Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC SHIFT - tipy, triky a zkušenosti...

htcjirka (1875)|23.4.2008 22:20
Dovoluji si založit toto téma,které se jistě časem naplní příspevky uživatelů,kteří budou jistě pribývat(možná jich nebude mnoho) anebo naopak pomůžou těm z Vás,kteří váhate s koupí toho UMPC.

HTC SHIFT ve zkratce



procesor a chipset Intel® Stealey 800MHz + 945GMS + ICH7U; Qualcomm® MSM 7200, 400MHz
operační systém Windows Vista® Business a Windows Mobile 6 Professional
paměť RAM: 1GB DDR2 microDIMM RAM pro Win. Vista + 64 MB pro SnapVUE™, ROM: 128 MB pro SnapVUE
hard disk 1.8-inch 40 GB
displej 7-palců, 800×480 TFT-LCD dotykový, s nastavitelným úhlem
sítě a datová konektivita HSDPA/UMTS: Tri-band 850, 1900, 2100 MHz HSDPA – až 3.6Mbps pro download a až 384kbps pro upload, UMTS – až 384kbps pro download a upload
GSM/GPRS/EDGE: Quad-band 850, 900, 1800, 1900 MHz (pouze pro datové přenosy)
klávesnice výsuvná QWERTY
L/P tlačítko myši a microPad
bezdrátová konektivita Bluetooth® 2.0 Wi-Fi®, IEEE 802.11 b/g
USB 2.0, VGA výstup, 3.5mm stereo audio výstup s mikrofonem
slot pro karty USIM/SIM 1.8/3V
SDIO slot
biometrický snímač otisků prstů
vestavěná VGA web kamera s barevným CMOS senzorem pro videokonference
vestavěný mikrofon a duální reproduktory
baterie 2700 mAh Lithium-ion polymer
doba provozu s Win.Vista® až 2 hod.
doba provozu s SnapVUE™ (zapnutý push e-mail) až 53 hod.
doba provozu s SnapVUE™ (vypnutý push e-mail) až 10 dní
síťový adapter 90 ~ 265V, 47/63Hz; výstup 12V, 3A max.
rozměry 207×129×25 mm
hmotnost s baterií 800g

Více info najdete také na webu výrobce

A zde už máme pár triků a rad

PLNOHODNOTNÉ WINDOWS MOBILE 6 a FUNKČNÍ VOLÁNÍ [color=red]NOVINKA! 24.02 2009[/color]

Pokud by vám na HTC SHIFT vadily ořezané WM6 určitě uvítáte možnost flash nove verze rom a radia,které vám umožní se SHIFTEM plnohodnotně telefonovat více na str.16


HOT FIX

Pokud jste se SHIFTEM zaregistrováni na http://www.htc.cz v sekci e-Club
jsou jiz ke stazení první Hot Fix updaty.
První Hot Fix se týká hard resetu SnapVue přímo z Vist,při zapomenutí hesla a druhý Hot Fix opravuje nemožnost otevření nebo zobrazení Windows Vista side baru.
Stahujte bud na uvedených stránkách nebo zde,níže.

Počeštění Windows Vista Bussines

Pokud by nekoho trapila chybejici cestina v HTC SHIFT co se Windows Vista Bussines tyce,je tu reseni.Jelikoz cesky balicek od Microsoftu pro Windows Vista lze naistalovat pouze pod Windows Vista Ultimate,reseni nabizi program Vistalizator ke stazeni ZDE.
Po naistalovani uz muzete primo stahnout lokalizacni balicek.Pozor jsou dve verze.Pro Vista bez service packu a pro SP1.

Lokalizační balíčky

pro 32bitovy system RTM
pro 32 bitovy system SP1

Windows XP Tablet PC Edition místo Windows Vista

Dále se na Shifta k dispozici vsechny ovladače pro instalaci XP Tablet Edition namísto Windows Vista.Chcete-li v budoucnu mit XP na HTC Shift urcite sledujte TENTO topic,který se tímto zabývá a pravidelně updatuje.Nektere linky na xda uz jsou nefunkcni ,takze zde budu postupne updatovat linky na drivery pro XP tablet PC Edition.

Instalace XP Tablet Edition k Windows Vista

Co budeme potřebovat??

Externí USB cd-dvd mechaniku,bootovací cd XP Tablet Edition(opravdu pravé XP Tablet Edition)

Jak instalovat??

Ve spuštených Vistach připojte vasi USB externi mechaniku a vložte do nej instalační CD XP Tablet Edition
Shifta vypněte,usb mechaniku nechte připojenou
Shifta zapněte a stiskněte a držte FN+F10
Vyberte v menu vaši mechaniku
Potvrdte bootovaní z cd....
Po instalaci zavaděče,potvrzení licenční smlouvy,kopírování ovladačů atd se Shift restartuje pro dokončení instalace.

Po dokončení instalace začneme s instalací ovladačů pro xp,které naleznete zde
Z balicku ovladace spustit:
1. Chipset / infinst_autol.exe , po dokončení restartovat.
2 .VGA/win2k_xp14324.exe ,restartujte po dokončení.
3 . TabletPC_PatchXPproSP2.exe, bude extrahovat soubory do složky C: \ temp (jen pokud nemate nainstalovane windows xp tablet
Přejděte do složky C: \ temp a spustit step1.reg,
Spustit Step2.bat
Nechte pracovat než se vše nedokončí(nezastaví se disk),pak restartovat

4 .Spustit instalaci VistaECDrvV1[1].0.1.10\setup.exe

5 .Spustit instalaci TouchScreen(1[1].1.0.2)\ATSV1102(WHQLed).exe,po potvrzeni instalace restart

6 .Spustit Synaptics instalaci MicroPad (10 [1] .0.11.1) \ setup.exe

7 .Spustit instalaci Audio \ WDM_R195 \ setup.exe, restartovat po dokončení.

8 .Spustit instalaci fingerprint\setup.exe

9 .Spustit omnipass 5,0 \ setup.exe. Restart počítače po dokončení.

10.Spustit USB LAN \ setup.exe.

11. Spustit Cygwin \ setup.exe a zvolit instalaci ze složky,zvolte ioperm z podsložky.
Spustit cygwin.bat z c: \ Cygwin

napište ioperm -i a potvrdte Enter,pak exit a opet Enter

Pak presunout z hsect-2.1 \ hsect2.exe a přesunout do c: \ Cygwin \ bin

12. Přesunout bat soubory z \ Archiv bat \ na plochu.

13. Spustit BT on.bat ze svého počítače a nechte systém Windows instalovat své ovladače,které si po chvílce vyhledá

14. Spustit WF on.bat ze svého počítače a zrušit instalaci ovladaců.

15. Nakopirujte z WLAN \ sdbus.sys do c: \ windows \ system32 \ drivers \ a potvrdte nahrazení souboru původního,pak restartovat PC.

16. Instalovat WLAN ovladače z Ovládací panely-systém-Hardware-správce zařízení-sítové adaptéry-marvell SDIO ... aktualizovat ovladač ze složky WLAN.

LINUX

I tato platforma si najde sve priznivce a proto mrknrete hned SEM,vse je plne funkcni!

VRÁCENÍ DO TOVÁRNÍHO NASTAVENÍ WINDOWS VISTA

Pokud by jste chtěli obnovit systém Windows Vista z jakéhokoliv důvodu,stistkněte při bootováni FN+F3
Při tomto procesu mějte HTC Shift na nabíječče,trvání plného obnovení zhruba 25 minut

Doporučuji tedy udělat před jakymikoliv pokusy nejlepe přesnou kopii disku na jiný,aby jste si ušetřili nejen práci,ale i nervy.

Videa

Touch Screen a funkcni kalibrace

Ctecka otisku prstu a omnipass
htcjirka (1875)|25.4.2008 20:04
Jak rozebrat HTC SHIFT do posledního šroubku

Máme tu nádherný návod jak rozebrat HTC SHIFT do posledního šroubku.S velice podrobným popisem v angličtině a s kvalitní fotodokumentací.Stojí za to zhlédnout i pro nemajitele tohoto skvělého UMPC.
Pridávám několik obrázku i sem jako ochutnávku,všechny obrázky jsou k dispozici na xda
krabicka (33)|27.4.2008 16:12
Ahoj stal jsem se majitelem HTC SHIFT a bude li dokončen os windows xp chtěl bych si ho nainstalovat a chtěl bych poprosit někoho kdo s tím má skušenosti aby mi sdělil jaký typ windows xp bude nejlepší a nějaký potřebný návod instalace.Za informace předem děkuji
htcjirka (1875)|27.4.2008 17:57
Shift me nyni bezi(v dualbootu) na XP tablet edition bez sebemensich problemu.V rychlosti je markantni rozdil.
sstavo (5)|27.4.2008 21:19
Vazne uvazuju o koupi Shifta.... prave hw specifikace vers. pouzite Windows Vista me dost znervoznuji. Cetl jsem v tomto smyslu nekolik recenzi - od naprosto negativnich az po ty (zaplatpanbu) optimisticke.
Proto se chci zeptat stastnych majitelu - jak je to s realnou pouzitelnosti WVista? Nejde mi o hry - potrebuji word, excel (soucasne v nekolika instancich), MS Project, Outlook... proste klasicka kancelarska krysa :))

2 uiqjirka: Na xda-developers jsem videl, ze jeste jsou nejake problemy s drivery XP... s jakymi omezenimi XP momentalne na shiftu pouzivas? Je to podstatne rychlejsi nez WVista?
Nevite, jaka je momentalne moznost rozsirit RAM shifta na 2GB? Zkousel uz nekdo prislusny microdimm ?

Diky moc...
htcjirka (1875)|27.4.2008 22:16
Vista chodi na Shiftu bez problemu.Ze by nejak vyrazne Shifta brzdila se rict neda.Pouzivam office 2003 professional SP3 i s podporou formatu 2007.Chodi bez sebemensi chybicky.
XP chodi svizneji,stejne jako na klasickem pc chodi XP svizneji oproti Vistam.
Co se tyce omezeni nejsou zadna ,HTC Control panel nahrazuje poofova utilita HTC Shift EC Toolkit (win32) a zmena rozliseni z defaultních 800x480 neni potraba,s okny, ktera jsou vetsi,hýbe utilitka UMPC scrollbar,kterou znaji jiste uzivatele napr. z Mivvy
krabicka (33)|30.4.2008 19:16
Chtěl bych se zeptat jestli při formátování,které proběhne po zmáčknutí FN a F3 náhodou nepřijdu o některé věci jako ovladače atd a jestli už to někdo dělal tak jaký je průběh na co se mám připravit,protože čas od času to budu muset udělat zatím ještě počkám ale mám strach bude to poprvé tak se není co divit.A taky bych se chtěl zeptat na to jak pokračuje příprava OS Windows XP protože moje angličtina je takřka nulová a nemohu si to přečíst. Za poskytnuté informace předem děkuji
htcjirka (1875)|30.4.2008 19:46
Zatim jsem kombinaci FN+F3 nezkousel,nebyl duvod,ale o data neprijdes.Tato kombinace by mela Shifta vratit do stavu jako prave zakoupene.Jinak vzdy je riziko,proto mam udelanou zalohu Northon Ghost,pri prvnim spustenim a navic presnou kopii disku,takze kdyby tato kombinace klaves selhala tak mam v zaloze tyto dve veci.

Edit:
Jinak co se tyce XP,uz chodi uplne vse
MilanO_ce4you (187)|30.4.2008 21:36
Ahoj,
já už jsem obnovení systému F3 udělal a všechno je v nejlepším pořádku. Shift funguje jako po zakoupení. Musel jsem to udělat, protože jsem nainstaloval SP1 a bylo zle. Padala mi komunikace s WM, špatně usínal a ještě hůře se probouzel a podle mého názoru byl Shift o dost pomalejší. Pořád něco dělal na pozadí, vrčel s diskem a já nevěděl proč.
Už jsem i dvakrát přeinstaloval WM a také v pohodě, nic se nestalo, o nic jsem nepřišel.
MO
htcjirka (1875)|30.4.2008 21:53
[QUOTE]protože jsem nainstaloval SP1 a bylo zle. Padala mi komunikace s WM, špatně usínal a ještě hůře se probouzel a podle mého názoru byl Shift o dost pomalejší[/QUOTE]

Presne tak,SP1 vubec neni pro SHIFTA vhodnym,me pomohla pouze jeho odinstalace a vse bylo zase zpet v poradku.
MilanO_ce4you (187)|30.4.2008 22:10
Také jsom SP1 odinstaloval, ale zdálo se mi, že to pořád není ono, a tak jsem to vyzkoušel a bylo to. Pravdou ale je, že to trvá příšerně dlouho, kolikrát se restartoval jsem raději ani nepočítal. Nakonec bylo všechno tak jako po koupi a další dva dny mi trvalo, než jsem jej dostal do stavu v jakém jej chci mít.
Měl jsem na Shiftovi nainstalované OFFICE 2007 a byl jsem velice příjemně překvapen, jak jsou OFIICE 2003 rychlé. Používám na Shiftovi všechno jako na dospělém notebooku. Např. Lotusy, Alcohol, VPN, OneNote atd. A všechno funguje k plné spokojenosti.
Jedna věc mě ale přivádí do mdlob, že nemám češtinu na klávesnici ve WM. WM používám pro zápisy, kvůli výdrží a také nejde větrák, a jak diakritika tak hlavně prohozené Z a Y mě brzy dostanou do hrobu.
Už jsem zkoušel ten soubor co jsi zmiňoval, ale tudy cesta nevede.
MO
htcjirka (1875)|30.4.2008 22:24
Ja pouzivam tez vse na co jsem zvykly na PC.Co se tyce office mam tam 2003 proffesional.Hodne mam SHIFTA na diagnostiku VW,AUDI,SEAT,SKODA apod.Co se tyce klavesnice ve WM me ta cestina az na tak nezere,vidis i tady,ze jsem pohodlny.Radek Hulan by to oznacil jinak :D
Jinak co se tyce Y a Z nastavil jsem ve Vistach stejne rozlozeni jako ve Windows Mobile.Aby to sedelo ke klavesnici.
Jinak musim SHIFTA pochvalit.Kazde zarizeni ma sve mouchy a neni dokonale,ale SHIFT me sedi.

MilanO_ce4you (187)|30.4.2008 23:51
Smazáno
htcjirka (1875)|8.5.2008 15:55
Počeštění Windows Vista Bussines

Viz první post,pro lepší přehlednost
belkov (140)|9.5.2008 14:57
tak uz chybi jenom moznost telefonovani a je to komplet. A xda nespi. Dokonce jak jsem se docetl nekteri uz implementuji i 120 Gb disky. Rekl bych ze na podzim uz si zavolame.
belkov (140)|13.5.2008 15:06
Nejsem schopny otevrit postranni panel.Vzdy po snaze ho otevrit se objevi hlaska Ridi spravce systemu. Muzete mi nekdo poradit jak na to? Diky
htcjirka (1875)|13.5.2008 21:12
Navstiv htc.cz,zaregistruj se a stahni si Hot Fix,ktery to opravuje,pisu to v uplne prvnim postu
Baharis_ce4you (95)|14.5.2008 22:39
Ahojte. Hlásím se do klubu.:D
A abych něco přinesl, podělím se o ten postranní panel. Syn to našel někde na angl. fóru a funguje to.

* Click Start, type gpedit.msc in the Search box, and press ENTER
* Navigate to the following branch:
Computer Configuration | Administrative Templates | Windows Components | Windows Sidebar
* Double-click Turn off Windows Sidebar
* Set it as Not Configured (vybrat)
* Repeat the same in the following branch:
User Configuration | Administrative Templates | Windows Components | Windows Sidebar
* Close the Group Policy Editor window.

*Click Start, type regedit.exe and press ENTER
*Navigate to the following branch:
*HKEY_LOCAL_MACHINE \SOFTWARE \Microsoft \Windows \CurrentVersion \Policies \Windows \Sidebar
*In the right-pane, delete the value named TurnOffSidebar (if found) (smazat)
*Repeat the same in the following branch:
*HKEY_CURRENT_USER \SOFTWARE \Microsoft \Windows \CurrentVersion \Policies \Windows \Sidebar
belkov (140)|15.5.2008 09:06
Stáhl jsem a nainstaloval ten patch z eclubu a postranní panel bez problémů funguje,takže doporučuji,není třeba dělat žádné zásahy do registrů.
krabicka (33)|17.5.2008 07:40
Ahoj všem.Chtěl jsem se zeptat jestli někdo neví jak probíhá příprava operačního systému windows xp pro shifta každopádně to plánuji vista je pro tento přístroj moc složitej OS chtělo by to rychlejší procesor tak 1,6 Ghz to kdyby šlo tak je to zlatej stroj :) a taky bych potřeboval vědět co udělat abz klávesnice místo y nepsala z a naopak to je šílený jinak :yes: díky
Oldrich Siegel (4)|22.5.2008 22:30
Na svém HTC Shift jsem ve SnapVue (přes Settings) nastavil maximální velikost písmen. Tím mi na úvodní stránce zcela zmizela ikona Settings - posunula se mimo aktivní a viditelné pole. Vidět je pouze počasí a kontakty. Jak mohu vrátit nastavení, když do Setting nemůžu vstoupit? Pomůže někdo?
Nepomohlo ani FN+F3 !
htcjirka (1875)|22.5.2008 22:32
K tve otazce,mas odblokovane snapvue na plnohodnotne windows mobile 6??Pokud ne udelej z Vist reset do tovarniho nastaveni.Nejjednodusi a nejrychlejsi.
HanysR (32)|24.5.2008 20:32
Chci se vás vlastníků zeptat. Plné WM6 v Shiftovi umožňuje opravdu vše? Třeba instalaci navigace a následné použití v kombinaci s BT GPS? Je to opravdu plnohodnotné? Díky
htcjirka (1875)|24.5.2008 20:42
Zatim ne,az s novou rom,chybeji potrebne knihovny.Na xda je Shift project(stejne jako Athena Project),kde uz byl prolomen a flashnut bootloader a nasledne flashnuta klasicka rom v ktere je jak GPS,tak bluetooth funkcni.Dale s touto beta rom je i funkcni ctecka karet atd,ktera ve wm6 funguje jako uloziste.
HanysR (32)|24.5.2008 20:44
Takže vyhlídky jsou víc jak slibné :) To je super! Hele a řekni mi tvůj nezaujatý názor na display a uvedené rozlišení, dá se v tom pracovat? Není rozlišení 800x480 o ničem?
htcjirka (1875)|24.5.2008 20:55
Pracovat se s tim da perfektne,Shift je svizny,udelal jsem nejake vypnuti jako Windows Defender(ktery je stejne nanic,porad neco dela) a jine upravy zbytecnych procesu,s rozlisenim problem neni,protoze to, ze u nekterych aplikaci je skryty kus okna,resi na boku je prepinaci tlacitko na rozliseni,prepnes behem chvilky do jineho rozliseni a hned zase zpatky.S advantage jsem opravdu nadseny a pracuje se me s nim velice dobre.Nedoprucuji vubec pouzivat aktualizace.Tak jak je Shift dodavany funguje vytecne,se SP1 a nekterymi dalsimi aktualiazacemi zacnou problemy a perou se nektere HTC dodavane aplikace s Vistami.Na xda je o tom rozsahla diskuze.Hry nehraju,tam Shifta neohodnotim,protoze ho mam na praci a ne na zabavu.
HanysR (32)|24.5.2008 21:11
Super, díky za pořádné shrnutí, o hrách snad nemůže být ani řeč Nehledě na to že mne to ani nezajímá. Díky moc, mám o čem dumat
htcjirka (1875)|24.5.2008 21:13
O hrach jsem psal proto,ze me dost lidi pise a jake jsou na tom hry....vetsina z dotazu :D
sstavo (5)|24.5.2008 22:32
[QUOTE="uiqjirka"]s rozlisenim problem neni,protoze to, ze u nekterych aplikaci je skryty kus okna,resi na boku je prepinaci tlacitko na rozliseni,prepnes behem chvilky do jineho rozliseni a hned zase zpatky.[/QUOTE]


... ja navic pouzivam malinky program UMPCScrollBar (http://blogs.msdn.com/vikrammadan/archive/2007/04/05/dead-see-scroll-bar.aspx), ktery v pripade, ze se systemovy dialog nevejde na obrazovku (napr. u Internet options v MSIE) zobrazi vpravo maly scrollbar a jednoduse se da dialogovym oknem posunovat. Pouzival jsem ho uz na ASUSu R2h a funguje spolehlive i na Shiftu.
krabicka (33)|24.5.2008 22:34
krabicka
Přispěvatel


Založen: 01. březen 2007
Zasláno: 17. květen 2008, 07:40
--------------------------------------------------------------------------------
Ahoj všem.Chtěl jsem se zeptat jestli někdo neví jak probíhá příprava operačního systému windows xp pro shifta každopádně to plánuji vista je pro tento přístroj moc složitej OS chtělo by to rychlejší procesor tak 1,6 Ghz to kdyby šlo tak je to zlatej stroj a taky bych potřeboval vědět co udělat abz klávesnice místo y nepsala z a naopak to je šílený jinak díky


Návrat nahoru
htcjirka (1875)|24.5.2008 22:41
Staci si pouze v nastaveni zmenit typ klavesnice na ceskou nebo qwerty.Jestli tohle je pro tebe problem nastavit tak jsi ztraceny pripad.
Na vistach nevidim nic sloziteho,naopak je v ni vse delane jak pro blbce s prominutim.
Na to jake je to zarizeni,procesor je o.k a stiha.
krabicka (33)|25.5.2008 15:14
no tak pokud jde o klávesnici je to pořád stejný českou klávesnici mám a možnost qwerty tam není pokud existuje jiný nastavení než je na control panelu tak mi ho prosím prozrad já jsem možná blbej ale kde nic není ani čert nebere a 800 mhz dneska nepoužívá ani nejblbější notebook proto si myslím že by se tomu dalo pomoct xp tabletem tak a můžem pokračovat
krabicka (33)|25.5.2008 15:25
co se týče vista tak je to pro tento přístroj asi jako GP Monaco pro pilota F1 je to monstrum který požírá neuvěřitelný množství jak paměti RAM tak i paměti HDD všechno trvá neuvěřitelně dlouho restartovací doba až po použitelnost internetu se blíží až pěti minutám každej program navíc je neskutečná yátěž píšu to tak jak to ta klávesnice píše takže y je z a naopak takže toužím po xp tablet a to co nejdřív
htcjirka (1875)|25.5.2008 16:01
Paneboze co ty jsi za drevo,ze neumis ani nastavit klavesnici??
Ovladaci panely-Mistni a jazykove nastaveni-klavesnice a jazyky-zmenit klavesnice-pridat-pridas Qwerty a potom ve vychozim jazyku si ji vyberes,das pouzit a o.k
To je nejaky problem??
Zalezi co do Shifta vsechno rves,programy startuji okamzite,bez prodlevy.V internetovani tez nevidim zadny problem..
Nevim jak si takovy amater muze koupit Shifta.
Tady je evidentne zakladni problem mezi klavesnici a zidli.
PhSnake (872)|25.5.2008 16:28
uiqjirka: nevies ci uz existuje nejaka portacia XP na shifta? budu odmeny v robote a rozmyslam nad nim, ale hlisty ma vytacaju... ked musim kliknut 10x aby sa mi pustil notepad..... tusim niekde na xda som nieco videl davnejsie len bol prob s drivermi.
htcjirka (1875)|25.5.2008 16:31
Precti si prvni post PhSnake,tam o tom pisu

Jinak Vistam,jeste jsem nezazil,ze bych na neco musel klikat 10x,jak ne velkem notebooku tak i na Shiftu chodi Visty na jednicku bez sebemensiho zadrhelu
sstavo (5)|25.5.2008 18:14
Opravdu to s temi Vistami neni tak zle... vyhodil jsem veskere vizualni efekty pomoci System/Advanced system setting (takze aspon na pohled to tak trochu vypada, ze XPcka uz mam... :D).
Pouzivam Office2003, MS Project, internetuju, OPENVPN, CiscoVPN pro pripojeni do firemniho SAPu, AVG na viry... a je to NORMALNE pouzitelne. Tim nechci rict, ze bych se mi na Shiftu nelibila XPcka :D
Ono to totiz neni jenom o konfiguracnich parametrech (kdyz si je precetl muj syn, smal se mi...), ale i o celkovem vyladeni. A tady je na tom Shift dobre. Urcite se mi zda rychlejsi nez muj predchozi Asus R2h, ktery mel 1.2 GB RAM, Celeron 900 MHz a XPcka (a to jsem ho taky dlouho "ladil", vyhazoval procesy atd.)
htcjirka (1875)|28.5.2008 18:10
XP Tablet PC Edition podruhé

Prvni post updatovan( a do budoucna bude neustale updatovan) co se tyce XP instalace na HTC Shift.Vse je jiz funkcni.Nezapomente ze musite pouzit cistokrevne XP Tablet Edition,nikoliv XP Home nebo Profesional.
krabicka (33)|29.5.2008 21:58
Ahoj všem tak klávesnici jsem už zvládl a děkuju za návod ale potřeboval bych ještě jednu věc nejdřív jsem si myslel že to bude hračka ale ted se mi to nedaří ještě než tam dám xp tak bych to chtěl sformátovat a zálohovat na přenosný HDD a to se mi nepodařilo tady se píše že se má zmáčknout FN a F3 ale to jsem udělal a nic se nedělo může mi to někdo polopaticky vysvětlit já vím dělám ze sebe blbce ale je to pro mne moc důležitý pomozte prosím díky
krabicka (33)|29.5.2008 22:03
ještě dodatek jde mi o uvedení přístroje do továrního nastavení prosím co přesně musím udělat
krabicka (33)|29.5.2008 22:04
ještě dodatek jde mi o uvedení přístroje do továrního nastavení prosím co přesně musím udělat
htcjirka (1875)|29.5.2008 22:09
Pri bootovani zmacknout FN a F3.V prvním postu je vse potrebne..
_ce4you (1)|31.5.2008 13:56
Zdravim,
zajímalo by mě, jak jsou použitelné FULL WM6 na Shiftu co se výdrže baterie týče. V prvním přízpěvku je napsáno, že:

doba provozu s SnapVUE™ (vypnutý push e-mail) až 10 dní

to chápu tak, že má zařízení pouze bypnutý displej a baterie živi defaktor procesor a pamět. Rad bych tedy věděl jak dlouho se dá používat WM6 se zaplým displejem a rekneme BT nebo WiFI, nebo jen čtení knih atd....

dík

Dodin
krabicka (33)|2.6.2008 08:57
Ahoj všem začal jsem se zajímat o pořízení operačního systému windows xp tablet pc edition a s hrůzou jsem zjistil že už nikde není k dostání pokud někdo ví kde bych ho sehnal tak mi prosím Vás dejte vědět nebo jiný OS který by se hodil.Toto jsem zjistil při hledání na internetu nebo mne navedte na nějaký odkaz kde bych xp tablet sehnal
belkov (140)|2.6.2008 10:18
Stačí když si zadáš Windows tablet edition třeba do jyxa a máš jich tam mraky včetně ceny.
Oldrich Siegel (4)|2.6.2008 11:49
Na svém HTC Shift jsem ve SnapVue (přes Settings) nastavil maximální velikost písmen. Tím mi na úvodní stránce zcela zmizela ikona Settings - posunula se mimo aktivní a viditelné pole. Vidět je pouze počasí a kontakty. Jak mohu vrátit nastavení, když do Setting nemůžu vstoupit? Pomůže někdo?
Nepomohlo ani FN+F3 , ani Reset SnapVUE.
belkov (140)|2.6.2008 11:58
Obávám se že tady pomůže jen HR WM.
Oldrich Siegel (4)|2.6.2008 15:04
...co je to?:?
htcjirka (1875)|2.6.2008 17:16
HR=Hard Reset,lze ho udelat primo z Vist.
A k Windows XP Tablet lze je objednat z ceskeho internetoveho obchodu.
Trochu se snaz Krabicka,google snad pouzivat umis.Jinak v Tvem pripade ani nedoporucuji menit Visty za XP Tablet,protoze v Tvem osobnim pripade to bude opet katastrofa.
Oldrich Siegel (4)|2.6.2008 17:36
...nejsem Krabička :disgusted: