Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

UnAccentLite - vyvoj

AleqCZ (105)|24.4.2008 08:36
Ahoj, tohle je thread o UnAccentLite (dekuji SmartMadSoft za inspiraci a prevodni tabulku), je to .NET 2.0 aplikace (10KB EXE) ktera oreze vsechna diakriticka znamenka v rozepsane SMS. Je vhodne ji namapovat na nejakou HW klavesu, pripadne hodit do start menu.

Pouziti - pri psani sms jen spustit.

Je to rychle a efektivni. Do budoucna planuju (zkusim) dodelat zapamatovani si pozice kurzoru a uvolnim zdrojaky.

http://www.aleq.eu/hosted/UnAccentLite.exe v1.0 BETA (24.4.2008)

Jak se ukazalo ve vlakne
Asus P750, ne vsem to funguje. Jdeme to tu tedy resit.

Vyvojarska verze (pokud vam odkaz uvedeny o par radku vys nefunguje):
http://www.aleq.eu/hosted/UnAccentLite-dev.exe v1.0 DEV (24.4.2008)
Spusste a po ukonceni programu mi poslete soukromou zpravou tady na foru obsah souboru \UnAccentLite_log.txt

EDIT: Alternativa (puvodni UnAccent, ale v nove verzi) - https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=29667

EDIT: 26. 5. 2008 - 1.0 BETA-2
Info: Forum link
Download: UnAccentLite.exe 1.0 BETA-2 (26. 5. 2008) <---- AKTUALNI VERZE
AleqCZ (105)|24.4.2008 09:51
Pridana DEV verze (odkaz v zahlavi vlakna)
Lobo_ce4you (514)|24.4.2008 10:17
Tak ta vývojová verze maká na pda Asus P750 perfekně! Zkoušel jsem umístit zástupce do Windows menu i pod hardwarové tlačítko pomocí AEButton Plus a v obou případech to ořezalo diakritiku bez problémů.

Díky moc!

Chceš i tak poslat log soubor?
AleqCZ (105)|24.4.2008 11:09
Jj, i tak. To je zahada. No, pridal jsem tam chaoticky system vyhledavani oken - kdyz to nenajde na oblibenych mistech, zacne zurive hledat to okno na nahodnych mistech na obrazovce. Podle logu poznam, na kterych souradnicich to nasel.
Nesli (409)|24.4.2008 11:36
Zdravim, neplanuji nekdo udelat (ci jestli uz se na ni treba pracuje) i pro WM proff, tj norm. PPC? Neb tahle je pokud vim jen pro smartfouny:(
Moc by se to siklo:)
Lobo_ce4you (514)|24.4.2008 12:06
Mrkni kde je umístěna tato diskuze - Software pro Pocket PC ;) Asus P750 není smartphone. Nehledě na to, že mi všechny verze unAccent pro smartphone makali spolehlivě i na Asusu P525 s WM05. Chce to jen zkusit. Hodně aplikací pro smarphone jedou i na Pocket PC.
Nesli (409)|24.4.2008 12:37
To se omlouvam;) Ale zas v teto kategogii bych hledal jak SM, tak WM progs...
Jde o to ze jsem na tuto aplikaci narazil i drive a ta byla pro SM, no a kdyz zkusim i tuto aplikaci pod WM6.1, tak se nic nestane:(
Na netu jsem dost hledal a takovy software jsem tam nenasel:(
AleqCZ (105)|24.4.2008 14:18
Teoreticky by to melo fachcit i na smartphonech. Komu to nefunguje, necht mi posle log. Bez neho nemuzu na dalku samozrejme vubec nic.
Nesli (409)|24.4.2008 14:26
Uz jsem to rozebehl:) Diky moc za ten softik, presne tohle jsem hledal, naprosta bomba:yes: :cool:
Nesli (409)|24.4.2008 17:13
Aha,tak jsem to prechvalil, program mi nefunguje kdyz ve WM 6.1 chci orezat diakritiku v SMS konverzaci,pise NOT FOUND, funguje pouze na menu - nova zprava,a pak beha pouze v pripade, ze neni zadan adresat komu zpravu poslat, kdyz ho vyplnim pred dopsanim zpravy a pouziti programu Unaccent, pise to zas NOT FOUND :(
Program mam namapovany na HW klavesu...
PS Kde kdyztak najdu ten log, myslel jsem ze se vytvori v adresari s exe souborem a nikde nic:(
Nesli (409)|24.4.2008 17:22
Tak dalsi poznatek, ta DEV. verze dokaze odstranit diak. z sms konverzace, ale u nove sms s vyplnenym adresatem pro zmenu neudelavubec nic, ani nic nenapise:(
AleqCZ (105)|25.4.2008 00:48
Ted uz je na me pozde tak tam koukat nebudu, ale doufam, ze to mam na SZ vse popsane s logama. WM6.1 nemam, dalo se ocekavat ze to nepojede. Ale s Logama a par testama to rozjedu, verim tomu.
moneytoo (45)|25.5.2008 21:05
Tady je nová verze původního SMS unAccent, teď ve verzi 2, která se integruje přímo do menu aplikace Zprávy (Messaging). Viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=29667 :)
ipetr (138)|10.6.2008 09:33
Tak jsem nainstaloval novou verzi UnAccentLite.exe 1.0 BETA-2 (26. 5. 2008) a šlape jako hodinky. Okno s NOT FOUND mi to od té doby už nehodilo. Takže chválím, chválím a zase chválím. !!!!

K naprosté dokonalosti mi chybí jediná věc. Po odstranění diakritiky se kurzor postaví na začátek textu, nemohl by se postavit na konec?

AleqCZ (105)|17.6.2008 20:07
Neco s tim udelam. Zkousel jsem zjistit aktualni pozici kurzoru a pak ji vratit, ale nefungovalo to (melo by). Budu to v budoucnu zkoumat.
monopoly (1)|1.8.2008 12:18
me by se zase docela libila volba aby se mi po orezani diakritiky rovnou odeslala. je to sice o jeden klik vice ale pri hodne psani zprav by to bylo myslim uzitecne
sinco_ce4you (229)|10.8.2008 18:31
Funguje. Jen ta integrace do nabidky nejak nefunguje. Nez jsem aktualizoval NET CF2 tak jsem mel i v nabidce sms. Po aktualizaci, nesel mi spustit softik iSecretary, mi zmizela nabidka v sms. Nepomohla ani reinstalace UnAccentLite. Kdyz bych vedel ze to tak dopadne tak bych neaktualizoval. V te nabidce sms zprav se mi to hodilo. UnAccentLite je pro me dulezitejsi jak i Secretary. Nu coz uz se stalo.
Adow (1267)|11.9.2008 17:14
Perfektní utilitka.. Po přiřazení pomocí AE button plus mi na Diamondovi s WM6 funguje nádherně.. To přesunutí kurzoru mi ani tak moc nevadí - jsem dost vděčnej za tu funkci samotnou :).. Používal jsem klasický UnAccent 2, ale jeho editor mi nevyhovoval. Kdyby šlo odstranit diakritiku v menu rozepsané SMS nebo automaticky při stisku odeslat, byla by to už úplná bomba.. Ale i tak moc děkuji, další krok v mém zvykání si na telefon s WM ;)