Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA 1 jako modem přes USB / COM

Njord (16)|31.5.2004 17:18
Mám MDA 1 s WM 2003, ROM A.30.09 ENG, Radio 4.21.00
1)
Lze používat MDA 1 jako modem přes USB?
Experimentoval jsem s USBMDM.INF a nepodařilo se mi tento ovladač nainstalovat, když jsem vyhledal tento soubor XP mi nenabídly žádný ovladač zařízení k istalaci.
Po menší ůpravě tohoto ovladače jsem ho nainstaloval ale jen jako modem na COM1 nebo COM2, nic jiného mi to při instalaci nenabídlo???(a pochopitelne to nefungovalo)
V MDA jsem nenašel funkci W. modem, je to tím že nemám MDA 2 nebo že mám špatnou verzi WM 2003 ?
2)
Našel by se nějaký majitel kabelu/kolíbky pro připojení MDA 1 k PC přes COM který má el. měřák a zjistil by jak jsou zapojeny kontakty na konektoru k MDA(1-22 z leva do prava, otočený konektor tak že kotakty jsou na jeho horní části) proti kolíkům na konektoru do PC(1-9 podle značení na konektoru)?
Chtěl jsem připojit MDA k PC přes COM, našel jsem na netu nějaký schémata zapojení, rozebral USB kolíbku(4x šroubek pod prižovou nálepkou na nožičkách, dál už je to jenom secvaklý), v ní je tišťák s USB konektorem, a konektorem pro připojení sériového kabelu(COM) + napájení.
Spojil jsem to s PC ale asi jsem někde udělal chybu protože to nefunguje.
3)
Kde by se dal COM propojovací kabel k MDA 1 koupit,
našel jsem zatím jen jeden krám kde ho mají ale stojí přes 900Kč.
:(
njord@volny.cz
Miloš Strouhal (3997)|31.5.2004 19:53
ad1.:
...zřejmě nelze, mrkni na xda-developers, a pokud se něco změnilo od dob kdy jsem měl MDA1 a řešil jsem stejný problém co ty, najdeš tam konečně ovladač pro wireless modem přes USB pro MDA1..dost o tom ale pochybuju..musel by ho někdo napsat, nebo upravit ten pro MDA2...
ad2.:
..poslední kolíbku co jsem "vyráběl" jsem prodal do Litoměřic,viď DanielDavide?...:D
..byla zpastlená z toho COM kabelu+normální USB kolébky..zapojení si už nepamatuji..koukni na xda-developers,tam to někde je schovaný..
..ten kabel jsem kupoval za cca173kč? v prodejně Eurotel na Národní třídě v Praze..cca někdy v únoru?

ad3.:
..asi máš špatnou 2003ROM,wireless modem uměj jen ty dvě německé,najdeš je v kuchyni,přes infra to pak chodí super,přes USB si nepamatuju...asi jsem to nezkoušel,nebo to ani nepodporuje?...nevim,každopadně jediné 2003ROM s funkčním wireless modemem jsou opravdu jen ty německé...tuším 4.01.19 a 4.00.39?
..tvé dotazy se už několikrát probíraly,mrkni na starší diskuse,cca únor a březen...;)
Zdeno_ce4you (291)|31.5.2004 21:02
Jestli ti pomůže toto http://www.korf.me.cz/view.php?cisloclanku=2004031601

S pozdravem Zdeno
danieldavid (118)|4.6.2004 08:19
[QUOTE="xp"]ad1.:
..poslední kolíbku co jsem "vyráběl" jsem prodal do Litoměřic,viď DanielDavide?...:D
..byla zpastlená z toho COM kabelu+normální USB kolébky..zapojení si už nepamatuji..koukni na xda-developers,tam to někde je schovaný..
..ten kabel jsem kupoval za cca173kč? v prodejně Eurotel na Národní třídě v Praze..cca někdy v únoru?

[/QUOTE]

Těsně vedle...do Ústí nad Labem.
:D
Jo chodí dobře ale kabel už se asi nesežene...nebo ne u Eurotelu za 173Kč už ho nevedou.Dá se koupit i jinde ale viděl jsem ho někde asi za 350,-kč což je dost.
S Wmodemem jsem experimentoval dost dlouho a nerozchodil jsem to.
Opravdu spolehlivé je to připojení GPRS přez Bootloader...chodí spolehlivě a rychleji než Wmodem.