Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9000, Iphone

Ledyyy (19)|2.5.2008 14:12
Ahoj, vybírám si nový telefon.
Qtek 9000 už jsem měl možnost vlastnit a nebylo na co si stěžovat, ale co jsem viděl nový Iphone, jsem nerozhodný..
Dají se těžko porovnávat, ale přesto.. Jestli je tu někdo schopen porovnat oba přístroje, budu rád :)
Zdenek Malinsky (9781)|2.5.2008 14:52
Na práci Qtek, na machrování ajfon. I když.... to bylo tak před rokem, dneska už ho má každý jouda.
Půjč si ajfona na pár hodin - po prvním nadšení z toho, "jaxetosqeleovládá" a jak "báječně to funguje", přijde po pár minutách či desítkách minut vystřízlivění, že to vlastně nic neumí, že nejde nic doinstalovat, problémy s tím, aby to fungovalo v našich sítích atd. Prostě hezké pozlátko, ale třeba to někomu udělá radost.


EDIT: Vždyť je to jen taková hračka pro děti. :D

Ledyyy (19)|2.5.2008 22:42
Moc pěkné porovnání :yes: :D

tak tedy.. 1. chvíle s Applem byli příjemné, ale už se to jen horší :( Stačilo tak 15 minut a mám toho celkem dost..
Snažím se chodit v něčem originálním, extravagantním.. A Apple mi přijde opravdu takový více živý :D , ale zdá se tak strašně jednoduchý.. :(
Multi-touch, moc fajn se mi s tim dělá, ale co víc mi to může nabídnout.. :( zlatej Qtek 9000.. Sice to není žádná módní záležistost.. nj, záleží na tom, co od toho člověk chce .. Hledal jsem stylovou záležitost spojenou s funkčností, ale to asi nejde.. :D Buď to nebo to..
Nesli (409)|2.5.2008 22:51
Pane Malinsky, smekam, lepe to vystihnout nejde:D :D :D
CommanderZ (1798)|3.5.2008 12:45
No, myslim ze s takovym Kaiserem nebo Touch Cruisem ostudu ve spolecnosti neudelas. A jestli chces byt opravdu stylovy, to si pocket na podzime az vyjde Xperia :))
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 16:32
To Ledyyy

No vidím, že jsi se nechal ovlivnit všemi okolo. Uvědom si, že jsi na českém serveru o WM zařízeních, kde není nikdo schopen přiznat, že existuje něco lepšího než má on.
Napiš konkrétně, co je na iPhone tak špatné, že jej považuješ za hračku.
MO
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 16:38
To Zdenek Malinsky, proč jsi tak strašně proti iPhone. Proč hážeš takovou špínu i na lidi, kteří si jej dovolili koupit. Nikde jsem neviděl, že by někdo takovým způsobem pomlouval WM zařízení, a že by bylo co pomlouvat. Kde se to v tobě vzalo, za celé ty roky co tě znám jsi se vždycky choval velice seriózně. Stejně ti tady takové invektivy nebudou nic platné. iPhone je prostě pro většinu lidí lepší zařízení než cokoliv s WM. Tak to je a nedá se s tím dělat nic jiného, než bezmocně vykřikovat a pomlouvat.
MO
PhSnake (872)|3.5.2008 17:04
MilanO:Pokial potrebujes fon+mp3player, s dobtym displayom, iPhone je dobra volba. Ak aj na navigaciu, pracu, inet su to vyhodene $$. ja nepotrebujem byt 'in' potrebujem si obcas nieco porobit. BTW:preco mas aj SHIFTa ked iPhone je taky skvely:-)
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 18:11
[QUOTE="PhSnake"]MilanO:Pokial potrebujes fon+mp3player, s dobtym displayom, iPhone je dobra volba. Ak aj na navigaciu, pracu, inet su to vyhodene $$. ja nepotrebujem byt 'in' potrebujem si obcas nieco porobit. BTW:preco mas aj SHIFTa ked iPhone je taky skvely:-)[/QUOTE]
No protože na iPhone nefungují Visty. To je jediná věc, která mi na něm chybí a ještě navigace. Ale na navigaci mám v autě DELL x 51 v, který už se na nic jiného nehodí. No a když iPhone nestačí, tak nastoupí Shift.
MO
PhSnake (872)|3.5.2008 18:26
cize v zasade suhlasis ze iphone je dobry mp3 player a telefon ale na robotu mas shifta a na satnav dell... este si nepovedal co pouzivas ked potrebujes ist na net... takze len si zhrnul co povedal Losos, Z. Malinsky, ja. Iba inymi slovami. Proste si 'in' mas stylovy fon(podla teba) mas multitouch a okrem toho mas vo vackoch dalsie dve krabice. Takze problem sme vyriesili... Ked chces robit mas shifta, ked volas kamosovi mas ifona a v aute dell ako satnav. Mne na to staci Bud cruise alebo Artemis (a ked idem na dlhsiu ceste zoberem si Uniho s BT-GPS-je to lepsie vidiet mam vacsi prehlad...)
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 18:50
PhSnake už s tebou nebudu diskutovat, převracíš si věci ve svůj prospěch a a odpovídáš si sám. Konec debaty, na iPhone žádné zařízení s WM nemá a už nikdy mít nebude a mysli si o tom co chceš.
MO
PhSnake (872)|3.5.2008 19:03
Milan, samozrejme kazdy stupenca zariadenia sa to snazi otocit na svoj prospech. Ja som len skonstatoval ze ty mas tri krabice po vackoch ja jednu. To hovori samo o sebe(neratam uniho, to je uz chudak dochodca napojeny na nabijacku kazde 2hod., externe BT-GPS) Ja nemusim a vela ludi co pomaly rozbili vitriny tu v UK ked sa zacal predavat tiez. Mojmu fotrovi zasa staci stara nokia 6310(tel./SMS) a je spokojny ako zelva(a zoznam ma pekne v penazenke na papieri) Ja ti tvoj nazor neberem. Ale ked mas Shifta, Della a Jablko(ani cervika nema co setrili :evil: ) a kazde mas na nieco co potrebujes, musis uznat ze WM je lepsie. A ja nemam na Cruisovi prob. ak je to nutne a nevyhnutne napishnut sa na PC cez remote desktop a urobit na PC co potrebujem. A BTW plz daj vediet lebo to naozaj neviem, pripojis k iPhone BT-GPS - teda tak aby fungovalo. To tu nikto nepisal mna to len tak napadlo(tj sw, mapy aj pre CZ napr, nielen tam kde ho officialne predavaju....)
Zdenek Malinsky (9781)|3.5.2008 19:06
Milane, je vidět, že od doby, co jsi se dal k Jehovistům-aifonistům, tak vrámci šíření evangelia ztrácíš smysl pro realitu. Na nikoho špínu neházím. Prostě s tím nemám dobré zkušenosti, stejně jako se Symbianem. Zkoušel jsem dříve i Palm a WM zařízení používám, protože jsou pro mě nejméně špatná, nejméně věcí mi na nich vadí.

Pokud se tě dotklo slovou jouda, tak je to asi proto, že jsem většinou ajfon viděl u lidí typu tuning - Mercedes - zlatý řetězy apod. (dříve plísňáče, céčka apod.)

Jinak bych řekl, že i spousta uživatelů WM zařízení tu zrovna MSfílií netrpí, spíše naopak, ale jak i oni přiznávají, protože není nic lepšího, zůstávají. Ale to je stále stejná debata, jako flame Win vs MAC, Win x Linux, Firefox vs Opera apod. Mě je celkem jedno, co kdo používá. Každý (alespoň doufám) je svéprávný, ať se rozhodne dle svého. Vyzkouší a porovná a uvidí sám. Není kvůli tomu třeba šířit nějakou demagogii. Nebo tě snad dovoz iPhone živí? :O :?
MilanO_ce4you (187)|3.5.2008 19:31
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Milane, je vidět, že od doby, co jsi se dal k Jehovistům-aifonistům, tak vrámci šíření evangelia ztrácíš smysl pro realitu. Na nikoho špínu neházím. Prostě s tím nemám dobré zkušenosti, stejně jako se Symbianem. Zkoušel jsem dříve i Palm a WM zařízení používám, protože jsou pro mě nejméně špatná, nejméně věcí mi na nich vadí.

Pokud se tě dotklo slovou jouda, tak je to asi proto, že jsem většinou ajfon viděl u lidí typu tuning - Mercedes - zlatý řetězy apod. (dříve plísňáče, céčka apod.)

Jinak bych řekl, že i spousta uživatelů WM zařízení tu zrovna MSfílií netrpí, spíše naopak, ale jak i oni přiznávají, protože není nic lepšího, zůstávají. Ale to je stále stejná debata, jako flame Win vs MAC, Win x Linux, Firefox vs Opera apod. Mě je celkem jedno, co kdo používá. Každý (alespoň doufám) je svéprávný, ať se rozhodne dle svého. Vyzkouší a porovná a uvidí sám. Není kvůli tomu třeba šířit nějakou demagogii. Nebo tě snad dovoz iPhone živí? :O :? [/QUOTE]

Ne Zdeňku dovoz iPhone mě neživí, spiše by se dalo říci, že mě otravuje. Jak už jsem ale napsal, vadí mě všechny ty zaručené zprávy a informace o tom, jak je to, nebo to zařízení špatné. Já jsem opravdu s iPhone velmi spokojený. Máš pravdu, že jakákoliv diskuze opravdu nemá cenu. Asi jsem v té americe chytil nějakou nemoc a tady v česku se jí ne a ne zbavit. Proto, abych nenakazil ostatní, je toto můj poslední příspěvek na tomto fóru. Odcházím za takovými velikány jako Miloš Strouhal, Becher a ostatní.
MO
ŠamotZdeny (46)|3.5.2008 23:08
Ahoj.Prosím Tě ještě než odejdeš,buď tak laskav,a odpověz na otázku jestli se Ifon dá spojit s BT GPS modulem,a doinstalovat mapy CZ.Ifon se mi celkem líbí protože má velký display a skvělé ovládání prsty.Navigace na něm by byla lepší než na mém stařičkém Wizardovi.A zajímalo by mně porovnání od někoho kdo má obě zařízení,jak WM,tak Ifon.Navíc Ty budeš jistě naprosto korektní a vyjmenuješ klady i zápory OBOU .Díky Zdeny
ŠamotZdeny (46)|3.5.2008 23:36
[QUOTE="Ledyyy"]Moc pěkné porovnání :yes: :D

tak tedy.. 1. chvíle s Applem byli příjemné, ale už se to jen horší :( Stačilo tak 15 minut a mám toho celkem dost..
Snažím se chodit v něčem originálním, extravagantním.. A Apple mi přijde opravdu takový více živý :D , ale zdá se tak strašně jednoduchý.. :(
Multi-touch, moc fajn se mi s tim dělá, ale co víc mi to může nabídnout.. :( zlatej Qtek 9000.. Sice to není žádná módní záležistost.. nj, záleží na tom, co od toho člověk chce .. Hledal jsem stylovou záležitost spojenou s funkčností, ale to asi nejde.. :D Buď to nebo to.. [/QUOTE]
Ahoj.Jen by mně tak zajímalo:koupil jsi ten Ifon nebo ne?Díky Zdeny
rony_ce4you (28)|5.5.2008 12:23
[QUOTE="ŠamotZdeny"]A zajímalo by mně porovnání od někoho kdo má obě zařízení,jak WM,tak Ifon.[/QUOTE]

Mam oboje. WM dlhe roky, iphone od minuleho roka.

To sa neda porovnavat. Nemozes spravit tabulku: toto ma ten, toto ten druhy, toto jeden ma, druhy nema. To proste nejde.

Je to priblizne taky rozdiel ako Linux a windows. Nejde to porovnat pretoze kazde porovnanie si iba VYZOBNE nejaku osamelu vlastnost a na zaklade nej hodnoti cele zariadenie, co je blbost.

Len velmi hrubo sa to da popisat asi takto: iphone je skvele internetove surfovatko s pridanim telefonu. vsetko je v nom maximalne intuitivne a ako pouzivatel WM (palicka po obrazovke) som s velkym prekvapenim zistil, ze rozhranie podobneho pristroja ide skvele ovladat prstami az tak, ze ked beriem do ruky WM PDA, tak mi palicka vadi a PRESNE vidim, ze by stacilo obdobne rozhranie aj vo WM a bolo by to skvele.

Blbosti typu "a ako to pripojim k GPS a kde to ma MMS" ma absolutne nezaujimaju a nepovazujem ich za vlastnosti, ktore zivotne nutne a bezpodmienecne urcuju lepsi stroj. Netrpim tym pretoze chapem aj fakty typu: mapovy soft typu igo je tu relativne kratko voci dobe po aku funguju PocketPC - to potom podla takt blbej logiky WM nestalo za nic a az ked sa objavili slusne mapove softy, tak sa WM stalo skvelym? Ved to je blbost. Takze vela veci musi pre uplne nove (koncepcne) zariadenie najprv dozriet. Presne tak ako dozrievala sucasna situacia u WM. Pamatate sa na tie plamenne boje roznych Palmistov, ktori do PPC prali kolko to dalo prave kvoli veciam ake TERAZ vy hrdi WMkari vycitate iphonu? Staci si spomenut na taketo casy. Ale to len sami pre seba, netreba to rozpitvavat :-)

Preco mam iphone? Proste je to INE zariadenie ako WM. Bol som nan zvedavy. WM mi uz principialne nemoze nic nove "prezradit", mozem ho pouzivat, mat z neho osoh ale to je tak vsetko. Mozem kedykolvek sa objavi nejaka nova technologicka skratka typu "HYPERROZLISENIE" predat moj ledva rocny WM stroj a kupit novy. Ked vyjde nova verzia OS, mozem opat moj stroj predat a kupit novy. Ale neurobim ziadny vyznamny krok dalej :-)

Kupou iphone - a bral som to ako zaujem poznat nieco uplne ine - som si chcel na vlastnej kozi odskusat, ci dristy tych, co to videli z rychlika, su pravdive alebo nie. Chcel som si stroj kupit a z pozicie majitela si povedat pre seba: jo, je to sprostost alebo nie je. Momentalne hovorim, ze sa toho nechcem zbavit. Tak ako som sa PPC nezbavil napriek dristom Palmistov (a to som k PalmOS mal vsetky sympatie!) iba preto, ze som v WM videl buducnost a mal som pravdu.

Takze nema cenu bit sa iphone vs. WM len preto, ze to je neporovnatelne a hlavne, kazdy ma na taketo stroje iny pohlad ine vychodiskove podmienky, ine potreby. Kazdy si aj rovnaku potrebu riesi diametralne inak.

No a ja ju riesim tak, ze mi nerobi problem kupit si iPhone a podrobit ho skutocnemu pouzivaniu, ktore ma opravnuje povedat o nom viac ako povie majitel HTC Touch.

Na koniec len pripomeniem: toto je forum venujuce sa WM. Mohlo by take zostat. Aj za cenu, ze par dristacov, ktori z pozicie "mam WM" sa tu nasilu snazia prepchavat svoje pomatene nazory na veci, ktore nepoznaju, tu proste nebudu mat "hlavne slovo". Ale o tom ja nerozhodujem :) Pre niektorych nastastie :)


Honza102 (182)|5.5.2008 16:01
[QUOTE="rony"][/QUOTE]

Kdyby sis musel nechat jenom jedno zařízení. Které by to bylo WM, nebo IPhone? :)
vrso (11)|5.5.2008 20:03
Teraz som to pisal v inej teme. Presiel som rovnako z WM6 na Iphone. Iphone mam asi iba mesiac, 2 zariadenia WM6 doteraz pod stolom , Kaiser a Eten. Ale predstav si, ze pouzivam Ihpone. Prosto po par dnoch s Iphone som pochopil, ze ta rychlost Iphone je nenahraditelna. Ako som musel s WM6 klikat a potom cakat kym zas mozem kliknut. No prosto WIN :)

Ale fakt ako pisal Rony. Pls kto moze, kup si Iphone, skusaj ho pouzivat aspon 2-3 dni a mozes porovnavat. A ja uz vopred viem, co budes dalej pouzivat. Ale neprezradim :)
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 20:47
No,to co popisujes jako "proste WIN" ma jen jeden duvod ... absolutni nezvladnuti technologie a chybejici i zakladni znalosti OS a jeho moznosti . Chapu tvoji volbu :-D
vrso (11)|5.5.2008 22:00
Losos lol. To nie je moj nazor. Chyt si do ruky akykolvek WM6 od ludi okolo Teba a zbadas ake to je zalagovane. No zbytocne s Tebou stracat cas, pls kup si Iphone / pozicaj. Vyskusaj si ho 3 dni a potom napis.

Pozri, existuje vela ludi, ktori z WM6 presli na Iphone, pretoze ked ho vyskusali, zistili ten obrovsky rozdiel.

Preco tu necitam jediny prispevok od cloveka, ktory mal Iphone a presiel na WM6 ?? A napise, ze Iphone je katastrofa a WM6 je tak uzasne, ze ostava pri nom. To si nevie ani nikto vymysliet ????
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 22:10
iPhone jsem mel asi pred 3/4 rokem ...... nejak nechapes ze nikdo nema nic proti iPhonu , je to vynikajici zarizeni - ve sve kategorii . Ale srovnani s plnohodnotnym komunikatorem je absolutni kravina . Do tohohle segmentu nepatri vybavou,moznostmi ani zamerenim . Uz nevim jak to napsat .
ad "lagy" ... kdo ma zakladni znalosti a umi pracovat se zarizenim zadnzmi takovymi starostmi netrpi
vrso (11)|5.5.2008 22:18
Ok, pisal som Ti podobne v inej teme. Tak si vyskusal, mas WM6, boh Ti zehnaj. Neviem aka kategoria je Iphone na rozdiel od WM6, mozno je to nieco z vesmiru. Ale je to fajn, to mi ver...

ad lagy ... tak promin, ja tomu asi nerozumiem, lebo mne ten zasraty win stale lagoval. A ten porazeny Iphone nelaguje a nelaguje ..
Losos_ce4you (1147)|5.5.2008 22:29
Tohle vzdavam , na to uz nemam :-D Myslel jsem ze rozdil mezi iPhonem a komunikatory je zrejmy a ze s toho vyplyvajici skutecnosti jsou jasne . Ze treba kdo pouziva (tim myslim opravdu POUZIVA a umi ho pouzivat) tezko muze "prejit" treba na iPhone . To je jako kdyby jsi po nekom chtel at si vynda s auta motor a namontuje tam slapky a jeste se mu snazil vnutit ze to je vlastne mnohem lepsi :-D (treba jelikoz to moc nejede,takze se to vlastne lepe ovlada a jeste uvidis lepe pomalu ubihajici krajinu :-D )
vrso (11)|5.5.2008 22:48
ok aj ja to vzdavam. Tak sme 1:1. Kludne si pouzivaj WM6. Ked nejaky operator da Iphone za 1 SK a dostane sa Ti do ruky ako hracka, nezahod to a pohraj sa
PhSnake (872)|5.5.2008 22:54
kym bude iphone za korunu pri lic.podmienkach applu uz bude tak zastarany ako nokia 6210 dnes
eLKa_ce4you (189)|14.5.2008 12:20
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]dneska už ho má každý jouda....
EDIT: Vždyť je to jen taková hračka pro děti. :D

[/QUOTE]

Pane Malinský, jouda jste vy :) To na fotce není ajfon.
Zdenek Malinsky (9781)|14.5.2008 13:10
Ty mas problem se ctenim? Vzdyt tam pisu hracka pro deti.
Losos_ce4you (1147)|14.5.2008 13:20
No,uvedom si ze takovehle "hloupe zerty" na adresy iPhonu delat beztrestne nemuzes ,ruda mlha pred ocima pak brani chapani s nadhledem :-D
eLKa_ce4you (189)|14.5.2008 13:23
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ty mas problem se ctenim? Vzdyt tam pisu hracka pro deti. [/QUOTE]

Jestli tu někdo má problém se čtením, tak jste to vy. Všiml jste si, že vás oslovuji "pane Malinský"? Pokud ano, tak pokud nejste o 20 let starší, pak nechápu, proč mi tykáte.
Losos_ce4you (1147)|14.5.2008 14:54
Vážený pane eLKa

Předem mého příspěvku přijměte omluvu za pana Zdenka Malinského . Bohužel byl veden nepsanými již dlouho zavedenými internetovými pravidly zavedenými před lety při vzniku tohoto fenoménu . Bylo to v idylických dobách kdy na internetu byli všichni přátelé a tvořili komunitu kde formální oslovení nemělo smysl . Vzhledem ke skutečnosti že toto fórum je neoficielní diskuze pan Malinský předpokládal že těmito pravidly je možné se řídit i zde.
Zdá se však že s masivním rozšířením tohoto typu média kdy se do diskuzí zapojují lidé neznalí těchto pravidel dopustil se pan Malinský tohoto neodpustitelného a popuzujícího činu který dozajista musí odsoudit každý člověk vedený a znalý společenských pravidel podle Gutha-Jarkovského ke kterým dle Vaší připomínky jistě patříte .
Z přehmatu pana Malinského vyvodíme patřičné důsledky a výsledek bude založen k jeho osobnímu ohodnocení-posudku a zároveň bude odeslán příslušnému pouličnímu výboru KSČ v místě trvalého pobytu pana Malinského.

S omluvou a pozdravem

Váš Losos
:D
PhSnake (872)|14.5.2008 15:01
:D :D :D :evil: :D :D :D

Chudak Zdenek. Uz si ako neslusak nenajde ziadnu robotu... Z redakcie ho vyhodia a bude zametat serverovnu :!:
karlic (707)|14.5.2008 15:51
No to je v pudeli :)) , taky všem tykám a očekávám tykání :)), takže bacha na mě na srazu, abych někoho nenaslal :))
Je ovšem pravdou, že na srazech v hospodě na to vždy "nováčky" upozorňujem, že jsme takové velká milá rodina a že si všichni tykáme, jak je to v rodině obvykle zvykem :))
Nesli (409)|14.5.2008 16:15
jj, ale nesmíš zapomínat na to že asi nekteří jsou z "vyšších sfér" a tykání na jakékoliv úrovni od "cizí osoby" nenávratně a propastně pošpiňuje jejich nedotknutelné "Ego" :D :D :D :D :D
PhSnake (872)|14.5.2008 16:17
Nesli: v tomto pripade to pospinuje jeho "eLKo" :D
Nesli (409)|14.5.2008 16:24
PhSnake: Tak teď jsi na to kápnul :D :D :D :D Ale moc si nemysli, ať ti z toho nevyleze eLKo moc vysoko :D :D :yes:
eLKa_ce4you (189)|15.5.2008 06:49
Děkuji pánům s nicky Losos, phsnake a nesli za jejich reakce a za vysvětlení situace ohledně tykání na tomto fóru a Internetu vůbec. Obzvláště pan Losos coby tiskový mluvčí pana Malinského mi udělal dokonale jasno ohledně idylických dob počítačové prehistorie, z níž si vzhledem ke svému věku pamatuji jen to, jak jsem několik dní konfiguroval pod MS-DOSem 6.22 modem, abych se napojil na nejbližšího noda s BBS a mohl si pak konečně užívat kouzla Fidonetu provozovaného přes program Golded blahé paměti. Opravdu vzrušující doba.

Mí drazí vychovatelé na mě v době mého dětství udělali tu nenapravitelnou chybu, že mě učili, že když mi někdo vyká, automaticky mu mám vykat také. Bystřejší účastníci tohoto fóra si mohli všimnout, že má první reakce byla vykání.

Abych byl alespoň trošku k tématu - i já měl několik WM zařízení a teď mám iPhone. Není to proto, abych se mohl na srazech jehovistů poplácávat po zlatých řetězech, ale prostě proto, že mi iPhone vyhovuje daleko lépe, než WM. Každý má jiné potřeby. Svoje jsem popsal ve své netradiční nerecenzi. Sice nevěřím, že by si to někdo odtud celé přečetl, ale alespoň jsem vyložil karty.

Tímto končím tuhle zbytečnou toaletní debatu a slibuji, že už se na fóru o WM nebudu projevovat. Alespoň do té doby, než vyměním iPhone za něco lepšího.

S pozdravem "Nerýpej do hovna klackem, protože začne smrdět!"
eLKa
PhSnake (872)|15.5.2008 10:02
eLKa: recenziu som si precital celu, ale mozem sa len pridat k niekomu s inicialami R a H. pekny display, par zaujimavych app(opakujem par) ako telefon super a klaniam sa. Ale nazvat to "komunikator" je trochu prehnane. Tie veci ktore to vie vedela aj moja stara N6210(sice ciernobielo a len wap). Proste to je problem Vas nadsenych jehovistov ze porovnavate neporovnatelne(napr. Asus EE nbook/to je ten za 200USD s 7"displajom/ a moj desktop s Intel Quad Core a 24"LCD). Sorry ze rypem do teba klackom ale je to tak.
eLKa_ce4you (189)|15.5.2008 10:16
PhSnake, kdes přišel na to, že tvrdím o iPhonu, že je to komunikátor? A proč mě hážeš do pytle s nějakou sektou, o které víš jen to, že stojí v parku a nabízejí barevné brožůrky?
rony_ce4you (28)|15.5.2008 15:05
[QUOTE="Jephy"]Kdyby sis musel nechat jenom jedno zařízení. Které by to bylo WM, nebo IPhone? :)[/QUOTE]

iPhone ale v takejto polohe sa nikdy nebudem nachadzat. Nerobi mi problem kupit si WM PDA ak by som sa chcel zbavit terajsieho. Ale pravda je ta, ze nosim so sebou uz iba iPhone. Ale to som ja a nie indikator "co je dobre pre kazdeho".


Pozeram, ze sa niektori vyjadrujete aj tak ako male deti, ktore treba preplieskat aby sa im uz mozog rozbehol :-)

V tej dlhej strudli pred par dnami som napisal: toto je forum o WM. Tak sa toho preboha drzte, ved to vyzera ako keby ste sa navzajom hodnotili podla toho "ako silna je moja viera v plnohodnotnost komunikatora" ;-) a pokial si nekopnes do nahodou prezradeneho majitela iphone tak nemozes byt plnohodnotny clen komunity.

preboha ludia, co ak sa tu nahodou niekto preriekne, ze okrem toho, ze je WM pozitivny, tak je aj Jehovista?

To ho z fora vykopete s plnou slavou a este mesiace po tom si tu z neho budete robit prdel? A to iba preto, ze on sa s tym ani moc nechcel chvalit ale niekto sa ho iba priamo spyta aky ma nazor na nieco off topic?

Byt moderatorom tohto fora, tak taketo dementne debaty mimo zamerania fora tu uz nie su - nestrpel by som na fore o niecom, aby sa programovo na nom ohovarali veci, ktore s nim nesuviseju.

Pevne verim, ze je to len vynimka tohto vlakna.

Mimochodom, moderujem forum.iphone.cz a za taketo reci je najnizsia forma "trestu" vymazanie vlakna.



Honza Kulíšek (73)|15.5.2008 16:10
>>eLKa,rony: Dle meho je to oznaceni "jehovista" nebo podobne jenom reakci na ten hrozny hype kolem tohohle kusu zeleza. A kdyz uz jsi (rony) uvedl ten web, tak prolitnuti clanku "to be or not to be" me jenom utvrdilo v tom, jak je iPhone hrozne "srdcova" zalezitost (at uz ta srdcovost je myslena kladne ci zaporne) a jak se nekteri jeho propagatori snazi "privest na spravnou cestu" ty bezbozniky s dumbphony nebo WM.

Osobne mi vadi, jak je nekterymi pseudoodborniky Apple hanen a pomlouvan (at uz je to RH nebo treba V. Bednar na Lupe), ale na druhou stranu, ta hysterie kolem iPhonu me uz osobne sejri taky. A poradne. Smekam pred umem marketingoveho oddeleni Applu, takovyhle uspech, ve sve podstate "viral", to je fakt bingo a verim tomu, ze ted chce iPhone i slepy hluchy, ale me je z toho spis spatne. Mozna jsem neobjektivni, ale nezaznamenal jsem takovouhle masaz treba k WM zarizenim (kdyz uz jsme na pude kde jsou doma).

Jinak iPhone jsem dosud v ruce nedrzel dost dlouho, abych mohl alespon trochu objektivne soudit a posuzovat, verim, ze je treba vychytany a lepsi (v necem) kus HW i SW nez WM zarizeni. Osobne mi na WM plno veci vadi, v prvni rade, ze je to takovy nedodelek MS, kdyz neumi ani vyzvaneci profily a bez aplikaci treti strany na nem dneska clovek poradne fungovat nemuze, takze rozhodne nejsem fanatickym a ani nekritickym stoupencem komunikatoru platformy WM, ale stale mi daleko vic vadi ta "nalejvarna" iPhonu.
PhSnake (872)|15.5.2008 16:28
derek: s tym ze WM sam o sebe je "nedonoseny" mozem len suhlasit. Este stastie ze mame "pekarne" na ROM. Ja som si spravil rom kde mam TT6.2, operu 8.6 a 9.5, fringa, 1-calc full(ta kalkulacka zabudovana je des, a prevody penazi obcas potrebujem) a ine dobrotky. Na profili si vzdy doinstalujem phonealarm. V tomto musim uznat ze ajfon ma vyhodu v tom ze ho vytiahnes z krabice zapnes a da sa stym trocha robit. Snad Windows Embeded bude o nieco lepsi. Ajfon je vlastne nieco medzi 'dumbphonom' a PPCfonom. Pre toho kto to nepotrebuje ako pracovny nastroj ale hlavne ako telefon
rony_ce4you (28)|19.5.2008 23:24
Takze akonahle vylucime z konverzacie ludi s chronickou stratou sudnosti, tak vidime, ze je uplne jedno, co mame vo vrecku - nie je to dokonale a vseobjimajuco riesiace vsetky problemy sveta :-) a na kazdom fore by sa mali riesit prave tie veci, pre ktore boli zalozene a nie konkurencia :-)

Derek: skus sa sustredit na samotne pristroje a nie na to, co oznacujes ako "hype" - a to myslim na OBOCH stranach. Bude sa ti lepsie zit. A ako proti hype? Napr. moj sposob: proste som si tu masinu kupil a overil som si to na sebe a nevnimam to, co o tom hovoria ini ci uz + alebo -. Ja som dostatocne inteligencne vybaveny na to, aby som posudenie pristroja obsiahol svojpomocne.

Len nemohuci musia podliehat vplyvom toho "hype" a preto tu mame kopce hlupakov, ktori drzia v ruke WM, Nokie, iPhone...
daww (687)|22.5.2008 00:46
Tož to zírám co všechno se může vyklubat z "nevinné" otázky. To Vám to nikomu není trapné a pod Vaší úroveň ? Štěkáte tu na sebe jak báby na tržišti a křičíte každý tu svou pravdu. A proč ? Nechte si každý tu svou a nenuťte ostatní aby jí s Vámi sdíleli. Také mám svůj názor a ve věci jasno. Pokud ho sem ale napíši, jasně tím jen podpořím tuto planou debatu o ničem :no: Ještě že jsou takovéto diskuze na tomto webu ojedinělé :?