Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co vše jde vysledovat z IMEI?

stris (98)|9.5.2008 19:49
Čest
Mám možnost koupit TyTNa, ke kterému prodávající přidává pouze USB kabel s tvrzením, že takto jej již koupil od dalšího člověka.Samozřejmě to zavání krádeží, tak jsem jej poprosil, zda mi napíše IMEI a porovná s IMEI uvedenou pod baterií. Obě IMEI až a poslední dvojčíslí jsou stejné, takže změna by tam být neměla, řetězec jsem zadal do registru kradených telefonů a nebyl nalezen záznam. Není to 100%, ale trochu mě to uklidnilo.
Dá se ale z IMEI zjistit i další informace? Zda byl telefon určen pro CZ trh? Nedávno jsem reklamoval HDD, kde jsem nebyl schopen dohledat jakýkoli doklad o koupi v dané prodejně, přesto jsem došel do servisu, kde si zjistili SN a věděli, že je to zařízení, které bylo určeno pro CZ trh a protože to byl distributor pro tento trh, bez problému jej vyreklamovali. Dá se něco takového řešit i v případě telefonu?
Děkuji, Gooorila
PhSnake (872)|9.5.2008 20:13
ak nesedi posledne 2cislie s telefonom niekto nieco robil! mozno len prekrytoval zly obal ale nikdy nevies. Ci bol urceny na cz trh asi nezistis, to len podla sn. v dbase htc ku ktorej sa asi nedostanes. z imei sa da zistit region(str.eu, zap.eu, amerika, jap, azia-obdoba dvd reg.)zistis vyrobcu, rok vyroby vygoogli imei reading/imei info. Skontroluj blacklisty nielen cz aj okolite staty,uk..(ak maju) niekedy to trva kym si operatori vymenia data. podozrivo nizka cena davaj si pozor. Sprav si kupno predajnu zmluvu podla obchodu, daj tam dovetok ako posledybod "zmlvne strany sa dohodli ze tato zmluva sa bude riadit ustanoveniami obch.zakona v platnom zneni"(aj ked je to lopata policia ti ho nemoze zhabat)
pretorian_ce4you (101)|9.5.2008 21:18
IMEI je delsi kdyz ho zadas na zarizeni nez udavane dole na stitku !! a co se tzce corky sice si to zkontroloval na MVCR.CZ ale jde o to ze zablokovanej bude ale az ho puvodni majitel nahlasi ze byl odcizen a to muze kolikrat trvat i mesic ci dva ....jinak z IMEI se da zjistit i dalsi veci jen musis znat adresz nebo mit pristupy :-);)
PhSnake (872)|9.5.2008 21:47
tie dalsie veci sa daju vygooglit, ja som to nepotreboval ale raz som sa niekde stretol s takou tab. presne popisane co kt. skupina cisel znamena. okrem toho moze to byt lopata z SRN kt. na vasom bkliste nemusis najst a dojdes do srn a hned ma na sebe policajtov(mozno) skontroluj si aj sn.....
EDIT: mozes si to pozret na http://www.numberingplans.com ale evidentne to ma problemy s HTC (nepoznalo ani o2 orbit, ani Uni, ani Artemis....-moju dochodkynu Moto MPx200 pozna) a tie posledne dve cisla som sa mylil pokial len chybaju na nalepke je to snad OK.