Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 200

Téma: HTC SHIFT - tipy, triky a zkušenosti...

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Dovoluji si založit toto téma,které se jistě časem naplní příspevky uživatelů,kteří budou jistě pribývat(možná jich nebude mnoho) anebo naopak pomůžou těm z Vás,kteří váhate s koupí toho UMPC.

HTC SHIFT ve zkratce

procesor a chipset Intel® Stealey 800MHz + 945GMS + ICH7U; Qualcomm® MSM 7200, 400MHz
    operační systém Windows Vista® Business a Windows Mobile 6 Professional
    paměť RAM: 1GB DDR2 microDIMM RAM pro Win. Vista + 64 MB pro SnapVUE™, ROM: 128 MB pro SnapVUE
    hard disk 1.8-inch 40 GB
    displej 7-palců, 800×480 TFT-LCD dotykový, s nastavitelným úhlem
    sítě a datová konektivita HSDPA/UMTS: Tri-band 850, 1900, 2100 MHz HSDPA – až 3.6Mbps pro download a až 384kbps pro upload, UMTS – až 384kbps pro download a upload
    GSM/GPRS/EDGE: Quad-band 850, 900, 1800, 1900 MHz (pouze pro datové přenosy)
    klávesnice výsuvná QWERTY
    L/P tlačítko myši a microPad
    bezdrátová konektivita Bluetooth® 2.0 Wi-Fi®, IEEE 802.11 b/g
    USB 2.0, VGA výstup, 3.5mm stereo audio výstup s mikrofonem
    slot pro karty USIM/SIM 1.8/3V
    SDIO slot
    biometrický snímač otisků prstů
    vestavěná VGA web kamera s barevným CMOS senzorem pro videokonference
    vestavěný mikrofon a duální reproduktory
    baterie 2700 mAh Lithium-ion polymer
    doba provozu s Win.Vista® až 2 hod.
    doba provozu s SnapVUE™ (zapnutý push e-mail) až 53 hod.
    doba provozu s SnapVUE™ (vypnutý push e-mail) až 10 dní
    síťový adapter 90 ~ 265V, 47/63Hz; výstup 12V, 3A max.
    rozměry 207×129×25 mm
    hmotnost s baterií 800g

Více info najdete také na webu výrobce

A zde už máme pár triků a rad

PLNOHODNOTNÉ WINDOWS MOBILE 6 a FUNKČNÍ VOLÁNÍ NOVINKA! 24.02 2009

Pokud by vám na HTC SHIFT vadily ořezané WM6 určitě uvítáte možnost flash nove verze rom a radia,které vám umožní se SHIFTEM plnohodnotně telefonovat více na str.16

HOT FIX

Pokud jste se SHIFTEM zaregistrováni na www.htc.cz v sekci e-Club
    jsou jiz ke stazení první Hot Fix updaty.
    První Hot Fix se týká hard resetu SnapVue přímo z Vist,při zapomenutí hesla a druhý Hot Fix opravuje nemožnost otevření nebo zobrazení Windows Vista side baru.
    Stahujte bud na uvedených stránkách nebo zde,níže.

Počeštění Windows Vista Bussines

Pokud by nekoho trapila chybejici cestina v HTC SHIFT co se Windows Vista Bussines tyce,je tu reseni.Jelikoz cesky balicek od Microsoftu pro Windows Vista lze naistalovat pouze pod Windows Vista Ultimate,reseni nabizi program Vistalizator ke stazeni ZDE.
    Po naistalovani uz muzete primo stahnout lokalizacni balicek.Pozor jsou dve verze.Pro Vista bez service packu a pro SP1.

Lokalizační balíčky

pro 32bitovy system RTM
    pro 32 bitovy system SP1

Windows XP Tablet PC Edition místo Windows Vista

Dále se na Shifta k dispozici vsechny ovladače pro instalaci XP Tablet Edition namísto Windows Vista.Chcete-li v budoucnu mit XP na HTC Shift urcite sledujte TENTO topic,který se tímto zabývá a pravidelně updatuje.Nektere linky na xda uz jsou nefunkcni ,takze zde budu postupne updatovat linky na drivery pro XP tablet PC Edition.

Instalace XP Tablet Edition k Windows Vista

Co budeme potřebovat??

Externí USB cd-dvd mechaniku,bootovací cd XP Tablet Edition(opravdu pravé XP Tablet Edition)

Jak instalovat??

Ve spuštených Vistach připojte vasi USB externi mechaniku a vložte do nej instalační CD XP Tablet Edition
    Shifta vypněte,usb mechaniku nechte připojenou
    Shifta zapněte a stiskněte a držte FN+F10
    Vyberte v menu vaši mechaniku
    Potvrdte bootovaní z cd....
    Po instalaci zavaděče,potvrzení licenční smlouvy,kopírování ovladačů atd se Shift restartuje pro dokončení instalace.

Po dokončení instalace začneme s instalací ovladačů pro xp,které naleznete zde
    Z balicku ovladace spustit:
    1. Chipset / infinst_autol.exe , po dokončení restartovat.
    2 .VGA/win2k_xp14324.exe ,restartujte po dokončení.
    3 . TabletPC_PatchXPproSP2.exe, bude extrahovat soubory do složky C: \ temp (jen pokud nemate nainstalovane windows xp tablet
    Přejděte do složky C: \ temp a spustit step1.reg,
    Spustit Step2.bat
    Nechte pracovat než se vše nedokončí(nezastaví se disk),pak restartovat

4 .Spustit instalaci VistaECDrvV1[1].0.1.10\setup.exe

5 .Spustit instalaci TouchScreen(1[1].1.0.2)\ATSV1102(WHQLed).exe,po potvrzeni instalace restart

6 .Spustit Synaptics instalaci MicroPad (10 [1] .0.11.1) \ setup.exe

7 .Spustit instalaci Audio \ WDM_R195 \ setup.exe, restartovat po dokončení.

8 .Spustit instalaci fingerprint\setup.exe

9 .Spustit omnipass 5,0 \ setup.exe. Restart počítače po dokončení.

10.Spustit USB LAN \ setup.exe.

11. Spustit Cygwin \ setup.exe a zvolit instalaci ze složky,zvolte ioperm z podsložky.
    Spustit cygwin.bat z c: \ Cygwin

napište ioperm -i a potvrdte Enter,pak exit a opet Enter

Pak presunout z hsect-2.1 \ hsect2.exe a přesunout do c: \ Cygwin \ bin

12. Přesunout bat soubory z \ Archiv bat \ na plochu.

13. Spustit BT on.bat ze svého počítače a nechte systém Windows instalovat své ovladače,které si po chvílce vyhledá

14. Spustit WF on.bat ze svého počítače a zrušit instalaci ovladaců.

15. Nakopirujte z WLAN \ sdbus.sys do c: \ windows \ system32 \ drivers \ a potvrdte nahrazení souboru původního,pak restartovat PC.

16. Instalovat WLAN ovladače z Ovládací panely-systém-Hardware-správce zařízení-sítové adaptéry-marvell SDIO ... aktualizovat ovladač ze složky WLAN.

LINUX

I tato platforma si najde sve priznivce a proto mrknrete hned SEM,vse je plne funkcni!

VRÁCENÍ DO TOVÁRNÍHO NASTAVENÍ WINDOWS VISTA

Pokud by jste chtěli obnovit systém Windows Vista z jakéhokoliv důvodu,stistkněte při bootováni FN+F3
    Při tomto procesu mějte HTC Shift na nabíječče,trvání plného obnovení zhruba 25 minut

Doporučuji tedy udělat před jakymikoliv pokusy nejlepe přesnou kopii disku na jiný,aby jste si ušetřili nejen práci,ale i nervy.

Videa

Touch Screen a funkcni kalibrace

Ctecka otisku prstu a omnipass
    Připojené soubory Připojené soubory
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Jun 2006

Jak rozebrat HTC SHIFT do posledního šroubku

Máme tu nádherný návod jak rozebrat HTC SHIFT do posledního šroubku.S velice podrobným popisem v angličtině a s kvalitní fotodokumentací.Stojí za to zhlédnout i pro nemajitele tohoto skvělého UMPC.
    Pridávám několik obrázku i sem jako ochutnávku,všechny obrázky jsou k dispozici na xda
    Připojené obrázky Připojené obrázky

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Ahoj stal jsem se majitelem HTC SHIFT a bude li dokončen os windows xp chtěl bych si ho nainstalovat a chtěl bych poprosit někoho kdo s tím má skušenosti aby mi sdělil jaký typ windows xp bude nejlepší a nějaký potřebný návod instalace.Za informace předem děkuji

Registrace
    Jun 2006

Shift me nyni bezi(v dualbootu) na XP tablet edition bez sebemensich problemu.V rychlosti je markantni rozdil.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Vazne uvazuju o koupi Shifta.... prave hw specifikace vers. pouzite Windows Vista me dost znervoznuji. Cetl jsem v tomto smyslu nekolik recenzi - od naprosto negativnich az po ty (zaplatpanbu) optimisticke.
    Proto se chci zeptat stastnych majitelu - jak je to s realnou pouzitelnosti WVista? Nejde mi o hry - potrebuji word, excel (soucasne v nekolika instancich), MS Project, Outlook... proste klasicka kancelarska krysa )

2 uiqjirka: Na xda-developers jsem videl, ze jeste jsou nejake problemy s drivery XP... s jakymi omezenimi XP momentalne na shiftu pouzivas? Je to podstatne rychlejsi nez WVista?
    Nevite, jaka je momentalne moznost rozsirit RAM shifta na 2GB? Zkousel uz nekdo prislusny microdimm ?

Diky moc...

Registrace
    Jun 2006

Vista chodi na Shiftu bez problemu.Ze by nejak vyrazne Shifta brzdila se rict neda.Pouzivam office 2003 professional SP3 i s podporou formatu 2007.Chodi bez sebemensi chybicky.
    XP chodi svizneji,stejne jako na klasickem pc chodi XP svizneji oproti Vistam.
    Co se tyce omezeni nejsou zadna ,HTC Control panel nahrazuje poofova utilita HTC Shift EC Toolkit (win32) a zmena rozliseni z defaultních 800x480 neni potraba,s okny, ktera jsou vetsi,hýbe utilitka UMPC scrollbar,kterou znaji jiste uzivatele napr. z Mivvy

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Chtěl bych se zeptat jestli při formátování,které proběhne po zmáčknutí FN a F3 náhodou nepřijdu o některé věci jako ovladače atd a jestli už to někdo dělal tak jaký je průběh na co se mám připravit,protože čas od času to budu muset udělat zatím ještě počkám ale mám strach bude to poprvé tak se není co divit.A taky bych se chtěl zeptat na to jak pokračuje příprava OS Windows XP protože moje angličtina je takřka nulová a nemohu si to přečíst. Za poskytnuté informace předem děkuji

Registrace
    Jun 2006

Zatim jsem kombinaci FN+F3 nezkousel,nebyl duvod,ale o data neprijdes.Tato kombinace by mela Shifta vratit do stavu jako prave zakoupene.Jinak vzdy je riziko,proto mam udelanou zalohu Northon Ghost,pri prvnim spustenim a navic presnou kopii disku,takze kdyby tato kombinace klaves selhala tak mam v zaloze tyto dve veci.

Edit:
    Jinak co se tyce XP,uz chodi uplne vse

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Ahoj,
    já už jsem obnovení systému F3 udělal a všechno je v nejlepším pořádku. Shift funguje jako po zakoupení. Musel jsem to udělat, protože jsem nainstaloval SP1 a bylo zle. Padala mi komunikace s WM, špatně usínal a ještě hůře se probouzel a podle mého názoru byl Shift o dost pomalejší. Pořád něco dělal na pozadí, vrčel s diskem a já nevěděl proč.
    Už jsem i dvakrát přeinstaloval WM a také v pohodě, nic se nestalo, o nic jsem nepřišel.
    MO

Registrace
    Jun 2006

protože jsem nainstaloval SP1 a bylo zle. Padala mi komunikace s WM, špatně usínal a ještě hůře se probouzel a podle mého názoru byl Shift o dost pomalejší
    Presne tak,SP1 vubec neni pro SHIFTA vhodnym,me pomohla pouze jeho odinstalace a vse bylo zase zpet v poradku.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Také jsom SP1 odinstaloval, ale zdálo se mi, že to pořád není ono, a tak jsem to vyzkoušel a bylo to. Pravdou ale je, že to trvá příšerně dlouho, kolikrát se restartoval jsem raději ani nepočítal. Nakonec bylo všechno tak jako po koupi a další dva dny mi trvalo, než jsem jej dostal do stavu v jakém jej chci mít.
    Měl jsem na Shiftovi nainstalované OFFICE 2007 a byl jsem velice příjemně překvapen, jak jsou OFIICE 2003 rychlé. Používám na Shiftovi všechno jako na dospělém notebooku. Např. Lotusy, Alcohol, VPN, OneNote atd. A všechno funguje k plné spokojenosti.
    Jedna věc mě ale přivádí do mdlob, že nemám češtinu na klávesnici ve WM. WM používám pro zápisy, kvůli výdrží a také nejde větrák, a jak diakritika tak hlavně prohozené Z a Y mě brzy dostanou do hrobu.
    Už jsem zkoušel ten soubor co jsi zmiňoval, ale tudy cesta nevede.
    MO

Registrace
    Jun 2006

Ja pouzivam tez vse na co jsem zvykly na PC.Co se tyce office mam tam 2003 proffesional.Hodne mam SHIFTA na diagnostiku VW,AUDI,SEAT,SKODA apod.Co se tyce klavesnice ve WM me ta cestina az na tak nezere,vidis i tady,ze jsem pohodlny.Radek Hulan by to oznacil jinak
    Jinak co se tyce Y a Z nastavil jsem ve Vistach stejne rozlozeni jako ve Windows Mobile.Aby to sedelo ke klavesnici.
    Jinak musim SHIFTA pochvalit.Kazde zarizeni ma sve mouchy a neni dokonale,ale SHIFT me sedi.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

Smazáno

Registrace
    Jun 2006

Počeštění Windows Vista Bussines

Viz první post,pro lepší přehlednost

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2004

tak uz chybi jenom moznost telefonovani a je to komplet. A xda nespi. Dokonce jak jsem se docetl nekteri uz implementuji i 120 Gb disky. Rekl bych ze na podzim uz si zavolame.

Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTC TyTN - tipy, triky a zkušenosti
    Od matrad v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 103
    Poslední příspěvek: 10-09-2008, 17:11
  2. FS T830 - tipy, triky a zkušenosti
    Od john_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 26-06-2008, 13:54
  3. HTC ActionScreen - tipy, triky, zkušenosti