Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Luxusní HTC Touch Diamond představen veřejnosti, k dispozici spousta skvělých videí!

Pavel Koza (4761)|6.5.2008 14:59
Před malou chvílí skončila prezentace společnosti HTC, kde byl veřejnosti představen nejnovější přírůstek do rodiny "Touch" nazvaný HTC Touch Diamond. Překvapivě se jednalo o jedinou představenou novinku na této tiskové konferenci, všeobecně se očekával větší počet, ale to nic nemění na tom, že se jedná o obrovský krok vpřed. Kromě již známých parametrů, o kterých se při prezentaci ani moc nemluvilo, je to především zbrusu nové ovládání nazvané TouchFLO 3D, které (pokud tak bude fungovat i ve finálním produktu) představuje skutečně novou generaci ovládání zařízní s Windows Mobile.

Ale dost slov, veškerá dostupná videa si můžete prohlédnout na této stránce na YouTube. Stojí to za to!

Nesli (409)|6.5.2008 16:02
WOOW :)
I kdyz Iphone neni komunikátor(mnozi si to stále myslí a tak ho s WM srovnavají), hodně lidí je unešeno z jeho ovladání a grafiky..Ale tohle bych nazval HTC Strikes Back!!
Nádhera, jen tak dále, snad to v praxi bude vypadat stejně či ještě lépe :D
PhSnake (872)|6.5.2008 16:16
to TF 3D je manila, na niektore PDA uz je (neoficialna....ale je, tusim poslednu verziu co som skusal bola len 8bit BW) Mozno uz je novsia. Na jednej nemenovanej stranke www...4x.com to tusim niekto aj rozbehal na artemisovi. A pokial nepotrebujem ajfoon design aby som sa mohol ukazat kamosom, nepotrebujem, prva vec co vyhodim z rom(tej pre mna) Pekne ale kym najdes cislo trva to dlhsie. Neratajuc zozratu pamat. Ale Diamond vyzera verrrryyy goooood.
Nesli (409)|6.5.2008 16:31
Jj, osobne bych toto ovladani nechtel, mam rad prehlednost, nepotrebuji nobl grafiku a TODAY s prislusnymi pluginy je pro me nej volba, jen je to fajn pichnutii do vosiho hnizda jablickarum :D :D
Dreix (56)|6.5.2008 17:28
Mne se to libi:)

Ale nemuzu si pomoct, porad se mi libi vic iphone...jooo ma to spoustu chyb (jako nejvetsi z pohledu normalniho uzivatele WM vidim absenci Today) ale proste...to ovladani, prehlednost a hlavne rychlost me uchvatily a do doby, nez prijde nejake HTC nabuchane s WM7 nevim nevim...:D
chaska (16)|6.5.2008 17:43
[QUOTE="dreIx"]Mne se to libi:)

Ale nemuzu si pomoct, porad se mi libi vic iphone...jooo ma to spoustu chyb (jako nejvetsi z pohledu normalniho uzivatele WM vidim absenci Today) ale proste...to ovladani, prehlednost a hlavne rychlost me uchvatily a do doby, nez prijde nejake HTC nabuchane s WM7 nevim nevim...:D [/QUOTE]


S WM7 to doufám nebude jako s ce4you stránkama, co se drží tak nějak silou vůle. Poslední přízpěvek byl 18. listopad 2007, když nepočítám návody a to nemluvím o tom, že freware už nikdo nevymyslel od 4.10.2007......jestli jsou všichni kolem WM tak čiperný, asi si opravdu koupím jablko a bude.
Nesli (409)|6.5.2008 17:56
TO Chaska

//Pardon// CO to proboha kecaš??
Tohle je hl. diskuzní server, pokud vím, a tak také pracuje, lidé si tu snaží pomáhat, debatují a funguje to, nejde o rezenze ;) Tak se do nich laskavě nenavážej, neb tvoje aktivita 16 příspěvků za 2 roky ukazuje že vůůbec netušís o čem je řeč.

PS Jo a nauč se psát, ve slově příspěvek se nepíše Z, dík. :yes:
Revin (8)|6.5.2008 18:02
No ja nevim, me se ten telefon moc nelibi. Stejne ani pristup HTC. Akorat machruje kravinama a pak akorat vetsina uzivatelu zjisti, ze je to vlastne nedodelek.

Taky nechapu ten trend ubirani tlacitek. Ted mam HTC Kaiser a co se tyce klaves, tak jsem moc spokojen. Tenhle HTC Diamond bych nechtel - nema win klavesu, nema ok klavesu... tomu rikaji vyvoj? Driv za to vsichni E-tenu nadavali a dnes je to super, protoze to vypada vic jako Iphone... ach jo

No a ta 900 mAh baterka to bude jizda... ;)
Miloš Strouhal (3997)|6.5.2008 18:13
Ja jsem si rikal, ze jsem ty diamanty uz nekde videl.. Pani z HTC, takze to je ted nejaka "nova modni vlna"? :))
00277510_nokia-prism-7900-7500_EHe.jpg
Nesli (409)|6.5.2008 18:19
jj, ta baterka je dobrá sranda :D Ale ty buttony jak píšeš tam jsou, ale jsou dotykové, okolo středního ovládacího prvku, či jak to nazvat:)
tron_ce4you (3)|6.5.2008 18:32
ou krásně vypadá :) snad bude slušivý i pod kapotou :)
CommanderZ (1798)|6.5.2008 18:48
Slusivy bude az na tu baterku :P I kdyz muj herald ma neco pres 1110 a jeste nikdy jsem to pres den uplne nevybil. A pokud to bude opravdu tak male a tenke...

A s tou manilou to skonci jak vzdy u HTC - ze se z toho stane velice in zalezitost a pak nekdo udela nejaky remake, ktery bude 1000* pouzitelnejsi a stejne cool, a nikdo po tom ani neskytne.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.5.2008 20:32
Osobně jedu čtvrtým rokem MDA2, poslední rok ale k telefonování používám raději RAZRa… nějak jsem časem zjistil, že MDA2 je skutečně dost velká cihla na běžné telefonování a tak slouží převážně jen jako mobilní kancelář a pro navigaci či hlídání radarů. Žádný z nástupců MDA2 nestál z mého pohledu za inovaci mobilních zařízení, ale po pročtení webů, které se dnešní prezentaci věnují, jsem docela nalomenej, přestávám chlastat a hulit a začínám střádat do prasátka ;) . No jo, kecám, budu v tom pokračovat a prachy na to někde vyšťárám. Ale parametry, rozměry, eGPS, vše v jednom, to je skutečně lákavé. Jsem jen zvědavej na tolik diskutovanou výdrž baterie a současně na to, zda ovládání prstem není jen pro několik základních funkcí, tzn. zda to bude funkční i v ovládání v další struktuře programů a v nastaveních zařízení. V případě že ano, je další otázkou, jak se budou chovat jiné programy, které mají ovládání prstem již implementované jako vlastní ovládání programu, tzn. zda se to nebude vzájemně ovlivňovat. Jistě, to časem autoři programů upraví, ale za jak dlouho a bezplatně?

OT: Prezentace jednotlivých funkcí na YouTube je graficky slušně udělaná, ale perfektní fórek je náhled na počasí, kdy při deštivé předpovědi setře obrazovku stěrač jako v autě. No jo, stárnu a dětinštím :D .
CommanderZ (1798)|6.5.2008 21:54
Ten sterac se mi taky libil :))

Jinak myslim ze ohledne ovladaniprogramu to bude stejne jako aktualni touchFlo - uzasnym naefektovanym UI se clovek proklika (projezdi :) ) az ke tlaciku "Messaging". A tam ho to hodi do stareho dobreho Outlooku, kde se nam o nejakem ovladani palcem muze jenom zdat.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.5.2008 22:15
Jj, mám stejný pocit, myslím tím to, že čím dál se proklikáš, tím bude omezenější až nefunkční ovládání prstem, ale já to beru jen jako přidanou hodnotu k těm uváděným parametrům. Já byl na podzim v roce 2003 okouzlen parametry MDA2 a hned jsem do toho počátkem roku 2004 šel… nyní je to obdobný pocit, prostě nadupaná žiletka a vše v jednom, no počkáme si na uvedení na trh a na prvé dojmy těch, kteří ho budou mít v ruce (zpracování, kvalita materiálu, výdrž atd.).
Martin Ráž Hoch (1832)|6.5.2008 22:32
[QUOTE="PhSnake"]to TF 3D je manila, na niektore PDA uz je (neoficialna....ale je, tusim poslednu verziu co som skusal bola len 8bit BW) Mozno uz je novsia. Na jednej nemenovanej stranke www...4x.com to tusim niekto aj rozbehal na artemisovi. A pokial nepotrebujem ajfoon design aby som sa mohol ukazat kamosom, nepotrebujem, prva vec co vyhodim z rom(tej pre mna) Pekne ale kym najdes cislo trva to dlhsie. Neratajuc zozratu pamat. Ale Diamond vyzera verrrryyy goooood.[/QUOTE]A to je omyl, který se často dělá - Manilla je kódové označení toho shellu, tedy SW, layoutu atp. Ale TouchFLO 3D je podle všeho i speciální podpora HW, tj. multidotekový display, nebo alespoň speciálně dělaný pro tento typ ovládání. Proto nikdy nebude toto ovládání plnohodnotné na starších strojích, které mají "jen" dotekový display.

Jinak ale je Diamond moc pěkný kousek zařízení a i snaha o sjednocení grafického I/F je super. Kéž by to oblékli trochu víc do kovu a přidali HW QWERTY klávesnici. To by pak mohla mít XPERIA docela vážnou konkurenci.
Lukas.Manak (169)|7.5.2008 06:13
jen zklamala absence paměťové karty.4GB je opravdu málo.
Zdenek Malinsky (9781)|7.5.2008 10:05
Alespoň se lidi naučí šetřit místem, nebudou instalovat každou kravinu, co uvidí někde na netu (a pak se diví, že mu to běhá pomalu nebo se to zasekává) a především jsou to zádní vrátka pro výrobce - další možnost na zlepšení (přidáme slot na karty, zvětšíme 4 GB na 8 nebo dokonce 12 GB)...;)
Martin Ráž Hoch (1832)|7.5.2008 10:18
A popravdě, my tady na ce4you jsme trochu postižení, ale 4 GB?! Vždyť to je pro normálního uživatele bomba. Jako ano, souhlasím, že je to trochu pitomé, ale jak říká Zdeněk, další marketingový potenciál a už všichni víme, že marketingově to HTC zvládá;)
owoce_ce4you (31)|7.5.2008 13:25
4gb je docela košer .. nevím, v Kaiserovi mám 4gb kartu , asi 10 filmů, TomTom s mapama CR a okolnich zemi a cca 1,5 gb volnejch ... Na hudbu jej nepouzivam vubec.4GB je dost mista , zvlaste po nejake dobe, kdy clovek ozkousi aplikace ktere mu vyhovuji, tak "zbytecne" smaze a ma mista dost..A určitě dobrý zadní vrátka výrobce :)

Super foun, ale dnes, když se poznal qwerty klavesnicku, tak uz bez ni MDA nechci ... Pokud vyjde i podobna verze s qwerty, asi neodolam a udelam si diru do penezenky :-)
Miloš Strouhal (3997)|7.5.2008 15:00
To je vzdy vec nazoru, osobne bych si to zarizeni nekoupil prave kvuli tem 4GB a absenci slotu. Mam toho na karte trochu vic.. A pokud udelaji verzi s klavesnici po ktere tak touzim a opet ji takhle pametove orezou, kseft jim rozhodne neudelam.
landov (54)|7.5.2008 15:34
Osobne pouzivam 2GB kartu, na ktorej mam cca 1GB zaplneny, ale aj tak by som si Diamonda nekupil - kvoli tomu ze je tam to obmedzenie 4GB bez moznosti rozsirenia - co ked zajtra budem potrebovat napr. 8GB ??? :O Nie...myslim si ze u takehoto zariadenia je slot na karty povinnostou!!! Nechali sa inspirovat I-Phonom na nepravom mieste...
NeoPlex_ce4you (248)|7.5.2008 17:29
tak jako je prevda, ze na kaiserovi mam jen 2gb a bojuju s mistem.. docela dost hudby tam mam a nejake ty mapy... 4gb je takovej prumer co bcyh bral.. urcite by mi to stacilo, ale preci jen ten pocit, ze kdybych nahodou fakt potreboval vic a neslo by to me docela svazuje.. uvidime jeste co ta baterka jak to s ni bude v realu.. pokud by to nebylo nijak strasny asi bych po nem sahl.. jinak skoda 8gb by mu sluselo vic, ale jak uz tu padlo mnohokrat je to super vec pro vydani novho modelu s mensim upgradem :D
Nesli (409)|7.5.2008 19:42
Mluvilo se myslím o tom že by to mělo mít USB Host, to už by pak omezení STORAGE nebyl takový problém;) Nikoliv plně ideální, ale použitelné řešení :D
TomasM. (9)|8.5.2008 10:41
...s graf ovladacmi, lepsim taktom, atd..bla bla...

..ale stale lacnejsi ako kaiser...

http://www.expansys.com/p.aspx?i=163250

kaiser je hold kaiser :cool: :cool: ...uz len predat kaisra za 350funtov ... a idem do toho :cool:
DJakub (64)|8.5.2008 14:08
Expansys ma vzdy prekvapi s rychlostou akou pride s ponukou. Kurna, uz to mohli vydat aj model s QWERTY. Ale ak to dovtedy s QWERTY nebude, tak to aspon kupim pre priatelku a potesmi sa z neho aj ja... Kaiser u na vdaka konstrukcii zatial nema konkurenciu. Bezpecne si ho dovolim nazvat supermini subnotebookom :) . Uz len to VGA a vystup na monitor ci projektor... Pani z HTC, poteste ma a hodte tam tu blbu qwerty :) !
Velvet (353)|11.5.2008 19:40
Hmmm, že by byl na obzoru kandidát pro upgrade mého tech-vybavení....? :)
ladako (29)|2.6.2008 21:19
Nemá nikdo informaci, zda se bude (popř. kdy) prodávat HTC Diamond u Vodafone? ...
pdq (380)|3.6.2008 08:34
Aky je rozdiel medzi Expansys.com a cz...Dik
DD_ (331)|5.6.2008 09:55
Tak podle kratke zpravy na mobilmanii by se mel Diamond objevit v Cechach v prodeji za tyden a s lokalizaci za 2 tydny, s cenou teste pod 14k.
tntckooo (26)|5.6.2008 11:26
urcite idem donho, na jednej SK stranke maju pisane datum naskladnenia 6 mesiac 08 za 16700sk uz sa tesim
Onas_ce4you (16)|7.6.2008 08:31
dobra otazka.. jak to bude s prodejem u operatoru, mate nekdo tuseni, ci zkusenosti s minulymi modely? pokud bude za 14 dni v obchodech, bude i u operatoru? konkretne mam na mysli cesky O2
ladako (29)|9.6.2008 23:56
...já zase, zda se bude prodávat u Vodafone (popř. kdy?)....:?:
Sol_ce4you (10)|10.6.2008 00:20
[QUOTE="Onas"]dobra otazka.. jak to bude s prodejem u operatoru, mate nekdo tuseni, ci zkusenosti s minulymi modely? pokud bude za 14 dni v obchodech, bude i u operatoru? konkretne mam na mysli cesky O2[/QUOTE]
Na ceskych webech zatim zminuji jen prodej u T-Mobile, ale s prepracovanym (podle meho nazoru nepovedene, ale videl jsem jen foto) zadnim krytem. A za cenu 14 tisic ...
Nevidim na teto nabidce nic vyhodneho, kdyz na e-shopech je v predprodeji o tisic levneji s "diamond" zadnim krytem.
rhinos (113)|10.6.2008 07:21
no to je otazka nazoru kazdemu se libi neco jinyho...co se tyce ceny tak na eshopech je predbezna cena.Oficialni nikdo nezna a obavam se ze bude zacinat aspon prvnich par mesicu prave na tech 14000.Cena u operatora pak bude samozrejme dle toho kolik utratis pripadne jak moc si te ceni:D
Sako verife (476)|10.6.2008 11:56
a co si radsi pockat na Touch PRO? http://www.htc.com/europe/product.aspx?id=49926
podle me to je urcite vyhodnejsi koupe nez Diamond, bude teda v prodeji urcite o fous pozdeji a o fous draz :( :(
Sol_ce4you (10)|10.6.2008 12:51
[QUOTE="Sako verife"]a co si radsi pockat na Touch PRO? http://www.htc.com/europe/product.aspx?id=49926
podle me to je urcite vyhodnejsi koupe nez Diamond, bude teda v prodeji urcite o fous pozdeji a o fous draz :( :( [/QUOTE]
To je otazka konkretniho nazoru a priorit, probiralo se to tady uz nekolikrat. To bych uz neresil. Myslim, ze vetsina lidi vi, ze koncem leta ma snad byt prave Touch Pro a stejne tak vi, v jakych podstatnych vecech se od Diamondu lisi.

Kazdy ma vlastni rozum a nejlepe si rozhodne co je pro nej nejvhodnejsi. Rozdil ceny o par tisic asi uz nehraje az takovou roli.

Jinak jeste k tem upravam pro Diamond od T-Mobile, ktery se bude prodavat pod nazvem MDA Compact. Na teto strance jsou fotografie, ktere porovnavaji oba pristroje:
[CODE]http://www.mobilmania.cz/default.aspx?section=21&server=1&article=1119280[/CODE]
Zepredu je to hodne podobne, ale zadni strana mi u MDA opravdu prijde jako od levnejsiho pribuzneho ...
Sako verife (476)|11.6.2008 10:52
sice cekam na "kvalitnejsiho" bratricka ale alespon nejaka videa uzivatelske recenze. Takze pokud umite alespon trosku eng tak se neco malo dozvite.


http://youtube.com/watch?v=dY-cu7BvFZw

http://youtube.com/watch?v=xE23duRUnuA

http://youtube.com/watch?v=m-NFweHBe0w

povazuju to zatim za video ktery me dalo nejvetsi predstavu jak to funguje :yes: