Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA Asus A730W a WM6?

fiv (17)|1.5.2008 19:10
Zdravím mohl by někdo kdo má PDA Asus A730W poradit zda se mu podařilo upgeadovat z WM 2003 na WM6? Či nějaké jakékoliv vyšší operační systémy? A jestli se dá bez problému instalovat různé další softy? Buď v 2003 nebo v WM 5-6 např: Tom tom, IGO, IDOS, browsery, oziexplorer ap? Slyšel jsem, že by s tím tento ASUS mohl mít problém. Chystám se ho koupit za solidní peníz. Dík za jakoukoliv zmínku.
Zdenek Malinsky (9781)|1.5.2008 20:13
1. Asus upgrade na WM 5 nevydal (natož na WM 6). - Jedině pokud si někde vygooglíš něco neoficiálního.
2. S žádnou aplikací by neměl být problém, tedy pokud není vysloveně pouze pro WM 5 nebo 6, ale i tak není vyloučeno, že nebude chodit i na 2003/SE. Problém u IDOSu bude třeba při spuštěných více JŘ, ale to je chyba programu ve spojení s malou RAM (ale tomu se nevyhneš ani u většiny novějších storů).
3. Nevím, co je solidní peníz. Pro porovnání se podívej do bazaru. Pokud chceš něco s VGA, tak bych spíše doporučil HP iPAQ hx 4700 a Dell Axim X50v (kam flashneš ofic. WM 5 i neof. WM 6) nebo Loox 718/720 (pouze 2003SE).
4. O problémech a štrapácích s tímto modelem můžeš hledat tady.
fiv (17)|1.5.2008 20:26
Jo díky za briskní odpověď. Solidní peníz se mi zdá 2.900 i s GPS modulem + pam. karta + stand. příslušenství. Já se snažím hledat seč to jde. Myslel jsem, že když mám WM 5 nebo 6 tak můžu instalovat. Nevěděl jsem, že musí být operační soft určený přímo pro ten který typ PDA? Začínám teprve sbírat informace. Zkusím se mrknout ještě na to HP
Zdenek Malinsky (9781)|2.5.2008 10:53
To je myslím dobrá cena.

Ano, to není jako na PC, že koupíš "železo" a pak se rozhodneš, zda tam dáš Windows (Vista, XP..), Linux nebo jinou kalamitu. ;) U PDA můžeš flashnout jen ROM, kterou vydá výrobce zařízení nebo popř. někdo ukuchtí, což v případě tohoto modelu asi nebude.