Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB HOST PRO HTC Touch Cruisem, P3650 (Polaris), nebo také pro Kaiser

jxr_ce4you (4)|12.5.2008 23:41
Nazdárek lidičky,

určitě jste to už řešili, ale proč se nad tím nepozastavit. Jde mi o to, šlo mi to no problemo na mém Loox 720 tak proč ne na novém chytrákovi ne :-)

Co je potřeba - redukce - která existuje ale nevím ji dohledat na jakémkoliv e-shopu ... našel jsem ji jen jako příslušenství přístroje zde :
https://www.tvfreak.cz/recenze-creative-zen-visionm-klasika-v-malem/1978

u E-Tenu jde aktivovat pomocí prográmku viz zde: http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=779

pak se spousta lidí ohrazuje tím, že usb host jde jen PDAckach s USB 2.0
Kaiser a vsechny HTC, E-Teny i Mia maji USB 1.1

ale potom nechápu, že můj Loox 720 to zvládl i když měl také jenom Rozhraní - USB (typ): 1.1

hmmm stojí to za zamyšlení ... Ovládat přístroj externě, připojit různé USB zařízení ... neláká vás to?

Každý kdo by mohl přispět názorem nebo zkušeností nám všem může pomoct.

___________________________________________________________
HTC Touch Cruise, P3650 (Polaris)
PhSnake (872)|13.5.2008 08:19
Problem je v tom ze USB Host je myslim nezavisly na type USB(1.1/2) ale potrebujes mat k tomu spravny chipset aby to islo. A ten chipset(resp chip) HTC do masiniek nedava (okrem myslim Atheny a Shifta). Okrem toho Polaris ma podla xda-dev USB 2.0 a Kaiser myslim tiez(je to rovnake zelezo okrem kbd). Ale vela stastia....
Zdenek Malinsky (9781)|13.5.2008 14:20
K e-tenům
Jde to pouze u některých modelů a pouze ve spojení s kolébkou. Pokud předpokládám, že 99,998% uživatelů s sebou kolébku trvale nenosí, je to jaksi mobilita na ....ehm....:?

Doma se to dá "ošéfovat" jinak, stejně jako v terénu pomocí tzv. workaround.

Kdyby to šlo i u HTC modelů (a i jinde), určitě by už na to byl návod na xda-dev, ale třeba se to povede tobě.

OT
Když si u Trabanta uřízneš střechu a dáš volant z Poršáka, tak to stejně nikdy nebude ono ;)
/OT
insertt (1)|25.4.2009 22:24
ahoj chtel sem se poradit s usb (host) na HTC Cruise vim ze to asi nepujde ,jenom to zkousim rozbehat a prez nezdar to zkousim dal uvedomil sem si ze musim prepsat i registr a i s ovladaci .. To neni problem ale spis de o to ze usb nedava proud do zarizeni (klavesnice atd..) tak sem to vyresil nasledovne



vzal sem si ze staryho pc usb z boku ... :-) propojil je kabelem prostredni konektory sem spojil do sebe usb1 a usb2 (datovy prenos..) a napajel je 4,8v vyvody 1 a 4

datovej kabel jmem strecil do usb1 a do usb 2 sem dal mys... mno a jednoho sem si vsiml hned...
kdyz sem pripojil mys a nepropojil ho s telefonem... tak se mys rosvitila a zasla... a pripojil sem i tel. a rosvitila se parkrat problikla a zustala v pohotovostnim rozimu zatim sem tam nemel ovladace ale mozna ikdyz si to nemyslim by to mohlo jit ...

Kdyz se nad tim zamyslim tak jak by se tam dala dat treba klavesnice (mini) to snad na htc cruise je nebo ne ? Urcite jsou k tomuto modelu doplnky a jinej vstup tu u nej neni nez usb (mini) mno napisu vic az to vyzkousim zkuzte mi nekdo poradit jestli se nikdo o to pokousel taky..
bjirka (380)|25.4.2009 23:43
Hodně štěstí, zdraví a dlouhá léta při podobných pokusech. Chip v Touch Cruise USB-host podporuje, bohužel výrobce zařízení jeho podporu (nejspíš i HW nezahrnul do svého zařízení), takže se obávám, že jsou to pokusy na dlohá léta. Jediná šance je taková, že by náhodou HTC Touch Cruise prodávaný pro operátora třeba na Novém Zélandu tuto vlastnost SW podporoval a jeho HW byl totožný jako HW zařízení prodávaný u "nás" - pak by byl úspěch zaručen, stejně tak jako u Trinity a interní GPS (opak je TyTN a GPS - SW by se možná dal naportovat, ale bohužel není HW - interní GPS anténa bohužel není).