Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový klenot od HTC se jmenuje HTC Diamond

Zdenek Malinsky (9781)|4.5.2008 14:49
Dle zákulisních informací se v úterý na oficiálním představení nových zařízení od společnosti HTC máme na co těšit. Jednou z předpokládaných novinek má být krásně vypadající zařízení s luxusním názvem HTC Diamond, které nabídne špičkovou výbavu v sexy balení. Veškeré informace jsou neoficiální a tudíž bez záruky, ale podle dostupných zpráv by mělo zařízení nabídnout GSM/3G modul (HSDPA 7.2Mbps), systém Windows Mobile 6.1 Professional, displej s úhlopříčkou 2.8" a VGA rozlišením, hlavní 3 MPx a druhou VGA kamerku pro focení, 4 GB paměti s možností rozšíření pomocí microSD karet, chipset Qualcomm MSM7201 s procesorem běžícím na 528 MHz a v neposlední řadě i Bluetooth v2.0, WiFi, aGPS a FM rádio. Novinkou v zařízení od HTC je senzor pro zjištění orientace displeje. To vše by se mělo vměstnat do malého těla s rozměry 99 x 51 x 10.7 mm.





Zdroj: PhoneArena
praetorian_ce4you (3)|4.5.2008 15:03
mě trefí, zrovna jsem objednal touch cruise :))
Losos_ce4you (1147)|4.5.2008 15:06
Moc hezke,to si take poridim :-D
permar (552)|4.5.2008 15:18
Akorát mě zaráží kapacita baterie jen 900mAh ???? (zdroj-Mobilmania), no nevím jak dlouho to vydrží-pár hodin? VGA a procesor(jistě nebude taktovaný) si vezmou velkou porci energie.
Zdenek Malinsky (9781)|4.5.2008 15:29
Baterie je malá asi kvůli velikosti baterie. Nechme se překvapit. Doufám, že ne nemile.

Ale pro mě ja zařízení, které vydrží na baterku déle než 14 hodin buď velká kráva s vysokokapacitní bateriíí nebo zařízení, které nepoužívám. ;)
Docent (1234)|4.5.2008 15:56
2,8" a VGA? Lupa je v balení nebo se bude muset přikoupit zvlášť :sarcastic: ?
CommanderZ (1798)|4.5.2008 16:09
Vzhledove moc pekna masinka, opravdu drahokam. Akorat nevim, jestli to bude stat rovne na stole :)

PD: Doufam, ze ty pismenka jsou jenom na te fotce :P

[QUOTE="Docent"]2,8" a VGA? Lupa je v balení nebo se bude muset přikoupit zvlášť :sarcastic: ?[/QUOTE]
Proc lupa, nikdo te nenuti pouzivat realVGA. Takhle bude ten displej akorat velice jemny.
PhSnake (872)|4.5.2008 16:20
kruci dufam ze nebude na trhu skor ako za pol-tristvrte roka... A hlavne ze bude aj "zabullshiteny" tj brandovany na nejaku akciu. Lebo ta VGA.... Len dufam ze to nebude to 1.PDA pod androidom :-(
aeon101 (213)|4.5.2008 16:39
No jestli budou ta senzorova tlacitka resena jako u Etenu M800, tak potes pan buh...
Jinak predpokladam, ze Diamond bude predstaven i ve verzi s plnou klavesnici, je to tak?

Dan
Uni (140)|4.5.2008 19:51
Abych řekl pravdu, po té, co jsou předvedené novinky od fy. HP a HTC a E-Tenu si moc nemyslím, potíže s výkonem (HTC TyTN II, Cruise) a s ovládáním (HP 614) a kvalitou (E-Ten) mám pocit, že se PocketPC pohybuje směrem do prd..... Snad někdo konečně pochopí, že papírové parametry rozhodně neurčují použitelnost zařízení.... V tuhle chvíli je Palm Centro rozhodně lvem salonu....
Docent (1234)|4.5.2008 20:56
[QUOTE="CommanderZ"]Proc lupa, nikdo te nenuti pouzivat realVGA. Takhle bude ten displej akorat velice jemny.[/QUOTE]
njn, někomu holt stačí, že je displej jemný, jiný na něm potřebuje něco vidět... Taková navigace ve VGA na 2,8" displeji, to musí být něco ;) .
NeoPlex_ce4you (248)|4.5.2008 23:24
hm hm slintaaam :) jeste uvidime cenu noo :) no jestli to bude tak dobry jak to vypada tak, kaiser nebo uni pujdou o dum dal..
Uni (140)|5.5.2008 09:37
[QUOTE="Docent"]njn, někomu holt stačí, že je displej jemný, jiný na něm potřebuje něco vidět... Taková navigace ve VGA na 2,8" displeji, to musí být něco ;) .[/QUOTE]No abych řekl pravdu, to teoreticky hezčí vyhlazení vektorů (resp. u SmartMaps 4x větší plocha) za ten pokles výkonu snad ani moc nestojí....
CommanderZ (1798)|5.5.2008 15:02
Myslim ze ten 528 MHz procesor by s navigaci ve VGA problemy mit nemel.
DD_ (331)|5.5.2008 16:00
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Baterie je malá asi kvůli velikosti baterie. Nechme se překvapit. Doufám, že ne nemile.

Ale pro mě ja zařízení, které vydrží na baterku déle než 14 hodin buď velká kráva s vysokokapacitní bateriíí nebo zařízení, které nepoužívám. ;) [/QUOTE]
No pokud bude mit kapacitu skutecne uvadenych 900mAh - tak asi moc mile prekvapeni nas cekat nemuze. Kdyz to srovnam tak Cruise ma baterku 1350mAh, coz je o polovinu vice nez Diamond, ktery ma jeste silnejsi procesor a vetsi rozliseni displeje (coz nejsou parametry ktere se pozitivne podili na spotrebe), tak se to dostava na hranici nepouzitelnosti.

Ano jedna vec je 14 hodin, druha vec je kdyz zarizeni vydrzi treba 2 hodiny. Bohuzel nemam moznost ho kazde 2 hodiny nabijet.
TomasCE (35)|5.5.2008 17:34
A zase 2,8'' display ??? To jsem opravdu jediny komu vadi tento pidi display ??? Nedavno jsem vyzkousel HP s 4'' VGA a nejradsi bych svuj Touch Cruise zahodil :( Bohuzel HP nema telefon :(
ŠamotZdeny (46)|5.5.2008 19:21
[QUOTE="TomasCE"]A zase 2,8'' display ??? To jsem opravdu jediny komu vadi tento pidi display ??? Nedavno jsem vyzkousel HP s 4'' VGA a nejradsi bych svuj Touch Cruise zahodil :( Bohuzel HP nema telefon :([/QUOTE]
Ahoj.Ne nejsi sám!Když už konečně po takové době zahodily Omap(asi zadarmo z potopené lodi,že ho cpali všude),a dají VGA,tak bůhví proč trvají na 2.8".To už je dneska málo.Pánové od HTC dejte tam alespoň 3.5"!Vždyť by to nebylo o tolik větší(viz Wizard nebo Kaiser,tolik zbytečného plastu kolem dispaye).Tento procesor,velká paměť,výsuvna klávesnice,VGA,3.5 display,a výdrž na baterii aspoň 16 hodin.Tak to by bylo zařízení snů.A jestli bude o kousek větší,to MNĚ nevadí.Zdeny
neoxo (133)|6.5.2008 08:26
@TomasCE

no chcem ta vidiet telefonovat so zariadenim s 4" displejom. :)


Skoda, ze tam dali VGA. A predpokladam, ze bude tie TOUCH. Este som cital ze tam bude nejak snimac polohy podobne ako ma
iPhone.
Uni (140)|6.5.2008 08:54
Klidně bych bral 4" na telefonování, aspoň by mě to dokopalo k headsetu....
TomasCE (35)|6.5.2008 13:38
[QUOTE="neoxo"]@TomasCE

no chcem ta vidiet telefonovat so zariadenim s 4" displejom. :)

[/QUOTE]

Chci te videt pouzivat 2,8'' display s VGA rozlisenim. Ze vzdalenosti 15cm od oci se snazit trefit stylusem do spravneho mista.
To bude myslim daleko vetsi sranda nez telefonovani z cihly s 4''.

Mel jsem E-TEN s VGA a po tydnu jsem ho prodal, naprosto nepouzitelna kombinace VGA rozliseni na 2,8''
Uni (140)|6.5.2008 15:06
A RAM 64MB....
Zdenek Malinsky (9781)|6.5.2008 16:11
Size: 102 x 51 x 11.33mm
Weight: 110 g
Connectivity: WCDMA / HSPA: 900/2100MHz. HSDPA 7.2 Mbps and HSUPA
Operating system: Windows Mobile® 6.1 Professional
Display: 2.8-inch VGA touch screen
Camera: 3.2MP, with video calling
Internal memory: 4 GB Internal Storage, 256 MB flash, 192 MB RAM,
Bluetooth: 2.0 with EDR
Wireless: WiFi 802.11b/g
GPS: GPS/AGPS
Interface: HTC ExtUSB™ (mini-USB and audio jack in one; USB 2.0 High-Speed)
Battery: 900 mAh
Talk time: GSM: up to 4 hours
Standby time: GSM: up to 300 hours/100 hours with push email
Chipset: Qualcomm MSM® 7201A™ 528MHz
DD_ (331)|6.5.2008 16:29
Jj papirove to ma o 1/3 horsi vydrz jak Cruise, coz neni teda zadna slava. Cruise jsem rad ze stiham po ruznych vikendovych akcich dobijet, a prijit jeste o 1/3 batterky by byla asi konecna. Ale to je holt dan za ty rozmery.
Design a rozmery jsou vazne super, akorat troska postradam slot na microSD, prece jen 4GB internal storage neni v dnesni dobe zadnej zazrak, kdyz 8GB karta stoji kolem litru a na ceste jsou 16GB.
Touflo3D pekne, ale nepouzivam TouchFlo na cruisovi a moc nepredpokladam ze mne to na Diamondu oslovi na tolik abych s nim zacal pracovat, ale to zalezi jak to bude fungovat ve finalni verzi.
Myslim ze to muze byt obstojny konkutret Xperii :).
Uni (140)|6.5.2008 17:13
Ajaj, jestli skutečně nemá slot na pam. karty, tak to je skutečně rána z milosti (po trápení se s kapacitou baterie a uhlopříčkou LCD). Jestli toto má být letošním základním kamenem nabídky HTC, tak tedy k čertu s ním....
CommanderZ (1798)|6.5.2008 22:55
Slot na MicroSD ma (a videl jsem i specifikaci ze ma i SDIO). Myslim ze HTC by stroj bez slotu na kartu nevypustilo.
Lukas.Manak (169)|7.5.2008 06:14
slot na paměťovou kartu nemá.... nemají to uvedené ani na oficiálních stránkách
will27 (131)|10.5.2008 18:10
Ta vydrz je ale opravdu vysmech. To je tak z auta do kanclu a nabijet. Nechapu, proc tam je vlastne interni GPS - vyrazite do prirody na lehkou turistiku a po dvou hodinach bloudite:sarcastic: A do auta 2.8" displej s VGA - nepouzitelne. No jo a pak at mi nekdo tvrdi, ze iPhone je na nic - ma jednu vyhodu - je realne pouzitelny - viz jeho vydrz.

* Built-in rechargeable lithium ion battery
* Talk time: Up to 8 hours2iPhone on Dock
* Standby time: Up to 250 hours3
* Internet use: Up to 6 hours4
* Video playback: Up to 7 hours5
* Audio playback: Up to 24 hours

HTC je uz jako Nokia. Hlavne spousta HW novinek, nove a nove pitominy, ale aby vyjelo s realne pouzitelnym zarizenim, ktere bude mit dobrou vydrz, nebude se neustale kousat, lagovat ...na to zapominaji. Meli by se neco Jobse naucit - nejdrive premyslet a pak zacit vyrabet.
TomasCE (35)|11.5.2008 04:35
[QUOTE="Losos"] Jinak by taky vedel ze 2,8" je dodnes de-facto standardni rozmer displaye na vsech srovnatelnych zarizenich[/QUOTE]

2,8'' je bohuzel standardni rozmer vsech HTC zarizeni. Kazdy normalni uzivatel ti potvrdi ze 2,8'' je proste malo. U sveho Cruise jsem si jiz zvyknul na jeho pomalost, ale na co si jeste dlouho nezvyknu je 2,8''. Nevim jestli ma cenu probirat tady jak dlouho vydrzi baterka, kdyz nemel jeste nikdo moznost pristroj otestovat, ale rozhodne podporuji diskuzi na tema 2,8'' u HTC. Cim vice nespokojenych uzivatelu se ozve, tim drive to treba HTC dojde. Na trhu proste chybi zarizeni s vetsim screenem.
Losos_ce4you (1147)|11.5.2008 07:52
No,tak to jsem asi nejak "nepochopil" smysl diskuze, myslel jsem ze se bavime o zarizeni dle specifikace = rozmery ! , vaha ! vybaveni a z toho vyplyvajici klady i pripadne logicke omezeni a ne ze zde brecime o neexistenci poradne "cihly" a na zaklade toho kritizujeme tohle zarizeni o kterem nikdo v praxi nevi :-D ("pomalost" Cruise komentovat neni treba , proste nekomu funguje a "nekomu" ne :-)
Neveceral (41)|11.5.2008 11:50
nevíte někdo, jestli TF 3D zasahuje až do kalendáře? Prohlédl jsem dost videí, ale nikde jsem kalendář ani nezahlédl, což je u takovéhoto zařízení dost podivné.
will27 (131)|11.5.2008 12:43
[QUOTE="Losos"]No,tak to jsem asi nejak "nepochopil" smysl diskuze, myslel jsem ze se bavime o zarizeni dle specifikace = rozmery ! , vaha ! vybaveni a z toho vyplyvajici klady i pripadne logicke omezeni a ne ze zde brecime o neexistenci poradne "cihly" a na zaklade toho kritizujeme tohle zarizeni o kterem nikdo v praxi nevi :-D ("pomalost" Cruise komentovat neni treba , proste nekomu funguje a "nekomu" ne :-) [/QUOTE]

Proc cihly? Jsou zarizeni temer stejne velika a maji vetsi displej. A za 2. Cruise je nehorazne pomaly. S naprosto orezanou ROM a vypnutim vsech grafickych fines, se to dostane na rychlost mozna Qteku 8310. Opet - pokud si nemel v ruce jine zarizeni, nez to s WM, tak nemuzes moc porovnat. Kdyz ale jednou zkusis komfort "necekani", ktere funguje i pri pekne grafice, tak uz nad WM budes jen kroutit hlavou.
Losos_ce4you (1147)|11.5.2008 12:51
WM proste nejak "pracuji" je fuk na jakem zarizeni (+ -) stejne , alternativa k WM neexistuje , zadne zarizeni s WM , stejnymi rozmery a vetsim displayem neexistuje , neni mi jasne o cem pises ..... jestli chces motat smartphone nebo "hloupe" telefony viz. iPhone tak proste motas hrusky s jablkama a to je k nicemu ...
Lutri_ce4you (143)|11.5.2008 14:26
Čau lidi! Je to sranda číst vaši nespokojenost s něčím, co vlastně krom pár videi ještě nikdo pořádně nedržel v ruce :D Will27 opravdu plete hrušky s jablkama a výdrž Iphonu a vlastně všech zařízení rychle žere baterii při wifi či použití GPS. Navíc k velikosti displeje - je naprosto standartní a na navigaci dostačující. Též nevím o jiném zařízení velikosti HTC Diamond s 4" displejem / dost by mě zajímalo, jaké zařízaní to je ;) / Sám jsem již pár přístrojů odzkoušel a co se týká baterie, tak každému stroječku tu baterku žere více či méně něco jiného. Pro příklad: Asus P535 se zapnutým bluetooth nevidrží ani 12hod a u HTC si nevezme nic. Jak je to možné??? :sarcastic: A takových příkladů je víc! Z toho vyplívá, že hádat se o výdrži nového a neodzkoušeného HTC nemá vůbec cenu! Dle mého hoši v HTC vědí co dělají a posílají na trh perfektně vybavené zařízení v pěkném "kabátku", kterému v podstatě nic nechybí. :yes:
Surgical (2364)|11.5.2008 14:39
Krom paměťového slotu....resp. přijatelné v dnešní době velikosti vnitřního úložiště tedy min. 8GB lépe 16GB .....
Jinak vypadá zajímavě a schopně, o tom žádná.

P.S. česky se píše vyplývá....řeka taky nepline.
Losos_ce4you (1147)|11.5.2008 14:48
No,absence pametoveho slotu je pro mne neodpustitelny a omezujici fakt :-( Dnes pouzivam 8Gb kartu a rozhodne neoplyvam :-D prebytkem prostoru , 4Gb jsou malo .... bez diry to neni ono :-) Tim nemyslim ze ho nekoupim , samozrejme koupim , otazka je jak dlouho ho budu pouzivat :-D
Neveceral (41)|11.5.2008 15:09
k paměťové kartě hezké vysvětlení zde http://msmobiles.com/news.php/7346.html obzvlášť název Why it is good that HTC Diamond Touch has no memory card slot !? Když jsem to četl, tak mě napadlo, jestli to nepsal jeden český blogista :-)
will27 (131)|11.5.2008 16:49
To s tim Asusem si myslel asi jako srandu. Ja ted nesrovnvam jen WM, ale jen se pozastavuju nad tim,v cem tkvi problem u HTC. To nedokazi udelat svizne,zarizeni s rozmery iPhonu - ktere jsou priblizne stejne - s 3,5" displejem a opravdovou baterii,ktera ho udrzi pri zivote cely den.. Proste to nechapu... A pro Lososa: O jaken hloupem telefonu mluvis? Nemel si na mysli plnohodnotny OS s moznosti doinstalovani aplikaci a moznosti upravy temer cehokoliv? Ja furt nevim, proc je nekdo tak omezeny a nedokaze realne napsat, proc je iPhone hloupy telefon... to ze na nej neni jeste par programu, preci neznamena,ze je hloupy, a ze to jednou umet nebude.Windows samozrejme zatim vede a dlouho to tak bude...aplikaci jsou tisice..ale kazdy den mi v instaleru vybehne tucet novych aplikaci,takze programu stale pribyva... Fakt nechapu a kroutim hlavou.. To vas fakt tolik zere, ze zaryti uzivatele WM uznavaji,ze iPhonem v
mnohem predci HaTeCe?? Touch Cruise byl kuprikladu tak nedoladeny, ze sel po tydnu do bazaru..tyden jsem zkousel ruzne romky, upravy, Core player -aby to aspon trochu prehravalo....a iPhone jsem vybalil z krabice a pouzivam ho - vsechno slape, zadne bugy, cekani, ladeni, prehravani...az HTC udela podobne bezchybne a pouzitelne zarizeni,opet se rad vratim...zatim jsem rad,ze existuje alternativa k nepouzitelnemu Symbianu a pomalemu WM..
DD_ (331)|15.5.2008 09:45
Tak se vratime zase k tematu ke kteremu byl tento thread zalozen:
Mistri z HTC zjistili ze to s 900mAh baterkou nebude asi uplne ono a jako officialni prislusenstvi hned nabizi 1350mAh baterku.
Dani za to asi bude ze pristroj troska nabere na tloustce, ale aspon pujde pouzivat.
Bohuzel SDslot se v baterce nenachazi :)).
Uni (140)|15.5.2008 10:08
JJ, páni z HTC zjistili, že k jejich výtvoru vznikla velká vlna odporu vzhledem k nesmyslné baterce, tak urychleně "nabízejí" řešení, což nikoho moc nepotěší, za a: se jasně ukázalo, že proklamovaná velikost je vlastně mýtus, použitelné zařízení musí být kvůli baterce větší, b: nikoho nebaví párat se s dvěmi baterkami, dvěmi kryty, za c: tomu asi daj korunu kolébkou, která neumí nabíjek baterii samostatně (zde hádám) (zlatá kolébka pro Tréo 650...)..
Neveceral (41)|15.5.2008 10:40
neřekl bych, že je to důsledek odporu po předvedení, ta baterie byla testována FCC ještě před představením (testovalo se jich snad celkem 8 nebo 9 od různých výrobců ale jenom v těch dvou velikostech), ale ano ta tloušťka byla opravdu pouze účelová pro nalákání obyčejných uživatelů, kterým se líbí hezké obrázky a animace a nezajímá je, jestli to má vůbec nějaký OS. Na efekt ale fajn věc :-)
Martin Ráž Hoch (1832)|15.5.2008 11:14
Stejně tady vymýšlíme zbytečné dohady:)... uvidíme až to získá reálnější podobu;)
Uni (140)|15.5.2008 11:54
Já věřím své reálné 1800mAh v Tréu a po výměně pak 2400 v ORIGINÁLNÍM krytu:D
Honza Kulíšek (73)|15.5.2008 13:26
No, na tehlech spekulaci (at uz jsou jakkoliv podlozene nebo ne) je krasne videt, jak se zdroj energie stava cim dal vic limitujim faktorem vyvoje, at uz co do vykonu novych zarizeni nebo jejich miniaturizace. Uz aby prisla nejaka nova technologie, snad se behem par let dockame (kdyz uz konecne dorazil i E-inkoust).
Jinak jsem vcelku zvedav na povrchovou upravu, alespon takhle se mi to jevi, ze to bude krasna prehlidka smouh a otisku.
TomasCE (35)|16.5.2008 02:21
[QUOTE="Derek_"]No, na tehlech spekulaci (at uz jsou jakkoliv podlozene nebo ne) je krasne videt, jak se zdroj energie stava cim dal vic limitujim faktorem vyvoje, at uz co do vykonu novych zarizeni nebo jejich miniaturizace. [/QUOTE]

Please, jen ne dalsi miniaturizaci, uz takhle je HTC Diamond zbytecne malej. Manzelce mozna nezabere moc mista v kabelce, ale "uzivatele" by radsi neco k cemu nebude potreba lupa :)

[QUOTE="Derek_"]Uz aby prisla nejaka nova technologie, snad se behem par let dockame (kdyz uz konecne dorazil i E-inkoust).[/QUOTE]

Mozna se dockas jinde, ale HTC bude dalsich 10 let vyrabet jen zarizeni s 2,8'', coz je bohuzel skoda :evil: :(


Velmi se mi ale zamlouva myslenka integrovane pameti.
Pri dnesnich cenach NAND modulu ale klidne mohli dat 8GB.
PDA pouzivam uz nekolik let a kartu jsem snad jeste nikdy kvuli nedostatku mista nemenil, snad jen proto, ze me dalsi zarizeni potrebovalo jiny typ ( SD, microSD .. )
Sandisk SDHC 4GB dnes stoji okolo $12 a verim ze HTC si dovede usmlouvat daleko lepsi cenu. Takze v cenne zarizeni to zas neni takova polozka.
Ukoncili by se tim prihlouple diskuze ze 4GB je pro nekoho malo. Coz je podle mne naprosty nesmysl.

At zustanem u tematu "Diamond", ktere dalsi ohlasene novinky v nem se Vam zamlouvaji ??
S474N (660)|20.5.2008 09:29
Jsou jiz dostupne nejake informace, kdy maji byt k dispozici?
Neveceral (41)|20.5.2008 09:42
někdy v červnu , tedy slibovali :-)
rhinos (113)|20.5.2008 10:43
HTC Touch Diamond Unboxed... Again
http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/?prod_id=3090&tid=3698565

Uz sem docela zvedavej na realne zkusenosti.
Trosku se bojim toho ze HTC dela veci tak aby si modely vzajemne moc nekonkurovaly tak aby to nebyla hracka jen propar nenarocnych veci...
neoxo (133)|26.5.2008 08:03
tento pristroj ma sklamal, ked nema rozsirujjuci slot na SD,microSD, miniSD karty. A ze ho chcu predat 3 miliony, no neviem komu.

Zdenek Malinsky (9781)|26.5.2008 08:34
Jak zpiva Visaci zamek: nedelejme z punkera tupce, kazde zbozi ma sveho kupce.

Uvidime, kolik toho prodaji. Ale my tu asi nejsme ten spravny sociologicky vzorek-spouste lidi staci bohate 4GB.
rhinos (113)|26.5.2008 08:45
ano na hodne veci je 4Gb malo.
Nicmene existuje uz nekolik zarizeni bez moznosti rozsireni pridavnou kartou - N95,N81,Iphone... ale je fakt ze minimum je vzdy 8Gb