Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO8 + TMC

gemini_ce4you (20)|14.5.2008 21:02
zdárek, zkoušel už někdo v praxi tmc?? já sem to zkoušel dneska dopo když semuvíznul na okruhu. na automatické ladění sem nic nechyt a na manuál pouze dvě stanice bez signálu tmc. to automatické ladění mi i tak přide trošku podivné, jelikož neprojede všechny frekvence, ale pouze jenom tři - pět. jaké jsou vaše zkušenosti??
kubesa (76)|14.5.2008 21:34
No, ja zjistil, ze na sluchatka v aute temer nic nechytim,krome TCM na CR 3,mozna proto ta automatika blbne...tak jsem je zatim nastavil na manual a chystam se sehnat antenu RDS-TMC s 2.5mm jackem...nevite o necem ?
gemini_ce4you (20)|15.5.2008 00:58
no bych řek že to bude asi řešit domácí výroba - já si asi udělám antétu přes celý spodek čelního skla(dva drátky a jack to jistí. škoda že neudělali nějaký spešl výstup pro andétu :( - tu mohli třeba zabudovat do držáku, přecejenom navigace do sluchátek (když neni bluetooth) je dost nepraktická :D
thimlicek (89)|15.5.2008 20:43
Meli by jste zkusit ty sluchatka zasunouut jen trosicku dovnitr a uvidite jak se stanice chytaji. :D Normalne chytnu s problemem jednu stanci a takhle jich mam ned 8 s TMC
kubesa (76)|15.5.2008 21:07
[QUOTE="thimlicek"]Meli by jste zkusit ty sluchatka zasunouut jen trosicku dovnitr a uvidite jak se stanice chytaji. :D Normalne chytnu s problemem jednu stanci a takhle jich mam ned 8 s TMC[/QUOTE]
U me zadna zmena - ukazatel sily signalu je stale stejny.
thimlicek (89)|15.5.2008 21:58
Vsad to po druhou cernou linku na konektoru. Sice to tam moc nedrzi ale signal se mi 3krat zvedl
gemini_ce4you (20)|16.5.2008 09:23
[QUOTE="thimlicek"]Meli by jste zkusit ty sluchatka zasunouut jen trosicku dovnitr a uvidite jak se stanice chytaji. :D Normalne chytnu s problemem jednu stanci a takhle jich mam ned 8 s TMC[/QUOTE]

doma v poklidu toho chytnu kvanta, ale na okruhu sem nechyt nic a na barandově se štěstim reginu :(

to pozasunutí vyzkoušim :) proč tam nedali integrovanou, která by tohle zvládala :evil:
gemini_ce4you (20)|16.5.2008 12:09
tak pozasunutí funguje na signál nejlíp. e-ten bych nakop někam :evil:

jo pro funkčnost automaticky zvolených objížděk problémových úseků, jsem musel přepsat igo8.ini

otevřít DATA složka project_config

uplně na konci

Kód:
[tmc]
auto_detour_calc=0
announce_total_route=0

pak už jen juknout jestli je v nastavení nastaven aut.přepočet a tradááá - odzkoušeno na ranním hlášení o dopravních zácpách v praze.

Pokud v announce_total_route= necháte 1, tak alespoň já jsem musel resetovat igo aby to samo nabídlo objížďku, další nová trasa přes kolonu, a takhle bych to musel opakovat :(

vyřešeno ve spolupráci na jiném fóru
kubesa (76)|16.5.2008 20:24
[QUOTE="gemini"]no bych řek že to bude asi řešit domácí výroba - já si asi udělám antétu přes celý spodek čelního skla(dva drátky a jack to jistí. škoda že neudělali nějaký spešl výstup pro andétu :( - tu mohli třeba zabudovat do držáku, přecejenom navigace do sluchátek (když neni bluetooth) je dost nepraktická :D [/QUOTE]
Docela by me zajimala ta domaci vyroba. Nejake schema zapojeni bys neposkytl ? Jaky konektor pouzit - mono ci stereo ? Drat jakykoliv? Jeste uvazuji, ze bych dal jednoduse redukci 3.5 -> 2.5 jack a do toho zapojil jakoukoliv dostupnou antenu - napr. tady, ale nejsem si jist kvality prijmu....
maxxim_ce4you (0)|16.5.2008 21:53
Tak přesně tuhle anténu na MIO jsem si koupil. Je tam jack 2,5 takže pěkně pasuje ale problém je, že to není klasický stereo jack který má 3 kontakty ale tenhle má 4 a proto to asi nemá kontakt jaký by mělo. Prodávají 2 druhy jedna má asi půl metru a druhá je metrová. Nicméně chytnu na tu delší asi třetinu signálu a TMC funguje. Tu kratší jsem zkoušel taky, ale nedoporučuju byla tam sotva nedostatečná desetina signálu.
gemini_ce4you (20)|17.5.2008 21:26
[QUOTE="kubesa"][QUOTE="gemini"]no bych řek že to bude asi řešit domácí výroba - já si asi udělám antétu přes celý spodek čelního skla(dva drátky a jack to jistí. škoda že neudělali nějaký spešl výstup pro andétu :( - tu mohli třeba zabudovat do držáku, přecejenom navigace do sluchátek (když neni bluetooth) je dost nepraktická :D [/QUOTE]
Docela by me zajimala ta domaci vyroba. Nejake schema zapojeni bys neposkytl ? Jaky konektor pouzit - mono ci stereo ? Drat jakykoliv? Jeste uvazuji, ze bych dal jednoduse redukci 3.5 -> 2.5 jack a do toho zapojil jakoukoliv dostupnou antenu - napr. tady, ale nejsem si jist kvality prijmu....[/QUOTE]

pokud dáš redukci 2,5 na 3,5 tak se ti akorát zhorší příjem.

zatim jsem se k anténě nedostal, ale jelikož mi příjem funguje nejlépe jenom na pozasunutý jack a mám pak a 1/2 signálu, tak bych řek že když ho bude člověk pouze pozasunovat tak je jedno co tam dá :D nicméně nejlepší bude stejný konektor jako mají sluchátka aby popřípadě nedošlo k poškození stroje "zkratováním"

jo a zkoušel sem pouze přiložit ke sluchátkům koax na anténu k vysílačce (samozřejmě odizolovaným koncem) tak se příjem taky zvýšil :D ten koax měl asi, 1,5 m.
penik (61)|18.5.2008 12:46
Když použiji jack 2,5 se 4-mi konektory, na které ty konektory mám připojit "anténu"? Věděl by někdo? Věřím že ano.
thimlicek (89)|18.5.2008 12:56
Podivej se do te zdirky na sluchatka a uvidis zlaty plysek, no a prave na tomto kontaktu funguje antena nejlip. Takze je to nEjblizsi kontakt k rokojeti Tveho jacku-asi stineni
penik (61)|18.5.2008 13:09
Díky. Nechtěl jsem experimentovat. Takže ještě nakonec zkusím jack 2,5 zkrátit, aby nesepnul ten kontakt, co je vzadu, aby mi fungovala i hlasitá navigace a pak by to mohlo být vše ok. TMC + hlasová navigace.
gemini_ce4you (20)|18.5.2008 13:20
hlasitá navigace ti bude fungovat při použití Glofiish headset speaker selector a dá se stáhnout zde a nemusíš ho zkracovat ;)
penik (61)|18.5.2008 13:22
nějaké přihlašovací údaje by nebyly?
gemini_ce4you (20)|18.5.2008 13:43
najdeš je zde
gemini_ce4you (20)|19.5.2008 16:02
[QUOTE="maxxim"]Tak přesně tuhle anténu na MIO jsem si koupil. Je tam jack 2,5 takže pěkně pasuje ale problém je, že to není klasický stereo jack který má 3 kontakty ale tenhle má 4 a proto to asi nemá kontakt jaký by mělo. Prodávají 2 druhy jedna má asi půl metru a druhá je metrová. Nicméně chytnu na tu delší asi třetinu signálu a TMC funguje. Tu kratší jsem zkoušel taky, ale nedoporučuju byla tam sotva nedostatečná desetina signálu.[/QUOTE]

už si jí odzkoušel??? jak funguje??
mijou (109)|20.5.2008 20:27
Tak ste ma naockovali a prave som dotestoval!
Vysledky:
1. je jedno ci sa pouzije 3 alebo 4 pinovy konektor, antenu pripojit na vonkajsi kontakt.
2. predlzovanie anteny pomohlo len do 1m, potom sa signal nemenil. (v igo som dosiahol max 50%) CR3 som chytil aj na 4cm kablik

PS: cena
2 prisavky 10KC
1 2.5mm jack zo zasob cca 12KC
1m jednozilovy kablik max 8KC :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D
kubesa (76)|20.5.2008 22:13
Potom nechapu, proc na sluchatka je takovy problem neco chytnout ;-(((
S tim jackem - vnejsi kontakt myslis ten, co vede na plochu oznacenou na obrazku ? Dik.
00279514_jack_5rTd.gif
thimlicek (89)|20.5.2008 22:27
Jo je to on ale pradepodobne na ten pin neni pripojen drat ;)
mijou (109)|21.5.2008 12:56
Ano, je to ten oznaceny na obrazku!

Mono jack som ale neskusal!

Na sluchatka som mal tiez slaby prijem! Asi je to tym, ze su tam subezne vedene aj zily pre sluchatka a mikrofon!

inak zapojenie 4pinoveho jacku je na

http://de.wikipedia.org/wiki/Klinkenstecker
Caprik (13)|21.5.2008 15:28
zdravim - trosku mierne od temy, ale ma X800 TMC v igo mi to vypise ze hardware sa nenasiel?
gemini_ce4you (20)|21.5.2008 16:53
klasika, musíš přepsat sys.txt, který máš v přístroji u *.exe takhle

[tmc] - jelikož to tady blbne, tak tmc je v hranatých závorkách :D
port="COM,2"
source="eten"
gps_source=0

teprve až pak ti bude fungovat ;)
Keltek_ce4you (57)|22.5.2008 16:13
Zdravíčko pánové.
Měl bych jednu jednoduchou otázku...
Mám iPAQ 214 a nainstalované iGO8 a rád bych vyzkoušel TMC. Je možné na tomto PDA rozjet TMC? Jaký HW k tomu budu potřebovat? Myslíte, že by to fungovalo třeba s tímto? Mám vůbec šanci? :)
Díky...
speed-komi (278)|22.5.2008 16:36
No s tím asi ne, to je jen pro nějaká MIA. Záleží na tom, jaký máš GPS přijímač. Buď má TMC přijímač přímo v sobě i s anténou, nebo výstup na antenu, nebo nic. jestli nic, tak si budeš muset koupit TMC přijímač zvlášť, nebo jinou gpsku. Jinak tady se hovoří o E-Tenech a TMC, takže HP je trošku mimo.
kubesa (76)|19.6.2008 22:16
Tak nevim, trochu se mi zda, ze RDS-TMC neni prilis dobre pouzitelne. IGO8 vzdy po zapnuti projede vsechny frekvence, velmi casto nic nenajde a pak uz dal nehleda. Pokud nastavim frekvenci rucne, za chvili se chytne (signal okolo 40%). Bohuzel po dalsim restartu opet to same - TCM je nastaveno na automaticke hledani. Dela to jeste nekomu ?

Jinak se mi take stalo, ze na trase byla uzavirka na vedlejsi silnici k jine hlavni silnici (T-ecko krizovatka). IGO8 toto misto vyhodnotilo jako neprujezdne (trasa pokracovala samozrejme po hlavni) :no: Nebo v pripade PRACE na silnici opet nabidlo objizdku. Neda se nekde nastavit, aby to bralo napr. pouze uzavirky a nehody ?
tino_01 (37)|3.9.2008 11:58
nějak iGo8 nemám použitelné... při vyhledávání trasy do chorvatska mi to spadne na nedostatek paměti, ikdyž nastavim zobrazení na QVGA. Mám uvařenou ROMku a asi je tedy málo místo na RAMce... Volno storage 40MB, Program 22MB.
Grub_ce4you (18)|5.9.2008 13:50
[quote=Tino]nějak iGo8 nemám použitelné... při vyhledávání trasy do chorvatska mi to spadne na nedostatek paměti, ikdyž nastavim zobrazení na QVGA. Mám uvařenou ROMku a asi je tedy málo místo na RAMce... Volno storage 40MB, Program 22MB.[/quote]
Zkus pred spustenim navigace restartovat.