Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 614c vs. Asus P750

Lord Mystic (164)|19.5.2008 14:59
Takže abych pravdu řekl, mám stále trošku problémy s pohodlným ovládáním svého HTC Touch Cruis. Byl jsem asi hodně navyklý na numerickou klávesnici, ale u smartphone byl problém horších a ne tak dotažených aplikací jako na plnohodnotném Pocket PC. Proto jsem velice rád, že se u nás začínají vyskytovat zařízení jako je Asus P750 či HP iPAQ 614c. A to jsou právě dva největší kandidáti, které bych si pořídil.

Jen letecky, HP iPAQ 614c má diskutabilní ovládací kolečko, oproti tomu Asus P750 má pouze 64MB RAM. Jak vidíte tato dvě zařízení - a které PDA by jste si vybrali kdyby jste museli, případně co říkáte na numerickou klávesnici u PDA? Osobně velice oceňuji rychlou možnost nalezení kontaktů a celkově lepší a příjemnější ovládání PDA. Mám rád malá zařízení a zde je limitující velikost displeje a na úhlopříčce do 2,8" to opravdu není žádná sláva s ovládáním stylusem či prstem :(. Naopak alfanumerická klávesnice zařízení o dost zvětší a současně neurychlí práci krom delších textů. Na občasné psaní SMS či chat po ICQ alespoň mě vyhovuje ideálně kvalitní T9 a hardwarová tlačítka, která jsou stále lepší než všelijaké virtuální klávesnice.

Takže otázka hlavně pro majitele jednoho či druhého komunikátoru - jak jste spokojeni, zajímají mě (a jistě i mnoho dalších) hlavně zápory a negativa a co nejvíce - jak se na tom píše, jak funguje T9, jak pohodlná je ta klávesnice a případně jaké záludnosti mohou skrývat tato zřízení...

Technické srovnání: http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=804&id2=853
Lord Mystic (164)|19.5.2008 15:18
Tak co jsem takhle zjistil za zajímavosti o Asus P750, tak vznikla docela schopná komunita kolem tohoto PDA, k dispozici update ROM na 6.1 a také velice zajímavý realVGA režim... Jsem si myslel že na tom malém displeji to bude strašný, ale tento obrázek mě velice překvapil - http://4pda.ru/forum/uploads/img-77881-ASUSP750VGA.jpg
Máte někdo zkušenosti s tím realVGA režimem?
Více info: http://asusmobile.net/
JanHavlicek (635)|22.5.2008 17:14
Osobně bych šel asi do HP, protože se mi líbí 128MB RAM, ovšem tobě bych spíše doporučil zajít do nějaké prodejny a telefony si osobně vyzkoušet.
freevisio (14)|12.9.2008 18:31
čusky taky řeším stejný problém jako ty z května... jaký stroj jsi nakonec koupil??? díky hoj
Petrzet (91)|14.9.2008 14:04
Ja osobne mam asuse,hp sem si skusil osahat a nesedlo mi vubec do ruky,klavesnice na nem je uplne plocha a hmatem nerozeznas jednotlive klavesy,asus ma sice jen 64mb ram ale sou tady borci co ji dokazou rozsirit,zaktivovali i dokonce vga display.Mam i normalni pda a bez numericke klavesy bych uz nechtel,podstatne pohodlnejsi ovladani.
Jinak lord mystic si poridil taky asuse,ma to i na svych strankach.
freevisio (14)|14.9.2008 21:43
aha super díky, asi ho přes týden objednám. akorát mi ještě nikdo nedal odpověď jakou max. velikost karty P750 umí .... 8GB, 16GB??
Lord Mystic (164)|15.9.2008 07:49
no asi to nebude košér říkat že asus je lepší když ho sám mám, ale vybral jsem ho kvůli lepší ergonimii klávesnice (má osobní preference), ovládací kolečko iPaq mě moc nepřesvědčilo, asus má super komunitu lidí co stále vyvíjejí nové a nové super rom, navíc používám vga displej - super a dnes bude i 128mb ram! pak fakt není co řešit...
freevisio (14)|15.9.2008 22:41
super... a mám dotaz, ma vga režim vliv na výdrž baterie, v diskuzích jsou nějaké poznatky ale nenašel jsem nic konkrétně....... co ta 128 MB ?? jakým způsobem bych si to mohl nechat taky rozšířit?? díky hoj
romanov (6)|22.10.2008 20:27
zdary, prave se rozhoduji mezi temito dvema PDA a nevim, ktere si vybrat. iPAQ 614c se mi moc nelibi, hlavne kvuli tomu ovladacimu kolecku ci co to je, ale na druhou stranu RAM 128MB je velmi lakava. u asuse by me zajimal hlavne joystick, protoze s joysticky nemam moc dobre zkusenosti a dost snadno odchazi, tak se chci zeptat, co byste mi doporucili. diky
freevisio (14)|22.10.2008 22:41
čusky nevím jak ostatní, ale já se rozhodoval úplně stejně....... nakonec vyhrál asus. HP Ipaq614 není špatná mašinka, ale vyndávat kartu i s baterkou při každém nahrávání dat je trošku vopruz..... navíc si ipaq koupil kolega z práce a bojuje s aplikacemi a navigací...nevím čeho se probém týká ale moc spokojený není... zjistím a napíšu později....
romanov (6)|23.10.2008 15:03
a když chceš nahrávat data, tak by to mělo jít i přes BT nebo USB, ne? sice přes tu kartu je to rychlejší, ale když je čas, nevidim problém...
spíš bych se chtěl na ty telefony podívat, ale oběh jsem několik obchodů a bu'd je vůbec nevedou nebo je přivezou na objednávku...
freevisio (14)|23.10.2008 15:26
tak záleží odkud jsi... ja bych (i kdybych měl čas) přes USB nebo BTnekopíroval, např. mapy o velikosti 1,6 nebo 3GB (tomtom i IGO) nehledě na to že když to přípojíš na USB kabel začně to nabíjet....... já si ho prohlížel v praze ( nevím jak se ten obchoďák jmenuje) ale je tam IMAX kino. v olmiku je v olympii a brno....myslím shoping park
romanov (6)|23.10.2008 17:21
plzen... v praze ten s IMAXem je palac Flora, byli jsme tam kdysi davno pred par lety na nejakym filmu :D ale tady v plzni, kde jsem se byl pozeptat tak jsem to nikde nesehnal... a do prahy uz se mi kvuli tomu zase nechce. jeste budu hledat.
jinak dost jsem nad tim uvazoval, ale vyndavani karty pri kopirovani vetsich souboru me zase nejakej problem necini, s HPckama mam dobry zkusenosti a nevim co si muzu myslet o tom joysticku kterym disponuje ta p750ka, protoze jsem mel starsi telefon, kde odesel...
freevisio (14)|24.10.2008 15:16
ja tel využívám denně na 100% joystick je zatím v pohodě, zatím jsem nepoznal osobně rozdíl mezi 64 a 128 RAM... takže rozhodnutí nechám na tobě....
romanov (6)|27.11.2008 08:01
zdravim, tak jsem si nakonec po delsim uvazovani a prochazeni internetu kopil ten iPaq a jsem velmi spokojen :)
freevisio (14)|27.11.2008 13:38
čoveče ja měl jít do ipaqu taky... mě na P750 přestal fungovat dotyk.display... hodim to do reklamačky a po třetí reklamačce půjdu do něčeho jiného.. jinak HP 614 jsem v ruce měl a nebral jsem ho kvůli vyndávání karty..... at ti dlouho vydrží čusky
romanov (6)|3.12.2008 12:35
jo to vyndavani karty je docela na nic, ale zase je to lepsi v tom, ze ten telefon nema tolik der, jako treba ta p750... Takze se tam dostane min prachu :) jinak diky :)