu někam do úplně jiné oblasti, takže vždycky musím přemýšlet, jakou oblast si zrovna musím nakopírovat na kartu. S velkou kartou bych mohl mít v MDA permanentně všechny mapy, které mohu potřebovat.
Keltek_ce4you (57)|25.5.2008 13:01
Mám úspěšně odzkoušenou SDHC 16GB A-Data. Bez problémů...