Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak na synchronizovane emaily a vyuzit maximalne moznosti outlooku?

gampik (77)|23.4.2008 14:05
Uz delsi dobu si pohravam s myslenkou premigrovat svoji celou postu do microsoft reseni - Outlooku 2007.

V soucasne dobe jiz nekolik let pouzivam na PC The bat (pop3) a na Kaiserovi Flexmail (IMAP) - s tim, ze kdyz jsem v terenu, prohlizim postu pres imap a doma vsechno stahnu do batu. Bat je uzasny program na postu na PC, problem je v tom, ze nenabizi zadny zpusob, jak synchronizovat postu s pocket pc zarizenim a v podstate zadny zpusob, jak vyuzivat moznosti navazat emaily na ukoly a poznamky a jak mit na PDA synchronizovane emaily vsechny u sebe . Na druhou stranu Flexmail je asi to nejlepsi, co se da sehnat pod windows mobile.

Jeste nez prevedu svych nekolik desitek tisic emailu z batu do Outlooku, potrebuji si ujasnit par veci:

1. je mozne nejak synchronizovat emaily mezi stolnim outlookem a mobilnim flexmailem? (nechci pouzivat mobilni outlook)

2. jaky nejlepsi zpusob se vam osvedcil na to, abyste meli na PDA vsechnu postu synchronizovanou s PC a jak maximalne vyuzit dalsich moznosti Outlooku - organizace casu versus email? (poznamky, ukoly, jednotny adresar atd.)

Samozrejme vim o serverech Exchange, ale prevadet na ne svych nekolik emailovych schranek (centrum.cz, soukr. domeny atd.) mne neprijde jako nejlepsi reseni.

Uvitam jakoukoliv zkusenost.
Zdenek Malinsky (9781)|23.4.2008 14:38
Ja pouzivam to, co prave ty nazyvas ne nejlepsi reseni - exchange server a do nej mam presmerovany vsechny schranky, co jsem kdy mel a mam (centrum,gmail, atlas, click....), takze tim odpada nastavovani uctu pro milion schranek v PDA, stejne jako reseni, ktery emailovy klient v PDA a v PC je lepsi. V PC Outlook 2007 a v PDA defaultni Inbox. Porad jsem neprisel na to, v cem jsou TheBat! nebo Profimail apod.lepsi.
gampik (77)|23.4.2008 15:18
No, TheBat! je uzasny v tom, ze pokud dostavas denne nekolik stovek emailu z konferenci, tak se s tim umi krasne poprat. Ma propracovane filtry, tridi dobre do treadu, ma navykove klavesove zkratky, dobre fungujici spam filter atd. Tech vyhod je fakt hodne a porad je to duvod, proc jsem jeste nepresel na Outlook. Zvyk.

Flexmail zase nabizi oproti mobilnimu outlooku prehlednejsi graficke rozhrani - napr. rozdelit si okno na dve casti, v horni mas seznam zprav a v dolni se ti zobrazuje nahled zpravy atd.

Mam jeste par otazek, protoze se stolnim outlookem jsem nikdy s emaily nepracoval.

1. umoznuje outlook rozdeleni prichozich zprav do nekolika Inboxu podle emailoveho uctu nebo chodi vsechno do jednoho inboxu a funguje to napr. jako multipop na centrumu, kdy se do jedne schranky stahuji pres pop3 emaily ze vsech ostatnich?

Protoze problem nastava v momente, kdy chces na tuhle zpravu odpovedet, protoze jako odpovidaci adresa se ti nastavi ta, do ktere se ti pres multipop stahla vsechna posta a ne ta, na kterou email skutecne prisel.

2. Jak je datove a casove narocna replikace mailboxu v pda, kdyz mas nekolik giga emailu? Exchange taky moc neznam, ale v praci mame Lotus, takze zhruba vim, jak to funguje.
lightning_ce4you (14)|24.4.2008 09:17
Ciao
Ad1 Umi, bud to mas fyzicky v jednom souboru na disku, ale v ruznych slozkach nebo muzes pro jednotlive ucty definovat vlastni pst. V obou pripadech se zprava pri odpovedi odesle pomoci uctu, z jakeho byla prijata.

Ad2 IMHO rychlost bude dana hlavne rychlosti komunikace mezi PDA a PC a PC a Exchange Serverm...
Martin Ráž Hoch (1832)|24.4.2008 09:45
Osobně používám řešení jako Zdeněk - MS Exchange a MS Outlook 2007. Ohromná výhoda MS věcí je právě kompatibilita s AS a potažmo zařízením. Hlavně Outlook 2007 je špička a prakticky se bez něj neobejdu - závisí na něm můj program, komunikace, všechno a jsem maximálně spokojen. MS totiž hodně zapracovali a co se týká filtrů, klávesových zkratek atp., tak doporučuji vyzkoušet, jak ribbon, tak obecně plno vychytávek je také hodně návykových. Mě nejvíce vytrhla trn z paty úroveň úkolů / mailů v kalendáři. Je pak velmi jednoduché řídit i komunikaci v čase za pomocí příznaků.

V PPC používám nativní Pocket Outlook, bohatě mi dostačuje - na tohle nejsem tak náročný, ale zatím zvládá komunikaci na jedničku. Jen škoda, že kalendář není stejný jako u Outlook 2007, ale to už je detail. Synchronizuji po 15ti minutách ve špičce a to jak když jsem napojen na PC (USB / BT), tak když jsem v terénu (většinou 3G). Tahle dostupnost je právě to, co dělá z MS Exchange a synchronizace na server tak super věc.

Rozhodl jsem se nesměrovat GMail na Exhange, protože ten má dobře implementovaný IMAP a tak mám GMail jako záložní řešení, kdyby náhodou Exchange spadl. Právě služby Google se dají použít trochu jako free Exchange - jak synchronizace pošty, tak kalendáře.

Osobně jsem Bat zkoušel a nějak mě to nenadchlo... sice nerozumím rozměru s tisíci příspěvky, protože mailing listy neodebírám, ale Outlook nabízí takové možnosti sofistikovaných filtrů, že podle mě Bat umí plně nahradit.

Přiznám se na rovinu, že dokud jsem to neměl řešené takto, tak jsem nechápal pravou sílu WM zařízení. Pro byznys i soukromé věci je tohle absolutně super!
Zdenek Malinsky (9781)|24.4.2008 11:38
ad několik giga mailů
:D ....ale pokud je chceš mít všechny stále s sebou, asi by bylo lepší pořídit jiné zařízení, protože mít zapráskanou paměť a kartu jen e-maily.....? V tomto případě by byl malý notebook nebo zařízení HTC Athena nebo Shift určitě lepší, než klasické malé PDA.
gampik (77)|24.4.2008 21:27
Kolik jsou prumerne mesicni naklady na exchange server? Muzete nejaky doporucit? Da se to nejak vyresit zadarmo? :))
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2008 05:46
Free je mail2web, ale ma omezenou funkcnost. Ja osobne pouzivam eOutlook, kde je nyni cena necelych 200 bez, vcetne licence na Outlook 2007, za vetsi schranku je treba se priplatit. Mas-li mnohagigove naroky, nozna by stalo za uvahu poridit vlastni server.
gampik (77)|25.4.2008 23:28
200kc mesicne je docela dost za reseni, ktere by se dalo vyresit nejak zdarma.

Myslim, ze si vystacim s resenim Outlook na stolnim PC pres pop3, na Kaiserovi take pop3 se synchronizaci emailovych uctu pres Activesync. Stejne kdyz prijdu domu, pripojim okamzite pda k pocitaci a synchronizuji. Na obou zarizenich nikdy soucasne nepracuji.

Co navic by mne vlastne mohl jeste exchange prinest?
gampik (77)|25.4.2008 23:33
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]ad několik giga mailů
:D ....ale pokud je chceš mít všechny stále s sebou, asi by bylo lepší pořídit jiné zařízení, protože mít zapráskanou paměť a kartu jen e-maily.....? V tomto případě by byl malý notebook nebo zařízení HTC Athena nebo Shift určitě lepší, než klasické malé PDA. [/QUOTE]

Mam 8giga kartu. Navigace a mapy zaberou tak dva, posta max. tri, ostatni veci do jednoho giga a porad mam dva giga volneho mista. Filmy ani hudbu na Kaiserovi neprehravam.
Zdenek Malinsky (9781)|26.4.2008 14:05
Ale já ti přeci exchange nevnucuji. Jsi, alespoň doufám, svéprávný, tak se rozhodni sám, zda to potřebuješ, zda to využiješ. Pokud se nepletu, tak třeba eOutlook poskytuje měsíc na vyzkoušení zdarma nebo u mail2web je to zdarma úplně. Sice ta free verze neposkytuje všechny výhody , ale leckomu to může stačit. Je to jen otázkou priorit.

Jedna věc mě zaráží - pokud jsi podnikatel, který potřebuje mít všech x GB mailů pořád u sebe, tak tě snad 200 Kč/měsíčně nepoloží (i s ohledem na cenu HTC Kaiser). To je tak pro srovnání cena za 2 krabičky cigaret nebo 1 panák lahůdkové whisky. Je-li těch 200 Kč měsíčně problém, tak se musíš s pokojit buď s free verzí nebo bez exchange. Jak jsem psal, buď to nutně potřebuješ k byznysu nebo to máš jako koníčka a pak už záleží na tobě, zda ti to uetří čas a pohodlí.

Trošku mi to přijde, jako když rodinka zruší veškeré stavební spoření dětí i rodičů, babičkám seberou peníze, které si šetří na pohřeb, koupí si Volvo a pak nemají 40 tisíc na garanční prohlídku. :? :sarcastic:
gampik (77)|26.4.2008 18:58
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Ale já ti přeci exchange nevnucuji. Jsi, alespoň doufám, svéprávný, tak se rozhodni sám, zda to potřebuješ, zda to využiješ.

Trošku mi to přijde, jako když rodinka zruší veškeré stavební spoření dětí i rodičů, babičkám seberou peníze, které si šetří na pohřeb, koupí si Volvo a pak nemají 40 tisíc na garanční prohlídku. :? :sarcastic: [/QUOTE]

Ja to taky neberu jako vnucovani. :) Ptal jsem se na vsechny mozne nazory a jsem za ne vdecny.

K cene 200kc a mesic - ja nerikam, ze na to nemam. Rikam, ze se mne tolik nechce davat za neco, co ne zcela uplne vyuziju. :)) To si radsi zajdu na pivo.

Jinak emaily jsem uz naexportoval z thebat! do outlooku 2007 - par hodin to zabralo, ale vypada to, ze budu spokojeny.

Jeste se chci zeptat, jaky pouzivate u stolniho outlooku spam filter? Ten vestaveny umoznuje blokovat spamy jen podle adresy odesilatele. Kdyz ale prijde spam z moji vlastni adresy, tak ho normalne pusti do inboxu.