Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX 4xx

Pavel Koza (4761)|31.5.2004 18:57
Nestává se mi to moc často, abych měl možnost testovat zařízení, které ještě nebylo uvedeno na trh. V případě zařízení Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX řady 4xx se mi to povedlo a já si to samozřejmě maximálně užíval:) Mít něco, k čemu má po celém světě přístup jen pár... (no nevím kolik lidí, ale určitě málo:) je vždycky příjemné. A pokud vás zajímá, jak se již třetí generace Pocket PC společnosti Fujitsu Siemens Computers povedla, rozhodně dopoučuji přečíst si tuto recenzi.



Přečtěte si celou recenzi.
adamekma (250)|1.6.2004 23:22
Moje srdce krvaci...
Sice mam Loox 600, ne 610, takze nejsem zvyklej na to nejlepsi od FSC, ale ani tak nemuzu Loox 420 povazovat za nastupce Looxe 600/610 :((

tlacitka:
-bez bocnich sipek a bocniho "OK" bych nedokazal zit
-ubylo 1 tlacitko (myslim ze ukoly nebo tak neco..) - kazdopadne zmizelo 1 nastavitelny tlacitko na boku :(

CF sice zatim nepouzivam ale co neni muze byt... radosti z toho do stropu neskacu

automaticky nastaveni jasu sice na Looxu 600 nepouzivam,ale i tak ho tam mohli nechat :)

za nemoznost nastavit rozdilnej jas pro batt/AC bych vyvojare okamzite popravil...
vzdyt ja pouzivam nejsilnejsi na adapter a nejslabsi(ktery jeste sviti) pro baterku... :mad:

jinej systemovej konektor
-jak mam siemense odjakziva rad, tohle na nem nesnasim... dela to uz davno u GSM telefonu, aby si lidi kupovali furt novy a novy prislusenstvi
-tomu rikam vitezstvi oddeleni marketingu nad oddelenim vyvoje a techniky ;)

jedina super vec je moznost vymeny baterky za chodu :yes: (ale ta to nevytrhne :( )

Jeste nedavno jsem mel pocit ze novy Loox nema byt nastupce Looxe 610, ale jen levnejsi varianta ?
-podle vlastnosti 420 i 410 v to doufam
-ale podle ceny 420 se bojim, ze to JE nastupce Looxe 610 :?
Fred_ce4you (1)|2.6.2004 16:32
Prosím drobné upřesnění...

Plánuji koupi svého prvního PDA. Do včerejška jsem hledal hlavně mezi palmOS - ale cena do 10.000 Kč, výměnná baterie a BT mě zřejmě donutí smířit se s dalšími WOKNY (už čtvrtými :? ).

Moc se mi zalíbila 410 - jen to závěrečné srovnání s 420 - skutečně jí chybí Bluetooth? Čekal bych, že to spíš bude Wi-Fi.

Rád bych poprosil o závěrečné nakopnutí, jestli volba FSC Pocket LOOX je skutečně to pravé ořechové. PDA mi bude sloužit jako náhrada digi diáře, který po 10-ti letech směřuje do věčných lovišť.

Díky za připomínky a doporučení.

Fred
Pavel Koza (4761)|2.6.2004 18:18
[QUOTE="Fred"]Moc se mi zalíbila 410 - jen to závěrečné srovnání s 420 - skutečně jí chybí Bluetooth? Čekal bych, že to spíš bude Wi-Fi.[/QUOTE]

:oops: Omlouvam se, chyba na me strane. LOOX 410 samozrejme MA Bluetooth, to co mu chybi, je Wi-Fi.
NokFrt (49)|2.6.2004 18:56
Tohle PDA se me moc libi, jak vzhledem, tak cenou. Zatím žádné PDA nemám, a rád bych se tedy zeptal na 2 věci:

1. kdy se tohle PDA začne prodávat? (v nabídce obchodů jsem ho zaregistroval již téměř před měsícem s poznámkou, že bude k dispozici koncem května)
2. Wi-fi nepotřebuji a 3D hry mě nezajímaj. Rád bych ale hrál 2D hry a sledoval filmy v DIVX. Zvládne filmy v DIVX i slabší model s 300 Mhz CPU?

Díky

Tomas

http://www.1-easysoft.com
Milan Švec (938)|2.6.2004 21:45
Komu bude vyhovovat pomalejší a "poloviční" LOOX 410 (s 32 MB ROM paměti proti dříve 64MB a 1 vstupem pro karty proti dříve dvěma) s polovinou provozní doby (4 hodiny proti dříve 8 díky přídavné baterii) ale s 1/2 váhy, za méně než polovinu pořizovacích nákladů a s určitě lepším zpracováním záznamu zvuku (vše proti před rokem a půl tehdy novému LOOXi 600), obraťte se na partnera FSC společnost Makro, které má LOOXe 410 ve své nabídce od 2.6. do 15.6.2004 za 9875,- vč DPH (a vč. WM2003!). Svého tehdy nového (a stále dobrého) LOOXe 600 jsem kupoval jako tehdejší novinku na trhu také tam.
00018247_LOOX410_HDe6.jpg
Pavel Koza (4761)|2.6.2004 22:39
[QUOTE="NokFrt"]1. kdy se tohle PDA začne prodávat? (v nabídce obchodů jsem ho zaregistroval již téměř před měsícem s poznámkou, že bude k dispozici koncem května)[/QUOTE]
Dnes mi prisla oficialni TZ, takze ode dneska by ho mel mit "kazdy dobry obchod":D

[QUOTE="NokFrt"]2. Wi-fi nepotřebuji a 3D hry mě nezajímaj. Rád bych ale hrál 2D hry a sledoval filmy v DIVX. Zvládne filmy v DIVX i slabší model s 300 Mhz CPU? [/QUOTE]
Radeji jsem se podival, jestli to tam skutecne je:) Pisu o tom v recenzi. Prectete si posledni cast. Pojem "sledovat filmy" je velice siroky, zalezi na tom, jestli je film optimalizovany, jake ma nativni rozliseni, jaky bitrate... Jelikoz klasicke filmy pro desktop nemuzete sledovat na zadnem PDA (neutahnou takovy bitrate a prepocet velikosti), stejne si je musite upravit, a pote uz zalezi na vas, jake parametry mu date. A tech 25% vykonu neni zas tak velky rozdil za predpokladu, ze vsechno ostatni je shodne.
adamekma (250)|3.6.2004 00:20
[QUOTE="Milan Švec"]obraťte se na partnera FSC společnost Makro, které má LOOXe 410 ve své nabídce [/QUOTE]

Nechci zabihat do temer "politickych" trenic :), ale v Makru bych si nekoupil ani stylus (teda kdyby ho tam prodavali... ale to se jim nevyplati ... to nechaj specialkam)

U PDA a GSM asi jeste Makro (a dalsi retezce) nic nezkazi, ale treba Blaupunkt uz donutili vyrabet absolutni sroty - ma to funkce, dobrou znacku, vzhledem ke znacce i peknou cenu - ale kdo si to autoradio koupil, ten zaplakal. A je zajimavy ze Blaupunkt ten model ani nedal do svy normali nabidky s oduvodnenim, ze je to jen pro retezce... (ze by se za ten srot-end model stydel?)
...jeste zduraznuju ze to nebyl nizsi model, co do funkci a tabulkovych parametru, ale vyslovene srot co do kvality a spolehlivosti ...prestoze to vyrabi Blaupunkt

tolik na okraj na co se muzeme tesit, az treba Ipaq nebo jina renomovana firma zacne delat Makro edition :)

A kdyz maj nahodou v katalogu neco kvalitniho a levnyho, tak to zase nemaj. A jednani se zakaznikem na nepopsatelny urovni - konkretne (nejen) Hradecky Makro...

... tolik na okraj, to jsem si nemoh odpustit :)
jm_ce4you (1)|30.6.2004 13:53
Dobrý den mám jen malý dotaz. Jak je to s připojením usb flash disku k pda(Pocket LOOX řady 420). Bude možno s tímto hardwarem pracovat, nebo přeceňuji možnosti pda.
PavelR. (2184)|30.6.2004 14:52
[QUOTE="jm"]Dobrý den mám jen malý dotaz. Jak je to s připojením usb flash disku k pda(Pocket LOOX řady 420). Bude možno s tímto hardwarem pracovat, nebo přeceňuji možnosti pda.[/QUOTE]

... že PocketLOOX 420 neumí pracovat v režimu USB host - tj. jiné USB zařízení vystupující jako USB client k němu nepřipojíte. Tuto fci má např. Acer n30 ...

PavelR.
R35P3CT (37)|19.7.2004 19:15
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="jm"]Dobrý den mám jen malý dotaz. Jak je to s připojením usb flash disku k pda(Pocket LOOX řady 420). Bude možno s tímto hardwarem pracovat, nebo přeceňuji možnosti pda.[/QUOTE]

... že PocketLOOX 420 neumí pracovat v režimu USB host - tj. jiné USB zařízení vystupující jako USB client k němu nepřipojíte. Tuto fci má např. Acer n30 ...

PavelR.[/QUOTE]
Jak to? Vždyť se všude píše že má USB host? U prodejců udávají, že ho má stejně jako n30.
Pavel Koza (4761)|19.7.2004 20:46
[QUOTE="Kolkka"]Jak to? Vždyť se všude píše že má USB host? U prodejců udávají, že ho má stejně jako n30.[/QUOTE]

Muzete to VSUDE specifikovat? Ted mam otevreny PDF soubor s daty o LOOXovi a je tam napsano:

1x vestavěný mikrofon
1x reproduktor
1x sluchátka (3,5 mm)
1x IrDA (až 115 kb/s)
USB 1.1 (podřízené) přes synchronizační kabel
Sériové (RS232) přes synchronizační kabel (DSR/DTR
není podporováno)


Zadny dalsi USB port tam neni...
R35P3CT (37)|19.7.2004 23:21
Tak to jsem tedy asi přehlédl, promiňte za paniku :)
Je možné přes sloty, speciální SD kartu, nebo přes BT k Loox 410 připojit nějaké zařízení přes USB (myslím tím něco ve smyslu jako speciální CF karty, z nichč čouhají USB porty http://www.mobilmania.cz/PDA/AR.asp?ARI=107485)





Ještě jedna otázka jestli mohu. Jaké byste si vybral zařízení z těchto low-endů?
1. Acer n10,
2. Acer n30,
3. HP iPaq h1940,
4. Fujitsu-Siemens Loox 410,
5. Asus 620 (myslím verzi bez BT)

nevýhody-
1. - Bez USB host, bez BT
2. - Bez pětisměrného tlačítka
3. - Bez USB host, moc drahé :), displej je mírně nažloutlý
4. - Bez USB host, bez flash paměti pro zálohování dat, bez jogu
5. - o tom ani nebudu mluvit, jelikož má vysokou cenu (znovu chci dodat vzhledem k mé osobě :)) a je bez BT a USB host

Zatím se mi zamlouvali typy 2. a 4. (nejvíc jsem zatím rozhodnut pro 4.), ale chybí mi tam velice USB host, který stejně jako procesor, op. paměť, BT ... preferuji nejvíce
PS: díky za případnou odpověď a omlouvám se za případné chyby, jelikož jsem hodně velký začátečník :)
Pavel Koza (4761)|20.7.2004 10:49
Ani jedno, protoze nejsem vhodny uzivatel low-endu:) Ne, vazne, to je ciste spekulativni. Pokud si vyberete mezi 2, 3 nebo 4, nebudete zklaman..Mozna bych lehce preferoval toho LOOXe, jelikoz by na nej PRAVDEPODOBNE mel byt k dispozici upgrade na Second Edition... U Aceru se to porad nevi, u HP to je temer jasne, ze nebude...
R35P3CT (37)|21.7.2004 02:44
Mnohokrát děkuji za odpověď a za to, že jste si na mě našel čas, jelikož máte jistě mnoho důležitější práce. Já si to ještě rozmyslím a pak dám vědět. Určitě napíšů mé pocity ze zařízení, pro které se rozhodnu, jelikož aspoň trochu pomohu budoucím zákazníkům :)
Jinak fakt super web. O Pocket PC nejlepší u nás a nevím kde ještě jinde :). Fakt good, díky za něj. Pokračujte co nejdéle!!!!!
Pavel Koza (4761)|29.7.2004 10:32
Co se tyka upgrade na SE pro 4xx, tak by mel podle vseho byt k dispozici v prubehu rijna 2004. Je to sice trochu pozdeji, ale zase se (snad) nedockame prekvapeni, jako predvedl Dell s upgradem na WM2003 pro Aximy X5:D
MaraBoss (2)|5.9.2004 00:57
Chtel bych se zeptat jestli je nejaky rozdil mezi dipleji modelu LOOX 410 a 420. Mam na mysli kvalitativni (ostrost, vernost barev apod.). Vase recenze je dle meho nazoru skutecne velmi detailni a povedena, nicmene me zmatl zaver:

Silnější model kromě standardních věcí jako je paměť či špičkový displej nabízí i vskutku luxusní možnosti komunikace, skvělý zvuk a v porovnání se starším modelem i miniaturní rozměry a dlouhou životnost na baterie.

Takze proto ten dotaz. Diky za odpoved.
Pavel Koza (4761)|5.9.2004 11:23
[QUOTE="MaraBoss"]Chtel bych se zeptat jestli je nejaky rozdil mezi dipleji modelu LOOX 410 a 420. Mam na mysli kvalitativni (ostrost, vernost barev apod.). Vase recenze je dle meho nazoru skutecne velmi detailni a povedena, nicmene me zmatl zaver: [/QUOTE]

Ne, ta testovana zarizeni, co jsem mel k dispozici, mela displeje uplne totozne:) Oba displeje jsou velmi povedene, neni mezi nimi rozdil.
MaraBoss (2)|5.9.2004 13:56
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="MaraBoss"]Chtel bych se zeptat jestli je nejaky rozdil mezi dipleji modelu LOOX 410 a 420. Mam na mysli kvalitativni (ostrost, vernost barev apod.). Vase recenze je dle meho nazoru skutecne velmi detailni a povedena, nicmene me zmatl zaver: [/QUOTE]

Ne, ta testovana zarizeni, co jsem mel k dispozici, mela displeje uplne totozne:) Oba displeje jsou velmi povedene, neni mezi nimi rozdil.[/QUOTE]

Diky. Myslim ze mam kandidata na me prvni PDA - LOOX 410 :)
skautik_ce4you (66)|6.9.2004 08:36
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Kolkka"]Jak to? Vždyť se všude píše že má USB host? U prodejců udávají, že ho má stejně jako n30.[/QUOTE]

Muzete to VSUDE specifikovat? Ted mam otevreny PDF soubor s daty o LOOXovi a je tam napsano:

1x vestavěný mikrofon
1x reproduktor
1x sluchátka (3,5 mm)
1x IrDA (až 115 kb/s)
USB 1.1 (podřízené) přes synchronizační kabel
Sériové (RS232) přes synchronizační kabel (DSR/DTR
není podporováno)


Zadny dalsi USB port tam neni...[/QUOTE]

mate pravdu, nikde to nepisou, ale pl410/420 ma stejny konektor jako acer n30 a podle me dostupnych informaci je mozne jej zamenit a pouzivat PL jako usb host.
Ale musim upozornit, ze jsem to na vlastni oci nevidel :) presto mam to z takovych zdroju, ze jsem ochoten tomu i verit :cool:
Pavel Koza (4761)|6.9.2004 08:49
Stejny i zapojenim, nejen vzhledem? Protoze vzhledem ma stejny konektor i iPAQ, ale zapojeni je jine... Kazdopadne dik za tip, zkusim overit.
camilo (33)|12.12.2004 17:17
dobry den, chcel by som sa spytat ci sa da niekde k looxovi 410/420 dokupit pridavna sdio karta s fm radiom.dik.
ArnieX (272)|12.12.2004 17:27
dá na alzasoftu myslim že to bylo do sdio
ArnieX (272)|12.12.2004 17:28
ArnieX (272)|12.12.2004 17:29
pro vas je to alzasoft.sk
camilo (33)|12.12.2004 18:50
hej je ale je to pre palm os... :((
ArnieX (272)|12.12.2004 19:17
hmm škoda
camilo (33)|13.12.2004 20:07
vlastne tu je pre looxa ( 600 ) -> http://www.alzasoft.sk/DetailPage.asp?DPG=44442 ale momentalne nie je k dispozicii a je to cf karta... :evil:
Robak_ce4you (1)|16.1.2005 22:21
Dobry den vsem,

mel bych dotaz. Snazim se najit vhodneho kandidata na me prvni PDA a zatim vaham mezi Acer n30, FSC Loox410 a mozna jeste H1930. Kdyz beru pouze HW/SW vlastnosti bez ohledu na cenu, co je vas favorit? a proc?

Diky predem za odpoved :)

TOMBY_ce4you (42)|17.1.2005 00:13
Zdravim ve spolek.Tak jsem su Vas zaregistroval:-) Uvazuji take o koupi PDA a premyslim o FS L 410 . Uvazoval jsem i o Palm T3, ale vyloucil jsem jej.
Rad bych toto zarizeni pouzival na prohlizeni www,ICQ(popr. jinou variantu-ne MSN) a na multimedia (filmy a mp3).
Na www bych se pripojoval pomoci BT a GPRS na tel. SE T630(zatim). Uvazuji o tarifu Data-nonstop.
Chtel jsem se optat:
1) do jake rychlosti pripojeni GPRS bude BT zvladat, zda nevznikne nejake omezeni v propustnosti i v pripade pouziti technologie EDGE u T-Mobile
2) zkousel jste nekdo datovy program SKYPE pro pocketPC? na uvedenem modelu?maji na webu doporuceni procesoru o taktu 400MHz.
3) jak funguji filmy na 410?

Dalsi dotaz me zatim nenapada:-) Predem dekuji za odpoved, ktera mi zajiste hodne pomuze v rozhodnuti jestli 410ku koupit ci nikoliv. Omlouvam se za pripadne chyby a nesrovnalosti v textu, PDA zatim moc nerozumim.
Dekuji vsem.
gard_ce4you (73)|17.1.2005 01:21
ad 1) max. teoreticka rychlost BT je 730kb/s, realna ~ 500kb/s
ad 2) osobne jsem nezkousel, ale problem nebude ani tak v CPU, ale spis v GPRS
ad 3) bezvadne :))

Peter GARD
TOMBY_ce4you (42)|17.1.2005 17:04
Dekuji za odpoved. Ćhtel jsem vedet do jak velek rychlosti pripojeni se vyplati jit, ale jak koukam, bude stacit Data unlimited maximalne.EDGE se asi nevyplati, ikdyz jeho realna rychlost? Hm uvidi se.Zatim nejsou moc zkusenosti.
O hrach vubec neuvazuji, mozna jen okrajove neco maleho.
Jeste bych mel dotaz ohledne zobrazeni klasickych HTML stranek jak jsem zvykly.Nikde ten pristroj nemaji an osahani, takze se nemohu podivat. Muze mi nekdo popsat nevyhody a omezeni, ktera na 410 vznikaji? Popripade mi zaslat screenshot nejakych zakladnich stranek na mejla abych videl.
Predem dekuji za odpoved.
PavelR. (2184)|17.1.2005 18:34
[QUOTE="TOMBY"]EDGE se asi nevyplati, ikdyz jeho realna rychlost? Hm uvidi se.Zatim nejsou moc zkusenosti.[/QUOTE]

... v pripade t-mobilu je EDGE zatim zdarma (pak t-mobile "slibuje" priplatek za rychlost, no uvidime). EDGE pouzivam a zatim jsem celkem spokojen. V Brne jsem problemy s pripojenim nikdy nemel. Rychlost pripojeni se ruzni (zadna presna mereni jsem nedelal) - cca 160 kbps.

PavelR.
Drummer_ce4you (42)|27.2.2005 18:15
Na Czechcomputeru se v diskuzi pod Looxem 410 objevila informace o možnosti upgradu na WM 2003SE a prodej tohoto zařízení s tímto OS během jara. Nemá někdo více informací?
Orloj_ce4you (299)|28.2.2005 19:05
mame. upgrade nebude..
btw PRODAM loox 410 -ne ze bych s nim byl nespokojeny, ale chci si koupit MDA compact ;)
Drummer_ce4you (42)|1.3.2005 15:40
No tak to vypadá, že upgrade opravdu bude. Potvrdil to dovozce FS do ČR. Ale nevypustí je prý dřív, dokud nedoprodají staré.
Šeba_oldd (1184)|15.3.2005 23:45
[QUOTE="Drummer"]No tak to vypadá, že upgrade opravdu bude. Potvrdil to dovozce FS do ČR. Ale nevypustí je prý dřív, dokud nedoprodají staré.[/QUOTE]

Podivejte http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=3371
Drummer_ce4you (42)|17.3.2005 00:11
[QUOTE="Šeba"][QUOTE="Drummer"]No tak to vypadá, že upgrade opravdu bude. Potvrdil to dovozce FS do ČR. Ale nevypustí je prý dřív, dokud nedoprodají staré.[/QUOTE]

Podivejte http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=3371[/QUOTE]

Díky za info.
misak-plysak (2)|10.4.2005 20:20
Kdybyste měl někdo info o tom, kde se upgrade nechá sehnat (koupit) až se dostane i k nám na trh, dejte porsím vědět, byl bych moc rád ;) A ještě jedna věc, koukal jsem na ten anglický článek, ale anglicky neumim :oops: tak se chci zeptat, jestli nevíte, jak to bude s lokalizací, jestli si budu muset pak koupit novou nebo ne. Díky moc :D
N3o21_ce4you (205)|25.10.2005 18:53
Chtel bych se zeptat jak dlouho vydrzi pocket loox pri prehravani MP3... Potom jak dlouho vydrzi kdyz budu neustale online na ICQ pres Bluetooth (treba v lete u vody ;-) )

Potom by me zajimalo, jestli je mozne V Pocket Wordu formatovat pismo, a vkladat obrazky.
Neso (35)|10.1.2006 19:33
caute!
Idem si kupit toto PDA a potreboval by som vediet aku velku kapacitu PK SD zvladne. Planujem 2GB pojde?
Zdenek Malinsky (9781)|10.1.2006 21:08
Mělo by, ale těžko 100% říci. Někomu třeba 2GB nešla na MDAC.
zoolmann_ce4you (0)|23.1.2007 05:22
Ahoj lidi, kde seženu náhradní stylu s slušnou cenu?
waekri_ce4you (0)|19.6.2007 11:53
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="jm"]Dobrý den mám jen malý dotaz. Jak je to s připojením usb flash disku k pda(Pocket LOOX řady 420). Bude možno s tímto hardwarem pracovat, nebo přeceňuji možnosti pda.[/QUOTE]

... že PocketLOOX 420 neumí pracovat v režimu USB host - tj. jiné USB zařízení vystupující jako USB client k němu nepřipojíte. Tuto fci má např. Acer n30 ...

PavelR.[/QUOTE]

Je to sice stupidni dotaz, ale to znamena ze L 420 pres BT klicenku k stolnimu PC nepripojim? Dik
waekri_ce4you (0)|19.6.2007 11:57
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Fred"]Moc se mi zalíbila 410 - jen to závěrečné srovnání s 420 - skutečně jí chybí Bluetooth? Čekal bych, že to spíš bude Wi-Fi.[/QUOTE]

:oops: Omlouvam se, chyba na me strane. LOOX 410 samozrejme MA Bluetooth, to co mu chybi, je Wi-Fi.[/QUOTE]

Chtel jsem se zeptat - v recenzi jste testoval looxe 420 s puvodni baterii 1100mAh, koupil 2 roky starou mashinku a baterka vydrzi tak max 3h, na netu jsem nasel baterii na 1000mAh za 350kc a Sunnysoft nabizi 1250mAh 600kc - jaky je tedy rozdil ve vydrzi??? Diky
Žulda_ce4you (244)|20.6.2007 10:44
[QUOTE="waekri"]Je to sice stupidni dotaz, ale to znamena ze L 420 pres BT klicenku k stolnimu PC nepripojim? Dik[/QUOTE]

Připojíš, tím bylo myšleno, že nejde připojit USB zařízení přímo k Looxovi.