Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 214 - pouzdro

johnee_r (290)|4.5.2008 23:57
Zdravím,
zakládám toto téma zaprvé pro sdílení zkušeností s různými pouzdry na toto zařízení a zadruhé jako takový buyer's guide. Já osobně pouzdro sháním, takže se rád poučím. Zatím jsem našel PDAir kožené book-type pouzdro, které se mi poměrně líbí, ale za tu cenu to asi nebude moc extra kvalita. Piel Frama bude asi kvalitnější, ale tam je zase příliš vysoká cena. Jako zajímavý kompromis se jeví Sena case, ale ty zase nedodávají do ČR za rozumné peníze, pokud vůbec:
http://www.senacases.com/Brands/HP-IPAQ-210-SERIES-CASES/HP-IPAQ-210-SERIES-FLIPDOWN-CASE

Víte o nějaké jiné variantě nebo mám koupit PDAir a být rád, že jsem vůbec něco sehnal?

Díky.
xtonda (811)|5.5.2008 10:47
Pokud jde o pouzdro na HP iPAQ 214, tak taky preferuji trvale nasazené kožené pouzdro s otevíráním nahoru a chci aby pásek na zapnutí byl na víku, nikoliv na těle jako u PDair, navíc se mi na PDair nelíbí to bílé prošití. A radši bych patentku než magnet, ale to splňuje jen Piel Frama, kde mě zase odrazuje ta cena 65 EUR.

Na PDair jsem našel názory lidí, které jsem pochopil, že za ty peníze to jde. Kdo ví co to ale pochopitelně nebude.

Já jsem si objednal Noreve na Amazonu.

Na evropském webu Noreve za něj chtěli 40 EUR + 21 EUR poštovné, NoreveUSA zase nezasílá mimo severní ameriku. Takže jsem chtěl čekat na něco jiného, ale nakonec jsem to našel na Amazonu za 40 USD + 11 USD poštovné do ČR, kupodivu prodejce opět NoreveUSA, ale doručení do ČR šlo zvolit.

Noreve HP iPAQ 210 - 211 - 212 - 214 leather case

Tak sem to objednal, z účtu mi to stáhlo necelých 840 Kč, což mi přijde jako celkem OK cena. Snad ten magnet bude držet dost pevně a nebude mi ničit platební a jiné magnetické karty.

Sena bohužel sděluje cenu poštovného do ČR na dotaz, tak to můžeš zkusit a při tom se zeptat co mají za problém s novými členy EU, jinak mají mezinárodní poštovné za 10 USD.

Nebo můžeš čekat na Krusell, na Brighthandu někdo zmiňoval, že výrobu plánují zahájit v průběhu Května.

EDIT:

PDair se zase ale dá sehnat na eBay i s dopravou za 25 USD, ofiko cena na webu výrobce i s dopravou je pak 28 USD, což je opravdu laciné, vychází to na 400 Kč nebo lehce přes podle aktuálního kursu USD.

Tady je celkem obsáhlá diskuse ohledně pouzder na Brighthandu: http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=254080
SPM (182)|5.5.2008 11:14
Já mám ten hliníkáč z pdair, vypadá to celkem slušně a ač to má přes display plast a odkrytá tlačítka, tak už to jednou řachlo na beton a nic se mu nestalo (krom pár šrámů na tom futrálu)
johnee_r (290)|5.5.2008 11:49
Díky,
zatím jsem objevil Sena, Noreve a eNOVO. Nejvíc se mi líbí Sena, protože nemá ten zapínací pásek, ale zas na druhou stranu, s ním to asi bude držet líp. Na shipping proce jsem už poslal dotaz, tak uvidíme. Nicméně zatím je to pre-order a u Noreve se mi zase líbí ten belt clip.
Můžu se zeptat, jestli jsi kupoval tady?:
http://www.amazon.com/gp/product/B0016KE47S/sr=8-1/qid=1209980583/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1209980583&sr=8-1&seller=

Díky

xtonda (811)|5.5.2008 12:09
Jo, vypadá to, že je to stejné zboží i prodejce jako odkaz co sem dával já, kde jsem to i kupoval, když dáš na Amazonu hledat noreve 210, tak to najde jen tuhle jednu věc.

Objednával jsem to v Neděli před osmi dny a hned v pondělí mi přišlo, že to expedovali, tak se těším.

Na klip za opasek se ale moc netěš, v tom jediném hodnocení co tam je je belt clip to jedné, co se tomu hodnotícímu nelíbilo a co psal na Brighthandu jeden člověk co si to má, tak klip taky kritizoval. Nicméně tam byla i kritika na klip u Piel Frama a Krusell to má taky z ne moc masivního plastu, takže si asi nevybereš.

Já to na opasek nedávám, takže mi to je jedno.
johnee_r (290)|5.5.2008 12:13
No, já to na opaksek dávám taky zcela výjimečně, tak uvidíme. Na pohled mi přišli takovej bytelnější než plasťák od Seny, ale kdoví. To je jedno, je to prostě něco navíc, taky to moc nepotřebuju. Ještě porozmýšlím, ale asi to taky objednám.
Zatím díky.
xtonda (811)|5.5.2008 12:27
Jo vzhledem k té ceně a tomu, že přímo na jejich hlavním shopu to vyjde skoro na dvojnásobek, mi to přijde jako dobrá nabídka. Krusell až bude určitě nebude lepší ani významně lacinější a i když to slibují na Květen, tak kdoví kdy to bude, zatím nemají ani na 114, která se prodává o několik měsíců déle.
johnee_r (290)|5.5.2008 16:18
Tak jsem taky objednal na Amazonu. Tož uvidíme :-)
Díky za pomoc.
xtonda (811)|5.5.2008 20:58
Tak dneska už to pouzdro na mě čekalo doma, celkem se mi líbí, zpracování je poměrně slušné, jediné z čeho mám trochu obavy je ten magnet, objektivně to drží méně pevně než patent na Krusellech, který si nepamatuji, že by se nechtěně někdy otevřel. Na druhou stranu ten magnet má na tloušťku méně než ten patent, jestli to bude stačit ukáže čas, čekal sem ale ten magnet masivnější.

Na druhou stranu se mi vážně líbí, že zevnitř je taky kůže a ne textilie jako u Krusellu, ta byla fakt blbá, děsně se na ní chytalo všelijaké svinstvo.

Přes celnici to prošlo v pohodě, takže cena 833.25 Kč je finální.
johnee_r (290)|5.5.2008 21:49
Tak to už se těším.
Kdyžtak jenom pro zajímavost a případné zájemce. Cena dopravy Sena casu do ČR je $39,99. Tak to si nechám zajít chuť :-)
icecat (156)|1.6.2008 16:08
Hm a co zkusit pouzdro od krusell? Mam od nich jedno na acer n311 a max. spokojenost.
icecat (156)|17.11.2008 21:10
Ahoj, ja pred dvema tydny koupil v sunnysoftu rovnou 2 pouzdra. Toto hlinikove v cernem provedeni http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/172PBA-133/pouzdro-hlinikove-brando-hp-ipaq-214-cerna.html a kozene pouzdro Krussel http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/090PKR-75351/krusell-pouzdro-orbit-flex-hp-ipaq-214.html. To kozene jsem chtel na bezne noseni, jelikoz vypada elegantne. Kdyz chodim vecer vencit psa, tak si u toho ctu knihy, jenze ted na podzim poprchava nebo i lechce snezi, takze by mi nakapalo na displej, k tomu jsem tedy chtel to hlinikove, jelikoz ma pruhledny kryt displeje. No ale nakonec jsem se rozhodl, ze si necham to hlinikove i na bezne noseni, protoze vypada skutecne dobre. Mozna budi trosku pozornost, kdyz mi visi u pasu 4palcovy displej, ale cert to vem:) To kozene pozudro Krussel byla navic ta verze s odnimatelnou predni casti, nedoporucuji. Spatne se na pasku dostava k uvolneni z klipsu a samotny klips me zklamal jeste vice. Pouzdro na nem nevisi volne, ze by se mohlo houpat a otacet, proste na nem viset. Pouzdro se na tom klipsu pevne uchyti a visi kolmo dolu, pripadne je mozne ho nastavit, ze bude viset sikmo ci vodorovne s paskem... ale opet jen v teto poloze. Nevim jak vam, ale tohle mi fakt nevyhovuje. Nasledne jsem ho tedy vratil a nechal si jen to hlinikove. Veskere ovladaci prvky jsou snadno a lehce dostupne - tuzticka, tlacitka, i bocni a reset. Horni cast pda je vlne pristupna, ale nevypadne, jelikoz okraje pouzdra pres pda malinko precnivaji, takze ho drzi pevne. Jen me trosiku mrzi ten vnitrek. Je tam semis a pda do nej skvele zajede a drzi jak cert (zatim), ale je pouze jen asi 1 mm silny. Spadne-li pda v pouzdru na zem, kryt ten pad temer neutlumi. Kdyby vyrobce pouzdro malinko zvetsil a pouzil alespon 2-3mm polstrovani, bylo by pda doslova jako v bavlnce a perfektne chranene.
Dvirka s pantem na prave strane se daji otevrit o cca 210 stupnu, cili nejen ze neprekazeji, ale lze o ne lehce oprit i zapesti. Pda nevypadne, ani otocite-li pouzdro celem k zemi s otevrenymi dvirky, jednak je tam pevne napresovane v semisi a jednak ho zepredu zajistuji jeste dve packy. Dvirka se zacvakavaji snadno a i lehce jdou otevrit. Jejich odpor je nicmene dostatecny, aby se neotevrely samovolne ani zavadenim o obleceni.
icecat (156)|17.11.2008 21:12
[quote=tomas.lizner]Hm a co zkusit pouzdro od krusell? Mam od nich jedno na acer n311 a max. spokojenost.[/quote]

Ahoj, take mi tu jedno zbylo od n311. To bylo vynikajici, ale koupil jsem odnimatelny krussel pro hp 214 a nic moc tedy, viz muj prispevek vyse. S tim pro n311 se to neda vubec srovnavat.