Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nefunkcni GPS N560

ondras_ce4you (5)|16.5.2008 21:58
Ahoj Vsem,
mam N560 a stala se mi takova vec,pri jednom upgrade firmware GPS sem mi resnulo PDA a neslo pak GPS tak sem provedl znova instalaci (nepomohlo),tak hard (nepomohlo skusil jsem nainstalovat orig firmware od FS a k tomu i nakou utilitku QUICK GPs ktera se pri spusteni konektila s netečm a stahla novy data.GPS zaclo fungovat ..hura.Jenze jsem zjistil ze ten QUICKGPS se nema rad s mou zakoupenou cestinou a proto jsem byl nucen udelat zase HARD upgrade firmware (bez upgrade nic).Bohuzel mi GPS zase nic nechytne ..obavam se aby nebyla GPS nejak vychourovana .Umi prosim SiRF zjisti zda je GPS plnne funkcni ? Nebo existuje nejaky testovaci program pro WM5 ktery proveri jestli je to ok?Obavam se totiz toho nerjhorsiho a uz si nevim rady moooc dik
mcm59 (47)|17.5.2008 01:18
Tím SIRF myslíš utilitu SirfTech? Ta mimo jiné umí vyhledat port na kterým komunikuje navigace s přístrojem. Tvůj problém vidím v tom, že po upgrade firmware GPS a QUICK GPS se má nastavit v navigačních programech port 4 a baud rate 57000 (mě to jde líp na 9600). Ještě jde o to jestli jsi něco neměnil v GPS Setings.
Já mám:
Programs - COM8
Hardware - COM4; Baud rate - 57000
Access - Zatrženo "Manage GPS auto...".

Předpokládám, že máš originál WM5 kvůli češtině. No lepší jsou WM6 od "NEWPLOW 033g" nepo "Pups 0.0.4 by 777-Team".Na ně ale oficiální čeština není.
A perlička nakonec: Ten upgrade firmware GPS neodstraníš ani HR ani jinou ROMkou.