Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 119

Téma: Smartřády - jízdní řády pro PPC i WM Smartphone

Nováček
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    A ještě dotaz: i když je to možná předčasné, jakou plánujete cenovou politiku?
    Zatím není nic jisté, nicméně snad můžeme prozradit, že nejspíš bude nastavena stejná (a všemi tolik proklínaná) cenová politika jako u IDOSu pro PPC, tedy 350,- roční licence na data. Před tím, než nás kvůli tomu zavrhnete, prosím uvažte, že my si cenovou politiku opravdu příliš určovat nemůžeme a že z vydělaných peněz se k nám dostane jen jejich zlomek. A věřte nám, že na tomto projektu si opravdu nevyděláme, to víme od jeho začátku. My, ani Chaps.

K tomuto tématu bych se tady ještě rád více vyjádřil. Na internetu je několik podobných, více či méně použitelných projektů, např. "MHD v mobilu", "MHD++", "MHD for Palm" atd. Ale všechny tyto projekty padají na faktu, že pro ně neexistují data těch nejzajímavějších a zdaleka nejpoužívanějších jízdních řádů: Vlaky, kompletní autobusy ČR, MHD Praha a další. I aktualizace dat bývají problematické, zavisející na dostatku času autora příslušného projektu. My nechceme vytvořit další takové velice kompromisní a polovičaté řešení. Chceme vytvořit program, který by byl nástupcem IDOSu pro PPC a proto chceme, aby pro náš program byly dostupné všechny uživatelsky zajímavé jizdní řády, dále aby existovala záruka správnosti dat, záruka, že budou data vždy aktualizovaná atd. Bez spulupráce s firmou Chaps se tedy prostě neobejdeme. A i kdybychom teoreticky mohli získávat data jízdních řádů sami např. přímo od dopravců (což je u těch velkých prostě nereálné), tak prostě není momentálně v našich silách zajišťovat jejich neustálou aktualizaci, kontrolu a další věci s tím spojené. Chaps na toto má několik zaměstnanců, kteří kromě aktualizací data i dále doplňují - v datech od dopravců nejsou vždy všechny informace, které jsou k dispozici v IDOSu. A na to, abychom toto dělali sami, si opravdu z prodeje Smartřádů nevyděláme. Díky za pochopení.

Ještě radši "preventivně" se rovnou vyjádřím k zatím neexistující připomínce: "Na co platit za Smartřády, když můžu používat Operu mini a spojení si vyhledávat přimo v aktuálních datech na netu za pár haléřů?". Naší odpovědí je, že si myslíme, že uživatelská přívětivost WAPového/internetového rozhraní na mobilu prostě není dostatečná - minimálně ne pro uživatele, kteří chtějí vyhledávat opravdu často. Troufáme si tvrdit, že Smartřády jsou mnohem příjemnější na ovládání (nabízení zastávek v seznamu pod zadávacím boxem Odkud/Kam/Přes, mnohem přehlednější výpis nalezených spojení, oblíbené zastávky atd. atd.). Krom toho Smartřády nejsou závislé na nějakém serveru, nejsou zde prodlevy při čekání na spojení se serverem, nestane se vám, že se nenajde spojení kvůli přetíženosti a jiným problémům se serverem (všichni známe přetíženost serveru www.idos.cz ), nejste závislí na přítomnosti signálu (viz tunely metra, neexistence signálu na mnohých vlakových tratích...) atd. Smartřády nejsou pro lidi, kteří si chtějí jednou za měsíc najít vlakové spojení z Kolína do Prahy. Pro ty to opravdu nemá smysl, nehledě na to, že by museli častěji aktualizovat data, než by program používali. Smartřády jsou pro lidi, kteří chtějí pravidelně a často vyhledávat spojení a nespokojí se s kompromisním ovládání a vzhledem WAPového resp. internetového rozhraní. A pro ty si myslíme, že cena Smartřádů může být (i při uvážení dnešních stále rostoucích cenách zboží a klesající ceně peněz) přijatelná.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

nejdulezitejsi by dle meho nazoru mela byt moznost aktulalizace popripade aspon notifikace o nove verzi a moznost default datoveho souboru...
    jinak super program, idos uz me stval delsi dobu

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Pokud bude těch 350,- za aktuální data na jeden rok, a ne za licenci na program jako to má dnes IDOS, pak je to rozumná cenová politika.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

u víceslovných zastávek bych uvítal, kdyby šlo zadávat ve vyhledávání podobně, jako u PC IDOSu - tedy první písmeno prvního slova, mezera, první písmeno druhého slova, výběr by se pak zúžil jen na víceslovné zastávky s odpovídajícími prvními písmeny

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Hezký program, moc! Chtěl bych se zeptat, zda je normální, když mi to po načtení vlaků + autobusů, ukrojí cca 20MB poměti, takže mi zůstane asi 1,5 MB volné? :-)

Nováček
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od gorge_No.1
    Hezký program, moc! Chtěl bych se zeptat, zda je normální, když mi to po načtení vlaků + autobusů, ukrojí cca 20MB poměti, takže mi zůstane asi 1,5 MB volné? :-)
    To je opravdu normální. Musiš vzít v úvahu velikost těch dat. Například všech autobusových spojů v ČR je asi 100 000, průjezdů na nich asi 1 500 000 atd. Přes veškerou naši snahu opravdu není dost dobře možné snížit ještě více paměťové nároky. Nicméně tento problém se nejvíc týká právě linkových autobusů, ostatní data zabírají mnohem méně paměti.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Tak jsem Smartrady zkusil i na HP 514 a na rozdil od Zdenka Malinskeho mi behaji v pohode. Zkousel jsem tu samou verzi, co jsem stahnul 16.5. Jo a stahnul jsem ji napoprvy. Tak nevim, proc to ostatnim slo az na ponekolikaty. Jinak ta notifikace o nove verzi jizdnich radu by byla super.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od burticek
    Tak jsem Smartrady zkusil i na HP 514 a na rozdil od Zdenka Malinskeho mi behaji v pohode. Zkousel jsem tu samou verzi, co jsem stahnul 16.5. Jo a stahnul jsem ji napoprvy. Tak nevim, proc to ostatnim slo az na ponekolikaty. Jinak ta notifikace o nove verzi jizdnich radu by byla super.
    Se Zdeňkem už jsme ten problém vyřešili, nicméně je tedy zvláštní, že u něj problém byl a u tebe na stejném telefonu a té starší verzi aplikace ne. Co se týká toho stahování, tak tomu taky nerozumíme, vícekrát jsme zkoušeli ty instalační soubory stahovat z různých prohlížečů a vždy se to podařilo na poprvé. Z našeho webhostingu nám zatím odpověděli, že o žádném problému nevědí, tak nevíme, čím to může být, budeme se to ale pokoušet řešit. Každopádně při potížích se stahováním můžete použít alternativní odkazy, které jsou umístěny pod tou tabulkou se soubory ke stažení. Co se týká té notifikace o nové verzi, tak o tom budeme určitě dále uvažovat, nicméně nemůžeme v brzké době nic slíbit. Díky za trpělivost.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Jestli nemel Zdenek flashnutou novou rom. Ja tam mam porad tu puvodni.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Je k dispozici opravená verze, která funguje i na zařízeních s OS WM2003. Problém byl na naší straně a omlouváme se. Co se týká přidání spojení do kalendáře, tak tato funčknost bude k dispozici v aktualizované verzi, která vyjde v druhé polovině přístího týdne. Díky za trpělivost...

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Na 514 mám zatím původní ROM (nová je stažená v PC, ale nejsou lidi, kteří by ji dohledali a pak flashnuli). Jak jsem psal, v pátek večer nebo v sobotu už se zadařilo a stažená verze šla nainstalovat.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

A co cestina? Pouzivas ji? Ja mam tu 514 jen v eng.

EDIT
    Nepouzivam CJ, ale mam ji na CD. Jinak 514 ma svoje vlakno, tak to res tam. admin

Jinak na smartphone Smartrady vrele doporucuju. Prece jen ho furt taham v kapse (oproti ppc) a v kombinaci s klavesnici se ovlada super.

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Zdravim autorov programu zo Slovenska!

Super program. Momentalne pouzivam CP od spolocnosti www.inprop.sk (myslim, ze je to IDOS). Chyba mi tam hlavne moznost ulozenia oblubenych zastavok. Vy to vo Vasom programe mate a je to SUPER. Vas soft je daleko prepracovanejsi a prehladnejsi. Mam par otazok:
    1. Ako je to u Vas s aktualnostou dat pre Slovensko?
    2. Bude mozne zakupit soft aj zo Slovenska? (cez platobnu kartu alebo nejako inak).
    3. Neplanujete lokalizovat program do slovenciny? (Cestina mi samozrejme nevadi).

Prajem vela uspechov.

Nováček
    Registrace
    May 2008

K dispozici je nová verze aplikace Smartřády. Hlavní změnou je možnost vložit spojení do kalendáře - v nastavení je možné napsat kategorii, do které se má záznam vložit. Doufáme, že se vám nová funkce bude líbit.

Upozornění: Pokud jste si stáhli aplikaci ještě minulý týden, před reinstalací si prosím zazálohujte soubor nastaveni.ini a poté ho před spuštěním nahrajte zpět. Je možné, že by se při reinstalaci smazal a museli jste si vše nastavovat znovu.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Je možné klasicky přeinstalovat nebo je lepší "vystoupit a zase nastoupit, tedy odinstalovat a zase nainstalovat? Určitě jste testovali a víte, jak program (vnitřně) funguje - tak co je lepší?

Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Free: slovník a jízdní řády
    Od zimmi_ce4you v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-06-2009, 16:55
  2. IDOS - aplikace pro jízdní řády
    Od PavelR. v sekci Aplikace v češtině
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-11-2008, 08:47
  3. Jízdní řády na PPC?