Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 46

Téma: Velká recenze Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX 4xx

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Nestává se mi to moc často, abych měl možnost testovat zařízení, které ještě nebylo uvedeno na trh. V případě zařízení Fujitsu Siemens Computers Pocket LOOX řady 4xx se mi to povedlo a já si to samozřejmě maximálně užíval Mít něco, k čemu má po celém světě přístup jen pár... (no nevím kolik lidí, ale určitě málo je vždycky příjemné. A pokud vás zajímá, jak se již třetí generace Pocket PC společnosti Fujitsu Siemens Computers povedla, rozhodně dopoučuji přečíst si tuto recenzi.

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000106_71mB11163112924.jpg[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Moje srdce krvaci...
    Sice mam Loox 600, ne 610, takze nejsem zvyklej na to nejlepsi od FSC, ale ani tak nemuzu Loox 420 povazovat za nastupce Looxe 600/610 (

tlacitka:
    -bez bocnich sipek a bocniho "OK" bych nedokazal zit
    -ubylo 1 tlacitko (myslim ze ukoly nebo tak neco..) - kazdopadne zmizelo 1 nastavitelny tlacitko na boku

CF sice zatim nepouzivam ale co neni muze byt... radosti z toho do stropu neskacu

automaticky nastaveni jasu sice na Looxu 600 nepouzivam,ale i tak ho tam mohli nechat

za nemoznost nastavit rozdilnej jas pro batt/AC bych vyvojare okamzite popravil...
    vzdyt ja pouzivam nejsilnejsi na adapter a nejslabsi(ktery jeste sviti) pro baterku...

jinej systemovej konektor
    -jak mam siemense odjakziva rad, tohle na nem nesnasim... dela to uz davno u GSM telefonu, aby si lidi kupovali furt novy a novy prislusenstvi
    -tomu rikam vitezstvi oddeleni marketingu nad oddelenim vyvoje a techniky

jedina super vec je moznost vymeny baterky za chodu :yes: (ale ta to nevytrhne )

Jeste nedavno jsem mel pocit ze novy Loox nema byt nastupce Looxe 610, ale jen levnejsi varianta ?
    -podle vlastnosti 420 i 410 v to doufam
    -ale podle ceny 420 se bojim, ze to JE nastupce Looxe 610 :?

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Prosím drobné upřesnění...

Plánuji koupi svého prvního PDA. Do včerejška jsem hledal hlavně mezi palmOS - ale cena do 10.000 Kč, výměnná baterie a BT mě zřejmě donutí smířit se s dalšími WOKNY (už čtvrtými :? ).

Moc se mi zalíbila 410 - jen to závěrečné srovnání s 420 - skutečně jí chybí Bluetooth? Čekal bych, že to spíš bude Wi-Fi.

Rád bych poprosil o závěrečné nakopnutí, jestli volba FSC Pocket LOOX je skutečně to pravé ořechové. PDA mi bude sloužit jako náhrada digi diáře, který po 10-ti letech směřuje do věčných lovišť.

Díky za připomínky a doporučení.

Fred

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od Fred
    Moc se mi zalíbila 410 - jen to závěrečné srovnání s 420 - skutečně jí chybí Bluetooth? Čekal bych, že to spíš bude Wi-Fi.
    ops: Omlouvam se, chyba na me strane. LOOX 410 samozrejme MA Bluetooth, to co mu chybi, je Wi-Fi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Tohle PDA se me moc libi, jak vzhledem, tak cenou. Zatím žádné PDA nemám, a rád bych se tedy zeptal na 2 věci:

1. kdy se tohle PDA začne prodávat? (v nabídce obchodů jsem ho zaregistroval již téměř před měsícem s poznámkou, že bude k dispozici koncem května)
    2. Wi-fi nepotřebuji a 3D hry mě nezajímaj. Rád bych ale hrál 2D hry a sledoval filmy v DIVX. Zvládne filmy v DIVX i slabší model s 300 Mhz CPU?

Díky

Tomas

http://www.1-easysoft.com

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Komu bude vyhovovat pomalejší a "poloviční" LOOX 410 (s 32 MB ROM paměti proti dříve 64MB a 1 vstupem pro karty proti dříve dvěma) s polovinou provozní doby (4 hodiny proti dříve 8 díky přídavné baterii) ale s 1/2 váhy, za méně než polovinu pořizovacích nákladů a s určitě lepším zpracováním záznamu zvuku (vše proti před rokem a půl tehdy novému LOOXi 600), obraťte se na partnera FSC společnost Makro, které má LOOXe 410 ve své nabídce od 2.6. do 15.6.2004 za 9875,- vč DPH (a vč. WM2003!). Svého tehdy nového (a stále dobrého) LOOXe 600 jsem kupoval jako tehdejší novinku na trhu také tam.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00018247_LOOX410_HDe6.jpg 
Zobrazení: 46 
Velikost: 13.0 KB 
ID: 87  

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od NokFrt
    1. kdy se tohle PDA začne prodávat? (v nabídce obchodů jsem ho zaregistroval již téměř před měsícem s poznámkou, že bude k dispozici koncem května)
    Dnes mi prisla oficialni TZ, takze ode dneska by ho mel mit "kazdy dobry obchod"

Citace Původně odesláno od NokFrt
    2. Wi-fi nepotřebuji a 3D hry mě nezajímaj. Rád bych ale hrál 2D hry a sledoval filmy v DIVX. Zvládne filmy v DIVX i slabší model s 300 Mhz CPU?
    Radeji jsem se podival, jestli to tam skutecne je Pisu o tom v recenzi. Prectete si posledni cast. Pojem "sledovat filmy" je velice siroky, zalezi na tom, jestli je film optimalizovany, jake ma nativni rozliseni, jaky bitrate... Jelikoz klasicke filmy pro desktop nemuzete sledovat na zadnem PDA (neutahnou takovy bitrate a prepocet velikosti), stejne si je musite upravit, a pote uz zalezi na vas, jake parametry mu date. A tech 25% vykonu neni zas tak velky rozdil za predpokladu, ze vsechno ostatni je shodne.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od Milan Švec
    obraťte se na partnera FSC společnost Makro, které má LOOXe 410 ve své nabídce
    Nechci zabihat do temer "politickych" trenic , ale v Makru bych si nekoupil ani stylus (teda kdyby ho tam prodavali... ale to se jim nevyplati ... to nechaj specialkam)

U PDA a GSM asi jeste Makro (a dalsi retezce) nic nezkazi, ale treba Blaupunkt uz donutili vyrabet absolutni sroty - ma to funkce, dobrou znacku, vzhledem ke znacce i peknou cenu - ale kdo si to autoradio koupil, ten zaplakal. A je zajimavy ze Blaupunkt ten model ani nedal do svy normali nabidky s oduvodnenim, ze je to jen pro retezce... (ze by se za ten srot-end model stydel?)
    ...jeste zduraznuju ze to nebyl nizsi model, co do funkci a tabulkovych parametru, ale vyslovene srot co do kvality a spolehlivosti ...prestoze to vyrabi Blaupunkt

tolik na okraj na co se muzeme tesit, az treba Ipaq nebo jina renomovana firma zacne delat Makro edition

A kdyz maj nahodou v katalogu neco kvalitniho a levnyho, tak to zase nemaj. A jednani se zakaznikem na nepopsatelny urovni - konkretne (nejen) Hradecky Makro...

... tolik na okraj, to jsem si nemoh odpustit

Nováček
    Registrace
    Jun 2004

Dobrý den mám jen malý dotaz. Jak je to s připojením usb flash disku k pda(Pocket LOOX řady 420). Bude možno s tímto hardwarem pracovat, nebo přeceňuji možnosti pda.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od jm
    Dobrý den mám jen malý dotaz. Jak je to s připojením usb flash disku k pda(Pocket LOOX řady 420). Bude možno s tímto hardwarem pracovat, nebo přeceňuji možnosti pda.
    ... že PocketLOOX 420 neumí pracovat v režimu USB host - tj. jiné USB zařízení vystupující jako USB client k němu nepřipojíte. Tuto fci má např. Acer n30 ...

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od PavelR.
    Citace Původně odesláno od jm
    ... že PocketLOOX 420 neumí pracovat v režimu USB host - tj. jiné USB zařízení vystupující jako USB client k němu nepřipojíte. Tuto fci má např. Acer n30 ...

PavelR.
    Jak to? Vždyť se všude píše že má USB host? U prodejců udávají, že ho má stejně jako n30.

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od Kolkka
    Jak to? Vždyť se všude píše že má USB host? U prodejců udávají, že ho má stejně jako n30.
    Muzete to VSUDE specifikovat? Ted mam otevreny PDF soubor s daty o LOOXovi a je tam napsano:

1x vestavěný mikrofon
    1x reproduktor
    1x sluchátka (3,5 mm)
    1x IrDA (až 115 kb/s)
    USB 1.1 (podřízené) přes synchronizační kabel
    Sériové (RS232) přes synchronizační kabel (DSR/DTR
    není podporováno)

Zadny dalsi USB port tam neni...

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Tak to jsem tedy asi přehlédl, promiňte za paniku
    Je možné přes sloty, speciální SD kartu, nebo přes BT k Loox 410 připojit nějaké zařízení přes USB (myslím tím něco ve smyslu jako speciální CF karty, z nichč čouhají USB porty http://www.mobilmania.cz/PDA/AR.asp?ARI=107485)

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/PDA/USBHost/xCFUSB1.JPG[/IMG]

Ještě jedna otázka jestli mohu. Jaké byste si vybral zařízení z těchto low-endů?
    1. Acer n10,
    2. Acer n30,
    3. HP iPaq h1940,
    4. Fujitsu-Siemens Loox 410,
    5. Asus 620 (myslím verzi bez BT)

nevýhody-
    1. - Bez USB host, bez BT
    2. - Bez pětisměrného tlačítka
    3. - Bez USB host, moc drahé , displej je mírně nažloutlý
    4. - Bez USB host, bez flash paměti pro zálohování dat, bez jogu
    5. - o tom ani nebudu mluvit, jelikož má vysokou cenu (znovu chci dodat vzhledem k mé osobě ) a je bez BT a USB host

Zatím se mi zamlouvali typy 2. a 4. (nejvíc jsem zatím rozhodnut pro 4.), ale chybí mi tam velice USB host, který stejně jako procesor, op. paměť, BT ... preferuji nejvíce
    PS: díky za případnou odpověď a omlouvám se za případné chyby, jelikož jsem hodně velký začátečník

Registrace
    Aug 2000

Ani jedno, protoze nejsem vhodny uzivatel low-endu Ne, vazne, to je ciste spekulativni. Pokud si vyberete mezi 2, 3 nebo 4, nebudete zklaman..Mozna bych lehce preferoval toho LOOXe, jelikoz by na nej PRAVDEPODOBNE mel byt k dispozici upgrade na Second Edition... U Aceru se to porad nevi, u HP to je temer jasne, ze nebude...

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Mnohokrát děkuji za odpověď a za to, že jste si na mě našel čas, jelikož máte jistě mnoho důležitější práce. Já si to ještě rozmyslím a pak dám vědět. Určitě napíšů mé pocity ze zařízení, pro které se rozhodnu, jelikož aspoň trochu pomohu budoucím zákazníkům
    Jinak fakt super web. O Pocket PC nejlepší u nás a nevím kde ještě jinde . Fakt good, díky za něj. Pokračujte co nejdéle!!!!!

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Fujitsu Siemens Pocket Loox 600 - upgrade os
    Od abit_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-03-2011, 12:25
  2. Fujitsu Siemens Computers uvádí na trh výkonný kapesní počítač Pocket LOOX 710/720
    Od Tiskové zprávy v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 13-09-2004, 12:23
  3. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 10-06-2004, 09:33