Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak zablokovat GPRS na PDA

Qwerty23 (2)|1.5.2008 21:49
Zdravíčko lidi, mám takový menší problém...
jde o to že třeba půjčím svůj stroj někomu a jak mi ho vrátí zjistím, že mi jede gprs...blbec zapnul icq.
Tudíž můj dotaz jak se dá zablokovat gprs pokud to vůbec jde nebo ho nějak rozladit tak, že se nepřipojí???Dík
Zdenek Malinsky (9781)|1.5.2008 23:24
A v čem je problém? Že nemáš datový paušál non-stop a on ti zbytečně utratí peníze nebo kvůli ochraně před nenechavými kamarády či kolegy nebo zloději?

Můžeš vypnout GSM/GPRS (přepnout do fly-modu), vyndat SIM kartu, zaheslovat si zařízení (ať již defaultní aplikací nebo nějakou třetí strany), zazálohovat-udělat HR a půjčovat prázdné zařízení....
Qwerty23 (2)|4.5.2008 12:17
No jde hlavně o to, že gprs nepoužívám a ani používat nebudu a strašně mě vždycky naštve když na telefonním účtu zjistím, že bylo gprs použito.Prostě nechci, aby vůbec fungovalo a když by to někdo zkoušel ať se to prostě nepodaří připojit.Nevím na jakém principu to funguje, je možné že samotné gprs zablokovat nejde, to chci slyšet od vás pokud s tím máte zkušenosti. :)
Zdenek Malinsky (9781)|4.5.2008 13:12
Asi nejjednodušší bude zrušit si aktivaci datovych a faxových služeb a datový tarif přímo u operátora na infolince. Zapnutí, pokud bude potřeba, je pak otázkou jednoho telefonátu a pár desítek sekund.
vj007 (13)|14.5.2008 22:12
Nejjednodussi je vyhledat si v registrech retezec "GPRS" a u vetsiny ho smazat...resil jsem stejnej problem ale stalo me to jenom 200 :)
docc1 (101)|20.5.2008 12:32
Ahoj.
Nechci zakladat nove vlakno, tak se pridam sem.
Mam opacny problem. Chci pouzivat GPRS ale nenasel jsem nikde nastaveni, ani u Vodafone nevedi,
poradi mi nekdo? aspon natuknout.

diky M
Skipy (110)|20.5.2008 14:14
No dáš nové připojení pomocí mobilní linka (gprs), hesla a jména nevyplňuješ, akorát číslo je u Vodafonu "internet". To je zhruba všechno, jo ještě to musíš mít povolený u operátora.