Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jakou klávesnici pro MDA/XDA 1

solory (201)|31.5.2004 14:30
prosím, poraďte mi, jakou koupit klávesnici pro MDA1? chci funkční klávesku s ovladači (ikdyž se dají stáhnout jinde než u podpory výrobce - ale funkční s danou kláveskou), která bude mít podporu českých znaků (i na úkor kombinace kláves) nejlépe přes infra a funkční na PPC2002. cenu max 2300,--Kč, víc mi připadá hrozně moc, to radši napíši texty na PC a přenesu do MDA, ikdyž... levou rukou za pravým uchem přes konečník taky nic moc. Dík za pomoc. jo, uveďte české distributory na dobírku, web atd. dík
Wuffi (1599)|31.5.2004 14:52
Co treba PAjDAshop?
solory (201)|31.5.2004 14:56
samé palmy, co hledat, kde vzít ovladače?
solory (201)|31.5.2004 15:00
jestli myslíš ti palm wireless key, tak na už jsem taky vzhlížel se zalíbením, ale nikdo mi není schopen potvrdit funkčnost na MDA1, jen v diskuzi je zmínka o funkčnosti na MDA2 ale na jedničku nikdo nic a kde potom shánět ovladače, když je to pro PALM? a bude fungovat se starou češtinou orig. od TMO? jinak ji maj i na CYBEXu o něco levnější ale tamnější podpora mi neodpověděla na otázku funkčnosti.
null (0)|31.5.2004 15:00
uz jsem to tu psal jednou https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=2875
:D
solory (201)|31.5.2004 15:05
pro MDA2!!!! ty ovladače co jsou tam jako link, jsem zkouišel a nejdou mi nainstalovat na MDA1!!!!!!!! prostě zatuhne instalace v MDA, proto se ptám, kde sehnat ovladače a jestli je funkční na MDA1 (první verze, ne MDA2) pocket PC2002
null (0)|31.5.2004 15:09
aha sory tak to pak jo PPC 2002 :( tak to fakt nevim ale kdyz neco najdu tak dam vedet :oops:
Wuffi (1599)|31.5.2004 15:09
... a nezkousel jsi nahodou ty ovladace pro BT klavesku kdyz MDA I BT nema? Lidi co porad delate - ze se to jmenuje Palm Wireless Keyboard neznamena ze je to jen pro Palmy! Nerikam kdyby se to pripojovalo na seriovy port, ale je to IrDA a komunikuje to a pracuje se vsim na co na to ma ovladac. Pro PocketPC by nekde ovladace mely byt taky - nejsou taky na te strance tam?
solory (201)|31.5.2004 15:12
to, co tam bylo mi nejde, asi něco dělám blbě! už jsem si ji objednal, tak doufam, že to rozchodím:yes:
Wuffi (1599)|31.5.2004 15:14
Uh jakou jsi si objednal nakonec a odkud? *Wuffi je zmaten* :O :oops:
null (0)|31.5.2004 15:15
urcite jo ja jsem si ty ovladace tak od tam stahl a jede mi to aple problem je ten ze ja mam mda II a ty mdaI.... a nezkusel jsi mu napsat treba bude vedet kde by mohly bejt i pro PPC 2002:cool:
solory (201)|31.5.2004 15:17
palm wireless keyboard.....
solory (201)|31.5.2004 15:18
přinejhorším flashnu na PPC2003, ale ztratím záruku.... fix kuličky
null (0)|31.5.2004 15:19
JOJO je dost dobra a ted je i nova pripojeni je pres bluetooth az na tu cenu je dobra :D
Wuffi (1599)|31.5.2004 15:19
A odkud?:) Zaruku neztratis neb se urcite najde nekdo kdo ma puvodni ROMku a FW radia a pred reklamaci se to naflashuje z5 ;)
null (0)|31.5.2004 15:20
link uz jsem tu psal ma to asi ze stejneho zdroje :cool:
solory (201)|31.5.2004 15:24
cybex.cz , maj ji tam levnější a proooooosíííím, najděte mi nějaký link na ovladače, pochybuju, že dorazí originál PALM kláveska s ovladačema na pocketPC. dík. snad to rozchodím i na PPC2002. na stránkách sunnysoftu jsem našel údajné počeštění i pro PPC2002 (dokonce i s nadpisem pro palm wireless keyboard) a je tam beta pro 2003, takže kurňa to prostě musí chodit i na PPC2002
yasmeene2 (794)|31.5.2004 16:08
ovladače si můžeš stáhnout ze stránky výrobce (stowaway), prostě ty pro pocketpc měli by jet i s ppc2002, ty dvě irda klávesnice co stowaway nabízi (pro palm a ppc) jsou krom nálepek úplně identické. Jinak jestli si zkoušel ty české beta drivery od sunnysoftu tak nejprv musíš nainstalovat ty orginální.
solory (201)|31.5.2004 19:59
po dlouhém hledání jsem našel: http://www.thinkoutside.com/support/hpipaq/driver8646.html
solory (201)|31.5.2004 20:09
táááá prd. ovladače jsou podporovány pro MDA/XDA dle výrobce ale já je prostě nenainstaluju. prej mám nejdřív odinstalovat dřívější ovladače klávesky (žádné nemám) myslí tím i počeštění od sunnysoftu? mně to vždy zatuhne na installing stowaway keyboard, okýnko s průběhem se nehýbe (ani nezačne) a tlačítko storno taky nic nedělá. záhada. asi jako po jednom HW resetu mi nefungoval media player a po dalším už jo....
yasmeene2 (794)|31.5.2004 21:13
No asi by to chtělo HR. Mě ta instalace zase házela spousty chyb, ale nakonec vše běhá dobře.
solory (201)|31.5.2004 22:28
hr a instalace proběhla..... jěště aby fungovala kláveska. objednána, zaplacena, tak snad dojde
yasmeene2 (794)|31.5.2004 22:48
Ještě doporučim program interkey (drahota) který jí zlokalizuje do češtiny včetně diakritiky.
solory (201)|2.6.2004 20:42
byl by link?
yasmeene2 (794)|2.6.2004 20:57
Tady je recenze a tady stránky produktu. Škoda té ceny, ale když si člověk v podstatě kupuje šedesát malých lokalizací..
hrtak_ce4you (314)|3.6.2004 22:38
2Solory proboha chlape upgradni to na PPC 2003. Kdyz bude reklamovat Flashnes z5. Napoprvy sem z toho mel taky strach, ale 2002 je naprosto silena, ja uz bych ji nemohl ani videt...
PavelR. (2184)|4.6.2004 06:32
[QUOTE="yasmeene2"]Tady je recenze a tady stránky produktu. Škoda té ceny, ale když si člověk v podstatě kupuje šedesát malých lokalizací..[/QUOTE]

... téměř 30 dolarů je opravdu hodně. Měl jsem za to, že je levnějši ...

PavelR.
solory (201)|4.6.2004 18:29
kláveska dorazila, po připojení funguje ale jen anglicky, což mi pro maily ani SMS nevadí, ale kdyby jste někdo narazili na něco (nemyslím 30-ti dolarovou záležitost) co ji zlokalizuje co CZ tak dejte vědět. od sunnysoftu je doplněk pro interwrite ale originál čeština od TMO mám od paragonu InterKey (myslím). jediný menší problémek je když používám MDA v obalu a posadím jej na klávesku a svítí ostřejší světlo, tak občas vynechá písmenko (vyřešeno samolepítkem jako stínítko). za tu cenu doporučuji.
ok2shi (98)|20.6.2004 20:48
[QUOTE="solory"]kláveska dorazila, po připojení funguje ale jen anglicky, což mi pro maily ani SMS nevadí, ale kdyby jste někdo narazili na něco (nemyslím 30-ti dolarovou záležitost) co ji zlokalizuje co CZ tak dejte vědět. od sunnysoftu je doplněk pro interwrite ale originál čeština od TMO mám od paragonu InterKey (myslím). jediný menší problémek je když používám MDA v obalu a posadím jej na klávesku a svítí ostřejší světlo, tak občas vynechá písmenko (vyřešeno samolepítkem jako stínítko). za tu cenu doporučuji.[/QUOTE]

Můžu se zeptat zda a jak jste vyřešil záležitost češtiny pro tuto klávesnici? Také o ní uvažuji, ale nutně potřebuji psát česky.
Ivo
solory (201)|20.6.2004 20:53
interkey portable. jelikož mám MDA od t-debilu, ten dodával i počeštění od paragonu (tvůrce interkey) tak instalace dodatku pro klávesku se zdařila, funguje a dokonce po uplynutí doby na registraci (údajně demo) nechce nic a funguje. pokud máte interWrite (od sunnysoftu) je čeština pro klávesku ke stažení na jejich stránkách.
Miloš Strouhal (3997)|29.7.2004 03:05
[QUOTE="solory"]interkey portable. jelikož mám MDA od t-debilu, ten dodával i počeštění od paragonu (tvůrce interkey) tak instalace dodatku pro klávesku se zdařila, funguje a dokonce po uplynutí doby na registraci (údajně demo) nechce nic a funguje. pokud máte interWrite (od sunnysoftu) je čeština pro klávesku ke stažení na jejich stránkách.[/QUOTE]

..stále ti to demo běží i bez registrace?...
solory (201)|29.7.2004 10:10
stále fičí bez problémů, ani zmínka o registraci.
00023070_DSCI0015_bRgt.jpg
malajizva (63)|30.7.2004 13:17
Tak jsem si zapujcil (díky dobrým vztahům) dve klavesnice u Sunnysoftu.
- Palm Wireless Keyboard 1 490,-
- Wireless PDA Keyboard II - Universal (cenu jsem jiz zapomel okolo 3 000,-)

A vybral jsem si a koupil Palmackou klavesnici. Jen v kratkosti me zkusenosti:
+ mensi
+ velikost klaves odhaduji na 90% standardu.
+ jednoduche a ucelne, vypada, ze vydrzi (az na zvlastni techniku otevirani)
+ perfektne funguje spojeni, nevypadava i pri praci s MDA v pouzdre :o)
+ funguje cestina (lokalizace o Sunnysoftu)
- jedina chybka byla, ze pri entrovani se udelaji dva a ne jeden entry...
- 4 rady klaves
+ - je vkládání ceských znaku pres klavesu FN... Mne to nedela problemy...

Druha mne odradila:
- vysokou cenou
- velmi slozita kontrukce - nachylnost neco ohnout ulomit, znicit
- velikost klaves okolo 70% standardu
- celkovy vzhled
+ cestina i zde fungovala VD (velmi dobre)
+ 5 rad klaves...

PS:
Jinak jsem si koupil navinovaci sync. kablicek :D
MDA I. to dobiji a je to uzasna, zatim dobre fungujici hracicka. Hlavne na stole to vypada mnohem lepe (zádné dva dosebezmuchlanekably se zdrojem)
hrtak_ce4you (314)|30.7.2004 13:24
[QUOTE="malajizva"]
Jinak jsem si koupil navinovaci sync. kablicek :D
MDA I. to dobiji a je to uzasna, zatim dobre fungujici hracicka. Hlavne na stole to vypada mnohem lepe (zádné dva dosebezmuchlanekably se zdrojem)[/QUOTE]

Ehm nabijecka? Nebo proste jen USB kablik co se navinuje a dobiji?
malajizva (63)|30.7.2004 13:40
ano ;) naviji se, synchronizuje a take dobiji - pres USB
solory (201)|31.7.2004 09:15
tak já s entery problémy nemám, jeden je jeden. jediné co mně občas naštve (ještě jsem si nezvyk) když je kláveska v nastavení jako "enable", nastavená jako IR a že port využívají i ostatní programy (takhle funguje příjem a odesílání dat na IR) tak se mi MDA nepřipojí k PC přes RS232 kablík, jen přes USB. Když dám klávesku na disable tak se spojí. občas to naštve, až povypínám všechny programy a hlavně firewall na PC, provedu restart PC a pořád nic, tak si vzpomenu i na todle.:mad: jinak maximální spokojenost, je fakt bytelná jen to otevírání chce cvik, jak říkal kolega... zlom si to sám a pak mi to dones připravené k práci.:D
TomK_ce4you (41)|14.12.2004 12:06
[QUOTE="malajizva"]
- jedina chybka byla, ze pri entrovani se udelaji dva a ne jeden entry...
[/QUOTE]

Přeji hezký den. Nepodařilo se vám tento neduh odstranit ? Ono nejen, že entrování provede dvakrát, ale o dvě položky se to pohybuje i při použití šipek nahoru a dolů. IR přenos funguje naprosto spolehlivě a klávesnice je to hezká, ovšem tohle mi pije krev. Podařilo se mi to uvést pouze do dvou stavů, z nichž ani jeden není pořádně použitelný. Jeden je tento entrovací a jeden, kdy enter a šipky fungují normálně, ale na pravé zelené funkční tlačítko nefungují čísla, ale napíše velké české znaky a číslice si mohu psát leda tak tužkou na papír.
Prosíííím pomóóóc :(