Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

klávesnice pro PocketPC

ok2shi (98)|2.6.2004 19:56
Poradíte někdo, kde lze zakoupit rozkládací klávednici pro pocketPC včetně českých ovladačů - nejlepe wireless? Zajímá mě například klávesnice popsaná na této adrese: http://www.palmserver.cz/clanek.php3?show=1331&znamka=3

Kde lze podobnou v Česku sehnat?

Děkuji
Ivo
yasmeene2 (794)|2.6.2004 21:08
Nevím jak tato, ale vcybexu mají palm wireless keyboard za skvělých 1500,- pomocí programu Interkey lze lokalizovat do češtiny (i tu targus) něco se řešilo již tady. Jinak ten interkey je za peníze, sunnysoft vydal betadrivery českých ovladačů, zatím sou spíš alfa.
AlienSmidy (109)|22.8.2004 22:39
Mam iPAQ 3970 a používám Foltable Keyboard od HP a jsem spokojen sice o něco dražší, ale je plně dostačující. Koupit lze zde sice si na ni počkáte ale vyplatí se to.
Pavel Koza (4761)|23.8.2004 08:18
[QUOTE="AlienSmidy"]Mam iPAQ 3970 a používám Foltable Keyboard od HP a jsem spokojen sice o něco dražší, ale je plně dostačující. Koupit lze zde sice si na ni počkáte ale vyplatí se to. [/QUOTE]

Foldable mam take a krome ceny je uplne OK;) Nicmene jsem ji kupoval v dobe, kdy jeste zadny vyber nebyl...
pegi-nz (18)|23.8.2004 12:50
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="AlienSmidy"]Mam iPAQ 3970 a používám Foltable Keyboard od HP a jsem spokojen sice o něco dražší, ale je plně dostačující. Koupit lze zde sice si na ni počkáte ale vyplatí se to. [/QUOTE]

Foldable mam take a krome ceny je uplne OK;) Nicmene jsem ji kupoval v dobe, kdy jeste zadny vyber nebyl...[/QUOTE]

Ja tiez pouzivam tuto klavesnicu, ale nikde som nenasiel driver na cestinu alebo slovencinu. Na prilozenom CD toho nie je vela. Existuje vobec? Co pouzivas ty?
AlienSmidy (109)|23.8.2004 15:52
Mám WM 2002 a Sunnysoft InterWrite, tam je přímo podpora pro tuto klávesnici i další jako je třeba Tagus Stowaway Keybord, iPAQ Micro Keyboard, tu mou a pak ještě Ctipack Kbd. Standartně pak podpora české klávesnice a slovenské.
jeenik_ce4you (375)|5.9.2004 22:05
Zakoupil jsem ke svému iPAQ 2210 též HP Foldable keyboard, používám lokalizaci od Sunnysoftu - Interwrite 8.4 Pro, přesto mám problém. Např. při zapnutí klávesy "caps lock" mi tato hardwarově již nejde vypnout, pouze odkliknutím stylusem a taktéž mám problém s klávesou "backspace", která při delším podržení neopakuje, je třeba při mazání odklikávat postupně. Když přepnu na původní klávesnici, jde vše bez problémů, zřejmě bude problém v české lokalizaci. Setkal se s tím někdo? Dělám někde chybu?
Kleid (213)|6.9.2004 08:48
V zalozce HW vyberte jen jednu klavesnici. Je mozne ze pridavanim podpory novych klavesnic se vyskytla nejaka chyba.Nicmene Foldable keyboard funkuje obecne vzdy bez problemu.
jeenik_ce4you (375)|6.9.2004 08:53
Problém je stále...:oops:
jeenik_ce4you (375)|6.9.2004 21:46
zkoušel jsem i přeinstalovat českou lokalizaci, driver pro keyboard, a stále ten samý problém... neporadí někdo ještě nějaký fígl?
aquarius_ce4you (18)|7.9.2004 09:56
[QUOTE="AlienSmidy"]Mam iPAQ 3970 a používám Foltable Keyboard od HP a jsem spokojen sice o něco dražší, ale je plně dostačující. Koupit lze zde sice si na ni počkáte ale vyplatí se to. [/QUOTE]

jak dlouho se na ni asi tak ceka? objednaval jsem ji minuly tyden a uz se docela tesim...

-aquarius
AlienSmidy (109)|7.9.2004 13:29
.....nevim kde jste objednaval, ale pokud to bylo od Levi, cekal jsem na KB tak tri tydny, ale stalo to za to:-)) ...
Drzim palce, a snad nebudete mit problemy jako kolegove co tu pisou...
Ja s tim co pisou problemy nemam, snad jen to, ze klavesy dolu a nahoru jdou po radkach, ne jako pri pouziti HW klaves...
aquarius_ce4you (18)|7.9.2004 20:58
nakonec to cely bylo docela rychle. objednal sem ji v patek a dneska odpoledne mi volali, ze uz ji maj. bohuzel ovladaci software se zrejme musi instalovat pres activesync, takze se musim presunout k nejakymu stroji s windows...
a jeste jeden poznatek: klavesnice je nepatrne vetsi, nez kapsa na mych kalhotach. skoda. stowaway by se mi tam vesla...

-aquarius
aquarius_ce4you (18)|7.9.2004 20:58
funguje to nadherne... vzhledem tomu, ze uz ted mam u PC notebookovou klavesnici, tak sem si zvyknul docela rychle... ted resim jediny problem: protoze muj H3950 nema ani BT ani WiFi, tak bych potreboval vedet, jestli existuje nejaka SDIO BT karta, nejlepe stejne velka jako standardni SD, aby nevycnivala?

-aquarius
jeenik_ce4you (375)|8.9.2004 08:14
Je to zajímavé, ale stále nemůžu přijít na jádro problému (2210+HP Foldable Keyb), i po hard resetu a nové instalaci (Interwrite 8.4 Pro) stále problém - zasekává se caps lock, odblokovat jde jen stylusem, backspace neopakuje při delším podržení. Přitom bez lokalizace vše funguje bez problémů. Zřejmě problém s lokalizací pro 2210. Mám chuť přejít na jinou, ale je to dost drahá záležitost.... Má někdo tutéž zkušenost (2210 + Interwrite 8.4 Pro + Foldable Keyb)?
Sajbrt (113)|9.9.2004 23:22
Jo, mam taky 2210 a foldable keyb. se Sunnysoftem 8.5. O zasekavani Caps nevim ale Backspace jsem uz u nich reklamoval - repeat nefunguje ani na obrazovce, lepe receno repeatuje asi á 2 vteriny :-), to je fofr. Po delsi debate slibili, ze v dalsi verzi to spravi. Ostatni SW klavesnice maji repeat OK a to i na foldable keyb.

Jura
AlienSmidy (109)|10.9.2004 19:25
[QUOTE="aquarius"]... ted resim jediny problem: protoze muj H3950 nema ani BT ani WiFi, tak bych potreboval vedet, jestli existuje nejaka SDIO BT karta, nejlepe stejne velka jako standardni SD, aby nevycnivala?

-aquarius[/QUOTE]

Tady je jedna adresa kde najdeš ten SD BT, nevím jestli bude vyčnívat, ale myslím si, že když kontaktuješ prodejce přes ICQ, tak ti na tvou otázku odpoví.
.. pak dej vedět... je tam i WiFi :)) http://www.alzasoft.cz/Default.asp?CatID=18843245&TYPTREE=1
.. s touto firmou mam super zkušenosti...
jeenik_ce4you (375)|16.9.2004 12:39
Ted jsem nainstaloval nejnovejsi verzi interwrite 8.5 a problem s caps lock je vyresen, ale jak jiz psal dalsi s uzivatelu podobne hardwarove kombinace, problem s backspace pretrvava (pri delsim drzeni mi neopakuje vubec), navic jsem zjistil tentyz problem u page down a page up....
Kleid (213)|16.9.2004 14:19
Problem s BackSpace se nam nedari nasimulovat. Na klavesnici kterou mame k dispozici chodi vse korektne. Ma tento problem vice z vas? Pokud ano, zastavte se u nas a radi se pokusime zjistit duvod tohoto chovani.

aquarius_ce4you (18)|22.9.2004 09:23
[QUOTE="AlienSmidy"]s touto firmou mam super zkušenosti...[/QUOTE]

to ja bohuzel taky :( zejmena alzasoft a reklamace. to je v Praze pojem... navic mi staci prvni pohled, abych videl, ze to precnivat bude. a ta cena... to uz si radsi usetrim na 2215... kazdopadne diy za odkaz...

-aquarius
AlienSmidy (109)|23.9.2004 16:14
Počkej.... já jsem zatím zádnou špatnou zkušenost s nimi neměl, ale je fakt, že jsem nic nereklamoval..
povídej to mě zajímá, už jsem od nich odebral spousty věcí.. co mě čeká?
aquarius_ce4you (18)|23.9.2004 18:41
[QUOTE="AlienSmidy"]Počkej.... já jsem zatím zádnou špatnou zkušenost s nimi neměl, ale je fakt, že jsem nic nereklamoval..
povídej to mě zajímá, už jsem od nich odebral spousty věcí.. co mě čeká?[/QUOTE]
asi tak hodina cekani (v lepsim pripade) pred prazdnym pultem, kde se sice cas od casu mihne technik, ale jenom aby se podival, jak fronta narusta... reklamace v alzasoftu je casove velmi narocna zalezitost... pak dost zalezi na tom, jak si kdo ceni svuj cas.
myslim, ze toto potvrdi kazdy, kdo uz v alzasoftu nekdy neco reklamoval

-aquarius
Wuffi (1599)|23.9.2004 19:09
[QUOTE="aquarius"][QUOTE="AlienSmidy"]Počkej.... já jsem zatím zádnou špatnou zkušenost s nimi neměl, ale je fakt, že jsem nic nereklamoval..
povídej to mě zajímá, už jsem od nich odebral spousty věcí.. co mě čeká?[/QUOTE]
asi tak hodina cekani (v lepsim pripade) pred prazdnym pultem, kde se sice cas od casu mihne technik, ale jenom aby se podival, jak fronta narusta... reklamace v alzasoftu je casove velmi narocna zalezitost... pak dost zalezi na tom, jak si kdo ceni svuj cas.
myslim, ze toto potvrdi kazdy, kdo uz v alzasoftu nekdy neco reklamoval

-aquarius[/QUOTE]

Jojo, alzasoft, kdyz jsem byl u nich pred 2 roky o vanocich reklamovat zdroj, doslova mi rekli at jim nekazim vanocni prodeje a jdu do prdele.:evil: :no: :no: :no:
Šeba_oldd (1184)|11.10.2004 17:36
Tak s tímhle jsem měl dnes možnost pracovat a mohu říci, že to bylo velice příjemné.Vše přes BT.Myška přesnější než pérečko(stylus).Škoda jen že se mi to nepodařilo rozchodit na mého nového Looxika. S se softem interkey podporuje i české znaky.K prodejní ceně se zatím nemohu vyjádřit.
00029693_klavesnice2_iKm9.jpg
aquarius_ce4you (18)|11.10.2004 20:13
[QUOTE="seba"] se softem interkey podporuje i české znaky.[/QUOTE]
kde se pisou? ta pata rada klaves by mi tam asi trochu chybela. ale ta mys je cool :)

-aquarius
ihorak (107)|12.10.2004 06:56
[QUOTE="seba"]Tak s tímhle jsem měl dnes možnost pracovat a mohu říci, že to bylo velice příjemné.Vše přes BT.Myška přesnější než pérečko(stylus).Škoda jen že se mi to nepodařilo rozchodit na mého nového Looxika. S se softem interkey podporuje i české znaky.K prodejní ceně se zatím nemohu vyjádřit.[/QUOTE]


Ahoj,


prosímtě co je to za klávesku BT? A kde se dá u nás ehnat? Díky za info.


Ivoš
ihorak (107)|12.10.2004 07:00
[QUOTE="AlienSmidy"].....nevim kde jste objednaval, ale pokud to bylo od Levi, cekal jsem na KB tak tri tydny, ale stalo to za to:-)) ...
Drzim palce, a snad nebudete mit problemy jako kolegove co tu pisou...
Ja s tim co pisou problemy nemam, snad jen to, ze klavesy dolu a nahoru jdou po radkach, ne jako pri pouziti HW klaves...[/QUOTE]


Dotaz na tu HP klávesnici - ta je BT, nebo infra?


Ivoch
AlienSmidy (109)|12.10.2004 08:45
.... ta klávesnice není ani BT ani infra, to žere hrozně baterku, tahle klávesnice je plnohodnotná skládací HW klávesnice ;-)
Šeba_oldd (1184)|13.10.2004 02:22
[QUOTE="ihorak"]Ahoj,


prosímtě co je to za klávesku BT? A kde se dá u nás ehnat? Díky za info.


Ivoš[/QUOTE]

Dám sem odkaz až bude skladem.

České znaky pomocí tlačítka na klávesnici.
váňa (242)|13.10.2004 16:53
Nedávno jsem si pořídil PALM WIRELESS KEYBOARD, kterou používám s iPAQ2210. Pokud by byl zájem, můžu udělat minirecenzi, zatím jsem s funkcí klávesnice spokojený a nekupte to za tu cenu .... :D ( třeba tady ) Dokonce čeština s IW 8.4 funguje ;)
Pavlucha (1496)|13.10.2004 17:08
A dá se ten infraport otočit tak, aby byl zezdola? Mám toiž infra dole na PDA ...
váňa (242)|13.10.2004 17:17
Infraport lze natočit jen zleva a zhora :disgusted:
váňa (242)|13.10.2004 17:19
... takže při umístění pda "NALEŽATO" by to mělo fungovat :D
váňa (242)|13.10.2004 18:41
[QUOTE="seba"]Tak s tímhle jsem měl dnes možnost pracovat a mohu říci, že to bylo velice příjemné.Vše přes BT.Myška přesnější než pérečko(stylus).Škoda jen že se mi to nepodařilo rozchodit na mého nového Looxika. S se softem interkey podporuje i české znaky.K prodejní ceně se zatím nemohu vyjádřit.[/QUOTE]

tady je k tomu článek ;)
Pavlucha (1496)|13.10.2004 19:20
[QUOTE="váňa"]... takže při umístění pda "NALEŽATO" by to mělo fungovat :D [/QUOTE]

No jo, ale hraj Tetris naležato, když nepodporuje landcape mod... :D
smarter (137)|13.10.2004 21:00
Ja uz mam zamluvenou BT klavesnici, kterou mam dostat zacatkem pristiho tydne. Dobre vim ze baterka meho pdacka mi nepodekuje, ale machrovat s takovym bezdratem je fakt k nezaplaceni:D
Pavlucha (1496)|14.10.2004 09:03
No jo, ale BT klávesnice je mi na nic, když chci bejt zároevň připojenej na internet, ne?