Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BeelineGPS vs. Asus P535

Ondraha_ce4you (17)|11.4.2008 18:29
Zdravím!
Dnes jsem poprvé vyrazil do terénu s BeelineGPS, ale mám menší problém, se kterým si nevím rady. Relativně pomalu software reaguje a kurzor směru se pořád vychyluje (i v klidu na místě) v rozsahu až 200 stupňů. Díkec
cztweety (31)|11.4.2008 18:45
Ze by staticka navigace :? Mas ji zaplou nebo vyplou ?
VesperLynn (3)|18.4.2008 14:41
Ehm, mam asi stejnej problem:

Zkousim BeeLine, kdyz mam navigaci polozenou na stole, toci se mi sipka (i kompas) uplne nesmyslne. V nastaveni stat. navigace v Beeline mam prazdne policko (Enable stat. navig.), kdyz dam OK, tak probehnou nejaky akce a napise mi to, ze vse probehlo v poradku. A presto se sipka porad toci jak blazen.. Prosiim o radu!

(Mam Asus P535, nekdo tu psal ze u toho st.navig. vypnout jde.. zkousela jsem i MMSirfSetup a taky nic.)
VesperLynn (3)|18.4.2008 14:50
Tak si asi odpovim sama - na jinym foru mi napsali:

No to je naprosto v poradku. Kam by mela sipka ukazovat, kdyz pristroj lezi a nehybe se? Nevi, kterym smerem je cil, sipka se vytvari az podle pohybu v prostoru (resp. v rovine) ze souradnic pristroje a souradnic cile...

:)
Ondraha_ce4you (17)|18.4.2008 20:14
Jj :-) Je potřeba zadat waypoint a poté se software začne chovat jak má. Pokud se tak nestane a šipka se chová jak nestandartně, doporučuji prozkoumat MMsirf. Problém nastane v tom případě, pokud si již použila SirfTech a nepřepla si se zptály do NMEA protokolu. To se mi stalo napoprvé a shodil jsem si GPS tak, že jsem musel přistoupit k HW resetu.
kubisz (1054)|19.4.2008 16:54
pokud nechate vypnutou static navigation (coz je na GC naprosto nutne), tak se neustale zpresnuje a meni pozice...navigacni program pak urcuje smer podle predchozi pozice, proto sipka jakoby zbesile lita a ukazuje pokazde jiny smer, pac pozice se meni jen v ramci velmi maleho useku (oblasti)...rychlost by mela byt do 1km/h...