Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pozice porizeni fotky

johnee_r (290)|6.5.2008 16:21
Zdravim,
mam PDA a BT GPS modul. Rad bych pridal k fotkam pozici GPS, ale nevim, jak na to. Tusim, ze Zoner by to mel umet. Moje predstava je takova, ze behem vyletu budu zaznamenavat trasu, kterou pak nejak natahnu do Zoneru a on si podle casu porizeni fotky najde misto, kde byla porizena. Funguje to takhle? A jaky sw (pro PDA) je k tomu treba? Omlouvam se za mozna hloupy dotaz, ale nemam presnou predstavu, jak to funguje.
Moc dekuji za rady.
Docent (1234)|6.5.2008 20:00
Jo, funguje to takhle, umí to Zoner Photo Studio s výjimkou verze Classic, umí to třeba GPS Datta Logger a spousta dalšího softu, ovšem to přiřazení polohy se u všeho dělá, pokud vím, na PC a nikolivěk na PPC.
johnee_r (290)|6.5.2008 22:08
Díky. To je mi jasný, že přiřazení polohy bude na PC. Spíš mi šlo o to, jakou aplikaci mám použít na ppc pro logování trasy a jaký výstup Zoner požaduje (jaký typ souboru).
Díky
Docent (1234)|7.5.2008 08:33
Cokoli, co umí zapisovat trasu - OZIExplorer, GPSTuner... S vypnutým displejem, s frekvencí na minimum a baterkou 2200 mAh mně vydrží Axim celý den.
johnee_r (290)|7.5.2008 09:42
Mám beelineGPS, GPSdash a SmartMaps, něco z toho bude předpokládám ok. Výstup je v jakým typu souboru? GPX? nebo něco jinýho?
Díky
Docent (1234)|7.5.2008 12:56
ZPS bere přímo záznam tracku z OZIho (.plt) + další formáty (teď to před sebou nemám a do neděle mít nebudu), .gpx bude nejspíš použitelné taky.
FALCO_01 (32)|7.5.2008 13:50
Takže Zoner bere tady tyto formáty:
NMEA 0183 Files - (*.txt)
Ozi Track Point Files - (*.plt)
GARMIN PCX5 Format - (*.trk, *.grm)
GPS Exchange Format - (*.gpx, *.xml)
Geosat track log - (*.xml, *.csv)


BeelineGPS ukládá do formátu *.trk
a exportuje do *.csv, *.kml, a *.gpx

GPSDash2 ukládá do formátu *.nmea
převod nemá

SmartMaps nemám nevím.
Docent (1234)|7.5.2008 16:16
Uložené tracky ze SmartMaps mají koncovku .trk, ale jestli je to formát shodný s Garminem, to netuším.