Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP 214 enterprise a bluetoth GPS modul

fiv (17)|14.5.2008 14:58
Zdravím, mohl by mi někdo poradit? Chci koupi HP 214 a k tomu dokoupit bluetoth GPS modul na solarni dobijeni (vydrz pres 30 hodin).
Zajimalo by mne jestli máte někdo zkušenost s výdrží PDA při neustálé komunikaci přes bluetoth. Mám obavu, že GPS modul mi sice půjde hezkých 30 hodin,
ale co mi to pomůže, když se PDA díky přenosu dat přes bluetoth vybije za ...?? co já vím jak dlouho? 2 hodiny,3 hodiny? Hodinu? Nebo třeba 10 hodin při vypnutém displey?
Nebo nevíte někdo, jestli existuje GPS modul, který má sám paměť a ukládá data ze satelitů do své paměti a při zapnutí PDA je předá do PDA? To se mi zdá jako nejoptimálnější varianta.
Hledal jsem na fórech, zatím se mi k tomu nepodařilo nic najít.
Dík moc za každý postřeh.
Drolan_ce4you (57)|14.5.2008 17:46
No tak výdrž PDAčka při zapnutý navigaci je zhruba dvě hodiny. Jestli bude navigace v autě, tak si stačí koupit nabíječku do auta. Jinak nechápu k čemu bude GPSka, která si aktuální pozici ukládá do vnitřní paměti ??
fiv (17)|14.5.2008 18:31
To je jednoduchý - když to budu mít na pěší tůře, můžu mít PDA schovaný vypnutý popř. vypnutý display a GPS modul zaznanmenává pozice bod po bodu (dle nastavení četnosti 1x 2s ap)
a po zapnutí PDA (nebudu vědět kudy dál) se mi hned po odeslaní dat z modulu načte v turistické mapě (Oziexplorer, smartmaps) cesta (dobré pro pozdější zpracování dat v
PC - grafy výškového převýšení, průměrná rychlost ap). Tím pádem PDA zapínám jenom když ho akutně potřebuji a tím pádem šetřím drahocenou energii.
Výdrž dvě hodiny navigace není nic moc.
Pokud to budu mít v autě tak přirozeně není problém. Jde mi o použití při turistice, na kole ap.
xtonda (811)|15.5.2008 11:54
Tady:

http://www.brighthand.com/default.asp?newsID=13810#Battery
http://forum.brighthand.com/showpost.php?p=1676818&postcount=13

jsou nějaké testy spotřeby, ve srovnání s ostatními má iPAQ 214 dost slušnou výdrž. A bluetooth zas tak moc nežere, GPS přijímače vydrží klidně 15 hodin, BT myš mi vydrží spoustu dní při používání každý den několik hodin. Takže si myslím, že když si koupíš vysokokapacitní baterii pro IPAQ, má 4400mAh a budeš důsledně vypínat displej, tak celodenní výlet to vydží.

Stejně mi ale přijde praktičtější koupit si GPSr s logováním a PDA zpínat, jen když to bude třeba. Ale asi bych nečekal, že při každém připojení si software jako Ozi stáhne track a zobrazí ho, spíš na to bude speciální aplikace na PC, která log stáhne a vyexportuje ho do něčeho univerzálního.

Moc jsem toho v této oblasti nezjišťoval, nemám potřebu si logovat trasu.
johnee_r (290)|18.6.2009 23:19
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s 5Hz přenosem NMEA z GPS modulu do PDA. Mám pocit, že 214ka to nestíhá. Chová se to, jako by tam byla statická navigace, ale mám pocit, že Mediatek chipsety tuto vymoženost snad neobsahují. Ještě musím vyzkoušet pomalejší přenos, ale teď na to nemám čas, tak jsem se chtěl zeptat, jestli jste to někdo nezkoušeli.

Díky