Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mda protector

Zey_ce4you (70)|3.6.2004 09:56
nekde sem narazil na diskuzi o mda protectoru, ale nebyla to jenom folie ale vymenej plastik, zacvakájicí se do mda (nejsem si jistej jestli to bylo jenom na dvojku nebo i jednotku) - setkal ste se s tim nekdo (kde?) uz mam ho poskrabanyho :((((
Pavlucha (1496)|3.6.2004 11:28
Myslel jsi něco takovýho? Ale to je bez folie na display...
Zey_ce4you (70)|3.6.2004 11:32
na to sem koukal taky - ale mam namysli protector na display/touchscreen
null (0)|3.6.2004 18:34
to uz tu nekde bylo v diskuzi nekdo tomu tady rikal desticky :D
hrtak_ce4you (314)|3.6.2004 22:43
jj desticku s XP shanime uz pomerne dlouho :((
Zey_ce4you (70)|4.6.2004 07:52
no to je přesně to co bych chtěl :D - a jak moc úspěšný ste? asi nic moc co? - mě se totiž někdě venku(asi v pěknym humusu) dostala špína na screen a v rámci toho, že sem zvyklej psát přes grafity, tak sem si ji nepříjemně poškrábal(dost nepříjemně) a teď mi to už míň bere třeba i keyboard(některý písmenka v těch místech) :( - folie je gut, ale radši bych to vyměnil celý, protože když se mi tam zas dostane nějakej humus a budu tam mít folii, tak mi jí to okamžitě oddělá :evil:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.6.2004 09:52
[QUOTE="Zey"]no to je přesně to co bych chtěl :D - a jak moc úspěšný ste? asi nic moc co? - mě se totiž někdě venku(asi v pěknym humusu) dostala špína na screen a v rámci toho, že sem zvyklej psát přes grafity, tak sem si ji nepříjemně poškrábal(dost nepříjemně) a teď mi to už míň bere třeba i keyboard(některý písmenka v těch místech) :( - folie je gut, ale radši bych to vyměnil celý, protože když se mi tam zas dostane nějakej humus a budu tam mít folii, tak mi jí to okamžitě oddělá :evil: [/QUOTE]
Mohu trochu poradit, dělám s plasty, zejména s plexi, no a od hraní Boxikonu byly ve spodní části screenu poškrábané plošky. Prodává se leštící pasta na plexi (asi 120 Kč), doporučuji oblepení lakýrnickou papírovou páskou s přesahem asi 2 mm do screenu, páska zabrání zatečení pasty do spáry a hlavně je snímací, nezanechá stopu lepidla. Hadříkem lehce leštit a leštit. Nechat uschnout, suchým hadříkem vyleštit, sejmout pásku a dočistit. Znovu oblepit včetně zaslepení repra a mikra. Plochu ošetřit přípravkem Auri - to je ta leštěnka na auta, co propaguje magor s náušničkou v Teleshopu. Je to přípravek na bázi tekutého teflonu, ale má to skutečně dobré vlastnosti. Vytvoří to ochrannou vrstvu, vše po ní klouže, nechytá se prach a mastné fleky od ucha či prstů jdou otřít pouze chytrým hadrem - to je taková ta utěrka z mikrovlákna. Auri je nutné nechat úplně zaschnout a potom rozleštit. Vzniká trochu bílého prachu, proto oblepení a zalepení mikra atd. Ofouknout, sejmout pásku a screnn je hladký jak dětská prdelka ... Podotýkám, že jsou to přípravky neagresivní, mám to vyzkoušené jak z výroby plastických firemních log tak z použití na MDáčku, ale výše uvedený postup je na vlastní riziko, no prostě je to jako s kuchtěním, taky testujeme a riskujeme, že jo ?! :D
PS: Název té pasty z hlavy teď nevím, já to kupuju např. u Rouska na Synkárně (Pha Nusle - pro mimopražské), pokud bude zájem, doplním, ale až po neděli, teď padám na chalupu .......
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.6.2004 11:45
Byl jsem se před odjezdem ještě podívat v ateleiru, ta pasta je určena na leštění plexi a jiných lesklých tvrdých i měkkých plastů a jmenuje UNIPOL :yes: . Čus.....
jerzy_ce4you (230)|22.8.2004 18:54
Poškrábanej displej. Bez fólie tomu nelze zabránit. I já měl již po více jak půl roce velmi intenzivního používání některá místa trochu víc poškrábaná. Tak jsem použil (riskantně) starý osvědčený recept - zubní pasta. Děti mají jemné zuby, tak jemnou - signál. Lesk jako blesk a ani to moc nebolelo. Nevím, jak by si poradila s většími škrábanci, ale ty jemné a mnohé odstraní. Možná by pomohl i tradiční popel z cigaret, ale to mi připadalo jako příliš "špinavé". Ale vážně, zubní pasta funguje a ani jsem nijak speciálně nevlhčil, jen dechem.
plachow_ce4you (159)|9.10.2005 10:47
V zubní pastě je jako abrazivum oxid titaničitý (TiO2). Pochybuju, že by byl v cígách... :-))