Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Testování baterie u Pocket PC zařízení

Pavel Koza (4761)|3.6.2004 09:15
Nemusíte se mnou souhlasit, ale domnívám se, že kvalitní baterie je vůbec ta nejdůležitější součást každého mobilního zařízení. I to nejlepší a nejvýkonnější zařízení je vám ve chvíli, kdy jeho baterie přišla i o tu poslední kapičku energie, naprosto na nic. Proto vznikl tento článek, který by mimo jiné měl ukázat, jak je na tom jedno zařízení s výdrží během různých, opakovaných, celkem běžných způsobů používání.



Přečtěte si celý článek.
Wuffi (1599)|3.6.2004 09:26
Mno accu v mem DataPhone se chova obzvlast podivne. Obvykle po prvnich 5 - 10 minutach (ale nekdy hned) klesne na 90% (ale nekdy treba tak hodinu na 100%), a na tech 90% se pak drzi treba 5 hodin. Pak to najednou zacne rychle skakat na 80, 70, pak to prehravani MP3 srazi na 50% a na tech uz to zustane dokud zarizeni nenabiju (i kdyz to nekdy jeste poskoci nahoru) - i kdyz myslim ze by vydrzelo jet jeste jeden den...
Šeba_oldd (1184)|3.6.2004 09:52
Wuffi - děláš si srandu nebo co to máš za MDA(respektivě baterii, že máš takovou kapacitu?)Myslím že mám baterii OK, ale den bez nabiječky = smrt.
Don_Carlos (13)|3.6.2004 10:56
Mozna by nebylo spatne uvest jakou vlastne mela kapacitu testovana baterie. Nikde to v clanku nevidim...
Pavel Koza (4761)|3.6.2004 12:01
[QUOTE="Don_Carlos"]Mozna by nebylo spatne uvest jakou vlastne mela kapacitu testovana baterie. Nikde to v clanku nevidim...[/QUOTE]
Dik za tip, uz to tam je doplneno. Lithium-Ion :: 950 mAh
mmambo (118)|3.6.2004 13:13
[QUOTE="seba"]Wuffi - děláš si srandu nebo co to máš za MDA(respektivě baterii, že máš takovou kapacitu?)Myslím že mám baterii OK, ale den bez nabiječky = smrt.[/QUOTE]

No, já sice nemám takto nové verze ROM apod. ale při běžném provozu (hodně volání, častá práce s outlookem) mně standartně vydrží XDA II cca 2 dny. Pokud k tomu hodně fotím (poslední zkušenost cca 300 fotek v plném rozlišení v jednom zátahu) vydrží cca 8hodin. Jo, ještě poznámka, pravidelně nechávám XDA II usnout, neboť mám nastaveno automatické stahování emailů po cca 60min.
brn (114)|3.6.2004 15:25
Diky za pekny clanek, takove realne testy vydrze baterii pri kupovani PDAcka pomohou nejvice.
Wuffi (1599)|3.6.2004 15:39
seba: tyhle udaje jsou z puvodniho DataPhone:) Mno a zrovna dneska ma zasebou uz asi hodinu poslouchani MP3 se zaplym displejem, 30 minut telefonovani, uz od 7 hodin rano kdy byl vytazen z kolibky kontroluje co 5 minut postu, ma zasebou asi 30 minut cteni ebookz, a mozna jeste plus minus par minut takoveho pohravani ala kontrola kalendare apod. Mno a je na 80%. Jeste ho dneska ceka minimalne hodina MP3, cteni ebookz + porad ta kontrola posty :D A ano, vecer nez ho dam do kolibky bude mit minimalne 50% :D :D :D A tim vecerem myslim neco okolo 23:00. Jinak kapacita accu je standardni.
Vít_ce4you (156)|4.6.2004 21:16
Jak to delate, me vydrzi s bidou pres den, pokud ho setrim, tak do vecera, pokud min, tak ani do odpoledne... tedy normalne 4-8 hodin a to nic neprehravam.
Šeba_oldd (1184)|5.6.2004 02:03
BATERY PACK MI UKAZUJE MAX:3.50 pokud na něm píší nebo netuji dá se říci že to přímo odpovídá.
Šeba_oldd (1184)|5.6.2004 02:06
[QUOTE]Jak to delate, me vydrzi s bidou pres den, pokud ho setrim, tak do vecera, pokud min, tak ani do odpoledne... tedy normalne 4-8 hodin a to nic neprehravam.[/QUOTE]Jsem na tom téměř stejně - kde je tedy chyba????
ipf (2136)|5.6.2004 10:48
Také souhlasím s výdrží 4-8 hodin. Ráno sednu do auta a vyrazím do Prahy. Přestože je MDÁčko napojené na autodobíječku, stačí "bežných" několik desítek telefonů a procenta mizí a mizí i při dobíjení. Pak poskakování po Praze, jednání s klienty, občas nějaký ten telefon nebo email a procenta mizí a mizí. Pokud prošvihnu zlomových 72%, už se v autě nedobíjí, i když to "tvrdí". No a pak už jen trnu, kolik telefonů mne čeká na zpáteční cestě (anebo někde vytáhnout zdroj a dorazit tam chybějící procenta na 72).
Jo a největším žroutem energie není ani BT, ani SD, ani podsvícení, ale ce4you. Stačí si takhle vlízt do pelechu, najet na tohohle žrouta a za dvě hodiny musím vstát a jít pro zdroj (alespoň ze mne nebude "CEmbler" :D ).
ipf (2136)|5.6.2004 12:30
[QUOTE="ipf"]Také souhlasím s výdrží 4-8 hodin. Ráno sednu do auta a vyrazím do Prahy. Přestože je MDÁčko napojené na autodobíječku, stačí "bežných" několik desítek telefonů a procenta mizí a mizí i při dobíjení. Pak poskakování po Praze, jednání s klienty, občas nějaký ten telefon nebo email a procenta mizí a mizí. Pokud prošvihnu zlomových 72%, už se v autě nedobíjí, i když to "tvrdí". No a pak už jen trnu, kolik telefonů mne čeká na zpáteční cestě (anebo někde vytáhnout zdroj a dorazit tam chybějící procenta na 72).
Jo a největším žroutem energie není ani BT, ani SD, ani podsvícení, ale ce4you. Stačí si takhle vlízt do pelechu, najet na tohohle žrouta a za dvě hodiny musím vstát a jít pro zdroj (alespoň ze mne nebude "CEmbler" :D ).[/QUOTE]

Auž jsem přišel na 100% způsob, jak ušetřit baterku:
1. zablokovat SIMkartu :evil:
2. Nezaplatit fakturu TM a počkat až vás odpojí :$:
3. zablokovat domovskou stránku :cool:
Vít_ce4you (156)|5.6.2004 20:35
Naposled mi dosla baterka cestou z Prahy nekdy ve tri odpoledne. Jeste ze jsem mel sebou notebook, obetoval jsem jeho baterku a pres usb nabijel MDA II. Kupodivu jsem tak s obema funkcnimi pristroji vydrzel do vecera.
reditel_ce4you (206)|5.6.2004 22:35
Me vydrzi DP II. na jedno nabiti asi 10 hodin. Pres vikend je to lepsi. Celou sobotu a nedeli nemusim nabijet... Stejne,ale nic moc.
Nevite nekdo jestli Eurotel skutecne prodava nahradni baterku na DP II ?
ipf (2136)|6.6.2004 01:19
[QUOTE="reditel"]Me vydrzi DP II. na jedno nabiti asi 10 hodin. Pres vikend je to lepsi. Celou sobotu a nedeli nemusim nabijet... Stejne,ale nic moc.
Nevite nekdo jestli Eurotel skutecne prodava nahradni baterku na DP II ?[/QUOTE]

Jóóó, ale jen na svých stránkách. V prodejně jsem ji ještě neviděl a prodavači také ne (možná jsem ale nebyl v tom správném obchodě).
null (0)|6.6.2004 03:54
me vydrzi taky tak ten den10-13h zalezi jak moc si s MDAII hraju a to mam denne navolanych tak 40-70min nahradni baterie by me taky zajimala nejlepe nejaka velkokapacitni ;)
Šeba_oldd (1184)|6.6.2004 11:53
Na nějakém (českém) foru nemohu si vzpomenout kde to bylo a již několikrát jsem ho hledal, byl odkaz na stránky www.....uk.Nabízeli tam komplet doplňků pro MDA, cena byla v přepočtu asi 6000kč.Souprava měla obsahovat ,pouzdro ,vekokapacitní bateriimBT sluchátko a snad ještě něco. Nevíte někdo o tomto odkazu?Mohl být jedině zde, na pandoře,nebo na mobilmanii.Nemohu ho, ale spětně najít.
null (0)|6.6.2004 14:22
TO BY ME TAKY ZAJIMALO I KDYZ bLUETOOTH SLUCHATKO MAM :D
ipf (2136)|6.6.2004 15:10
[QUOTE="seba"]Na nějakém (českém) foru nemohu si vzpomenout kde to bylo a již několikrát jsem ho hledal, byl odkaz na stránky www.....uk.Nabízeli tam komplet doplňků pro MDA, cena byla v přepočtu asi 6000kč.Souprava měla obsahovat ,pouzdro ,vekokapacitní bateriimBT sluchátko a snad ještě něco. Nevíte někdo o tomto odkazu?Mohl být jedině zde, na pandoře,nebo na mobilmanii.Nemohu ho, ale spětně najít.[/QUOTE]

Jsem stálým čtenářem tohoto portálu a nic z toho, o čem píšeš, jsem tady nezaznamenal. Ale byl jsem dva týdny na dovolené v cizině, takže jsem to mohl propásnout (ale spíš ne).