Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Pocket Plus 2

David_ce4you (199)|2.6.2004 14:17
Jelikož se k tomu zatím nikdo neměl, tak jsem přeložil do češtiny dvojkovou verzi Spb Pocket Plus. Pokud máte zájem, stáhněte si tento archív, jeho obsah rozbalte do adresáře s instalací a cílové soubory přepište. Restart a budete mít 'české plus'.
Toto je první verze překladu. Pokud najdete nějakou nesrovnalost nebo chybu v překladu (o které nevím), dejte vědět.
eXEden_ce4you (811)|2.6.2004 14:20
Zásluhyhodný počin :yes:
null (0)|2.6.2004 15:24
Diky skvele ze to nekdo udelal :-):D
Šeba_oldd (1184)|2.6.2004 18:12
Také se připojuji k děkovačce.Nechtěl by jsi přeložit OziexplorerCE něco bych i zaplatil.
Magua (98)|3.6.2004 12:57
Také děkuji apropo za chvili budu mít hotový překlad ICQ for PPC :-)
tak ho sem také mrsknu :-D
null (0)|3.6.2004 18:26
to bude skvele ICQ v CZ :D
jumbo77 (37)|8.11.2004 17:22
I já děkuji! Překlad mě donutil sehnat si vyšší verzi :o) Pohodlnost některých uživatelů (tedy mě) je neuvěřitelná :o) Ještě jednou díky!!!
Milan Švec (938)|8.11.2004 18:44
Davide, Díky!
GROOVEMAN_ce4you (95)|17.1.2005 11:16
dekuji , sejde se mi
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.2.2005 20:18
Je k dispozici nová verze SpbP+ 2.5!!!
TheMelin (1642)|10.2.2005 21:46
[QUOTE="Jarouš"]Je k dispozici nová verze SpbP+ 2.5!!![/QUOTE]

Vypozoroval jsi nějaké změny?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.2.2005 21:54
[QUOTE="TheMelin"][QUOTE="Jarouš"]Je k dispozici nová verze SpbP+ 2.5!!![/QUOTE]Vypozoroval jsi nějaké změny?[/QUOTE]
Teprve jdu testovat, to uvedení je pro mne překvapení, psal jsem něco jako recenzi jednoho programu, který bude možné použít jako zásuvný modul do SpbP+ 2.5 a vyšší a vůbec jsem netušil, že to bude vypuštěno dříve, než ten modul - doplněk. Ten má start 14.2....
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.2.2005 22:10
Mám dvě pozitivní informace k SpbP+ 2.5:
Kdo má zakoupenou předchozí verzi, tak licenční číslo je platné i pro tuto verzi. Asi něco ušetříme, já si již cenu předchozí verze nepamatuji, ale cena nové verze mi připadá o něco vyšší, kolik stála ta předchozí??
Naše kvalitní čeština funguje i zde :D , stačí po instalaci přemáznout původní soubory, zatím ale nevím, co je v této nové verzi nepřeloženo, nicméně autor původního překladu se může připravit :yes:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.2.2005 00:33
Krátce jsem otestoval a zde jsou mé postřehy:
- Jedinou podstatnou novinkou je to, že pokud provozujte na cihle nějaký jiný program od Spb, máte možnost jeho integrace do SpbP+. Je zde přidána volba vytvoření nové záložky, tzn. pluginu přímo do SpbP+ = jiný program od Spb.
- Překlad funguje a to co není přeloženo, to jsou záležitosti kolem pluginů... to snad nemá ani cenu překládat, tato obsluha patří k základům obsluhy jiných programů.
Díval jsem se i na vývoj cen, verze 2 a 2.2 byly zpočátku za 15 $, v poslední době za 20 $, cena nové verze je stejná, jako v posledním období. No nic nového či převratného, vracím se k jinému programu, který mým potřebám vyhovuje více... každej jsme hold nějakej, tak ať mne zastánci tohoto programu nekamenujou...:D .
David_ce4you (199)|11.2.2005 11:32
Jako autor češtiny jsem přiraven :) Pokud vyjde čas, tak se na to kouknu o víkendu.

Jinak mě zaujal popis novinek (hlavně ta tučně). Může k tomu někdo něco krátce říci (pokud je to delší, založte novou diskuzi)
New: Close integration with Spb Weather, Spb Finance, Spb GPRS Monitor,...
Pavlucha (1496)|11.2.2005 12:10
[QUOTE="TheMelin"]
Vypozoroval jsi nějaké změny?[/QUOTE]


... jo, nestartuje mi PDA ... :D
S něčím se mi to tluče, vracím se zatím k 2.2 ... :(
Šeba_oldd (1184)|11.2.2005 12:14
TO: Pavlucha:Zajimavá recenze:D

SPB weather je nova aplikace od SPB a mam tuseni ze ji testuje Jarous ma vyjít udajne 14.2.2005 tak jsem zvedav.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.2.2005 12:37
[QUOTE="Šeba"]
SPB weather je nova aplikace od SPB a mam tuseni ze ji testuje Jarous ma vyjít udajne 14.2.2005 tak jsem zvedav.[/QUOTE]
Máš správné informace, podklad o testování již předán, jen to musí Pavel Koza upravit, já netušil že SpbP+ 2.5 bude vypuštěno dříve, než Spb Weather, ale dočkejme času, jako husa klasu...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.2.2005 13:12
Ještě si s tím trochu hraju a mám problém. Program má údajně umožnit použití jiných programů Spb formou pluginů do něj. Mám k dispozici testovací verzi Spb Weather. Pokud zadám vytvoření nového pluginu, tak to najde jen Weather, ale ostatní programy od Sbp ne. Podotýkám, že vytvoření pluginu není totéž, jako vytvoření nové záložky. V pluginu je vždy jen jeden program od Spb a po klepnutí na záložku se v ní program přímo otevře. Proč to neumožní např. vytvoření pluginu pro Spb monitor, když je v cihle zaveden? Do normálmí záložky přidáváme ikony většího množství programů a poklepem je aktivujeme. Jak jsou na tom uživatelé dalších programů od Spb? Najde jim to tyto programy jako možnost přidání nového pluginu? Má někdo nějaké informace např. o tom, že původní programy Spb jsou v nějaké nové verzi, která má v sobě informaci o možnosti implementace do SpbP+ jako plugin? Zatím to vypadá, že přes prohlášení na úvodní obrazovce instalace SpbP+ tam starší programy nejdou dostat. Má někdo jinou zkušenost?

Odpovím si sám:
Na stránkách Spb jsem našel novou verzi Spb monitoru (verze 2.3 z 9.2.2005, info o novinkách je tam :D ), nainstaloval trial verzi a hned je vidět v nabídce možností přidání jako plugin do SpbP+... Dle informace TheMelina to bude asi případ od případu nebo jen záležitost Spb monitoru, který je instalován jako soft v rámci balíku od TM...
TheMelin (1642)|11.2.2005 13:30
Mám ještě SPB FINANCE a našlo mi ho a mám ho tam jako plug-in-tedy samostatnou záložku.Možná to je omezené počtem záložek,zkus nějakou vypnout,jestli ti to nabídne vytvořit další ;) Teď mám 6 záložek.
David_ce4you (199)|11.2.2005 14:13
Aby se monitor nebo finance objevili v nabídce pro přidání nové záložky, musí být tento prográmek na obrazovce today zobrazen!
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.2.2005 15:40
[QUOTE="David"]Aby se monitor nebo finance objevili v nabídce pro přidání nové záložky, musí být tento prográmek na obrazovce today zobrazen![/QUOTE]
Aha, jasně, on ten program asi šahá do pluginů na Today, když ho tam najde , tak ho zahrne do nabídky svých pluginů, dobrý, díky .. já ten monitor neměl na Today aktivovanej :oops: ... jen se ptám, Spb finance běží také jako plugin na Today? Pokud ne, tak ta výše uvedená teorie není stopro platná...
TheMelin (1642)|11.2.2005 19:54
[QUOTE="Jarouš"]
... jen se ptám, Spb finance běží také jako plugin na Today? Pokud ne, tak ta výše uvedená teorie není stopro platná...[/QUOTE]

Jasně, má Plug in na today a já ho měl aktivní,takže ta teorie platí.
David_ce4you (199)|12.2.2005 19:11
..tak tady máte novou češtinu pro verzi 2.5.

Pokud narazíte na některé nepřeložené části, pošlete SZ s přesným výskytem, popisem, postupem, případně obrázkem a pokud to půjde, sjednám nápravu.

INSTALACE ČEŠTINY:
Rozbalte archív a rozbalenými soubory přemažte stejnojmenné soubory v adresáři aplikace (většinou 'Program Files\PocketPlus').
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.2.2005 10:36
Světem běží diskuze, že se po instalaci SpbP+ 2.5 rozhodí nastavení některých programů, konkrétně PocketWeather 1.00.12, cihly zamrzají, pomůže jen soft reset... u němců jsou i názory, že je to schválně a že je to součást taktiky pro nucený přechod na právě vypouštěný SpbWeather 1.00, jiní trvdí, že je to blbost, že to zamrzá i v kombinaci s jiným programem .. u mne se to zatím neprojevuje, ale upozorňuji na to... trochu se možná opakuje diskuze o nefunkčnosti SpbP+ a Wisbaru..
peter.nr (501)|14.2.2005 01:15
Po nainštalovaní verzie 2.5 mi zmizli problémy s close pluginom - aplikácie sa už zatvárajú v poriadku. Nič neostáva "visieť".
jumbo_ce4you (162)|14.2.2005 15:10
[QUOTE="David"]Aby se monitor nebo finance objevili v nabídce pro přidání nové záložky, musí být tento prográmek na obrazovce today zobrazen![/QUOTE]
Mám SPBP+2.5 a SPBGPRSMonitor 2.2.0, obojí na Today. V nabídce pro novou záložku se to ale nijak neprojeví. Má někdo podobnou zkušenost?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.2.2005 15:39
[QUOTE="jumbo"]Mám SPBP+2.5 a PW 1.00.12, obojí na Today. V nabídce pro novou záložku se to ale nijak neprojeví. Má někdo podobnou zkušenost?[/QUOTE]
Nabídka na vytvoření nové záložky = pluginu do SpbP+ 2.5 se projeví jen u dalších nainstalovaných programů od Spb, tzn. finance, monitor atd. Dnes měl být vypuštěn i Spb Weather, ale to není totéž, co Pocket Weather od SBSH, který tam budeš hledat marně :D .
jumbo_ce4you (162)|14.2.2005 15:44
Než jsem to stihl změnit na Monitor, už jsem měl odpověď :D Díky!!!
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.2.2005 18:16
[QUOTE="jumbo"]Než jsem to stihl změnit na Monitor, už jsem měl odpověď :D Díky!!! [/QUOTE]
Zrovna jsem při pročítání novinek na webu narazil v Aximsite na podobný problém, který popisuješ, rada je natáhnou Spb Monitor verze 2.3 (ty máš verzi 2.2) a má to běžet, sn. původní verze funguje i na této :D

PS: Kdo má Spb Finance, je venku nová verze 1.8 ;)
jumbo_ce4you (162)|15.2.2005 10:02
Třikrát hurá Jaroušovi! :D Zrovna jsem updatoval, začalo to fungovat ještě lépe, než jsem doufal. Z Today to sebralo zvláštní řádek Monitoru a stala se z něj jedna záložka Pocket+. Zkusím sem dát capture screen pro ty, kdo jako já nevěděli, co se vlastně má stát, když to funguje :D

Z cihlové verze se nedají vkládat obrázky? No, screen bude, až se dostanu k PC.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.2.2005 10:45
Mé pocity = :oops: . Ne, ale vážně, pluginy do SpbP+ 2.5 mají fungovat pro nové verze monitoru, financí a počasí, které je dnes uvolněno... Něco podobného se údajně chystá i u SBSH, tzn. integrace některých programů do PocketBreeze. Snahou autorů je dostat vše na jednu obrazovku a to bez scrollbaru, proto odstraňování samostatných pluginů z Today. Chybou u SpbP+ je např. to, že pokud tam ten scrollbar někdo máte, tak se program nepřispůsobí a je částečně schován pod linkou scroll baru, již na to běží kritika na fórech...

Dodatek: Právě dnes je zveřejněna podrobná recenze SpbP+ 2.5 od Flaca, račte prostudovat :D .
PeZ_ce4you (130)|3.3.2005 19:58
Zdravím všechny, mám otázku - rád bych používal více dodatečných ikon, než SPB pocket + nabízí. Dají se někde stáhnout? Dají se přidat, tak abych třeba dokumentům mohl přiřadit jakoukoli ikonku? Díky všem za reakce.
Superbobo (121)|13.3.2005 16:48
[QUOTE="David"]Jako autor češtiny jsem přiraven :) Pokud vyjde čas, tak se na to kouknu o víkendu.

Jinak mě zaujal popis novinek (hlavně ta tučně). Může k tomu někdo něco krátce říci (pokud je to delší, založte novou diskuzi)
New: Close integration with Spb Weather, Spb Finance, Spb GPRS Monitor,...
[/QUOTE]

Mohu se zeptat ktery program mas na mysli?
Superbobo (121)|13.3.2005 16:50
[QUOTE="Jarouš"]Krátce jsem otestoval a zde jsou mé postřehy:
- Jedinou podstatnou novinkou je to, že pokud provozujte na cihle nějaký jiný program od Spb, máte možnost jeho integrace do SpbP+. Je zde přidána volba vytvoření nové záložky, tzn. pluginu přímo do SpbP+ = jiný program od Spb.
- Překlad funguje a to co není přeloženo, to jsou záležitosti kolem pluginů... to snad nemá ani cenu překládat, tato obsluha patří k základům obsluhy jiných programů.
Díval jsem se i na vývoj cen, verze 2 a 2.2 byly zpočátku za 15 $, v poslední době za 20 $, cena nové verze je stejná, jako v posledním období. No nic nového či převratného, vracím se k jinému programu, který mým potřebám vyhovuje více... každej jsme hold nějakej, tak ať mne zastánci tohoto programu nekamenujou...:D .[/QUOTE]

tak se omlouvam, otazka byla na JAROUŠE. O jaky program se jedna , co pouzivas radeji.

PS: nejak si nemuzu zvyknout na to, ze citace je v hornim radku, ale zvyknu si.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.3.2005 18:59
[QUOTE="Superbobo75"]
tak se omlouvam, otazka byla na JAROUŠE. O jaky program se jedna , co pouzivas radeji.[/QUOTE]
Každý má jiné priority. Někdo do cihly a na kartu nacpe množství programů a potřebuje je rychle startovat, tady asi vyhovuje něco jako SpbP+... Já mám cihlu zejména pro organizaci času a mobilní spojení (telefon a eMail), proto jedu na MDA2 PocketBreeze a ContactBreeze, na Today mám i oblíbenou hračku = PocketWeather, pro rychlý start jiných programů používám iLauncher. Rád si otestuji i řadu dalších programů, ale většinou je po testu odmáznu, podle mého subjektivního dojmu znamená velké množství nainstalovaných programů značné zpomalení cihly...
Nyní je venku PocketBreeze, beta 4.3, umí to zatím integrovat jako plugin pouze jeden plugin z Today, tzn. uvolnění plochy dispeje a úspora paměti, v nejbližší době to má umět zařadit více pluginů, tzn. ještě více plochy displeje pro nejvíce úžívané programy a ještě více pružnější chod. Výhodou v porovnání s SpbP+ je integrace libovolného programu, SpbP+ umí integraci jen programů od Spb (monitor, počasí, peníze...)
Já prostě preferuji na Today zobrazení úkolů, schůzek, termínů, kontaktů atd., množství ikon o stavu baterie, obsazené paměti, podsvícení, zbytných programů apod., to mne neinteresuje... V iLauncher mám proto prakticky jen ikonu TotalCommander, Internet, eMail, MortPlayer plus nějakou "uvolňovací" hru. Na spodní liště mám jen BT ikonu, XCPU, vypnutí a soft reset... jinak jsem zjistil, že po odinstalování SpbP+ někde v registrech zůstal asi nejlepší indikátor baterie co znám, což je řada čárek na horní hraně displeje, zatím nepátrám, kde to zůstalo v registrech zapsáno :D ..
No, za více než rok používání MDA2 jsem se dopracoval k této konfiguraci, ale jak píšu, každý má jiné priority a buďte prosím tolerantní k mému názoru, tzn. nekamenovat, jo?
Hombre_ce4you (113)|14.3.2005 07:14
[QUOTE]Zdravím všechny, mám otázku - rád bych používal více dodatečných ikon, než SPB pocket + nabízí. Dají se někde stáhnout? Dají se přidat, tak abych třeba dokumentům mohl přiřadit jakoukoli ikonku? Díky všem za reakce.[/QUOTE]

Musis zmenit custom16.png a custom32.png.
Moje nova ikonka je uplne vpravo





Pouzil jsem IrfanView / vytvorit Panorama-obrazek / pridas custom16/32.png a svoji ikonku(16x16)/(32x32).png


Wayne_ce4you (199)|15.3.2005 19:28
Ta nová ikona se ukáže tady?
00054316_01_feQA.jpg
Wayne_ce4you (199)|15.3.2005 19:30
Soubory custom16.png a custom32.png jsem přetvořil k obrazu svému a tohle se mi ukazuje (příspěvek víše). Tak nevim. Ale když nahradim jednu z ikonek tou mojí, tak to jde.
Hombre_ce4you (113)|16.3.2005 08:53
»Ta nová ikona se ukáže tady?«

Jo.



Stahni si ty mnou udelane custom16/32.png a vyskousej to znovu.
Wayne_ce4you (199)|16.3.2005 11:43
Musim dodržovat nějakej odstup těch ikonek? Myslim jsetli jsem je třeba nedal moc k sobě ty poslední co jsem si tam dal. Je možný, že když budou moc u sebe nebo daleko od sebe, že se mi tam neukážou?
Hombre_ce4you (113)|16.3.2005 17:06
Ty ikonky jsou spojene bez jakekoliv mezery:

strojvudce (390)|17.3.2005 09:55
Tak jsem včera zjistil, kde se nachází nabídka rozšíření IE od SPB. Najednou tam byla ikonka SPB, ale po opětovném spuštění IE tam zase nebyla. Myslím, že byla tam co je tlačítko klávesnice? Je to tak, a jak ji mám zobrazit?
strojvudce (390)|18.3.2005 09:14
To mi nikdo neporadí:?: :(( :oops:
Suoraj (704)|18.3.2005 09:22
[QUOTE="strojvudce"]To mi nikdo neporadí:?: :(( :oops: [/QUOTE]

si stěžuj na lampárně...

zkus HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GWE\Menu\BarFnt\ a tam změn polozku Wt ze 700 na 100
strojvudce (390)|18.3.2005 10:13
Naposledy jsem viděl lampárnu předloni na nádraží v Č. Třebové, ale bylo zamčíno...:((

Jinak díky za tip, už tam ta potvůrka od SPB je.:yes:
Wayne_ce4you (199)|20.3.2005 17:55
[QUOTE="Hombre"]Ty ikonky jsou spojene bez jakekoliv mezery:

[/QUOTE]

Tak už mě to tedy jde:) , ALE ty ikonky MUSEJÍ mít nějaký odstup. mrken sie bitte co mi to dělá - na odstup jsem nebral ohled.
00055186_Kuk_RsmM.jpg
Wayne_ce4you (199)|20.3.2005 20:43
No a tahle to vypadá když dělám odstupy:D
Hombre_ce4you (113)|21.3.2005 08:43
Ja jsem vyskousel jenom tu jednu ikonku a nemel jsem problem.
Ta ikonka musi byt 16x16 a 32x32.
Wayne_ce4you (199)|21.3.2005 09:19
[QUOTE="Hombre"]Ja jsem vyskousel jenom tu jednu ikonku a nemel jsem problem.[/QUOTE]



No to já jedu ve velkém, ještě dnes tam budu mít kole 200 ikonek. Ale to vše by nebylo díky tvé radě.:)