Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Network Access a propojení PDA - PC přes Bluetooth

eXEden_ce4you (811)|2.6.2004 15:35
Problém propojení PDA s PC za účelem procházení vzdálených složek na PC již zde byl mnohokrát probírán. Ať se již jedná o přehrávání souborů MP3, které se nachází na pevném disku vašich PC, nebo i jen pouhé kopírování souborů, je tato funkcionalita celkem žádaná a vítaná. Následující článek se pokusí být průvodcem po nastavení takého propojení.



Přečtěte si celý návod.
yasmeene2 (794)|2.6.2004 18:17
Mám mda2 takže taky i asi smůlu, ale zaráží mě, že jsem nikde v mda nenašel takto podrobné nastavení bt. To sem jen nenašel nebo to ms stack prostě nemá??
Pavel Koza (4761)|2.6.2004 18:23
[QUOTE="yasmeene2"]Mám mda2 takže taky i asi smůlu, ale zaráží mě, že jsem nikde v mda nenašel takto podrobné nastavení bt. To sem jen nenašel nebo to ms stack prostě nemá??[/QUOTE]

To, co nabizi primo MS, neni program, ale tragedie... Takove nastaveni skutecne neumi.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.6.2004 18:37
[QUOTE="Pavel Koza"]
To, co nabizi primo MS, neni program, ale tragedie... Takove nastaveni skutecne neumi.[/QUOTE]

A lze tedy někde sehnat - koupit - vyzkoušet ten program na správu Bluetooth obasažený v IPAQu???
Abychom i my co máme přístroje MDA2/DATAPHONE2 si to mohli vyzkoušet ???
Pavel Koza (4761)|2.6.2004 18:47
Jak nekde pisu, tak podle me ne. Alespon na tom jejich webu nic neni. Ale radeji jsem jim poslal email;)
eXEden_ce4you (811)|2.6.2004 19:30
[QUOTE="Pavel Koza"]Jak nekde pisu, tak podle me ne. Alespon na tom jejich webu nic neni. Ale radeji jsem jim poslal email;)[/QUOTE]
Když jsem psal ten článek a hledal na netu něco o tom MS stacku, našel jsem někde na XDA-developers (asi) návod na to, jak Widcomm zprovoznit i na MDA2/XDA2...Určitě pomůže google ;)
Pavel Koza (4761)|2.6.2004 19:44
Nu, takze jsem obratem dostal odpoved, i kdyz nevim, jestli to ta osoba pochopila spravne. Poslala mi totiz prilozeny dokument. No, nekupte to, za ty prachy...:sarcastic:
st.tom_ce4you (365)|2.6.2004 20:32
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="Pavel Koza"]
To, co nabizi primo MS, neni program, ale tragedie... Takove nastaveni skutecne neumi.[/QUOTE]

A lze tedy někde sehnat - koupit - vyzkoušet ten program na správu Bluetooth obasažený v IPAQu???
Abychom i my co máme přístroje MDA2/DATAPHONE2 si to mohli vyzkoušet ???
[/QUOTE]


Hledej na xda-developers.com "bluetoothGPS", je to presne co hledas. Jestli nenajdes posli SZ muzu ti to poslat na mail.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.6.2004 20:48
[QUOTE="st.toma"]
Hledej na xda-developers.com "bluetoothGPS", je to presne co hledas. Jestli nenajdes posli SZ muzu ti to poslat na mail.[/QUOTE]

Už jsem ten program našel ( přímo na xda-developers.com ), asi před hodinou, ale zatím jsem nebyl uspěšný ve spojení.

Ty jsi to rozchodil ten NETWORK??
st.tom_ce4you (365)|2.6.2004 21:31
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="st.toma"]
Hledej na xda-developers.com "bluetoothGPS", je to presne co hledas. Jestli nenajdes posli SZ muzu ti to poslat na mail.[/QUOTE]

Už jsem ten program našel ( přímo na xda-developers.com ), asi před hodinou, ale zatím jsem nebyl uspěšný ve spojení.

Ty jsi to rozchodil ten NETWORK?? [/QUOTE]

Ano nastavit sit neni problem, ale ten stack ma i sve negativni stranky. Napr. neco si nastavim a po soft resetu muzu nastavovat vse znova... Obcas zlobil ActiveSync... Jinak pro prehravani mp3 v 192 a vyse je to nepouzitelne. Pres Resco Explorer muzes prochazet disky kopirovat atd... Pouzival jsem to asi tyden a pak to slo pryc, ted cekam na SD Wifi.
st.tom_ce4you (365)|2.6.2004 21:32
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="st.toma"]
Hledej na xda-developers.com "bluetoothGPS", je to presne co hledas. Jestli nenajdes posli SZ muzu ti to poslat na mail.[/QUOTE]

Už jsem ten program našel ( přímo na xda-developers.com ), asi před hodinou, ale zatím jsem nebyl uspěšný ve spojení.

Ty jsi to rozchodil ten NETWORK?? [/QUOTE]


Ano, kde je problem? Myslim, ze je tam i navod.
st.tom_ce4you (365)|2.6.2004 21:54
viz nize ;)
st.tom_ce4you (365)|2.6.2004 21:55
Tady je manual jak bt network nastavit:

http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=9559
a
http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=6636




Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.6.2004 22:01
Konečně jsem to našel. Chyba byla v jedné IP adrese.

Už mi to frčí jako na kolotoči.

Mám DATAPHONE2 a RESCO EXPLORER vidí disky a adresáře stolního PC v propojení s Modrým zubem.

Prostě PARÁDA.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.6.2004 22:11
Už si přehrávám MP3 pomocí DATAPHONE2. MP3 leží na disku D: stolního PC a přenášejí se pomocí Bluetoothu.

Teď právě mi to přehráví 112 MB album Jennifer Rush ( 256 kbps ) !!! Bez jakýkoliv záseků. Pravda vzdálenost je je minimální, ale i tak :yes: :yes: :yes: .
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.6.2004 22:22
Zde je důkaz, že nekecám :
00018252_Image1_QHCQ.jpg
eXEden_ce4you (811)|3.6.2004 07:18
[QUOTE="JirkaP."]Už si přehrávám MP3 pomocí DATAPHONE2. MP3 leží na disku D: stolního PC a přenášejí se pomocí Bluetoothu.[/QUOTE]
Jirko a nechceš trošku rozepsat to nastavení, že bychom doplnili ten návod i pro zařízení s MS Bluetooth Stackem? ;)
eXEden_ce4you (811)|3.6.2004 08:05
Jinak třeba ukázka toho, že Widcomm je opravdu funkční na XDA je zde včetně obrázků i BluetoohGPS...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.6.2004 16:19
Zde jsou odkazy na články ze kterých jsem čerpal. A je to i s obrázkama hezky popsáno ( nakresleno).

http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=9559
http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=6636
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=4654&start=0

Zkoušel jsem i toto ( ale bezúspěšně :( ) : http://h18007.www1.hp.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/14376.html

Jinak lze z přístroje MDA2/DATAPHONE2 přistupovat na disky stolního stolní PC i tak, že si sprovozníte na stolním PC FTP server a pak pomocí FTP klienta nainstalovaného na MDA2/DATAPHONE2 se k němu pomocí Modrého zubu připojíte. Osobně mi toto připojení fungovalo, asi tak na 90%, když jsem přidával při spojení PC-MDA2/DATAPHONE2 další adresáře, tak se to většinou zaseklo. Do této doby jsem neměl vůbec žádnou zkušenost s instalací FTP, tak jsem si to alespoň vyzkoušel a dokonce i s úspěchem zprovoznil. :D
EddieCz (8)|3.6.2004 19:07
I kdyz to tu bylo mnohokrat probirano, ale ani dle navodu na
http://www.pdamobiz.com/forum/forum_posts.asp?TID=6636

se mi nepodarilo zprovoznit BT spojeni jinak nez pres Active Sync, vse je spravne nastaveno, ovsem ping porad ukazuje timeout.Je nastaveno sdileni Internetu, je nastaveno BT pripojeni na serveru (196.168.0.1), vse je jak ma byt.
Bez problemu se sparuji, "pluggne se kabel" v BT pripojeni na serveru, zadna chyba, ci problem.Akorat ping nic.

Celkem zajimave je, ze kdyz se spoji, zkusim treba v Exploreru na serveru prenos, obejvi se OBEX file transfer, ale ve statistice spojeni neprojde ani byte a to muzu sibovat se soubory jak chci.

Docela me zajimalo jakym kouzlem se to spojuje pres Active Sync, protoze tam Internet bezi bez problemu.

Jsem zraly s tim svihnout o zed, takze uvitam kazdou radu, diky
Eddie
:)
Pavel Koza (4761)|3.6.2004 19:13
[QUOTE="EddieCz"]Bez problemu se sparuji, "pluggne se kabel" v BT pripojeni na serveru, zadna chyba, ci problem.Akorat ping nic.[/QUOTE]

PDA bych si nenicil;) Popis komplet IP nastaveni...
EddieCz (8)|3.6.2004 23:27
Vyreseno !!! Cely problem spocival v nastaveni sitovych adapteru na serveru.
Protoze pouzivam DHCP server, bylo nutne vytvorit bridge. Moc pekny popis reseni tohoto problemu je zde :

http://discussion.brighthand.com/showthread.php?s=e908a+...+ht=how+to+setup

Jeste, ze jsem s tim nesvihnul ;)
eXEden_ce4you (811)|3.6.2004 23:58
[QUOTE="EddieCz"]Vyreseno !!! Cely problem spocival v nastaveni sitovych adapteru na serveru.
Protoze pouzivam DHCP server, bylo nutne vytvorit bridge. Moc pekny popis reseni tohoto problemu je zde :

http://discussion.brighthand.com/showthread.php?s=e908a+...+ht=how+to+setup

Jeste, ze jsem s tim nesvihnul ;) [/QUOTE]
Já bych jen upřesnil, že zdaleka nejlepší tutoriál pro vše, co se týká Bluetooth se nachází zde... :D
rradon (4)|18.8.2004 20:14
Zdravim Vsetkych!Potreboval by som Vasu ochotu a pomoc.Aj napriek vsetkym navodom co som tu precital nepodarilo sa mi sprovoznit Network Access a pripojenie PDA - PC pres Bluetooth :( Uz som ztoho nestastny nespocet hodin a NIC!Pritom ActiveSync cez Bluetooth funguje bez problemov aj OBEX File Transfer. Profil Network Acces vytvorim na PDA aj sa mi s Windows spoji Teda zobrazi mi ze je spojeny ale to je vsetko.Sluzbu Network Acces mi USB Bluetooth podporuje.Zadaval som aj IP adresy podla navodu ale O bodov nezabralo. Mam Windows XP Home,iPaq 1940 ROM 1.1, Bluetooth Adapter Tecom Model BT 3030.V iPaq 1940 tieto adaptery AsyncMac NDISWAN Minioirt,PPTP NDISWAN Miniport a Bluetooth PAN User Driver. Nadobudol so dojmu bud to s tymto iPaq 1940 nejde alebo som.....Radsej nenapisem.Kto ma skusenost ako to rozchodit aj na iPaq 1940 Prosim porad ak nie tak ho kde si prastim a bude klid! Za odpoved Vopred Dakujem!
Pavel Koza (4761)|19.8.2004 09:27
[QUOTE="rradon"]Zdravim Vsetkych!Potreboval by som Vasu ochotu a pomoc.Aj napriek vsetkym navodom co som tu precital nepodarilo sa mi sprovoznit Network Access a pripojenie PDA - PC pres Bluetooth :( Uz som ztoho nestastny nespocet hodin a NIC!Pritom ActiveSync cez Bluetooth funguje bez problemov aj OBEX File Transfer. Profil Network Acces vytvorim na PDA aj sa mi s Windows spoji Teda zobrazi mi ze je spojeny ale to je vsetko.Sluzbu Network Acces mi USB Bluetooth podporuje.Zadaval som aj IP adresy podla navodu ale O bodov nezabralo. Mam Windows XP Home,iPaq 1940 ROM 1.1, Bluetooth Adapter Tecom Model BT 3030.V iPaq 1940 tieto adaptery AsyncMac NDISWAN Minioirt,PPTP NDISWAN Miniport a Bluetooth PAN User Driver. Nadobudol so dojmu bud to s tymto iPaq 1940 nejde alebo som.....Radsej nenapisem.Kto ma skusenost ako to rozchodit aj na iPaq 1940 Prosim porad ak nie tak ho kde si prastim a bude klid! Za odpoved Vopred Dakujem!
[/QUOTE]

To bude chtit hodne prace, ale snad to dame dohromady:) Pro zacatek:

1. Jaka je IP adresa PDA a jaka je IP toho XP Home. Pokud nevis, jak na to, tak v sekci freeware hledej vxUtils. Na desktopu by to mel zvladnout prikaz ipconfig.
2. Je tam SP2?
rradon (4)|19.8.2004 20:31
Tak najprv Dakujem za Ochotu :)

1 Ked sa spoji Bluetooth Acces PDA-PC na PC je
IP Adresa 192.168.1.2
Subnet Mask 255.255.255.0 a
Vychodzi brana 192.168.1.1
a naPDA Curret IP 169.254.27.26
na Adapteroch Serial on USB a Widcomm BT Null Modem
IP 192.168.55.101
Subnet Mask 255.255.255.0
Default Gateway 192.168.55.100
Primary DNS 127.0.0.1 na oboch su totozne.
Na adapteroch AsyncMac NDISWAN Minioirt a PPTP NDISWAN Miniport
IP 0.0.0.0 a Bluetooth PAN User Driver
IP 169.254.27.26
Subnet Mask 255.255.0.0
DHCP Server 255.255.255.255

2 SP1 ani SP2 Neni
Viac som nezistil dufam ze informacie budu dostacujuce :)
eXEden_ce4you (811)|19.8.2004 22:14
Takže předně bych opět vřele doporučil, který je v mém příspěvku výše, kde najdeš dostatek informací ;) A dále:
1) všechny sítě dej na stejnou podsíť - vypni DHCP, např. 192.168.1.xxx se stejnou maskou 255.255.255.0
2) z bodu 1 nastav takhle PDA (192.168.1.3) a jako bránu nastav buď PC (...2) nebo bránu z PC (...1)
3) nastav místnímu připojení ICS (sdílení) vůči Bluetooth LAN (o IP Bluetooth se nemusíš starat - sám si ho přizpůsobí )

Teď by to mělo fungovat ;)
rradon (4)|20.8.2004 19:51
FUNGUJE :) Dik Moc za ochotu Teraz mam take male Vianoce:)
Uz viem co mi aj robilo problem.Totiz Pouzivam ZoneAlarm a ten robil problem ked som ho vypol Ide to tak ako som si predstavoval.
Este raz Dik za Radu aj Ochotu!
crz (82)|23.5.2005 23:20
Asi jsem natvrdlej lec mam problem stim ze kdyz se pokousim dobouchat pdackem na sve pc tak na mne vzdycky vybehne onen pozadavek na prihlasovaci udaje (uživatelské jméno, heslo a doména)... ale ja nevim jake mam zadat, nikde jsem zadne nenastavil, kde zjistim (ci zmenim) prihlasovaci jmeno a heslo?!?
blackdot_ce4you (139)|20.6.2005 15:47
Muzu to naistalovat i na MDAc?
staubein (47)|19.10.2005 00:06
Mam problem s pripojenim pres pocketlan. Kdyz dam na nejakou sdilenou slozku connect, tak se hlasi jako pripojena jen chvili a pak opet prosedne jako nepripojena a v network se nezobrazi, pritom pri zadani cesty v exploreru se do ni dostanu. Snad jedine upravy (oproti navodu jsem provedl v nastaveni pevne ip)
Mam HP 1940 a bt adapter do usb od microstaru. Nevite nekdo cim by to mohlo byt zpusobeno?
Dekuju