Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P3300 a internet

ja1000 (13)|7.5.2008 12:18
Ahoj, prosím o radu. Mám HTC P3300, koupené samostatně, ne u operátora. Kartu mám tarifní Vodafone a nemůžu se připojit k netu. Po konzultaci s Techforem, kdy jsme všechno procházeli a zjišťovali nastavení ( vše je tak, jak má být ), neustále mi to píše : " Adresa není platná. Zkontrolujte adresu opakujte akci. " Adresu zadávám dobře a ani na Techforu neporadili. Ještě se s tím nesatkali. Poradili mi, abych se obrátila sem. Prosím, nesetkali jste se někdo s takovým hlášením? Díky Jana
PhSnake (872)|7.5.2008 12:28
Skus si na inete najst HTC Connection Wizard ten by to mal nakonfigurovat automaticky. BTW: To je dobre, plateni su v H2Ofone podla mna dobre, ale ked nevedia kam z konopi, odkazu cloveka na ce4you, free forum. Dobra reklama pre ce4you.
Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2008 14:11
Taková obligátní otázky:
- na jiném PDA nebo telefonu jsi se s tou SIM kartou připojila k netu?
- máš aktivovány datové a faxové služby i nějaký datový tarif? opětovně se přeptej na infolince u operátora, (mě se jednou stalo, že po nějaké změně v systému u nich mě to najednou ty služby znovu neaktivovalo)
- SIMkartu jiného operátora jsi v PDA nezkoušela?

Dále, nepřipojí se to k internetu při surfování? Zkoušela jsi třeba stahovat poštu, ICQ, MSN? Pokud browser vyhohodil tu hlášku, nezkoušela jsi akci opakovat popř. udělat softreset a znovu zopakovat? A jen tak pro zajímavost, jakou adresu jsi zadávala? Je možné, že PIE ty stránky nezkousne.
Pavel Koza (4761)|7.5.2008 15:40
Soudim podle te chybove hlasky, ze je tam cestina. Zazalohujte data, provedte hard reset (je to v Nastaveni neco jako Vymazat Pamet nebo tak nejak, nemam PDA lokalizovane), projdete uvodnim nastavenim a pak NEinstalujte cestinu, nechte anglictinu. Netvrdim, ze je to cestinou, ale chyba se lepe hleda pokud jsou chybove hlasky v originale.

Pak to zkuste nastavit jeste jednou a pokud se zarizeni nepripoji, ozvete se.

A jen upresnim Zdenka - datove a faxove sluzby jsou tusim pouze pro pripojeni pres CSD, coz je pomale a drahe a hodne zastarale. Kouknete do sve Samoobsluhy, mela byste mit v policku Připojení k internetu, WAPu a Vodafone live! neco jineho nez Neaktivni.
ja1000 (13)|7.5.2008 20:47
Díky všem za rady. Dříve jsem se normálně na net dostala. Všechno mám nastavené a adresu jsem zkoušela www.seznam.cz, www.atlas.cz, seznam.cz a tak různě. Docela se toho hart resetu bojím. Jsem trdlo a asi nevím jak a co zálohovat. Ostuda, že?
Pavel Koza (4761)|7.5.2008 20:50
no tak jestli se bojite hard resetu, tak nam presne popiste to nastaveni:) Od astaveni / Pripojeni dal... A tu cestinu muzete alespon vypnout, deaktivovat v Nastaveni, je tam neco jako "lokalizovat system" nebo tak nejak.
Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2008 23:46
A co jsi s tim delala od doby, kdy ti ten net sel? Neco instalovala nebo upravovala nekde v nastaveni...?
Taky me napadlo, zda to nemas nahodou prepnute a neni pda ve fly modu.

Atlas a seznam nejsou zrovna na zkouseni nejlepsi. Zkus treba nejakou stranku upravenou pro PDA.
ja1000 (13)|8.5.2008 07:36
O.k. nastavení - připojení - upřesnit - vybrat sítě - vodafone GPRS Web - upravit - Název: Vodafone, číslo :internet - upravit - Název připojení : Vodafone , Modem : GMS modem ( GPRS ) - další - Název přístupového bodu : internet - další - uživatelské jméno, heslo, doména : prázdné - dokončit.
Nastavení GPRS - PAP autentifikace. Tak takhle to mám nastaveno. Co to je fly mod ??
ja1000 (13)|8.5.2008 07:42
V nastavení - systém jsou tyto položky : certifikáty, displej, gps, hodiny a připomenutí,, informace o zařízení, mikrofon, místní nastavení, napájení, o aplikaci, odebrat programy, paměť, podsvícení, režim myši, služba sms, sunnysoft InterWrite, vymazat data, wifi, zasílání zpráv, zámek kláves.
PhSnake (872)|8.5.2008 08:05
start/nastaveni(potom zalozka pripojeni) potom ikona pripojeni potom spravovat existujici pripojeni potom edit a klikat a pozerat co je tam napisane
Pavel Koza (4761)|8.5.2008 13:25
O.k. nastavení - připojení - upřesnit - vybrat sítě - vodafone GPRS Web

V tomhle miste mate 3 zalozky - Obecne, modem a nastaveni Proxy. Kliknete na Proxy a napiste, co tam mate nastavene. Mela byste mit zaskrtnute Tato sit se pripojuje k Internetu a NEzaskrtnute tato sit pouziva Proxy server.
PhSnake (872)|8.5.2008 13:42
Pavel: Nespravil by to connection wizard?Nepamatam sa ci je v WM6 CZ pre arte ako OEM alebo cab v ext rom mozno by sa dal vytiahnut odtial...pripadne z nejakej inej ROM pre PDA predavane v CZ
ja1000 (13)|8.5.2008 18:06
Takže je tam zaškrtnuto - tato síť se připojuje k internetu.
Tomula (31)|8.5.2008 20:11
Nepíšeš jestli máš paušál nebo předplacenku. U paušálu Vodafone používá APN internet a u předplacenky ointernet. Jinak veškeré nastavení datových služeb pro Vodafone najdeš tady. ;)
ja1000 (13)|8.5.2008 22:29
To mám už nastaveno a konzultováné s techforem. a mám paušál, jak jsem psala hned v prvním příspěvku.
Pavel Koza (4761)|9.5.2008 12:26
Asi zacnem uplne na zacatku:) Mate tam puvodni verzi systemu (Windows Mobile 5) nebo Windows Mobile 6?

Pokud mate WM5, kouknete sem, stahnete si spravny CAB a nainstalujte (jak doporucil PhSnake:).
ja1000 (13)|14.5.2008 14:10
mám tam WM 5. Když budu stahovat, kam to mám stáhnout?
Zdenek Malinsky (9781)|14.5.2008 14:32
Do PDA. Pak nainstalovat do defaultu. Pokud nevis jak, tak na titulni strane webu v pravem sloupci v rubrice Zacinate? Ctete! je navod (bod B).

EDIT

Článek je zde a je to ta druhá část - instalace z PDA.

Ten CAB stáhni do PDA (uloží se do složky My Documents) nebo můžeš do PC a pak pomocí ActiveSync do požadované složky v PDA (doporučuji k tomu vytvořit v PDA (na kartě) složku Install.
ja1000 (13)|19.5.2008 08:39
Takže cab jsem nainstalovala.
Pavel Koza (4761)|19.5.2008 09:58
......a? Po instalaci Cabu to musi zacit fungovat. Pokud ne, mate podle meho nazoru jiny problem nez konfiguraci. Bud pres vsechna ubezpeceni nemate aktivni datovy (GPRS/EDGE) tarif a nebo ma zarizeni HW problem.
ja1000 (13)|19.5.2008 11:07
Internet nejde. Ale přez kabel internet spustím v PC. Ale na HTC ne.
Pavel Koza (4761)|19.5.2008 11:09
Udelejte ten hard reset. Jinak neprijdete na to, jestli je to problem nastaveni nebo zarizeni. Jestlize se pripojite pres PDA na Internet z PCcka, tak to je spis problem software. A nebo se stavte na nejakem srazu ce4you (viz prvni stranka) a tam nekdo urcite poradi, ale takhle na dalku jsem uz vsechny moznosti porady vycerpal.
ja1000 (13)|19.5.2008 11:27
Zkusím ten hrd reset. Protože nemám pořád u sebe ntb, abych mohla na net. Co všechno z htc mám uložit do pc? to co jsem sama instalovala, že? ( tom tom, mapy, ) Kontekty se dají taky zálohovat?Děkuji
PhSnake (872)|19.5.2008 11:38
pouzi napr spb backup(www.spbsoftwarehouse.com) a daj si full backup. Pri obnove si daj custom recovery a vyberies si len kontakty, agendu.... nie system
ja1000 (13)|19.5.2008 11:54
to mám stáhnout do pc nebo do htc?
PhSnake (872)|19.5.2008 12:44
myslim ze sa da stiahnut exe-installer(to spustis v PC pri pripojenom PDA) alebo .cab (ten nakopcis do pda a spustis v pda). spusti sa ti instalaca a potom najdes niekde v Start/programs ikonku s napisom spb backup alebo nieco velmi podobne
ja1000 (13)|19.5.2008 13:50
Zazálohovala jsem to na kartu. Předpokládám, že se tam uložili kopie úplně všeho. Správně? Kartu mám vytáhnout nebo ji tam můžu nechat ?
ja1000 (13)|20.5.2008 23:37
po hart resetu funguje !!!!!!!!!!!! Děkuji všem za pomoc. Máte u mě každý panáka. :)
PhSnake (872)|20.5.2008 23:52
to bol ale porod.... hlavne ze to ide :-) a dufam ze h2o fon si tu objedna reklamu :sarcastic: ked uz oni nevedia poradit zakaznikovi.....:?: