Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X800_WWE_A42_040_0457 - převařená oficiální ROM od Panota

Panot (569)|8.5.2008 10:07
ETEN Glofiish X800 na bázi oficiální WM6 WWE_A42_040_0457 ROM

Original link (jsou zde další soubory ke stažení):
http://eten-users.eu/index.php?s=&showtopic=14311&view=findpost&p=8692

Jazyk: English (WWE)
CE OS 5.2.1620
Build 18125.0.4.2
Pagepool: 5 MB
Storage: > 201,04 MB/197.02 MB free
Volná RAM: >32,27 MB po restartu

Panot ver.1.05:
Uvolněna: 15. května, 2008
Download links:
http://rapidshare.com/files/115146631/X800.WM6.Panot.ver.1.05_ENG.rar

Změny:
+ Zvýšena úložna v zařízení
+ Vyšší volná RAM!!!
+ Přidán skin na calculator (portrait i landscape)
+ Vylepšen vzhled SMS (nejde o threaded SMS, větší foto, logo @ na pozadí)
+ Přídány další 3 zvuky do alarmů
- Smazány témátka Green and Guava bubles
- Smazán Windows Live
- Smazán Windows Messenger
- Smazány přebytečné MUI, cizojazyčné a nepotřebné soubory
+ Zelené WM6.1 start logo
+ Vyměněno modré bootlogo místo oranžového
+ Vyměněn banner Glofiish místo Internet Explorer ve webovém prohlížeči
+ Implementovány opravné patche přímo do ROM (SPIpatch, KBpatch, Camera Patch)
+ PagePool 5 MB (originální vydání)
+ Přidán PIM Backup ver. 2.8 (pro zálohování dat)
+ Přidán AGPS (Satellite Data Update)
+ Přidán Softkey Control Panel Applet (pro konfiguraci hardwarových tlačítek)
+ Opraveno špatné zobrazování názvů operátorů (Všechny české a slovenské názvy operátorů se zobrazují už správně)
+ Přesunut čas zpět do řádky s datumem (vzniká tak znovu dvojitá linka)
+ V horní lince se opět zobrazuje ukazatel stavu baterie místo času
+ ExtROM applicace smazány kromě GPRS Wizard a Quick Bar
+ Změněny, smazány, nebo přesunuty některé složky
+ Camera už ukládá i na paměťovou kartu (ve ver. 1 se mi vloudila chybička)
- Není zde vložena lokalizace do češtiny (nemám jí rád, neboť bere RAM a zpomaluje chod PDA), kdo jí ale chce, může si nainstalovat příslušné CABy a po softresetu si vybrat příslušný jazyk
http://rapidshare.com/files/115166154/Lokalizace_ENG__CZE__POL__ROM__HUN.rar

Postup flashování nové ROM z paměťové karty (pokud máte v PDA oficiální ROM 457):
- Ujistěte se, že Vaše baterie má ještě dostatečnou kapacitu
- Zálohujte si důležitá data, neboť se veškerá předchozí nastavení v zařízení smaže
- Zformátujte kartu (použijte pouze microSD, neboť bootloader má max. kapacitu 2GB) třeba pomocí nástroje pro formátování ve Windows Vašeho PC
- Nahrajte na ní pouze tyto dva soubory USBDLUpdate_Console.exe a temp.bin
- Vložte kartu do X800
- Nyní začne vlastní flashování nové ROM. Stiskněte a držte současně tlačítka Camera, Record a Power (hlavní tlačítko); dále uchopte stylus (zbývá Vám možnost uchopení už jen do zubů) a stiskněte stylusem dírku na softreset a zbylá tři tlačítka stále držte;
- Po chvilce tlačítka uvolněte a na displeji se objeví černá obrazovka s bílým textem:

USB Downloader Ready.
SD Card In
Find SDMMC Card.
File= TEMP BIN
Program Image from SDMMC
(atd)

- Flashování nové ROM probíhá a na displeji se načítají hodnoty, vyčkejte, dokud se celý proces automaticky nedokončí. Po dokončení se objeví hláška "USB host is not connected yet."
- Po této poslední hlášce vyjměte baterii z telefonu na několik vteřin, poté ji vraťte zpět a zasuňte nazpět plastový kryt (pozor, zasunutí krytu zpět musíte udělat). Stiskněte tlačítko Power a je to. Vaše PDA udělá Hard Reset.
- Gratuluji, máte v přístroji novou ROM!
- Pokud by z nějakého důvodu neprobíhal postup podle popisu, nebo jste něco špatně stiskli, nebo nestihli stisknout, nevadí, začněte od začátku a celý postup opakujte.

Postup flashování nové ROM z PC (pokud máte v PDA jinou ROM než 457):
!! Tento postup lze pouze ve Windows XP (ne pomocí Visty)!!
1) Zkopírujte soubor ROMky přejmenovaný z temp.bin na temp.dat do složky s těmito soubory (euus.exe, USBDLUpdate_Console.exe a upgrade.bat)
2) Připojte X800 přes activesync k vašemu PC
3) Po úspěšném připojení X800 k PC spusťt upgrade.bat
4) Postupujte dále podle instrukcí na PC
5) Po naflashování nové ROM a zobrazení "100%" na displeji, X800 odpojte, vyjměte baterii, vložte zpět (včetně krytu) a pak stiskněte tlačítko Power a spustíte tak hardreset
5) Enjoy;)


Soubory ke stažení pro flashování přes PC (pro Windows XP)
http://rapidshare.com/files/113297349/Upgrade.Language.Or.New.Version.rar
00277730_Screen001_X1sT.jpg 00277730_Screen003_jNUq.jpg 00277730_Screen004_OCnh.jpg
Leosek13 (30)|8.5.2008 12:48
Ikdyž souhlasím se zpomalováním v češtině, nemáte s českou lokalizací??
Panot (569)|8.5.2008 16:21
[QUOTE="Leosek13"]Ikdyž souhlasím se zpomalováním v češtině, nemáte s českou lokalizací?? [/QUOTE]

V této verzi není lokalizace ponechána, ale třeba to půjde do nějaké další verze :)
speto_sk (35)|8.5.2008 20:35
No tak uz to testuem nejakych 12 hodin a zda sa mi super celkom rychlo reaguje. A tych operatorov uz nemusim konecne rucne zadavat.

Otazka pre autora: ten Stanislav je upozornenie alebo je to zobrazenie aktualneho mena pre den ?

super praca, thnx a lot, :D
Panot (569)|8.5.2008 21:11
[QUOTE="speto_sk"]No tak uz to testuem nejakych 12 hodin a zda sa mi super celkom rychlo reaguje. A tych operatorov uz nemusim konecne rucne zadavat.

Otazka pre autora: ten Stanislav je upozornenie alebo je to zobrazenie aktualneho mena pre den ?

super praca, thnx a lot, :D [/QUOTE]

Stanislav mel ten den svatek, mam z outlooku nasynchronizovane svatky na cely rok. Jo a neni zac :)
speto_sk (35)|11.5.2008 21:21
Tak uz som si dohodil sviatky aj ja cez AS z Outlooku, super a jednoducho.:D
Panot (569)|15.5.2008 22:22
Uvolněna vylepšená verze 1.05. Ke stažení v prvním příspěvku :)
jacekh (7)|16.5.2008 06:29
zdravím, takto převařená ROM, zbavená zbytečností by mě vyhovovala, je možno očekávat něco podobného u X650 ?
Panot (569)|16.5.2008 14:14
[QUOTE="jacekh"]zdravím, takto převařená ROM, zbavená zbytečností by mě vyhovovala, je možno očekávat něco podobného u X650 ?[/QUOTE]

To chápu, přesně o to jde, odstranit zbytečnosti a zrychlit tím systém. Bohužel nejsem prodejce Etenů a tak X650 nevlastním. Nejde moc dobře vařit a neochutnat :). Můžu ti ale poskytnout metodickou pomoc :).
jacekh (7)|16.5.2008 19:48
Díky, nabídku beru, jak mám začít? Tedy chtěl jsem začít tím, že se přichytřím zítra v Pha na srazu, ale zklamalo auto:-(, takže pasé, každopádně budu vděčen za rady.
Panot (569)|16.5.2008 20:08
[QUOTE="jacekh"]Díky, nabídku beru, jak mám začít? Tedy chtěl jsem začít tím, že se přichytřím zítra v Pha na srazu, ale zklamalo auto:-(, takže pasé, každopádně budu vděčen za rady.[/QUOTE]

Nahoď skype po SZ.
speto_sk (35)|16.5.2008 20:25
Tak ja som hned vcera vecer otestoval Panotovu jedna nula patku a je lepsia ako ta prvotina. Na tej jedna nula nulke mi trocha strajkoval spb ms 2.1. Uvidime ako to bude na jedna nule patke. inac strata tych eten poloziek v programovej strukture ma vobec netrapi ba co viac znervoznovali ma. let's go with 1.05-kou

:D
jacekh (7)|16.5.2008 20:59
skype nemám, synátor komunikuje přes ICQ a co znamená SZ?
Panot (569)|16.5.2008 21:04
SZ = Soukromá Zpráva :)
htcjirka (1875)|20.5.2008 20:13
Panote opravdu vynikajici ROM.Eten slape jak vymenene zarizeni a RAM ma porad dostatek.Vynikajici prace :yes:
speto_sk (35)|20.5.2008 21:14
Musim suhlasit s "uiqjirka" tu rom som preslahal, hned ako ju panot vypustil, je super zatial co tu bolo pre x800. Uz som rozmyslal ze sa jej zbavim ale potom nastupil panot, i ked neviem co ho viedlo ku kupe x800 a potom nastala zmena. Na eten-user je GPSslovakia ale ten je uz neccinny po tom co sa mu prihodili, nektory ludia su poviem po vychodniarsky hamizny.
Panot (569)|20.5.2008 21:26
Panot k službám :)
htcjirka (1875)|21.5.2008 17:53
Oproti predchozimu HTC Kaiser je Eten opravdu rychlik.
Eten vubec nedela spatna zarizeni,jen jim chybela ta spravna podpora v podobe ukuchtenych ROM.Vetsina problemu,ktere s ETENY jsou,jsou softwarove.Diky kucharum,se z ETENA stava opravdu perfektni PPC.
Nezaznamenal jsem zatim zadny problem s RAM,ktere jsem se velice obaval.
doficz (27)|22.5.2008 21:19
také se mi s touto ROM zdá zařízení svižnější.

Akorát mi nesedí ta indikace baterie v horní liště místo hodin.
Dá se to nějak odinstalovat? Používám SBP Shell a mám tam stav bat. zbytečně 2x

Díky
htcjirka (1875)|22.5.2008 21:23
Urcite da,timto cabikem,ktery zmeni registr.Naistalovat a pak restartovat a jsou tam hodiny
Panot (569)|23.5.2008 15:02
[QUOTE="doficz"]také se mi s touto ROM zdá zařízení svižnější.
Akorát mi nesedí ta indikace baterie v horní liště místo hodin.
Dá se to nějak odinstalovat? Používám SBP Shell a mám tam stav bat. zbytečně 2x
Díky[/QUOTE]

Stačí změnit hodnotu v registrech:
HKLM\Software\Microsoft\Shell, je zde položka "ShowTitleBarClock" změnit hodnotu z "0" na "1" a nezbytný softreset .
htcjirka (1875)|23.5.2008 17:42
Jiz mnou zaslany cabik udela to same,komu se nechce lezt do registru
Panot (569)|23.5.2008 18:02
[QUOTE="uiqjirka"]Jiz mnou zaslany cabik udela to same,komu se nechce lezt do registru[/QUOTE]

Já vím, to je spíš pro ty, kteří by se nemohli rozhodnout a můžou si to takhle přepínat jak potřebují.
htcjirka (1875)|23.5.2008 18:06
Ale muzou ;) pokud maji oba cabiky,hodiny ci baterie.Pro nekoho je mozna rychlejsi cabik nez se hrabat v registrech.Hlavne pro ty mene zkusene.
Prikladam pro zmenu druhy cabik na vraceni baterie

Caprik (13)|24.5.2008 09:45
Zdar Panot - chcem sa ta spytat: je v tvojej verzii SK a CZ klavesnica? Ak nie da sa tam dako dat bez toho aby som tam daval celu cestinu? A este ktore prog si to vyhodil mozes ich tu vypisat dik.
Panot (569)|24.5.2008 11:10
[QUOTE="Caprik"]Zdar Panot - chcem sa ta spytat: je v tvojej verzii SK a CZ klavesnica? Ak nie da sa tam dako dat bez toho aby som tam daval celu cestinu? A este ktore prog si to vyhodil mozes ich tu vypisat dik.[/QUOTE]

Zdar Capriku, klávesnice tam není, ale můžeš si nějakou CZ, SK doinstalovat bez nutnosti celé lokalizace.
Původní programy, které zůstaly v této ROM:
Ext.ROM:
PREI_GPRSWIZARD.ENG
PREI_Quickbar

Aplikované přímo do ROM:
PREI_KBPatch_x8
PREI_patch_x8_cam_080320
PREI_SPIpatch080317
PREI_X800Camera
PREI_TaskManager.AllLan
PREI_SatelliteDataUpdate.1.0.AllLan

Odstraněné:
PREI_AddRingtone.AllLan
PREI_BatteryMeter_ENG_MAG.PPC2003_ARM
PREI_BizCard.ARM4IMui
PREI_BkupRsto.3.2.AllLan
PREI_CVC-PPC-WWE-ETEN
PREI_EtMergeEx_ENG
PREI_Glofish_Scenarios
PREI_GPSViewer
PREI_HeadsetSetting.ARM4IEng
PREI_LocationSMS
PREI_LocationSMS
PREI_MDesk.ARM
PREI_MemoryOptimization
PREI_MultimediaManager.AllLan
PREI_ScreenKB_ENG_VGA.PPC2003_ARM
PREI_SIMManager.mui
PREI_SkinChanger_ENG_VGA
PREI_SpbMobileShell_wwe
PREI_SpeedDial.AllLan
PREI_TaskManager.AllLan
PREI_videocall_mux1
PREI_WLANUtility.AllLan
PREI_Zusunnysoft_certified
PREI_Zvsunnysoft_ulc
PREI_Zw4in1_Eten

Nově přidané:
PIM Backup (zálohování souborů)
SoftKeyAppletEx (konfigurace hardwarových tlačítek)
Caprik (13)|24.5.2008 14:59
Dik. este budem otravny, ale mam dve otaky?
1.Vzhladom na to ze som to este nerobil - je mozne napalit tam naspat aj starsie verzie romky. napr ked mam teraz 457 mozem tam dat naspat 403 alebo ked napalim tu tvoju upravu da sa to vratit spat.(niesom az taka lama, logicky by to malo ist, ale ze ci to nema nahodou daku "ochranu" a trepne mi ze nejde naplit lebo mate novsiu verziu)
2. a kde najdem tu klavesnicu cz,sk? (som lenivy to hladat:) )
Panot (569)|24.5.2008 15:33
[QUOTE="Caprik"]Dik. este budem otravny, ale mam dve otaky?
1.Vzhladom na to ze som to este nerobil - je mozne napalit tam naspat aj starsie verzie romky. napr ked mam teraz 457 mozem tam dat naspat 403 alebo ked napalim tu tvoju upravu da sa to vratit spat.(niesom az taka lama, logicky by to malo ist, ale ze ci to nema nahodou daku "ochranu" a trepne mi ze nejde naplit lebo mate novsiu verziu)
2. a kde najdem tu klavesnicu cz,sk? (som lenivy to hladat:) )[/QUOTE]

Ad 1) Můžeš si tam dát jakoukoliv ROMku, ale pokud měníš třeba ze 403 na 457, musíš pouze přes PC a Windows XP. Návod je v prvním postu. Zpátky to jde stejným způsobem taky. Pokud už jde o flashování stejné ROMky, která je jen modifikována, stačí provést jednodušší upgrade z karty. Návod je na stejném místě. Ochranu to žádnou nemá, takže můžeš flashovat. Musíš ale dodržet pravidla, jinak se ti to nepovede. Pokud by ti upgrade přes PC selhal, vyjmi baterii, dej jí zprátky a znovu se ti nastartuje ta původní ROM. Nezapomeň vrátit i kryt, jinak to nebude fungovat. Po naflashování nové ROM rovněž vyjmi baterii a dej jí zase zpátky a nezapomeň na ten kryt. Doufám, že ti to takhle vysvětlené pomohlo.

Ad 2) Vzhledek k tomu, že českou ani slovenskou klávesnici nepoužívám, "pisu totiz vsechno bez hacku a carek", tak ti moc neporadím, ale vím, že fóra jsou toho plné a někdo jiný, kdo jí používá, ti určitě pomůže.

Pokud bys přesto chtěl lokalizaci, stáhni si ty tři soubory v prvním postu, nainstaluj a po softresetu se tě to zeptá na změnu jazyka. Zpomaluje to však zařízení.
underbeat (26)|6.6.2008 15:28
Zdravím Patone :) Téééda musím Ti fakt říct že mám k tobě uznání po tom co tady díky tobě všichni píšou. Fakt paráda! Jen se tě chci zeptat jestli mi Tvoje bezvadná ROM půjde i na M800 ? Fakt mooooc rád by jsem jí tam co nejdřív hodil. Těším se na odpověď. Díky
Panot (569)|6.6.2008 16:43
[QUOTE="underbeat"]Zdravím Patone :) Téééda musím Ti fakt říct že mám k tobě uznání po tom co tady díky tobě všichni píšou. Fakt paráda! Jen se tě chci zeptat jestli mi Tvoje bezvadná ROM půjde i na M800 ? Fakt mooooc rád by jsem jí tam co nejdřív hodil. Těším se na odpověď. Díky[/QUOTE]

Bohužel nepůjde, není to kompatibilní s jiným zařízením. Na www.eten-users.eu je ale nějaká uvařená i pro M800.
underbeat (26)|7.6.2008 23:11
Bohužel neumím skoro vůbec anglicky, takže budu muset být odkázán pouze na česká fóra a čekat že se něco dobrýho uvaří i pro M800. Snad to bude už brzy :?
Panot (569)|26.6.2008 23:17
Drazí přátelé X800, jen bych chtěl upozornit na můj WM6.1 build na www.eten-users.eu. Pro zájemce posílám odkaz:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14311
sh0tek_ce4you (163)|27.6.2008 18:22
[QUOTE="Panot"]Drazí přátelé X800, jen bych chtěl upozornit na můj WM6.1 build na www.eten-users.eu. [/URL][/QUOTE]

Skusil jsem v1.30 spolu s FISH_TOUCHDRV7 - vysledkem byla nepouzitelna cihla - nenabidla mi rekalibraci screenu a tim padem jsem nemohl nic trefit. Po HR FISH_TOUCHDRV3 byla fpoho, V4 mi po kalibraci nebrala click-y v 2mm pasu u dolniho okraje (napr. spodni ikony v TotalComm reagovaly jenom tesne v jejich horni casti)

Ted tam mam tvoji v1.10 - subjektivne se mi libi min, ale ma vetsi fonty (WM6 neni tak drobounka jako WM6.1). Kterou bys doporucil ty? Jedu beznou agendu s Outlookem + MS office + GPS iGO + MP3 + iSilo, obcas (2-3x za tyden) mi to vytuhne a SR.
Panot (569)|27.6.2008 18:40
Já mám 1.30, protože je rychlejší a má threaded SMS. Neinstaloval jsem ani nic na kalibraci displeje. Ten font je v nastavení, není to znak WM. Najeď si na Screen a pak záložku Text Size, tam si zvětšíš font.
sh0tek_ce4you (163)|28.6.2008 10:47
Me zatim vzdycky FISH_Touch... po instalaci vnutil kalibraci displeje, a kdyz v7 ne, tak jsem nebyl schopen s tim pracovat (kliknul na A a zmacklo se napr. P...)

S tim zvetsenim/zmensenim fontu mam spatne skusenosti jeste z 2003SE, nektere aplikace s tim nepocitaj a pak mas rozsypanej screen. ale je fakt ze na te WM6 jsem se o to nepokousel, je mozne ze to uz vyresili

Jeste dotaz :) ty sluchatka mas s redukci nebo uz maj origo 2.5 jack?
Panot (569)|28.6.2008 12:18
[QUOTE="sh0tek"]Me zatim vzdycky FISH_Touch... po instalaci vnutil kalibraci displeje, a kdyz v7 ne, tak jsem nebyl schopen s tim pracovat (kliknul na A a zmacklo se napr. P...)
S tim zvetsenim/zmensenim fontu mam spatne skusenosti jeste z 2003SE, nektere aplikace s tim nepocitaj a pak mas rozsypanej screen. ale je fakt ze na te WM6 jsem se o to nepokousel, je mozne ze to uz vyresili
Jeste dotaz :) ty sluchatka mas s redukci nebo uz maj origo 2.5 jack?[/QUOTE]

Kalibraci displeje to udělá vždycky po čerstvé instalaci, nebo po nainstalování patche. Po odinstalování patche ale musíš ovládat PDA pomocí tlačítek, než nainstaluješ jiný, nebo uděláš kalibraci poskytnutou zařízením. Obrazovka na dotyk nereaguje, nebo je to posunutý o pár cm. Ten font by měl fungovat, zkus to a uvidíš. Sluchátka mám s redukcí, protože přímo s jackem 2,5 nic rozumnýho nedělají.
sh0tek_ce4you (163)|28.6.2008 18:56
[QUOTE="Panot"]Kalibraci displeje to udělá vždycky po čerstvé instalaci, nebo po nainstalování patche.[/QUOTE]
OK dik, last question: kterou verzi FISH_TOUCHDRV pouzivas/doporucujes s tou tvoji v1.30?
Panot (569)|29.6.2008 00:07
My answer:
Momentálně žádnou, myslím, že to běhá dobře i bez toho :). Při testování se mi jevila ale nejlepší V6, ale může to být subjektivní dojem.
Koumes_ce4you (93)|30.6.2008 11:29
Moje zkušenost s FischTouch a původní rom 0457 EN je nejlepší v6.S Rom od Panota mi také přijde,že není vůbec potřeba.

To Panot : Proč při nabíhání pda je uvedena verze 0454? :?
Panot (569)|30.6.2008 16:53
[QUOTE="Koumes"]Moje zkušenost s FischTouch a původní rom 0457 EN je nejlepší v6.S Rom od Panota mi také přijde,že není vůbec potřeba.
To Panot : Proč při nabíhání pda je uvedena verze 0454? :? [/QUOTE]

Protože je to posazené na 454 ROMce. Je to vlastně to samý jako 457, která je primárně pro východní blok.
Panot (569)|7.7.2008 00:30
Novou verzi Panot 1.40 WM6.1 pro X800 jsem právě uvolnil na www.eten-users.eu. Je na bázi 457 ROMky, takže kdo má originál WM6 457, může flashovat z karty.

Link pro zájemce:
http://eten-users.eu/index.php?s=&showtopic=14311&view=findpost&p=86926
Panot (569)|11.7.2008 23:21
Panot 1.50 je venku. Zatím se jeví jako "The Best".

Link pro zájemce:
http://rapidshare.com/files/128971344/X800.WM6.1.Panot.ver.1.50_ENG.rar
Grub_ce4you (18)|28.7.2008 17:38
Zdravim, nainstaloval jsem si romku 457 (1.05) a zjistil jsem ze tam ted nemam adresar My ring Tones. Jak si muzu pridat nejake vyzvaneci tony (mp3 atd). Da se doinstalovat aplikace addringtones, ktera je taky ripnuta? Kde ji popripade sehnat. Dik za radu.
Panot (569)|28.7.2008 19:22
[QUOTE="Grub"]Zdravim, nainstaloval jsem si romku 457 (1.05) a zjistil jsem ze tam ted nemam adresar My ring Tones. Jak si muzu pridat nejake vyzvaneci tony (mp3 atd). Da se doinstalovat aplikace addringtones, ktera je taky ripnuta? Kde ji popripade sehnat. Dik za radu.[/QUOTE]

Aplikaci a adresář My Ringtones nepotřebuješ. Stačí, když si vybraný tón zvonění nakopíruješ do složky Windows a dále do podsložky Rings. Jde to lehce v Total Commanderu pro PDA. Pak se ti Tvůj vlastní ringtone zobrazí v nabídce zvonění. Jinak doporučuji nainstalovat verzi 1.60, která je na www.eten-users.eu. Je mnohem rychlejší a stabilní. Není to ale možné lokalizovat do češtiny, takže je jen v angličtině. Přesto jí doporučuji.
Grub_ce4you (18)|28.7.2008 21:35
[QUOTE]Aplikaci a adresář My Ringtones nepotřebuješ. Stačí, když si vybraný tón zvonění nakopíruješ do složky Windows a dále do podsložky Rings. Jde to lehce v Total Commanderu pro PDA. Pak se ti Tvůj vlastní ringtone zobrazí v nabídce zvonění. Jinak doporučuji nainstalovat verzi 1.60, která je na www.eten-users.eu. Je mnohem rychlejší a stabilní. Není to ale možné lokalizovat do češtiny, takže je jen v angličtině. Přesto jí doporučuji.[/QUOTE]

Diky za radu. Jsem cerstvy majitel etenu a jeste trochu tapu.
Kdyz neni lokalizace, jak to pak vypada s ceskou klavesnici? Zadnou pro WM6.1 nemuzu najit.
Lokalizace jeste neni nebo nebude nikdy?
A jeste jedna otazka, je v te romce SDHC driver nebo potrebuju patch?
Panot (569)|29.7.2008 19:06
Českou klávesnici nepoužívám, ale určitě fungují ty co fungují na WM6. Lokalizace nebude nikdy, protože WM6.1 není oficiální pro X800. SDHC ovladač je v této WM6.1 ROM a je i ve WM6.