Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalace programu bez admin uctu

rhinos (113)|5.5.2008 22:47
Narazil jsem na drobny problem s instalaci programu do meho pda.Donedavna ve firme byla urcita benevolence s pridelovanim admin uctu respektive v me pozici to bylo tolerovano.Nicmene tato praxe byla zrusena a ja narazil na problem s tim ze nemohu instalovat aplikace do sveho pda(je soukrome ale pouzivane pro pracovni aktivity).Takze se ptam je nejaka moznost instalace programu do pda bez administratorskeho opravneni?Treba nejaka uroven uctu power user?
Zdenek Malinsky (9781)|6.5.2008 05:54
To je spis otazka pro vaseho admina nebo spravce site-v kazde firme to maji asi trosku jinak "vosefovany". Pokud muzes nainstalovat resp.pouzivat AS alespon jako host, tak by snad nemel byt problem. Jinak asi zbyde jen instalace pres CAB (napr.ctecka karet, zkopirovat,instalovat).
rhinos (113)|6.5.2008 08:33
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pokud muzes nainstalovat resp.pouzivat AS alespon jako host, tak by snad nemel byt problem.[/QUOTE]

Doufam ze nebudu za uplnou lamu ale co tim minis?AS muzu pouzivat uplne normalne...jen programy ktere se instaluji pres *.exe mi zarvou ze nemam admin opravneni...
Zdenek Malinsky (9781)|6.5.2008 09:53
Takze zadny problem, protoze
a) bud jde o aplikaci .exe ktera se neinstaluje, ale pouze zkopiruje do PDA (a vytvoris k ni zastupce) - viz titulni strana webu, rubrika Zacinate? Ctete! clanek Jak nainstalovat aplikace a cast C
b) muzes pomoci ActiveSync zkopirovat do PDA nebo na kartu soft ve forme .CAB a instalovat z PDA viz stejny clanek, ale cast B
rhinos (113)|6.5.2008 18:47
no zas takova lama nejsem:D to *.exe neni spustitelne v pda.Nicmene ted mi to doslo...asi tak dva tydny bylo zavedeno jedno bezpecnostni opatreni kdy adresar \program files je chranen proti zapisu takze si budu muset pozadat o odblokovani...at zije bezpecnost uz takhle mam na ntb pusteno vic programu k zajisteni bezpecnosti nez sam pouzivam programu:sarcastic:
kubisz (1054)|7.5.2008 13:05
neni potreba odblokovavat cely adr "program files", ale jen podadresar "ms activesync"...