Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps pro Geocaching

johnee_r (290)|7.5.2008 11:09
Zdravím,
zkoušel někdo geocaching s novými SM? Už je mám objednané a dočetl jsem se, že by mělo být možné naimportovat gpx kešky do mapy a nechat se k nim navigovat (dokonce by to mělo mít i beelinovskou šipku). Takže se tedy ptám, zda mi SM nenahradí BeelineGPS zcela i v tomto směru. Zkoušel to někdo?
Díky
kubisz (1054)|7.5.2008 12:44
na SM sem nasel napriklad obrazek prilozeny nize...taky by me to zajimalo...


[QUOTE]
* import vlastních databází, bodů zájmu nebo geocache z formátu GPX nebo LOC
* import tras (ve spojení s PC produkty SmartMaps)
* export zaznamenané trasy do GPX
[/QUOTE]
johnee_r (290)|7.5.2008 13:09
No, představa, že si naimportuju komplet český kešky vyexportovaný z geogetu do smartmaps (doufám, že narozdíl od beeline jim nebude dělat problém velikost databáze) a už jen v mapě mrknu, jestli v okolí něco je... hmm, to je lákavé. No, každým dnem čekám DVD, tak dám vědět.
johnee_r (290)|26.5.2008 14:06
Takže smartmaps jsem právě nainstaloval. Aplikace vypadá velmi pěkně a ovládání se zdá být velmi pochopitelné a příjemné. Uvidíme v terénu.
Co se týče importu gpx, tak je ale potřeba importovat dostatečně malé soubory, pravděpodobně pod 4MB. Takže import několika tisíc keší jedině po malých souborech (export z pocket query tak, jak přijde by mohl být ok). Výhodou budiž, že se dá takových souborů importovat více najednou (vše, co se nasype do importního adresáře se najednou naimportuje). Momentálně nemám tyto soubory k dispozici, takže to zkusím večer doma, ale snad to takto půjde.
Případné dotazy rád zodpovím.
Keddie_ce4you (49)|26.5.2008 15:37
SmartMaps 3 jsem zkoušel o víkendu při geocachingu. Myslím si, že jsou celkem dobře použitelné. Nezkoušel jsem ale importovat všechny cache v ČR. Jen jsem si přes Skryšotlač stáhl keše, které jsem chtěl najít. Zkoušel jsem i nějakou multi a musím SM pochválit, neboť umí pohdlně vytvářet nové waypointy. Na druhou stranu k označení bodů používá jen jednu ikonku. Tudíž caches, stages i místa pro parkování jsou označena stejně a bez popisků. Závěrem tedy mohu potvrdit, že kešovat se s SM 3 dá, ale k úplnému ideálu to má ještě hodně daleko.
strawberry_ce4you (6)|16.6.2008 12:11
taky premyslim o tomto software, jake mas zkusenosti. Uz jsi to vyzkousel?
Keddie_ce4you (49)|17.6.2008 10:16
Odlovil jsem s ním asi 20 keší a mám jen pozitivní dojmy. Obzvláště potom, co jsem si stáhnul nejnovější verzi (3.3.7). V ní už se dají na mapě zobrazovat jednotlivé skupiny bodů s názvy a hlavně s různými barvami. Takže můžu mít keše jednou barvou, místa k parkování jinou barvou, stage multin opět jinou barvou. Import z gpx jde bez problémů. Šipka naviguje bez problémů. Přidávání dalších bodů přímo v programu opět bez problémů. Snad bych jen vyzkoušel rychlost na tvém PDA. Já mám FS N560 s VGA a jde to celkem svižně. Ale na slabších strojích by to mohlo mít problémy.
strawberry_ce4you (6)|17.6.2008 13:06
diky za info. s rychlosti doufam nebude problem - mam HTC TyTN II (MDA VARIO III) s WM6. jen jsem se chtel zeptat jaky soft sis vybral - moc se v tom neoriemtuji - smartmaps navigato nebo lokator popr. jake rozliseni map.
Keddie_ce4you (49)|17.6.2008 16:05
Já mám SmartMaps Locator: Cyklo-turistický atlas ČR 1:75.000 a SmartMaps Locator: TM50 - KOMPLET 1:50.000. To je bez navigace. Přece jenom při chůzi ani na kole nepotřebuji navigovat, kde zahnout. Oni mají na webu zkušební verzi s pár mapama. Takže si to zkus, jak ti to bude fungovat na tvým HTC a jestli se ti to líbí. Přece jenom je to dost peněz, tak ať pak nejsi zklamanej. Pokud by se ti něco nezdálo, klidně se na to zeptej. Já se na SmartMapy chystám psát recenzi a tak je zkoumám, jak můžu.
vlkobass (3)|22.6.2008 23:16
Také jsem si koupil Cykloturistický průvodce 1:75000 a Smartmaps 3 Locator TM50 Komplet. Cykloprůvodce je good, až na problém exportované trasy ve formátu .gpx - po zpětném importu se trasa vždy importuje jako automobilová - nejkratší. S locatoru na PDA jsem tak trochu rozčarovaný. Na kolo super, ale k turistice a geocachingu docela nepoužitelný. I při vypnuté statické navigaci mi rotace mapy a navádění funguje spolehlivě až při rychlosti okolo 4 km/h, což je už dost rychlá chůze. :? Pod tuto rychlost sem tam problikne naváděcí šipka, pohybuje se pozpátku, stejné je to samo u kompasu.

Tak už existuje aktualizace Smartmaps Locator 3.3.7, která výše popsané vše opravuje včetně zobrazování souřadnicového systému. Takže je to :yes:

Změny ve verzi 3.3.7:

úprava Menu - v menu Mapa je Výběr mapy, zámek vrstvy přesunut na Výběr vrstvy
nové zobrazení bodů zájmu v mapě - text, ikonka nebo obojí, možnost nastavení barevného pozadí (Body/Zobrazit)
možnost vypnout omezení citlivosti GPS - pro geokešink (Volby/Funkce/Různé)
celoobrazovková klávesnice - jako tlačítko u textového pole
možnost vypnout klávesnice (Volby/Zobrazení/Různé)
volba barvy včetně předdefinovaných základních barev
možnost vyvolat a skrýt menu ťuknutím na mapu (Volby/Zobrazení/Menu)
odladění funkčnosti pro nové Mio Moov
oprava chybek a drobná vylepšení
kubisz (1054)|23.6.2008 09:29
a po vypnuti v sirfu, zapnuti SM, a opetovne kontrole v sirfu je SN zapnuta ci vypnuta?

vyreseno:

[QUOTE]možnost vypnout omezení citlivosti GPS - pro geokešink (Volby/Funkce/Různé) [/QUOTE]
vlkobass (3)|23.6.2008 14:32
[QUOTE="kubisz"]a po vypnuti v sirfu, zapnuti SM, a opetovne kontrole v sirfu je SN zapnuta ci vypnuta?[/QUOTE]

Tak to jsem nezkoušel, ale již je to vyřešeno.. viz editace mého příspěvku.:)
Hunter_man (213)|24.6.2008 13:50
Bud delam neco spatne nebo co, ale SM mi na turistiku nejak nechodi, jak bych si predstavoval. Jak tu zaznelo, na kolo asi super, ale k turistice a geocachingu docela spatny. Rotace mapy a navadeni mi funguje spolehlive az tak pri rychlosti okolo 4 km/h, pod tuto rychlost nic, stejne tak i kompas. Mel jsem kdysi verzi 2, nyni jsou koupil 3, dnes stahnul 3.3.7 a dela to porad to same. Kdyz chodim v terenu, tak abych zobrazil aktualni pozici, kde prave jsem, musim vypnout a zase zapnou PDA, aby se aktualizovala pozice GPS a pak se i spravne zobrazi poloho na mape. Jinak mam tedy ASUS P526, pred tim ASUS A636N. A jelikoz jsem s tim zatim moc nepracoval, neznam moc, co jak nastavit, takze muzu neco delat spatne samozrejme ja. Tak uvitam pripadne rady, jak SM spravne pouzivat.
SPM (182)|24.6.2008 19:07
[QUOTE="Hunter"]Bud delam neco spatne nebo co, ale SM mi na turistiku nejak nechodi, jak bych si predstavoval. Jak tu zaznelo, na kolo asi super, ale k turistice a geocachingu docela spatny. Rotace mapy a navadeni mi funguje spolehlive az tak pri rychlosti okolo 4 km/h, pod tuto rychlost nic, stejne tak i kompas. Mel jsem kdysi verzi 2, nyni jsou koupil 3, dnes stahnul 3.3.7 a dela to porad to same. Kdyz chodim v terenu, tak abych zobrazil aktualni pozici, kde prave jsem, musim vypnout a zase zapnou PDA, aby se aktualizovala pozice GPS a pak se i spravne zobrazi poloho na mape. Jinak mam tedy ASUS P526, pred tim ASUS A636N. A jelikoz jsem s tim zatim moc nepracoval, neznam moc, co jak nastavit, takze muzu neco delat spatne samozrejme ja. Tak uvitam pripadne rady, jak SM spravne pouzivat.[/QUOTE]

No, já bych viděl tady problém spíš v GPS... obzvlášť, pokud tam máš zapnutou statickou navigaci, tak právě takhle se to projevuje (v mojí to ani nejde vypnout, takže s tim občas běham sem a tam :-D )
kubisz (1054)|24.6.2008 20:07
v 636ce myslim SN vypnout nesla, ale P525 zadnou nema, takze je potrebas jeste napsat, co mate za GPS modul...
Hunter_man (213)|24.6.2008 21:30
Pozor, mam P526, ne P525, takze tam GPS je, uz jsem zkousel neco pohledat i o vypinani staticke navidace, zatim nevim, zda mi to funguje, zitra budu zase resit. Pouzil jsem SirfTech, tam mi to vyhodi nejake chybove hlasky pri zapnuti GPSky, ale data tam tecou (zitra dam presne co to hlasi) a pak MMSirf, ale nevim zda to neco dela:oops: Ale pokud by to nemelo jit resit, tak pak je to do terenu docela k nicemu:(
kubisz (1054)|25.6.2008 08:57
sorry, prehlid sem se...SN u P526 by mela jit odblokovat podobne, jako u P750, je tam jakysi virtualni port, na kterym to beha, ale ten hlavni port je pak jinde...ale presne to teda taky nevim...u P750 je to COM2 virtualni port a COM5 a 57,6kb/s je default rychlost...tohle kdyz se u P750 nastavilo, tak jde menit SN...
Hunter_man (213)|25.6.2008 10:14
Tak toto mi dela soft, kdyz se pokousim vypnout tu SN, takze nevim, zda mi to tu SN vypne nebo ne. GPS se zapne, sviti LEDka, a behaji tam ty udaje.
kubisz (1054)|25.6.2008 11:49
zkuste projit i jine porty a hlavne kombinace rychlosti na urcitem portu byla dulezita...ggl poradi...
Hunter_man (213)|25.6.2008 13:44
Port COM1 je v poradku, rychlosti jsem zkousel taky. Jak pisu, po techt hlaskach se GPs pripoji a behaji tam ty udaje v NMEA protokolu. Tak nevim, jsem holt na takove veci lama a zacinam:oops:
kubisz (1054)|26.6.2008 14:37
tak este jednou, ten Vami udavany port je pravdepodobne port VIRTUALNI, pres nej nezmenite zhola NIC (stejne se chova volba COM2 u ASUS P750), az vyber spravneho portu (cili pravdepodobne jiny, nez COM1) zajisti, ze budete moci zmenit stav staticke navigace a menit i jine hodnoty komunikace a funkce GPS cipu (WAAS, rychlost updatu GPS informaci, spotrreba apod.)...ja bohuzel narychlo nic pres GGL nenasel, ale myslim, ze techto informaci tam bude spousty, nebo je mozne kontaktovat s dotazem technickou podporu (napriklad na +420 596 766 888 (zdroj: www.asus.ccom))...s P750 mi tam ochotne pomohli...

EDIT: nasel jsem zatim jen tohle:

[QUOTE]Nastavení GPS v systému:
Start/Nastavení/External GPS
Port pro programy GPS: COM0
Hardwarový port GPS: COM1
Přenosová rychlost: 9600[/QUOTE]

problemem by jeste mohl byt virtualni GPS port upravovany samotnymi windows (WM5 ci 6)...je nutne pred temito upravami veskere presmerovavani GPS zrusit

doporucuji, abyste eventuelne zalozil nove vlakno ve spravne sekci (asi pod ASUS) a dale to kdyztak muzem resit tam, sem jen hodte link, nebo mi napiste soukromou zpravu (SZ)
johnee_r (290)|27.6.2008 10:52
Zdravím,
potřeboval bych radu. SmartMaps mi zatuhnout při pokusu je vypnout (po tapnutí na potvrzení, že je chci skutečně vypnout se nic nestane a aplikace přestane reagovat). A to pouze v situaci, kdy není zapnutá gps. Pokud zapnutá je, tak se vypnou ok. Mám iPAQ 214. Nemáte někdo podobný problém? Mám nejnovější verzi 3.3.7. Kontaktoval jsem přímo výrobce, kde mi sdělili, že na stejném zařízení jim to chodí dobře a že je to tedy můj problém.
Díky za pomoc.

P.S.: Děje si to i v situaci, kdy žádná jiná aplikace neběží.