Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak si udělat WiniPhone?

Zdenek Malinsky (9781)|2.5.2008 17:01
Stanik_ce4you (77)|2.5.2008 18:45
vypadá to docela dobře :-) škoda, že ještě není ke stažení
will27 (131)|2.5.2008 23:06
Skoda ze zadny pristroj s WM neni pro pouzivani prsty pouzitelny:oops: Pri srovnani displeje Kaisera a iPhonu je videt propastny rozdil - a to nejen hlavne v citlivosti dotykove vrstvy.
Zdenek Malinsky (9781)|2.5.2008 23:42
Ono taky WM 5 a WM 6 jsou (měly by být) ovládány především pomocí hw tlačítek. Alespoň to tak bylo zamýšleno - kvůli nutnosti vytahovat styus, poškození/upatlání displeje a konečně i přiblížení PDA a smartphone. V té době se "ajfonním" ovládání nezdálo ani Steve Jobsovi. ;)
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 10:37
Zdeňku s tím se ale nedá nic dělat. Kdo si jednou vyzkouší iPhone, ten se už k WM nikdy nevrátí. To je prostě fakt a nedá se s ním nic dělat. A ten boom teprve přijde, až se iPhone začne prodávat oficiáně u nás, protože masy si jej dovézt nenechají. Současné přístroje s WM pomalu zestárnou a nové si už nikdo kupovat nebude, nepomůže ani XPERIA. Nejkrásnější na tom je, že výrobci to vědí, ale nemohou s tím moc dělat. Z osobní zkušenosti mohu říci, že všechno s označením "JAKO iPHONE" je opravdu jenom jako a s opravdovým iPhone to nemá nic společného. Dokonce si doufám tvrdit, že tento server by se pomalu měl zaměřit ve své nějaké větvi právě na Iphone. Vím, že by to vypadalo jako svatokrádež, ale co na tom, jedna platforma končí a druhá začíná.
MO
Losos_ce4you (1147)|3.5.2008 10:50
No tak s timhle absolutne nesouhlasim ........ i pri maximalni moznem dovozu a disrtibuci iPhonu se stane jen to ze se uzivatele zarizeni s WM nebudou tak masivne rozsirovat jako dnes . Kaisery,Touche atd.si dnes porizuji , respektive prechazeji v hlavni mire nactileti s Nokii,Ericssonu atd.,to ale v drtive vetsine nejsou lidi kteri pouzivaji,potrebuji a vubec - umi vyuzit komunikatory techto typu. Tedy - muze se stat ze lide s "blbeho" telefonou neprejdou vestinou na WM ale hodne pujde do iPhonu , navic predpokladam ze HTC a spol jsou natolik zdatni ze iPhonu dokazi konkurovat (treba Touch a Touch dual jsou pomerne slibne vlastovky). Komunikatory ale pobezi dale - a nemyslim si ani ze v omezene mire ! iPhone zustane porad jen iPhone se vsemi klady ci zapory ktere ma ale plnohodnotne zarizeni na praci to proste neni a dlouho urcite nebude ....
Takze myslim ze muzeme byt v klidu - mozna naopak - zde na foru ubyde v budoucnu hromada dotazu od uzivatelu kteri se "tezko" szivaji se zarizenimi tohohle typu :-D
PhSnake (872)|3.5.2008 10:56
MilanO: Ja som mal to stastie sa s tym hrajkat(a mam stale) kolega je "stastnym" vlastnikom iPhonu. Resp. bol asi prvy tyzden. Potom ho chcel hodit do kosa, momentalne pouziva tusim stareho hermesa. Ked zistil ze na to nie su skoro ziadne app(iba ak si ho unlocknes, a potom prides o zaruku...nehovoriac o tom ze prestane fungovat) Nepritomnost navigacie(tusim ma nav. ale len nejak cez BTS-ky tj presnosnt nic moc) Multitouch je super a nebude trvat dlho a bude aj vo WM(tipujem ze az v WM7) uz mislim Bill G. ukazoval nejaky tablet PC vo vyvoji s multitouch(je treba nejaky iny HW na to). Takze iPhone podla mna je pre americkych teenagerov, co sa chcu pochvalit, ale s tym pouzivat ho serioznejsie ako telefon a mp3 player je obtiazne(nehovoriac o internete....)
Losos: este by som dodal ze kazdy kto uz pouzival WM(pracovne+-, potreboval) na iPhone neprejde v ziadnom pripade(mozno este ako na telefon) ale na pracu bude mat vo vacku WM.
CommanderZ (1798)|3.5.2008 12:13
Zapominate taky na jednu vec - iPhone nebude cool navzdy. A az prijdou WM7, tak uz nebude mit oproti PPC nic navic. A obtizne rozsiritelny a drahy zustane navzdy.
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 13:03
Chlapi, v žádném případě nebudeme zakládat flame. Můj příspěvek byl napsán v obecné rovině a tak to také zůstane. Iphone používám už několi měsíců a bohužel pro WM musím konstatovat, že cokoliv iPhone umí, umí to o několi řádů lépe než WM. Proč by se jinak tak všichni namáhali s tím, aby to bylo "JAKO iPHONE"? Moje poslední WM zařízení byly HTC Kaiser a HTC Cruise, tak mohu srovnávat a mám na čem stavět. Nakonec co se týká ceny cca 7000, kč snad není tak moc, oproti zařízením HTC je to polovina a někdy ještě méně. Samozřejmě máte pravdu, až bude WM 7, až bude zase něco jiného, až až až. My ale žijeme teď a teď prostě je situace taková jaká je. Já sám naprosto nestačím z US iPhony vozit. A budete se divit, ve 100 % případů si pořizují iPhone ti, co měli zařízení s WM. O něčem to svědčí a naše diskuze na tom nic nezmění. A to v situaci, kdy je iPhone na trhu teprve krátkou dobu, netroufám si ani odhadnout, co bude následovat po uvedení nových modelů.
MO
Losos_ce4you (1147)|3.5.2008 13:53
" co iPhone umi - umi lepe nezli WM" .. v nekterych pripadech se da i souhlasit , ale je potreba vzit v potaz to co iPhone proste VUBEC NEUMI a pro WM je to standard - tam je zakopany pes proc asi nikdy iPhone nebude moci nahradit WM !!!
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 14:12
To Losos prosím napiš co podle tebe iPhone vůbec neumí. Nepiš prosím navigaci, to je všeobecně známá věc.
Neumí úkoly, které by se daly synchronizovat s Outlookem.
Podle mých zkušeností umí lépe: telefonovat, sms, meilová aplikace, www prohlížeč, lépe pracuje s wifi, přehrávač mp3 nemá konkurenci, fantastický prohlížeč obrázků, lépe se čtou knihy, parádní klávesnice, velké písmo v meilech i sms, parádní připomenutí, krásná práce se zmeškanými hovory, vynikající práce s bankovními zprávami, luxusní kalendář a kontakty, synchronizuje i podsložky v Outlooku, velice jednoduchá instalace čehokoliv, podstatně lepší fotoaparát než u HTC.
Na závěr dodám, že pracuji ve vysoké manažerské funkci a iPhone používám výhradně pro práci a je to první stroj, který mi umožnil nechat notebook na stole.
MO
Losos_ce4you (1147)|3.5.2008 14:39
No,ani jedno z toho co pises neni nic navic !!!! obrazky,maily,webbrowser,pripomenuti,fonty ?! To vse dokazu doinstalaci ruznych apliakci dohnat ne ve vstesine pripadu jeste na vyssi uroven s mnohanasobne rozsahlejsimi funkcemi a moznostmi !! (RescoPhoto , NetFront 3.5 , PhoneAlarm , RescoAudioRecorder a tucty dalsich , nehodlam to rozepisovat) Fotak ?? Tak me napriklad fotak na Samsungu foti minimalne stejne dobre nezli iPhone :-D No a kde je 3G , GPS , synchro s Outlookem , Exchange , excel , word , powerpoint , prekladace AJ , SP atd . Prace s wifi ?? Nenech se vysmat !!?? Samozrejme diky doinstalovatelnym aplikacim se ten vycet mnohonasobne zvysi !! Ten rozdil je tak propastny ze vubec srovnani mi pripada absurdni .... krome lepsiho zvukoveho vystupu do sluchatek , to je mozne ... ale to teda opravdu nevidim jak ani trosicku podstatnou vec u pracovniho zarizeni .
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 15:11
To Losos, vidíš a už jsme u toho, ještě chvilku a budeš mě urážet. Já jsem nikde netvrdil, že má iPhone něco navíc, já tvrdím od začátku, že yo co dělá, dělá lépe než WM. Vždyť se podívej do diskuze, co lidi chtějí nastavovat a upravovat. To všechno iPhone má a má to hned.
Samozřejmě, že jsi si přečetl co iPhone nemá a na tom stavíš. Ano nemá GPS, neoddiskutovatelné mínus. Co se týká 3G, mám 3G na SHIFTU a mimo prahu a Brno katastrofa, jenom GPRS tak jako pět let zpátky na MDA. Jestli ti fotí Samsung, což mimochodem není HTC, stejne dobře jako iPhone, tak je to zase plus pro iPhone, protože Samsungy jsou známé svými dobrými fotoaparáty. Takže na to samé ty potřebuješ několik zařízení. Nevím co je špatné na wifi na iPhone, že funguje stylem jednou nastav a dál se nestarej a užívej? Že wifi funguje naprosto unikátně, pokud nemáš signál wifi tak se sám přepne na EDGE a zbytečně neotravuje, nebo ti vadí, že nepodporuje WEP2? Všichni nejsme paranoidní a nervózní z toho, že nás někdo odposlouchává a chce se nám nabourat do naší sítě. Co je špatně na synchronizaci s Outlookem? Word a Excel, co je s nimi? To jenom Hulán edituje a vytváří dokumenty Wordu na Kaiserovi, všichni ostatní je pouze čtou. Ukaž mi jedno zařízení WM, na kterém bude dokument Wordu lépe zobrazen než na iphone. Napiš mi prosím, jak se na WM synchronizují podsložky kontaktů. No a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Prostě platforma WM ještě není úplně mrtvá, ale je na ústupu. To je prostě fakt a nikdo tomu nezabrání. Jsem zvědav, jak dlouho ti bude trvat, než přejdeš na iPhone, potom si na mě vzpomeň.
MO
Losos_ce4you (1147)|3.5.2008 15:27
Vidim ze to nema vyznam .... uz ted jsme v argumentech "k cemu to je , ja to nepotrebuju" , navic nic si nemusim cist , jsem natolik "na vysi" ze vse si osaham sam a soudy mam take ze sve hlavy (s iPhonem jsem si hral - k nicemu jinemu nebyl nekdy pred pul - trictvrte rokem) ....odpovim uz jen na par drobnosti pak to vzdavam : u wifi potrebuji rozsirene funkce site s pristupem k okolnim zarizenim a sdileni , o tom si iPhone nemuze ani nechat zdat , Samsunga mam samozrejm s WM6pro , nevim proc bysme meli zustavat jen u HTC (mas nejaky duvod proc ?) word a excel - opravdu si nedovedu predstavit "managerske" zarizeni bez moznosti upravy dokumentu !
Proste iPhone je jednoduche zarizeni - telefon s rozsirenymi funkcemi a peknym displayem - nic min , ale hlavne NIC VIC !
Zarizeni WM jsou pracovni nastroje s prakticky neomezenymi moznostmi jak nastavenim tak funkcemi , srovnavat iPhone s PDA , respektive MDA/XDA je nesmysl !
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 16:01
Mám stejný názor, tyto diskuze nikam nevedou.
MO
speed-komi (278)|3.5.2008 16:06
Přidám ještě nějaký offtopic, když se to tu takhle rozjelo.

Řekl bych, že je to asi nějak tak:
|hloupé| Tamagotchi => obyčejný hloupý telefon => Symbian => iPhone => dlouho nic...=> => => Zařízení s WM |nejchytřejší|

A nehádejte se tady o foťácích, klucí. To co je na přenosných zařízeních nesrovnávejte s foťákama, to je pouze čočka. K focení potřenuješ optiku, není vše o megapixelech.
A není vše o tom, jak to vypadá, ale co to umí (iPhone vypadá, WM umí).

EDIT: možná se nechalo pochopit, že foťák není přenosné zařízení. Myslel jsem to jako foťáky na mobilech.
PhSnake (872)|3.5.2008 17:53
pokial viem iphone ma len 1.3mpix. Nehovoriac o tom ze s cruisom(pred tym arte a uni) som spravil za 3roky asi 30foto(1ked frajerka naburala,1ked so chcel kolegovi ukazat zajaca, a asi 28do kontaktov). Mobil nie je fotak,fotky z dov. si robim 8mpx fotakom so 6x optickym zoomom
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 18:22
To PhSnake,
co to plácáš, je přece jedno jaké papírové hodnoty má které zařízení, a už úplně jedno je kolik jsi udělal fotek. Kdyby jsi měl iPhone, nemusel by jsi s sebou tahat fotoaparát. Já fotím zajímavé věci pořád a ne jenom na dovolené. Ale pokud máš u sebe Cruise, tak se nedivím, že s tím nefotíš, ono by to bylo stejně k ničemu, protože na fotkách potom není nic vidět. Vím to Cruise jsem měl také. Než se fotoaparát aktivuje, tak focený objekt už je pryč a i kdyby ne, tak než to udělá fotku, tak to už uteče i hlemýžď. To by mě tedy zajímalo, jak jsi vyfotil toho zajíce.
MO
Losos_ce4you (1147)|3.5.2008 18:29
No,ohledne fotaku .... to je skoro to posledni kvuli cemu takovehle zarizeni slouzi . Krom toho muj Samsung foti kvalitativne stejne , spise vsak lepe nezli iPhone ,mam 2Mpx , nepamatuji si jak je na tom iPhone .... video vsak zaznamenava rozhodne lepe :-D

Boooze , kdyz tak nekdy ctu takovehle prispevky zacinam mit dojem ze "iPhone" je nemoc , ne telefon :-D
Zdenek Malinsky (9781)|3.5.2008 18:39
Už se prali:?: :cool:

No, toto téma bylo spíš na odlehčení, jako co se dá s WM zařízeními všechno udělat, ne jako reklama Jehovisům, éééé pardon iPhonistům. Haleluyah
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 18:40
Už jsme se shodli, že takové diskuze nemají význam. Já bych si myslel, že se pozastavíš nad příspěvkem Psnakeho a ne nad iPhonem. To je tak vždycky, když se objeví něco nového, co bourá zažité standarty. iPhone se nemocí teprve stane a bude to přímo epidemie.
MO
Losos_ce4you (1147)|3.5.2008 18:49
No,tak na to uz neni co dodat :-D
JanAltman (162)|4.5.2008 11:14
[QUOTE="MilanO"]Už jsme se shodli, že takové diskuze nemají význam. Já bych si myslel, že se pozastavíš nad příspěvkem Psnakeho a ne nad iPhonem. To je tak vždycky, když se objeví něco nového, co bourá zažité standarty. iPhone se nemocí teprve stane a bude to přímo epidemie.
MO[/QUOTE]

No nemoc iPhone bude možná bourat nějaké vlajky či zástavy (standarty), ale WM zůstane standardem :))
Pokud iPhone neumí editovat DOC a DOCX (a XLSX, ...) dokumenty, byl by mi na nic. Ne že bych na Kaiserovi sepisoval slohy, ale běžně mi přijde dokument či tabulka mailem, já tam něco upravím či doplním a posílám to mailem zpět.
Navíc na Kaiserovi (WM6.1) se mi nezdá, že foťák nabíhá dlouho. Není to sice superkvalita, ale autofokus zaostří i docela blízko (na scan vizitky či dokumentu) a 3 megapixely mi zatím stačí.
Co se týče WiFi, tak také nevím, o čem je řeč. Jakmile jednou nastavím klíče, spojuje se mi vždy bez problémů, stejně tak na free wifi hotspotech.
Stejně tak bych asi nemohl zařízení bez klávesnice.
Kvalita sluchátkového výstupu mi na stejně již zmrvené MP3 na Kaiseru přijde dostatečná, navíc stejně používám BT A2DP sluchátka, kde to asi je docela jedno.
Co se mi na iPhonu líbí, je dispej. Jak na browsení, tak na remote desktop (ale předpokládám, že RD na iPhonu nehrozí - další velké minus z pohledu profesionála). Takže se prostě těším na XPERII, či na něco obdobného od HTC.
Z pohledu profesionála zcela jistě zamrzí třeba nekompatibilita z dotnetem či neexistence SQL serveru pro ajfon. Do podnikového prostředí je ajfon nevhodný třeba i kvůli nemožnosti centralizované správy/administrace. Je schopen dálkové synchronizace s Exchange?
pretorian_ce4you (101)|4.5.2008 12:18
[QUOTE="MilanO"]Zdeňku s tím se ale nedá nic dělat. Kdo si jednou vyzkouší iPhone, ten se už k WM nikdy nevrátí. To je prostě fakt a nedá se s ním nic dělat. A ten boom teprve přijde, až se iPhone začne prodávat oficiáně u nás, protože masy si jej dovézt nenechají. Současné přístroje s WM pomalu zestárnou a nové si už nikdo kupovat nebude, nepomůže ani XPERIA. Nejkrásnější na tom je, že výrobci to vědí, ale nemohou s tím moc dělat. Z osobní zkušenosti mohu říci, že všechno s označením "JAKO iPHONE" je opravdu jenom jako a s opravdovým iPhone to nemá nic společného. Dokonce si doufám tvrdit, že tento server by se pomalu měl zaměřit ve své nějaké větvi právě na Iphone. Vím, že by to vypadalo jako svatokrádež, ale co na tom, jedna platforma končí a druhá začíná.
MO[/QUOTE]
Tak tohle je nevetsi blbost co tadz kdy byla napsana zrejme si mel iphone par min v ruce a bzl jsi z toho na vetvi jak ja (jsme momentalnim vlastnikem iPHONE a HTC Kaiser-opet!!)
u iPHONE je krasa v par vecich a to rozliseni LCD 800x480,pohybove cidlo(6.5.2008 budou 3 modely od HTC mit take) a samozrejme rychlost dana jak proc tak hlavne OS kde nejde prakticky skoro nic nastavit proste je to jen Telefon na praci urcite ne coz jakejkoliv zarizeni PDA k tomu bylo urcene jsem z iPHONE hodne zklamany prestal me bavit po 4 dnech i kdyz tam mam instaler na instalovani aplikaci 3 stran :-( takze ted jsem se opet vratil k WM
ps.zkus si v ipohone otevrit preposlanz email ve formatu html nic nezobrazi protoze to neumi nebo fota preposlane to same :-(( je to proste neco jako nokia 1600 jen s lepsim displayem :-) takze umrti WM se nebojim
will27 (131)|4.5.2008 13:36
Tak tady je presne videt, jak pusobi na vsechny lidi dezinformace a jakj pisi bludy pri neznalosti veci. iPhone ma plnohodnotny OS, coz mnozi stale nechapou - to, ze Apple nema rad instalaci aplikaci tretich stran je vec druha,ale komu to vadi, ze? Aplikaci jsou uz tisice a prirovnani k Nokii 1600 je velice usmevne. Spouste lidi vadi Apple a odsuzuji ho jen ze zvyku. Ale pokud ja porovnam Kaiser a iPhone, tak to co iPhone umi, umi lepe a mnohem rychleji, nez Kaiser. A vy zde porad motate, ze Kaiser je lepsi a podobne - ano, ma vice funkci... Ale polozte si otazku : Je zde iPhone proto, aby souperil s Kaiserem? Neni.. Kdo chce Exchange,RD, editovat dokumenty a podobne, tak si iPhone logicky nekoupi. Ja napriklad tyto funkce nevyuziji,ale potrebuji telefon, ktery 100% zvlada internet, mail a hudebni funkce - me by iPhone sedel jako ulity - uz ho take mam objednany. A proc jsem zavrhl Kaisera, kdyz toho umi vice, proc jsem zavrhl jakykoliv jiny WM? Otazka je jednoducha. Na iPhonu si prohlednu 10 webovych stranek a za stejny cas Kaisera odemknu, prehodim do landscape modu a spustim IE. iPhone je proste jednoduchy a pouzitelny.

BTW- k recem typu, ze nema OS - pripravuje se iGo na iPhone - pokud mi nekdo potvrdi, ze na Nokii 1600 se chysta iGo, tak prijmu nazor, ze je to 1600 s vetsich displejem.
Pavel Koza (4761)|4.5.2008 13:36
Panove (a damy),

pokud ma mit i vasniva diskuze nejakou uroven, je nutne prestat zevseobecnovat. Ze neco vyhovuje vam nebo vasim pratelum neznamena, ze je to dobre, to same ale plati i naopak. Stejne tak je trochu nesmyslne srovnavat iPhone (jedno konkretni zarizeni) s Windows Mobile (univerzalni system). Spousta veci je subjektivnich, co se nekomu zda jako fenomenalni uspech muze jinemu pripadat jako totalni propadak. V zadnem pripade ale nesmi vest preference cehokoliv k osobnim utokum.

Pro MilanaO - dik za tip, ale iPhonu se venovat nehodlam. Patrim k te skupine lidi, kteri v poctu celosvetove prodanych iPhonu spatruji spis ten propadak nez fenomenalni uspech (nadsazka, nechytat za slovo, ale diky reklame a celkoveho vedomi iPhone = IN bych cekal radove lepsi vysledky, nez ma hloupy "HTC" s "primitivnim" Touchem). A i kdyz jsem bez uzardeni schopen priznat iPhonu spoustu kladnych vlastnosti, vidim na nem i spoustu negativ a tak o budoucnost WM strach nemam. Navic nejde ani tak o jednotlive technicke parametry jako spis o celkovou filozofii firmy Apple a pristup k zarizeni jako kompletnimu produktu, ktera mi neni blizka a kvuli ktere je muj vztah (nejen) k iPhonu ponekud vlaznejsi.

Diky situaci na trhu se Microsoft (jako ve spouste dalsich pripadu, nejznamejsi je asi Internet Explorer) nechal ukolebat a usnul na vavrinech, takze posledni 3 verze systemu vydane v prubehu 4 let neprinesly zadny posun vpred. Ted dostal MS celkem silnou facku a soude podle neoficilnich zprav zacli v Redmondu zase makat na 105%. Je to skoda, kdyby makali na 105% cele 4 roky, tak se dneska o nejakem iPhonu nemusime vubec bavit, ale konkurence je dobra vec v Microsoftu nepracuji hloupi lide:) Uvidime.
pretorian_ce4you (101)|4.5.2008 13:52
[QUOTE]BTW- k recem typu, ze nema OS - pripravuje se iGo na iPhone - pokud mi nekdo potvrdi, ze na Nokii 1600 se chysta iGo, tak prijmu nazor, ze je to 1600 s vetsich displejem.[/QUOTE]

Srovnani s Nokii 1600 jsem napsal obrazne jde o srovnani kaiser vs iPHONe viz minule prispevky ostatnich clenu ce4you,a JA NETVRDIL ZE NEMA OS!!!!Ano ma ale k cemu OS kdyz vlastne si tam nic oficial nenainstalujes(nemyslim webove aplikace) a cekat na Boom v podobe verze FW 2.0 ??!! co prinese nejakou moznost instalovat OFIC aplikace ale jen podepsane a IE na nem je doopravdy uzasny ale je tech veci na nem prave tak malo uzasnych diky kterym jsem se opet vratil k HTC-WM proste je to neco jineho nez pracovni nastroj!a ze na to delaji iGO pekne super ale tak max na prohlizeni cesty nikoliv na navigaci (aspon se soucasnou verzi iPHONe) nema GPS vestavenz BT nepripojis pres BT umi jen HF profil jinak je k nicemu a kupovat GPS do slotu ktera je tezce sehnatelna a cena prevzsuje 3x cenu modulu s SIRFIII :-) kazdopadne bude zajimavejsi verze 3G iPHONE mozna uvedena 12/2008 .....kazdopadne iPHONE je porad jen telefon a webprohlizec :D
will27 (131)|4.5.2008 13:57
Tady je hlvani problem srovnavani s nesrovnatelnym. Drive byl k dispozici pouze hloupy telefon, nebo funkcemi nabity WM. Dnes je neco mezi, co toho neumi vice, nez WM, ale je to uzivatelsky komfortnejsi - iPhone.
Nechapu, proc kazdy, kdo ma Kaisera, hned odsuzuje lidi, kterym sedi iPhone. Vzdyt prece pochopte, ze nekdo proste exchange,RD, editaci DOC,XLS, proste NEPOTREBUJE. Cili to neustale srovnavani je pouze hadani se o tom, kdo co potrebuje. To je jakobychom se zde hadali, ze jsem si koupil sportovni kupe a jsem nemozny, protoze nemohu do terenu:sarcastic:
Pretorian: Neznalost, neznalost. Navigacni modul funguje pres wi-fi a pokud se ptas na spotrebu energie - je stejna, jako odber pres bluetooth. A cena kolem 30dolaru mi neprijde vysoka, vzhledem k tomu, ze LD-3W od Nokie jsem kupoval za cenu vysoko pres 1500Kc.
A co myslis tim, ze nic oficialne tam nenainstaluji. Cemu to vadi (zaruce ne - uz se to mnohokrat resilo). Takze nechapu. Jsou uz i placene aplikace - velice pekne a uzitecne.

[QUOTE="pretorian"]...kazdopadne iPHONE je porad jen telefon a webprohlizec :D [/QUOTE]

A tohle presne nekdo potrebuje - to je treba si uvedomit - iPhone si na WM nehraje:) Navigace a podobne veci - to je jen bonbonek na jednoduchem dortu:yes:

A jeste k tomu Remote Desktop - Tak uz i to nejaky vykuk udelal. Nepochybuji, ze casem bude mozne na iPhonu vse, ale vetsina pro nas bezne smrtelniky bude stejne k nicemu. http://www.everythingicafe.com/forum/iphone-software/vnsea-real-remote-control-for-the-iphone-11750.html
pretorian_ce4you (101)|4.5.2008 14:11
Bylo by dobre kdyby jsi si precetl na co jsem reagoval neprel jsem se s tebou o tom ze odsuzuji iPHONE nebo tak neco navic ho neodsuyuji jen jsem z nej yklamanz potrebuji pracovni nastroj ne MT a web reagoval jsem na milana nebo tak nejak se jmenoval ten uzivatel co psal ze je konec WM zarizeni a iPHONe budou mit vsichnii psal jsem me poznatky z uzivani iPHONE a navratu do WM - Kaiser.chce to proste jen cist co kdo pise :D ;)
will27 (131)|4.5.2008 14:19
Jen taky chci uvest veci na pravou miru. Reaguji na tebe a na Jana Altmana. Protoze dost veci zde zminenych jsou polopravdy. Takze by to mohlo nektere diskutery zmast a uvest v omyl, ze iPhone vlasnte hloupy telefon je, coz je polopravda (kdyz vezmu v potaz na jedne strane Nokii 1600 a na strane druhe Kaisera).
JanAltman (162)|4.5.2008 16:41
[QUOTE="will27"]Jen taky chci uvest veci na pravou miru. Reaguji na tebe a na Jana Altmana. Protoze dost veci zde zminenych jsou polopravdy. Takze by to mohlo nektere diskutery zmast a uvest v omyl, ze iPhone vlasnte hloupy telefon je, coz je polopravda (kdyz vezmu v potaz na jedne strane Nokii 1600 a na strane druhe Kaisera). [/QUOTE]

Ale jistě. Jsou lidé, kteří prostě některé funkce nepotřebují. Jsou dokonce lidé, kterým stačí telefonovat a posílat SMSky. Pro ně je logicky nejlepší pořídit si nejlevnější hloupou Nokii - bude to volání a psaní SMS zvládat skvěle, nebude majitele obtěžovat funkcemi, které nepotřebuje, atd...

To je všechno v pořádku - tedy do doby, než někdo moudrej začne psát, že hloupá Nokia 1600 je nejlepší kus HW na světě a že do roka kvůli ní WM zanikne.
will27 (131)|4.5.2008 23:10
Tak s tim nemohu nez souhlasit. Je to tak, ze nejlepsi pro me neznamena nejlepsi pro ostatni. A to si mnozi neuvedomuji. Sice casem bude iPhone zvladat exchange, navigaci, editaci dokumentu , ale WM stale budou mit sve priznivce, kterym se nelibi treba politika Applu a chteji mit vetsi volnost.
JanAltman (162)|5.5.2008 09:46
[QUOTE="will27"]Tak s tim nemohu nez souhlasit. Je to tak, ze nejlepsi pro me neznamena nejlepsi pro ostatni. A to si mnozi neuvedomuji. Sice casem bude iPhone zvladat exchange, navigaci, editaci dokumentu , ale WM stale budou mit sve priznivce, kterym se nelibi treba politika Applu a chteji mit vetsi volnost.[/QUOTE]

iPhone je cílený na "prosté" uživatele (a ne na geeky a technoidy), kteří nepotřebují moc funkcí, ale chtějí pohotovost, jednoduchost a intuivitu. Je tedy klidně možné, že iPhonů se bude prodávat víc, než WM - stejně jako se prodává více Symbianů (dost neschopný systém, ale je to Nokia a je to jednoduché a levné). Tedy za předpokladu, že MS nijak nebude reagovat a i na poli přívětivosti a jednoduchosti obsluhy nezapracuje. A také za předppokladu, že nebudou reagovat výrobci WM HW a nepřijdou s něčím COOL.

Nicméně z mého pohledu závidím iPhonistům jediné - displej. Zbytek je vlastně jen SW. Jenže když si na WM dám Operu, skoro žádný handicap oproti iPhonu již necítím. Až tedy přijdou WM stroje s 800x480, nebudu mít nač si stěžovat. V pohodě se "PřiRemoteDESKTOPuju" na svoje či pracovní PC odkudkoli, atd...

Podle mne je iPhonem daleko více ohrožena Nokia a její Symbian, protože oba systémy cílí na stejnou skupinu zákazníků, kteří chtějí mít jednoduše ovladatelný chytrý telefon od cool firmy (Apple, Nokia). Profesionály či technické nadšence, kteří chtějí vzdálný exchange, repotedesktop, centralizovanou správu a podobně, ani jedna ze značek nepřesvědčí. iPhone je nepřesvědčí už proto, že to by je už dávno přesvědčila Nokia.
PhSnake (872)|5.5.2008 10:02
[QUOTE="JanAltman"]Podle mne je iPhonem daleko více ohrožena Nokia a její Symbian, protože oba systémy cílí na stejnou skupinu zákazníků, kteří chtějí mít jednoduše ovladatelný chytrý telefon od cool firmy (Apple, Nokia). Profesionály či technické nadšence, kteří chtějí vzdálný exchange, repotedesktop, centralizovanou správu a podobně, ani jedna ze značek nepřesvědčí. iPhone je nepřesvědčí už proto, že to by je už dávno přesvědčila Nokia.[/QUOTE]

Aj by som suhlasil ale na to aby mal iPhone sancu proti nokii, by musel trocha zmenit cenove a licencne podmienky. Ostatne si myslim ze keby ponukol iPhona vsetkym operatorom(ja zijem v UK) je ich na uliciach omnoho viac. Tym ze ho ponukol len O2 si vlastne podpilil konar. Ja nie som konervativne zalozeny na jedneho operatora ale niektori su. A len kvoli mobilu operatora menit nebudem(sice som v o2) ale ked si mozem vybrat s dobrym telefonom funkcnym po uplynuti viazanosti ci chcem iny fon alebo povedzme o 25%lacnejsi ten isty pausal co mam... A aj ked chcem novy somnapr teraz z o2 bral cruisa, dostal som ho zadara, k tomu "autokit"(satnav sw., holder) a o tridu lepsi pausal za tu istu cenu.
Ak chces iphona musis brat silnejsi pausal(ktory ani neminies) zaplatit tusim 200GBP(tolko to bolo na zaciatku tusim)
Ak by bol iPhone za ceny porovnatelne s povedzme nokiami (tj 60-70GBP) u kazdeho operatora prerazi. Takto je a podla mna len zostane stylovym pokusom Jablka prerazit na trhu MT
vrso (11)|5.5.2008 19:56
Aj ja pridam vlastnu skusenost. Som mnohorocny uzivatel komunikatorov, zacal som na Symbianoch a potom som preklzol na WM5,6 . Len na WM6 som vlastnil a postupne vymenil asi 5 roznyc komunikatorov. Som riaditel sukromnej firmy, teda mobil nemam na zabavu.
Dva posledne som mal Eten Gloofish 700 a potom HTC TyTNII Kaiser. A preco to pisem ?

Pretoze pred mesiacom som si dal priviezt Iphone. A vtedy som to pochopil, ze preco to nazvali revolucia. Odvtedy Kaiser aj Eten mam polozene pod stolom a hladam, komu ich darujem ... Pls nerieste tu imaginarne skusenosti z Iphonom. Porovnavat moze iba ten, kto pouzival obidve platformy, podotykam pouzival, nie "drzal Iphone" v ruke na 10 minut. Tak zober si Iphone, pouzivaj ho tak 3-4 dni a garantujem, ze 99 % z Vas sa k WM6 nevrati... To 1% som nechal pre Pavla Kozu a spol :)

Tolko moja osobna skusenost, nesudte ma, nehadajte sa. Vyskusajte a napiste.
netino (185)|5.5.2008 20:06
Tak sa pripajam aj ja k tejto teme.Iphone mam asi tyzden.Doteraz som vlastnil Tytna.
Rozsudok je 50 pre a 50 proti.
Pri Iphone nemam ziaden problem tak ako sa to stavalo u Tytna napriklad ze zamrzol pri prichadzajucom hovore a rozne podobne neduhy.
Mno pri Tytnovi som bol spokojny a poviem uprimne ze mi obcas chyba.Ale uz by som sa k nemu nevratil.Preco odpoved znie Telefon mam na telefonovanie a popripade pozriet neaky film na ceste do prace alebo pocuvat hudbu.V aute mam navigacne takze na to tiez nevyuzijem Tytna na spravovanie mailov a surfovanie rozmyslam nad PDA ale cisto PDA.Lebo ked mi zamrzne PDA alebo sa vybije nemusim sa stresovat co ked niekto mi prave vola.Hej vybije sa aj Iphone ale ked vyuzivam fon na fonovanie a nic ine tak vydrzi kua dlho.A pokial vieme co vsetci vieme Tytn a podone kusky PDA fonov zeru baterku jedna radost.
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 20:42
vrso : revoluce ?? dejme tomu ... ale v kategorii mobilnich telefonu ! S "vybavou" a moznostmi jake ma iPhone oproti komunikatorum se nemuze srovnavat na takove urovni . Dobre rozliseni displaye , slusny internetovy prohlizec a "revolucni" ovladani z neho nedelaji komunikator/pracovni nastroj . Stale zustava jen tim cim proste je .... Ze tobe ci nekomu jinemu jeho funkce staci verim , ale ani tak to neni hodnotny , srovnatelny souper ... a vubec ne "revoluce" :-D
vrso (11)|5.5.2008 22:04
vrso : revoluce ?? dejme tomu ... ale v kategorii mobilnich telefonu ! S "vybavou" a moznostmi jake ma iPhone oproti komunikatorum se nemuze srovnavat na takove urovni . Dobre rozliseni displaye , slusny internetovy prohlizec a "revolucni" ovladani z neho nedelaji komunikator/pracovni nastroj . Stale zustava jen tim cim proste je .... Ze tobe ci nekomu jinemu jeho funkce staci verim , ale ani tak to neni hodnotny , srovnatelny souper ... a vubec ne "revoluce" :-D

Losos, este raz Ti pisem. Pouzivaj Iphone 3 dni a potom sa mozeme bavit. Lebo teraz zjavne neovladas, co Iphone vie robit a co dokaze.

A ze to nie je revolucia ? Hm, ak poznas definiciu slova revolucia, tak Ti je jasne, ze to kludne revoluciou mozeme nazvat. Iphone nie je plynuly a hladny vyvojovy stupen po WM6 ale je to uplne ina filozofia ovladania a pouzivania. Ale opat, to treba pouzivat a potom to pride.

V Iphone je pouzitych mnozstvo detailov, o ktorych som pri WM6 iba snival. A kludne pouzivaj WM6 dalej, je to vynikajuci OS. Kaiser bol pre mna uzasny pristroj, ktory vedel skutocne robit vsetko to, co som od neho chcel. Fakt vsetko.

Iphone nevie robit vsetko co od neho chcem. Ani moja zena nerobi vsetko co chcem. A aj tak ju mam rad ....
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 22:16
Vidim ze uz jsi na dobre ceste pochopit o cem je rec .Vzdyt je to ale jednoduche : iPhone nedela/neumi to co komunikator = neni to komunikator = nelze srovnavat . Nemuzes tady ani nikde vnucovat svoje potreby : ze ty nedokazes / neumis / nechces vyuzit moznosti komunikatoru "nerovna se" ze zarizeni ktere pouzivas ac je vybavenim a moznostmi omezene je lepsi nezli jine , jinam zamerene . Staci ti zakladni funkce a jsi spokojeny , dobre , iPhone je vyborne zarizeni . Ale tezko nekomu vnutis nebo presvedcis ze zarizeni ktere umi pulku veci a ma polovinu moznosti nezli srovanavane ze to tvoje je lepsi ... diky tomu ze se lepe ovlada :-D
PhSnake (872)|5.5.2008 22:21
trocha OT prirovnanie: presne o tom sa hovori. je to ako s frajerkou, nevie sice varit ako tvoja mama, nevie ti oprat...ale je "stylova" a "in" a mozes s nou robit par veci co s mamou nie :-) Ale pri mame si usetris kopec starosti, nemusis sa bat raz do mesiaca... :-) holt si ale neuzijes...
vrso (11)|5.5.2008 22:23
Vidim ze uz jsi na dobre ceste pochopit o cem je rec .Vzdyt je to ale jednoduche : iPhone nedela/neumi to co komunikator = neni to komunikator = nelze srovnavat . Nemuzes tady ani nikde vnucovat svoje potreby : ze ty nedokazes / neumis / nechces vyuzit moznosti komunikatoru "nerovna se" ze zarizeni ktere pouzivas ac je vybavenim a moznostmi omezene je lepsi nezli jine , jinam zamerene . Staci ti zakladni funkce a jsi spokojeny , dobre , iPhone je vyborne zarizeni . Ale tezko nekomu vnutis nebo presvedcis ze zarizeni ktere umi pulku veci a ma polovinu moznosti nezli srovanavane ze to tvoje je lepsi ... diky tomu ze se lepe ovlada :-D


Losos, dokazem/ umim, chcem vyuzit moznosti WM6. Ako som pisal, roky som s tym robil co sa len dalo. Ale to, co vie robit Iphone, som nedokazal so spickovym nabitym WM6. Tak je mi jedno, ako ich volas, ze jeden je komunikator a Iphone je telefon. Volaj ako chces.

A nikto nehovori, ze Iphone je lepsi iba preto, ze sa lepsie ovlada ... Ked si ho mal, tak vies preco a v com je lepsi. Skus to napisat .
Chrono Leggionaire (187)|5.5.2008 22:28
no já používám zařízení s oběma platformami současně a to za veliké spokojenosti, takže ve zkratce:

jako primární telefon využívám iPhone-přehrávač hudby, příležitostná videa, prohlížení netu (bezkonkurenční), Youtube (nádhera ), kontrola mailu, pár aplikací (např. čtení ebooků) a taky jasná stylovka z mojí dvojice.

naopak Toshibu G900 s WM mám hlavně na navigaci, využívám propracovaných (a obrovské množství) aplikací pro tento systém,messenger, HW klávesnice na editaci a tvorbu dokumentů,textu..

Ani jednoho zařízení bych se opravdu vzdát nechtěl, každé má něco do sebe,resp. každý telefon je něčem jiném.

:)


...ale to jen tak btw:yes:
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 22:32
No ..... docela by mi zajimalo co robis s iPhonom ze to WM nedokaze .... :-) obracene je to jasne , ale z tehle strany mi to jasne neni :-)
vrso (11)|5.5.2008 22:45
ok, bez velkeho rozmyslania, do WM6 som kupil v tom case maximalne 4 micro SD HC. A to stale pri novom pristroji som riesil, podporuje taku kartu ? Do akej velkosti ? Teraz mam Iphone a neriesim co je pamat. Mam 16 GB a netreba mi viac. Ked budem potrebovat viac, v novom Iphone bude mozno 32 GB, tak bude stacit ...

Ked si pisal, ze si uz mal IPhone, tak naco sa pytas ? Na Iphone surfujem na nete, naozaj surfujem. Rychlo, bez problemov. Bez lagov a cakania.

Dalej, na WM6 som mal ustavicne problem, ze ked som telefonoval, musel som rucne vypinat display lebo som uchom nieco vypol / spustil. Iphone to robi sam, nemusim nic stlacat, vypne sa pri uchu sam.

Slide to unlock, velmi rychle a ucinne.

A dalsich x veci, fakt sa mi nechce pisat do rana :)


Dakujem


to Chrono Leggionaire: na navigaciu mam Audi MMI Navi system, tak aj tak som I-go nepouzival. Na tom malom displaji to je mrnave... Ale nudzovo sa to pouzivat da.
Chrono Leggionaire (187)|5.5.2008 22:51
jistě, WM všechny ty věci, které jsem vypsal v předchozím příspěvku u iPhone zvládne. Ovšem na druhou stranu v jablíčku :yes: jsou vyvedeny k dokonalosti, vyhovuje mi intuitivnost,zdánlivá jednoduchost, přímost a v neposlední řadě i design.

//nevím ted´na koho Losos reagoval


vrso (11)|5.5.2008 22:53
To je v poho, Losos je alergicky na kritiku WM6 :):)
Losos sorry :)
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 23:01
No ... to je teda bomba :-D

No ... tak jo , ja mam teda jen 8Gb , nevim jak dlouho bude trvat nez bude 16 ... a samozrejme 32 , mesic , dva ... tri ?
ja mam ale clovece takovou vec , v penezence mohu nosit treba TB :-) ale co je dulezitejsi , me se ten kram pripoji na sit do jakychkoli sdilenych adresaru a v tu chvili mam kapacitu prakticky neomezenou ... a da se to kupodivu vyuzit nejen na hrani ale i na praci :-D
Webbrowser ... mezi NetFrontem na WM a Safari nevidim/neexistuje zadny kvalitativni rozdil ... kupodivu na nic neceka ani "nelaguje" :-D no a kdyz uz jsem u internetu ... co takhle 3G ... to je ti nekdy docela dobra vlastnost :-)
K vypinani neceho uchem nebudu radsi nic psat !!! :-D to uz je moc :-)
No a tim jsi nejak skoncil ... vysledek ?? No tak to je snad kazdemu jasne v cem a co dela iPhone a WM neumi :-D ...
ale nenapsal jsi nic o navigaci ? ani o treba sprave vzdalene plochy ? exchange serveru ? editaci kancelarskych dokumentu ? editaci fotografii ? sdileni dat po siti ? prekladacich ? vedeckych kalkulatorech , grafech ? prenos FTP ? stovkach nebo tisicich VOLITELNYCH kvalitnich aplikacich , hrach ? Proc ? :-D
vrso (11)|5.5.2008 23:07
Lebo neporovnavam aplikacne moznosti. Tie samozrejme aj pre Iphone vytvaraju nove a nove. V tom je teraz WM6 navrch ale to nebude vecne.
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 23:09
vrso ..... jsem alergicky na ruzne veci (spise tedy vlastnosti) nepatri do toho ale kritika cehokoliv a wm6 nebo jine jsou mi celkem volne , nedela mi problem kdykoliv si poridit cokoliv co alespon trochu jde vice dopredu nez ostatni zarizeni (a ze to delam porad , tim jsem myslim docela znamy :-D)
Ale jsem spise technicky zalozeny a "srdecni" zalezitosti typu iPhonaku mi neimponuji , davam prednost exaktnejsim argumentum , no a kdyz nekomu logicky chybi ale presto se "bije" za "pravdu" (diky ale uplne necemu jinemu nezli jsou jasne,meritelne a srovnatelne parametry) tak tam nekde zacina mozna nejak ta zminena alergie :-D

No vidis , hlavni vyhoda u WM a ostanich OS je prave ta "aplikacna stranka" ... o tom to je ... a pokud Bill nezkrachuje (o cemz jsem presvedcen ze ne :-) tak to bude i "vecne" ... oproti iPhonu - to nikdy nebude (ani nechce) byt primy konkurent
Navic se nejedna zdaleka jen o"aplikacne" veci , ale vyhody plynouci z OS jako takoveho (kompatibilita s klasickymi WIN atd.) ale o HW ... at je to GPS , 3G atd ...

az se iPhone nauci temhle moznostem,vcetne plnohodnotneho multitaskingu a jeste stale bude tak "dokonaly" jako v dobe soucasne jednoduchosti myslim ze budu prvni kdo ho bude mit , ale mam obavu ze jeste letos vyzkousim nekolik ruznych zarizeni , ale iPhone mezi nimi nebude :-D
will27 (131)|5.5.2008 23:51
Losos: Chapu te, ale brzdi s tim NetFrontem - na WM neexistuje prohlizec, ktery by se mohl rovnat se Safari. Zkus si nekam zajit a vyzkouset to. WM je oproti iPhonu pomaly a prohliteni je nekomfortni - tohle Apple zvladl pohodlne, jednoduse a na jednicku. A s tim 3G take neprehanet - osobne jsem zkousel rychlost 3G v TouchCruise a EDGE v iPhonu - a iPhone byl mnohdy i rychlejsi - asi je to vyladenosti.