Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozpoznání Handheld, nebo mobilu

pedru (4)|21.4.2008 16:02
Dobrý den,
měl bych otázku jak BEZPEČNĚ a hlavně 100% rozpoznat handheld nebo mobil od desktopového prohlížeče?

Př. https://www.ce4you.cz/ - na desktopu (FF, IE6. IE7, Safari, Opera) normálně
na mobilu, PDA, MDA (Opera Mini, IEMobile, Symbian?? atd.) se automaticky přepne do mobile.ce4you.cz/

Došel jsem až k HTTP_USER_AGENT... ale potom podmínkovat každé zařízení? To by se mohlo na nějaké zapomenout.

Děkuji, Petr
.
Pavel Koza (4761)|21.4.2008 16:28
BEZPEČNĚ a hlavně 100% nerozpoznate na Internetu nikdy nic:) HTTP_USER_AGENT je parametr v hlavicce pozadavku na server a je jen na prohlizeci, co tam posle. Spolehat se na to urcite neda (viz. mnoho diskuzi o tom, jak zmenit HTTP_USER_AGENT na PDA pro pristup na stranky, ktere prave pomoci tohoto opatreni filtruji klienty.

Po laborovani budete schopen pomoc klicovych slov z hlavicky pozadavku PRAVDEPODOBNE urcit, jestli se jedna o PDA nebo ne, ale pokud to potrebujete vedet na 100% a spolehnout se na to, nemate sanci.
pedru (4)|22.4.2008 12:01
Test přístroje ze kterého právě prohlížíte!
5ka.cz/

Když prohlížíte pomocí mobilního přístroje mělo by být zobrazeno MOBIL, když prohlížíte z PC mělo by být napsáno DESKTOP.

Předem děkuji za vaše zprávy, p.

p.s. doufám, že to bude 100% :))
Miloš Strouhal (3997)|22.4.2008 12:51
Co tohle?
pedru (4)|23.4.2008 14:28
re: Miloš Strouhal
Pěkný, ale kouknul jsem z Mio DigiWalker A501 a bohužel nepoznalo handheld. Také jsem našel toto: garetjax.info
Tak zatím, p.
--