Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problem s prijmem bankovni sms v HTC Cruise

zigzag (226)|15.4.2008 14:24
s mym HTC Cruise, pokud nemam zaply display, tak se mi nedoruci bankovni sms (konkretne z eBanky) v ramci bakonvní aplikace na SIM.
v eBance mi tvrdi, ze pri pokusu o odeslani, byla sms odmitnuta.
v T-Mobile (muj provider) tvrdi, ze to neni problem jejich, ale vyrobce; pry se jim neco podobneho projevovalo u jimi prodavaneho MDA;

pokud mam display zaply, tak se mi sms doruci.

nemate nekdo podobny problem? prip. reseni?
DD_ (331)|15.4.2008 15:46
Jo mam pocit ze se mi deje to same. Proste SIM Toolkit aplikace neni schopna vzbudit telefon.
Jako presne jsem to nestudoval ale mam pocit ze se mi neco takoveho stalo, tedka vzdy kdyz mi ma prijit SMS bankovni (autorizace a tak) tak koukam jestli mam zapnutej telefon a nebezi na nem screensaver.
Zadne rozumne reseni jsem zatim nenasel (ale spis nehledal) ale podle mne je to problem Sim toolkitu ve wm.
DD_ (331)|15.4.2008 15:50
Tak jsem to tedka zkousel .. a je to tak .. SMSka prisla az po te co jsem zapnul telefon, ale mam pocit ze obcas nedorazi vubec.
Ale ta Sim toolkit aplikace se cela chova divne, obcas kdyz z ni korektne nevyskacu az na zacatek, tak mi nechodi bankovni SMSky ani kdyz mam zapnutej telefon, a kdyz tu aplikaci pustim tak to nexce ani vstupni pin. Musim vyskakat na zacatek dat exit a teprve to zase zacne cele fungovat.
zigzag (226)|15.4.2008 16:23
tak to se mi nastesti nedeje nebo sem si toho nevsiml. staci ten opruz s probuzenim.
babaq (309)|17.4.2008 19:25
[QUOTE="DD"]Tak jsem to tedka zkousel .. a je to tak .. SMSka prisla az po te co jsem zapnul telefon, ale mam pocit ze obcas nedorazi vubec.
Ale ta Sim toolkit aplikace se cela chova divne, obcas kdyz z ni korektne nevyskacu az na zacatek, tak mi nechodi bankovni SMSky ani kdyz mam zapnutej telefon, a kdyz tu aplikaci pustim tak to nexce ani vstupni pin. Musim vyskakat na zacatek dat exit a teprve to zase zacne cele fungovat.
[/QUOTE]
Jo, SIMToolkit aplikace ve WM je na ho--- prd... stěžují si na ni všichni, kdo ji používají. U mého Trea se dokonce při upgradu na ofiko WM6 aplikace zhoršila... Prostě hrůza.

Už aby tu byl konečně Android.
noiser_ce4you (245)|17.4.2008 21:44
Stejne potize mam take - eBanka a Vodafone, nepomuze ani prechod na WM 6.1, je to porad stejne :( (Cruise WM 6.1 Bepe 0.67)
DD_ (331)|18.4.2008 11:09
Jojo taky jsem tam hodil 6.1 rom v ocekavani nejakeho zlepseni. Ale bohuzel nic.
xtonda (811)|18.4.2008 12:43
No a to je takový problém si to zapnout, když očekávám bankovní zprávu?
noiser_ce4you (245)|18.4.2008 12:56
Ale no tak on to problem ani tak neni, resp. ocekaval bych, ze tato elementarni funkce vsech obycejnych MT bude lepe implementovana, ale co mi vadi vic je, jak je STK u WM 6 a vyse straaasne lina - u WM2003SE to byla rychlovka, tady tuknu, ze prisel kod, cekam 2-4s, zadam pin, cekam zase 3-6 s - neprijde mi to normalni, ale holt to prekousnu... Nic jineho mi nezbyva...
DD_ (331)|18.4.2008 13:01
No je to zaprve pomale. Za 2. ja nevim kdy mi prijde vyplata na ucet abych si zapnul telefon a cekal bankovi zpravu.
Kdyz jde o autorizacni zpravy tak jasne ze si to zapnu jinak by to neslo pouzivat vubec.
xtonda (811)|18.4.2008 13:21
U certifikačních zpráv není problém si telefon zapnout a informační zprávy si lze nastavit na normální SMS, mě se kdysi u nějakého mobilu stávalo, že když přišla info zpráva do toolkitu a já si jí nevšiml, tak ten dialog po čase zmizel a SIM toolkit se zasekl a já musel restartovat mobil. Výhoda je i že upozornění na normální SMS je hlasitější a na obrazovce mobilu zůstane dokud si jí nepřečtu, kdežto hláška u toolkitu mi časem zmizela.
noiser_ce4you (245)|18.4.2008 13:46
xtonda: Tohle teoreticky lze, ale otazka je proc, kdyz by to melo jit tak, jak to nejde - mne osobne nejvic vadi ta pomalost, ta je silena - kdyz posilam vic plateb, usnul bych u toho...
xtonda (811)|18.4.2008 14:18
Proč, právě protože to nejde, i když by mělo :-) A i kdyby tam problém nebyl, tak aspoň mě přijde praktičtější, když přijde normální SMS, než když na telefonu vyskočí menu "nová zpráva banky, číst Ano/Ne", které, pokud si toho nevšimnu, za čas zmizí, aspoň na některém telefonu, SMS má lepší upozronění, můžu si jich schovat víc než 4 v historii a 3 v archivu. A u oznamovacích zpráv mi to, že do bankovní aplikace chodí šifrovaně a jsou pod pinem, nepřijde jako zásadní výhoda.

EDIT: A více plateb se dá zadat jako hromadná platba a certifikovat najednou jedním kódem.
noiser_ce4you (245)|18.4.2008 14:23
Kdyz to dam jako hromadnou platbu, budu muset vsechno tukat znovu (cisla uctu, VS), kdezto kdyz si vypisu historii plateb, muzu pouzit jako vzor a jen napisu castku - je to pro me rychlejsi, teda pokud neberu v potaz ten STK :) Jinak o tomhle je zbytecny se bavit, mne jde spis o to, proc to najednou nejde rychle, kdyz driv to slo (WM03). To je cele...
zigzag (226)|19.4.2008 11:05
je to naprd, ale furt lepší než v symbianu uiq na minulém SE P910i, kde když jsem prosvihl bankovni zpravu na displayi a chtel jsem ji otevrit z menu bankovni aplikace, tak mobil vytuhl