Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678
Zobrazené výsledky: 106 až 119 z 119

Téma: Smartřády - jízdní řády pro PPC i WM Smartphone

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Aaaa. Tak to mě nenapadlo ops: Omlouvám se Chapsu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2008

osch:

Ještě dodatek aby to bylo jasné. My nemůžeme brát např. ten Vlak07C a Vlak08C jako jeden jízdní řád. Protože pokud bychom to tak brali, a vy byste si dal aktualizaci dat někdy trřeba 1. prosince, tak by se vám změnil jizdní řád Vlak07C za Vlak08C, což by znamenalo, že až do 13. prosince byste nemohl vyhledávat. Takže ten problém je trochu složitější.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

To chose007:
    Jsem trochu natvrdlejší , nemohl bys mi, prosím, vysvětlit tohle?
    Aktualizuje soubor Bus08C.jz plně postačující pro produkt IDOS Komplet.
    Obsahuje jen aktuálně platná data.
    (jde o soubor BUS08C.EXE).

Co je to "plně postačující", to znamená, že nemusím tahat ostatní soubory z oddílu Autobusy? A "aktuálně platná data" znamená, že ty ostatní soubory obsahují neplatná data?

Nováček
    Registrace
    May 2008

Docent:

Abych řekl pravdu, tak význam toho "IDOS komplet" mi taky uniká. Nicméně tím, že obsahuje jenom aktuálně platná data, je nejspíš myšleno následující. Pokud existují např. některé spoje, které platí jenom třeba od prosince do března, a potom už ne, tak v dubnové aktualizaci dat už ty spoje nebudou. To znamená, že když by uživatel zadal hledání v minulosti (třeba na leden, ale měl by ta data z dubna), tak by mu to nenašlo všechny spoje, protože některé v těch datech už prostě nejsou. Nejsem si teda jistý, ale mám za to, že to je takhle. Každopádně by to nijak nemělo ovlivnit vyhledávání spojení od aktuálního dne do budoucna. V aktualizacích pro IDOS pro PC jsou tuším dvě varianty těch autobusových souborů - varianta obsahující jenom tato platná dat a vaainta obsahující úplně vše, včetně těch už neaktuálních spojů.

Každopádně pro Smartřády tato volba ani není, takže není co řešit. Myslím si, že úplně stejné to bude i u těch rozdělených autobusů - Čechy, Morava a dálkaři, ale jenom to tam není napsané.

EDIT:

Ještě, aby to bylo úplně jasné. Ten soubor BUS08C.EXE v sobě určitě obsahuje všechny spoje z těch rozdělených autobusů Čechy, Morava a dálkové. Stačí načítat pouze tento jeden soubor. Ty rozdělené autobusy tam jsou jenom kvůli paměti - některé starší zařízení nemusí mít dost paměti pro zavedení souboru BUS08C.jz. Jinak u toho Slovenska si nejsem jistý, ale v případě potřeby vyhledávat slovenské autobusy bych určitě radši použil ten slovenský jízdní řád.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Díky za vysvětlení :yes: .

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Někam se vloudila chybička... Nejspíš CHAPSu, ale dost eklhaft :-(.
    MHD Plzeň - platnost je do 4.1.2009, takže když chci vyhledat spojení na 5.1.2009, napíše mně to "zadané datum hledání je mimo platnost jízdního řádu." Tak nevím, jestli mám stát 5.1. o půlnoci a stáhnout nový JŘ... A další, tenhle JŘ platný do 4.1.2009 vyhledává pouze ve všední dny, pokud se pokusím najít spojení o weekendu nebo svátek 1.1., napíše to "nebyla nalezena žádná spojení..." ( .

Nováček
    Registrace
    May 2008

S tou platností dat plzeňského MHD to je opravdu trochu na nic... Nicméně momentálně data evidentně ještě nejsou - ani internetový IDOS nehledá pro pozdější datum než je 4.1.2009... resp. hledá, ale výsledky platí pro 4.1.2009 (poněkud matoucí )

Jinak co se týká toho vyhledávání o víkendu nebo 1.ledna - bylo by možné sem do fóra nebo na mail napsat konkrétní zadání, u kterého to nic nenajde? Něco jsem zkusil a hledalo to... Každopádně doporučuju výsledky nejdřív porovnat s internetovým IDOSem - pokud jsou stejné, tak s tím nic nenaděláme (resp. můžeme se jenom obrátit na Chaps).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Brněnská - CAN Husova (což je přímý spoj busu 41), 1.1.2009 10.00 to nenajde nic, 2.1.2009 v pohodě. IDOS na webu dělá to samé, takže to je chyba CHAPSu : .

Nováček
    Registrace
    May 2008

Zrovna v tomhle se musím Chapsu zastat - některé jízdní řády jsou chronicky ve špatném stavu. To ale většinou není věcí Chapsu ale dodavatelů dat - buď přímo dopravních podniků, nebo nějakých jiných subjektů, které toto zajišťují. Ostatně, i když je v jízdním řádu formálně vše v pořádku, tak některé řády jsou podrobnější a kvalitnější než jiné. Kupříkladu MHD Prahy je poměrně dost kvalitní - zastávky jsou zde řešeny až na nejnižší možné úrovni tzv. sloupků (běžná autobusová zastávka obsahuje dva sloupky - na každé straně silnice), je zde určeno mnoho docházkových vzdáleností mezi různými zastávkami (to je věc, která v některých jiných řádech úplně chybí) atd.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Pro plzeňskou MHD stále žádná aktualizace. Dnes jsem byl dost nepříjemně zaskočen.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Právě jsem to psal do CHAPSu... Přitom na webu DPMP nové jízdní řády jsou. Zkus jim napsat taky, když si bude stěžovat víc lidí, tak se třeba obtěžují s aktualizací...
    produkty@chaps.cz

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Poslal jsem jim ostrou prosbu, tak uvidíme...

EDIT: Aktualizace konečně je.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Zajimalo by me jestli datove podklady jizdnich radu jsou stejne jake byly pro idos, protoze tam kde stary idos vyhledaval korektne, smartrady nenajdou nic nebo hodne spoju vynechaji.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Data by měla být stejná. Záleží na nastavení aplikace. Já jsem dosud na problém nenarazil, dokonce mi to hledá spoje lepší a výhodnější, než v PC IDOS u svazáků na iDnes.

Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678

Podobná témata

1. Free: slovník a jízdní řády
    Od zimmi_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-06-2009, 16:55
  2. IDOS - aplikace pro jízdní řády
    Od PavelR. v sekci Aplikace v češtině
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-11-2008, 08:47
  3. Jízdní řády na PPC?